Go

Go Back   PetFinder.my > PetFinder Lounge > Food & Recipes

Food & Recipes Drool over the tastiest cuisines and feast your eyes upon secret recipes!

Thread Tools
Old 09-09-2008, 02:04 PM
June June is offline
Animal Lover

June is on a distinguished road
Default Apa juadah yang di makan...

oh!! mcm tu rupanya.akak ada tips utk supaya tak meletup ke kak?? heh!!heh!! kulit tgn kena pakai losyen selalu. tulah kak.lg pun bagus gak tambah ilmu ni,biar lebih berpengetahuan mcm akak.heh!!heh!!

suami saya pun sama kak.dia tak suka makan kat luar.posa ke tak ke.dia tetap nak mkn kat rmh.dia kata tak puas mkn kat luar.so kita org amik turn memasak.minggu lalu mmg turn dia.mcm2 dia buat.mee kari,kurma,ikan tauchu.minggu ni turn saya,masak lebih kurang je.tak reti sgt masak2 ni.sebab style org sabah org semenanjung tak berapa makan.he!!he!!

Quote:
Originally Posted by anitayusof00 View Post
Betul June, ilmu kena kasi tambah sebab you dlm tourism business. Pasal oil meletup tu, akak rasa bukan sebab putih telur (kita goreng telur mana ada meletup kan ??), tapi sebab kandungan air within sotong tu sendiri.
Mondok...bestnya ko boleh rotate dgn hb. Klu hb akak ke...hmmmm.....tolong makan boleh laa...
Duyung....kalu sorang2 tu, beli jer laa....rajinnya ko nak masak2 bulan pose nih...ke ko memasak hanya bila time pose ???
Semalam akak tak jadi buat ikan terubok bakar. Change menu sebab anak teruna teringin nak makan char kuay teow. Ada pisang sikit kat rumah, akak goreng jer. Pastu dia beli satay kat pasar ramadan. Hari ni cadang2nya nak buat mee kari & pengat pisang (nak habiskan pisang tu). Klu ada hb, mesti kena masak nasi & lauk pauk time berbuka...ni dia tak der.....sahur pun makan benda yg sama laa...
Reply With Quote
Old 09-09-2008, 03:13 PM
Mr & Mrs Mondok's Avatar
Mr & Mrs Mondok Mr & Mrs Mondok is offline
:: PetFinder Student ::

Mr & Mrs Mondok is an unknown quantity at this point
Default Re: Apa juadah yang di makan...

Quote:
Originally Posted by June View Post
oh!! mcm tu rupanya.akak ada tips utk supaya tak meletup ke kak?? heh!!heh!! kulit tgn kena pakai losyen selalu. tulah kak.lg pun bagus gak tambah ilmu ni,biar lebih berpengetahuan mcm akak.heh!!heh!!

suami saya pun sama kak.dia tak suka makan kat luar.posa ke tak ke.dia tetap nak mkn kat rmh.dia kata tak puas mkn kat luar.so kita org amik turn memasak.minggu lalu mmg turn dia.mcm2 dia buat.mee kari,kurma,ikan tauchu.minggu ni turn saya,masak lebih kurang je.tak reti sgt masak2 ni.sebab style org sabah org semenanjung tak berapa makan.he!!he!!
.:: Hehehe!! Sama mcm Mr Mondok la Kak June... Berbuka n bersahur mesti nk nasi... Tak sah kalau takde nasi... Kalau Mr Mondok yg masak, sure nasi... Kalau saya, roti celup telur pun jalan... Heheheh!!! Kalau beli di pasar ramadhan, byk komplen, kalo masak sendiri, mkn smp kenyang... ::.

~ Mr & Mrs Mondok ~
~ Cipom & Puteh ~
Reply With Quote
Old 09-09-2008, 03:21 PM
June June is offline
Animal Lover

sepesen rupanya kita punya Mr ni.tulah,bebel saja klu beli kat pasar ramadhan.sabtu lepas gi pasar Ramadhan kat Desa Pandan.dia teringin makan pulut panggang.sekali tgk org tu jual 60 sen,sanggup tak mau beli.dia kata org yg jual tu melampau2 nak untung.buat sendiri lg bagus.tup tup dia call mak dia minta buat.esoknya kita org gi collect pulut panggang dgn murtabak daging dari rmh mak dia.hmm!! fening betul org yg cerewet makan. nasib baik rmh mak dia dekat je.kat jalan semarak perumahan kuarters Dewan Bandaraya.klu nak buka posa kat sana hari2 pun boleh.he!!he!!

Quote:
Originally Posted by Mr & Mrs Mondok View Post
.:: Hehehe!! Sama mcm Mr Mondok la Kak June... Berbuka n bersahur mesti nk nasi... Tak sah kalau takde nasi... Kalau Mr Mondok yg masak, sure nasi... Kalau saya, roti celup telur pun jalan... Heheheh!!! Kalau beli di pasar ramadhan, byk komplen, kalo masak sendiri, mkn smp kenyang... ::.
Reply With Quote
Old 09-09-2008, 03:29 PM
Mr & Mrs Mondok's Avatar

Quote:
sepesen rupanya kita punya Mr ni.tulah,bebel saja klu beli kat pasar ramadhan.sabtu lepas gi pasar Ramadhan kat Desa Pandan.dia teringin makan pulut panggang.sekali tgk org tu jual 60 sen,sanggup tak mau beli.dia kata org yg jual tu melampau2 nak untung.buat sendiri lg bagus.tup tup dia call mak dia minta buat.esoknya kita org gi collect pulut panggang dgn murtabak daging dari rmh mak dia.hmm!! fening betul org yg cerewet makan. nasib baik rmh mak dia dekat je.kat jalan semarak perumahan kuarters Dewan Bandaraya.klu nak buka posa kat sana hari2 pun boleh.he!!he!!
.:: Hubby ka june org semenanjung ye??? Heheheh!! Betul la.. Kalo berbuka sana hari2 pun boleh, tak pyh fikir menu, bwk je kuih muih sikit...

Kalau Mr Mondok, seboleh mungkin dia masak... Kalau dah tak boleh cari kt pasar ramadhan, lepas tu memilih kalah org perempuan... Hehehhe!!! ::.

~ Mr & Mrs Mondok ~
~ Cipom & Puteh ~
Reply With Quote
Old 09-09-2008, 03:33 PM
June June is offline
Animal Lover

ah!!ah!! org KL asli.tu yg boring raya kat sini.sepi je kota besar ni.tahun ini giliran akak balik KK.seronok gila.!!!!!!!!!! tp tak sedap lak nak buka posa kat rmh mak mentua hari2.nanti dia ingat kita nak makan free je.heh!!heh!! kdg2 je kita org buka kat sana.minggu ni blm lagi.minggu depanlah kot bila dah balik dari Perth.cuma dtg amik kuih je ari tu.

mmg suami akak ni klu bab makan,beli bahan2 basah mengalahkan org pompuan.huhuhu!! akak ni janji masuk perut kenyang.dah. tak memilih.he!!he!!

Quote:
.:: Hubby ka june org semenanjung ye??? Heheheh!! Betul la.. Kalo berbuka sana hari2 pun boleh, tak pyh fikir menu, bwk je kuih muih sikit...

Kalau Mr Mondok, seboleh mungkin dia masak... Kalau dah tak boleh cari kt pasar ramadhan, lepas tu memilih kalah org perempuan... Hehehhe!!! ::.
Reply With Quote
Old 09-09-2008, 03:39 PM
Mr & Mrs Mondok's Avatar

Quote:
ah!!ah!! org KL asli.tu yg boring raya kat sini.sepi je kota besar ni.tahun ini giliran akak balik KK.seronok gila.!!!!!!!!!! tp tak sedap lak nak buka posa kat rmh mak mentua hari2.nanti dia ingat kita nak makan free je.heh!!heh!! kdg2 je kita org buka kat sana.minggu ni blm lagi.minggu depanlah kot bila dah balik dari Perth.cuma dtg amik kuih je ari tu.

mmg suami akak ni klu bab makan,beli bahan2 basah mengalahkan org pompuan.huhuhu!! akak ni janji masuk perut kenyang.dah. tak memilih.he!!he!!
.:: Owh...Anak jati KL... Hehheh!!! Sesekali ok la tu... Hari2 pun ok jugak... Ekekek... ::.

~ Mr & Mrs Mondok ~
~ Cipom & Puteh ~
Reply With Quote
Old 09-09-2008, 03:58 PM
June June is offline
Animal Lover

elok gk tu.wakakakakakakakak!!

Quote:
.:: Owh...Anak jati KL... Hehheh!!! Sesekali ok la tu... Hari2 pun ok jugak... Ekekek... ::.
Reply With Quote
Old 09-09-2008, 04:23 PM
Penghulu's Avatar
Penghulu Penghulu is offline
Tok Penghulu

Penghulu is on a distinguished road

Quote:

aku ingat orang ASLI tadik..berderau darah aku..hehehe
kalau kau selalu pergi umah mentua kau aku kirim leh..? bawakkan tupperware aku skali yek...hakhakhak...
June mentua kau pandai wat pulut panggang ker..pebret aku tuh...
len kali nak order bleh gak ker..?

MJ
Reply With Quote
Old 09-09-2008, 04:26 PM
Mr & Mrs Mondok's Avatar

Quote:
Originally Posted by Penghulu View Post
kalau kau selalu pergi umah mentua kau aku kirim leh..? bawakkan tupperware aku skali yek...hakhakhak...
.:: Hehheeh!! Pulut panggang... Kalau buat sendiri sedap.. Kalau beli, mcm2 kurang... ::.

~ Mr & Mrs Mondok ~
~ Cipom & Puteh ~
Reply With Quote
Old 09-09-2008, 04:47 PM
blackie007's Avatar
blackie007 blackie007 is offline
Petfinder Moderator

blackie007 has disabled reputation

waaa...korang memang boleh cakap non-stop tentang makanan2. tak berliuh ke? aku ni tak puasa, tapi bila baca pun rasa lapar dan terus berliuh.....
Reply With Quote
Old 09-09-2008, 04:54 PM
Mr & Mrs Mondok's Avatar

Quote:
Originally Posted by blackie007 View Post
waaa...korang memang boleh cakap non-stop tentang makanan2. tak berliuh ke? aku ni tak puasa, tapi bila baca pun rasa lapar dan terus berliuh.....
.:: Heheheh!!! Ckp psl mknn, jgn bayang kan... Ahakz!!! ::.

~ Mr & Mrs Mondok ~
~ Cipom & Puteh ~
Reply With Quote
Old 09-09-2008, 05:18 PM
June June is offline
Animal Lover

hah!!hah!! maksudnya original KL.asli KL.aku cakap ikut slang org indon.wakakakakakak!! klu abang nak tau,byk tupperware mentua aku bersidai kat rmh aku ni.pasalnya setiap kali aku pigi rumah dia mesti ada mcm2 makanan yg ditapau dari rmhnya.tu yg hubby aku belajar masak dgn mak dia.klu makan kat luar ada je yg tak kena.dulu mentua aku ada gerai meniaga sendiri kat keramat.pastu adik ipar aku buat catering.smp skrg pun msh bisnes catering cuma mentua aku tutup gerai.tak larat lg meniaga.penat dia kata.so klu kuih muih yg terasa nak makan,kita org cakap kat dia,dia mesti buat punya.extra lagi sebab buatan sendiri.

Kak Gee punyalah terrer buat kuih jauh benor abang nak order dgn mentua aku.wakakakakakakakak!!

Quote:
Originally Posted by Penghulu View Post
Reply With Quote
Old 09-09-2008, 07:08 PM
Mr & Mrs Mondok's Avatar

.:: Selamat berbuka semua.... Hari ni sahur tadi mkn nasi, lauk telur masak kicap ngan air milo suam... Untuk berbuka ni pulak, nasi, daging air asam ngan roti john. Air oren botol. Bismillah... ::.

~ Mr & Mrs Mondok ~
~ Cipom & Puteh ~
Reply With Quote
Old 09-09-2008, 07:46 PM
filinlee's Avatar
filinlee filinlee is offline
PetFinder Guru

filinlee is on a distinguished road

nak tau... daing air asam tuh macam mana? x penah makan... ehehe

pagi tadik x sahur... td baru jer makan n.goreng yang hangit ngn telor goreng... nih opis yang supply makanan... pastuh bos sedekah murtabak.. ehehe.. jadik la....

opss..lupa... air milo panas dari mesin auto neskepeh tuh... eheheheh
Old 09-09-2008, 09:04 PM
Mr & Mrs Mondok's Avatar

Quote:
Originally Posted by filinlee View Post
nak tau... daing air asam tuh macam mana? x penah makan... ehehe

pagi tadik x sahur... td baru jer makan n.goreng yang hangit ngn telor goreng... nih opis yang supply makanan... pastuh bos sedekah murtabak.. ehehe.. jadik la....

opss..lupa... air milo panas dari mesin auto neskepeh tuh... eheheheh
.:: Kak Filin, Daging Air Asam tu cam ni...

* version da kena mkn setengah...

Resepinya:

2 ketul daging (anggaran 300 gram)
1 labu bawang merah
6-8 biji cili padi
3 biji limau nipis sedehana besar
sedikit garam
sedikit belacan

Caranya:
  1. Rebus daging sehingga empuk. Setelah air rebusan tinggal 1 1/2 cawan, toskan daging. Masukkan air rebusan ke dalam mangkuk. Daging dihiris kecil-kecil.
  2. Tumbuk bawang merah, cili padi dan belacan. Setelah lumat, masukkan ke dalam mangkuk air rebusan tadi. Masukkan daging hiris tadi bersama perahan air limau nipis.
  3. Jgn lupa, garam secukup rasa. Gaul sehingga mesra...
  4. Sedia untuk dimakan....
* Masakan tadi disediakan oleh Mr Mondok. Rasanya masam (sbb limau nipis), pedas (sbb cili padi). Sedaaapppp....

Ini pulak dessert...

Kak Filin ada kt opis lagi ker???

~ Mr & Mrs Mondok ~
~ Cipom & Puteh ~
Reply With Quote
Old 09-09-2008, 09:19 PM
filinlee's Avatar
filinlee filinlee is offline
PetFinder Guru

filinlee is on a distinguished road

a ah mrs mondok.. still kat opis.. nak lik dah nih... nak tengok bebudak tuh ha kat umah... si debab makin notty nnih ha... nak kena piak piak telinga dah.... ehehehe tata...
Old 09-09-2008, 09:23 PM
Mr & Mrs Mondok's Avatar

Quote:
Originally Posted by filinlee View Post
a ah mrs mondok.. still kat opis.. nak lik dah nih... nak tengok bebudak tuh ha kat umah... si debab makin notty nnih ha... nak kena piak piak telinga dah.... ehehehe tata...
.:: Betul-betul... Yg notty-notty ni kena piak lebih sket... Kt rumah ni pun bebudak 2 ekor ni dok menakal... Habes almari dipanjatnya... ::.

~ Mr & Mrs Mondok ~
~ Cipom & Puteh ~
Reply With Quote
Old 09-09-2008, 09:24 PM
hatemetoday's Avatar
hatemetoday hatemetoday is offline
PetFinder Guru

hatemetoday is on a distinguished road

Quote:
Ada2 jer la korang nihhh
hatemetoday....akak buat simple jer....celup sotong dlm putih telur, pastu gaul dgn tepung kentucky, then goreng. Sosnya pulak, pakai chili sauce jer, cairkan sikit. Mmg pun semalam kena oil attack. Melompat2 akak kena attack

laaa..sama la sotong tepung kita..hahahhaha...ape nak kata..minyak tu memang sayang kat kita kan kak nita...tu yg dia letup2 manja.....tapi mak saya ada kasik tip..kalo tamo meletop..sotong tu keringkan dulu..lap2 nye dia seblom golek2 kat tepung tuh..or kita rebus sparoh masak then drain ...aishh banyak beno koje nye..bior le teman guna tutup poyok ...

hari ni teman buka posa simple ajek...tlanjor semua bekumpul umah mak tadik so aku kena ambik tender ke dapor...buat gulei kari ikan kembong campak terong sepotong dua...kendiann ikan bilis goreng halia...aku halo bebudak lelaki yg beso sikit pegi ke Param (shortform pasar ramadhan yek)...beli le ape juadah dorang nak makan..hhahahaahaa..alhamdulillahh....

Last edited by hatemetoday; 09-09-2008 at 09:32 PM.
Reply With Quote
Old 09-10-2008, 02:39 AM
anitayusof00's Avatar
anitayusof00 anitayusof00 is offline
Mama Kabu & ChiChi

anitayusof00 is on a distinguished road

Kah kah kah...tergelak aku baca post2 korang nihhh........Ada ke Pasar Ramadan jadi Param. Karang tersedak pulak si Param pelawak tu....idup lagi ke dia ehh ?

hatemetoday....betul la mak ko cakap....patutnya drain kan sotong tu sampai kering.

Haa... June, tips dah diberi oleh hatemetoday. So nanti bole praktikkan ya.

Mondok....ooooo camtu daging air asam laki ko. Akak ingatkan daging yg dipanggang, pastu cicah dgn air asam (yg biasa dihidangkan masa kenduri kawin). Nanti boleh la try. Tenguk pun terliur.....

HUWWAAAARGHHHHH.........
Dah 2.30am nihhh, ngantuknya mata akuuuuuu.....Silap aribulan tak terjaga nak bangun sahur ni, naya je anak2 aku !!!
Old 09-10-2008, 09:28 AM
Mr & Mrs Mondok's Avatar

Quote:
Mondok....ooooo camtu daging air asam laki ko. Akak ingatkan daging yg dipanggang, pastu cicah dgn air asam (yg biasa dihidangkan masa kenduri kawin). Nanti boleh la try. Tenguk pun terliur.....

HUWWAAAARGHHHHH.........
Dah 2.30am nihhh, ngantuknya mata akuuuuuu.....Silap aribulan tak terjaga nak bangun sahur ni, naya je anak2 aku !!!
.:: Itu resepi dia kak, saya tak pernah buat... Kalau saya offer nk buat dia kata tak sedap... So, dia la tunggang-langgang kt dapur tu... Dia kata, kalo saya nk masak, buatkan dia masak lomak cili api. Lepas berbuka semalam, dia salai daging plak kt blkg umah... Request nk mkn masak lemak cili api daging salai... Mlm tadi jugak saya buatkan, pkl 12 siap masak lomak... Bangun sahur tadi, selera sungguh dia makan sambil tgk citer Seputih Kasih Ramadhan... Kebetulan ada tamu pulak sahur tadi, rancak la bersahur...

Kak Nita sempat sahur tak tadi??? Lewat tidurnya... ::.

~ Mr & Mrs Mondok ~
~ Cipom & Puteh ~
Reply With Quote

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules