Go

Go Back   PetFinder.my > The Animal Corner > Cats & Kittens > Training & Behavioral Issues

Training & Behavioral Issues Does your cat have an attitude, or just simply refuses to listen to you? Share it with your peers here and learn more about a cat's behavior and training methods

Thread Tools
Old 05-14-2010, 03:29 PM
noniehoney's Avatar
noniehoney noniehoney is offline
MuchiMiko

noniehoney is on a distinguished road
Default Re: IAMS Kitten::My kitten dah kurang makan.. Kenapa yer?

Quote:
Originally Posted by motec View Post
Salam n Gud day all friend,

sy baru adopt persian male about 1 month.. named bobby.. skrg nie baru je masuk 3 bulan umur dia.. masa belik tu pet wonderland punya staf suggest that i feed with Iams® ProActive Health Kitten.. then for the past 2 weeks, everthing nampak macam OK.. tp selepas sy bagi makan Whiskas Jr tue.. skrg nie dah kurang sangat2 makan iams tue..

last sunday bwk bobby ke pet wonderland utk vaksin.. then that lady cakap tak elok bagi makan selalu.. so skrg ni, me and my wife dah stop bagi makan Whiskas Jr tue... cadang nak bagi 2 kali seminggu... sblm ni satu hari 2kali.. tapi sepeket tu, buat 3 kali lah.. bila dah stop nie.. bobby dah macam takde selera makan.. pening sangat.. mlm tadi bagi jgak la sikit... selamba aje dia bedal... licin... normal ke utk kitten makan sikit nie? FYI, iams yg kecik tue, i believe less than 1 kg, belum habis lagi... tp dah tinggal sikit sangat la.. sy dah standby yg 2nd pack nye.. tp risau plak takut2 dia tak mo makan dah
Quote:

skrg ni dah pening.. mcam ne nak buat? sbb sy perasan bulu bobby dah start gugur... tak banyak la.. tp dah mula..

perlu ke tukar ke makanan lain i.e RC ke.. BW ker... atau ada idea lain.... ni 1st time bela kucing.. sblm ni bela keter.... tolong ye kawan2...

Salam.
Saya pun 1st timer bela kucing. masa mula adopt Muchi, umur dia 1bln++ (skang dh 5bln++). Tuan asal dia bg mkn fancy feast dlm tin lagi. pastu, saya tukar bg makan rc baby cat 34, selang seli dgn whiskas jr wet food dlm pouch. masa tu, muchi x selera mkn, mkn cuit2 je, sampaikan 1 serving rc tu blh mkn sampai esok. pastu saya bg mkn ckit2 tp kerap sebab xnk biar makanan tu x fresh. bila abes, baru top up. lama-lama dia mkn elok. pernah try bg Hills SP tapi x berapa layan. tukar balik pd rc. saya beli gak kibbles whiskas jr tu, tp simpan untuk stok kecemasan je. baru-baru ni, stok rc 36 muchi dah abes, tak perasan plak, sementara tunggu beli baru, saya bg makan whiskas jr tu. muchi n miko (baru 2bln adopt) tak berapa selera makan. diaorang punya poopoo lembik n ucuk semacam. cepat2 beli rc, then poopoo dh ok ckit. mmg saya perasan bau whiskas jr sedikit 'kureng' compared to rc. saya pun byk dgr org kata whiskas byk garam, saya pun perasan masa anak2 buluss mkn whiskas, air pun cepat abes. skang ni, untuk muchi (5bln++) n miko (3bln++), saya bagi makan rc 36 n fussie cat in can 2 kali seminggu. dpt je fussie cat tu (esp yg ada small fish, buat suam sket), mmg licin bekas sampai blh buat cermin.. hehehehh...
pendapat saya la.. (sebagai yg memerhati, bkn expert..) maybe your boboy try nk adapt dgn environment baru, maybe sedikit depressed, coz my muchi pun masa saya pindah umah, x selera makan, cirit-birit n finally muntah air. tapi tak lama la.. 3-4 hari masa baru-baru pindah. itupun saya consult vet. apapun, consult org yg pakar. saya hanya share experience je.
Reply With Quote
Old 05-14-2010, 04:09 PM
luvnett's Avatar
luvnett luvnett is offline
PetFinder Guru

luvnett is on a distinguished road

motec,
apa perkembangan terbaru kitten you? bertambah2 dah seleranya ke?

Quote:
Salam.
Saya pun 1st timer bela kucing. masa mula adopt Muchi, umur dia 1bln++ (skang dh 5bln++). Tuan asal dia bg mkn fancy feast dlm tin lagi. pastu, saya tukar bg makan rc baby cat 34, selang seli dgn whiskas jr wet food dlm pouch. masa tu, muchi x selera mkn, mkn cuit2 je, sampaikan 1 serving rc tu blh mkn sampai esok. pastu saya bg mkn ckit2 tp kerap sebab xnk biar makanan tu x fresh. bila abes, baru top up. lama-lama dia mkn elok. pernah try bg Hills SP tapi x berapa layan. tukar balik pd rc. saya beli gak kibbles whiskas jr tu, tp simpan untuk stok kecemasan je. baru-baru ni, stok rc 36 muchi dah abes, tak perasan plak, sementara tunggu beli baru, saya bg makan whiskas jr tu. muchi n miko (baru 2bln adopt) tak berapa selera makan. diaorang punya poopoo lembik n ucuk semacam. cepat2 beli rc, then poopoo dh ok ckit. mmg saya perasan bau whiskas jr sedikit 'kureng' compared to rc. saya pun byk dgr org kata whiskas byk garam, saya pun perasan masa anak2 buluss mkn whiskas, air pun cepat abes. skang ni, untuk muchi (5bln++) n miko (3bln++), saya bagi makan rc 36 n fussie cat in can 2 kali seminggu. dpt je fussie cat tu (esp yg ada small fish, buat suam sket), mmg licin bekas sampai blh buat cermin.. hehehehh...
pendapat saya la.. (sebagai yg memerhati, bkn expert..) maybe your boboy try nk adapt dgn environment baru, maybe sedikit depressed, coz my muchi pun masa saya pindah umah, x selera makan, cirit-birit n finally muntah air. tapi tak lama la.. 3-4 hari masa baru-baru pindah. itupun saya consult vet. apapun, consult org yg pakar. saya hanya share experience je.
Whiskas 2 bukan setakat akan buat poo dia berbau kuat n lembik.. tapi utuk jangka masa panjang boleh memudarat kan kucing seperti batu karang dan lain2.. so seelok2 nya xpayah la kasi..
Macam you bagi RC 2 memang tersangat lah OK..
Reply With Quote
Old 05-14-2010, 04:22 PM
noniehoney's Avatar
noniehoney noniehoney is offline
MuchiMiko

noniehoney is on a distinguished road
Smile Re: IAMS Kitten::My kitten dah kurang makan.. Kenapa yer?

yelah.. apapun yg anak bulus makan, kita yg bertanggungjawab. yg penting, anak bulus sihat & happy, kita pun senang hati, kn...
Reply With Quote
Old 05-14-2010, 04:32 PM
luvnett's Avatar
PetFinder Guru

Quote:
Originally Posted by noniehoney View Post
yelah.. apapun yg anak bulus makan, kita yg bertanggungjawab. yg penting, anak bulus sihat & happy, kita pun senang hati, kn...
Betul 2
Reply With Quote
Old 05-14-2010, 05:44 PM
kuntum's Avatar
kuntum kuntum is offline
PetFinder Guru

kuntum is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by noniehoney View Post
[FONT="Arial Narrow"][SIZE="2"][COLOR="RoyalBlue"]

Salam.

Wah...banyak kaya ooo tuan lama dia..bagi makan fancy Feast!!
Kita pun sama la..bagi makan Fussie Cat jugak..memang abis licin kalau makan...

Saya setuju jugak dgn u...mungkin dia stress sikit sebab tu dia tak nak makan...macam my late Simba memula ambik dulu pun muntah, cirit segala...sebelum tu dia makan selera sangat...bila seminggu dgn kami, dia mula cirit..lepas tu, asal lepas makan je..dia muntah...kibbles dah tak mo makan dah...pegi vet, vet, dewormed kan dia, lepas tu dia dah kembali normal...
Old 05-14-2010, 10:56 PM
motec's Avatar
motec motec is offline
Animal Lover

motec is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by luvnett View Post
motec,
apa perkembangan terbaru kitten you? bertambah2 dah seleranya ke?

Whiskas 2 bukan setakat akan buat poo dia berbau kuat n lembik.. tapi utuk jangka masa panjang boleh memudarat kan kucing seperti batu karang dan lain2.. so seelok2 nya xpayah la kasi..
Macam you bagi RC 2 memang tersangat lah OK..
setakat ni macam OK.. cuma malam ni masa nak buang poopoo dia.. cam karemal la wife cakap.. bila nengok.. mmg iyer.. rasa sy sbb kibbles tu yg dah tak elok kot.. buat awal malam aroud 7pm.. campur ngan wet food dia.. plus carik2 ayam rebus tue... plus air rebus ayam tadi sikit.. so kibbles dia dah kena air la.. lembut... tp dah lemau la.. sampai la pagi esoknyee.. agak2nye sbb tu kot... dah cakap ngan wife.. lepas nie, klu nak gaul kibbles dia ngan wet food.. buat sikit2 ajer.. habis kibbles tue.. then bagi yg baru nye kibbles.. then nengok ape jadik.. sayang benar.. kunun2 nak sentiasa ada aje kibbles dia tue... camnie lah.. idea please friend?
Reply With Quote
Old 05-15-2010, 12:00 PM
motec's Avatar
motec motec is offline
Animal Lover

bobby kena fungus kat telingan kiri dia.. dah botak sikit.. pesal plak nie.. sbb makan Whiskas Jr dia kot.. dah minima bagik.. ke, pasal ayam rebus.. atau ada sbb lain yer? nak mandi bobby baru vacksin last week.. rasa dalam masa 2 atau 3 minggu ni tak leh mandi.. kenapa yer? adui.. kesian.. kesian...

help.... help....
Reply With Quote
Old 05-15-2010, 01:17 PM
luvnett's Avatar
PetFinder Guru

Quote:
bobby kena fungus kat telingan kiri dia.. dah botak sikit.. pesal plak nie.. sbb makan Whiskas Jr dia kot.. dah minima bagik.. ke, pasal ayam rebus.. atau ada sbb lain yer? nak mandi bobby baru vacksin last week.. rasa dalam masa 2 atau 3 minggu ni tak leh mandi.. kenapa yer? adui.. kesian.. kesian...

help.... help....
hmm.. rasanya bukan sebab makanan kot.. fungus ni boleh berjangkit melalui udara.. maybe spora fungus 2 tersesat masuk kat umah you.. Apa kata you bawa pi vet, sebab vet ada krim yg dapat ubat fungus ni.. Jangan biar lama2 tau coz fungus cepat merebak..
Reply With Quote
Old 05-15-2010, 03:16 PM
motec's Avatar
motec motec is offline
Animal Lover

luvnett,

thanks.. skrg ni tengah outstation kat melaka.. kena carik vet jgak la yg terhampir.. ubat sapu je kan.. klu kena bagi makan, sy ni takut sikit...
Reply With Quote
Old 05-15-2010, 09:56 PM
nurkasih's Avatar
nurkasih nurkasih is offline
~feline attaché

nurkasih is on a distinguished road

Quote:
luvnett,

thanks.. skrg ni tengah outstation kat melaka.. kena carik vet jgak la yg terhampir.. ubat sapu je kan.. klu kena bagi makan, sy ni takut sikit...
welcome to the world of catting.. kitten memang renyah..nanti da besar ok.. macam jaga budak jugak.. segala fungus tue semua bukan makanan, tapi udara + persekitaran... Better bawak g vet, ada vet tetap and things will also start from there ait.. Do lots of reading + asking + googling.. things will be fine...
Old 05-15-2010, 10:30 PM
kuntum's Avatar
kuntum kuntum is offline
PetFinder Guru

kuntum is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by luvnett View Post
hmm.. rasanya bukan sebab makanan kot.. fungus ni boleh berjangkit melalui udara.. maybe spora fungus 2 tersesat masuk kat umah you.. Apa kata you bawa pi vet, sebab vet ada krim yg dapat ubat fungus ni.. Jangan biar lama2 tau coz fungus cepat merebak..
Setuju dgn luvnett...fungus bukan berpunca drpd makanan...daripada persekitaran...dan lagi satu, kalau kucing stress boleh meyebab kan dia berfungus...

Betol, jgn biar lelama...sebab nak treat fugal infection ni memang makan masa yg lama...kalau tak teruk, biasanya vet bagi ubat sapu tapi kalau teruk, biasanya dia jab or bagi makan pill rasanya...
Old 05-20-2010, 12:44 PM
Felix The Cat's Avatar
Felix The Cat Felix The Cat is offline
PetFinder Guru

Felix The Cat is on a distinguished road

For me.... I jarang bawa g vet kalo kucing kena fungal unless chronic sangat. The most effective way is to use 'Malaseb' shampoo. For kittens, bathe it once in every 3 days and for adult twice in a week. After using the shampoo, you can actually see the results!

Now I keep a spare bottle in the house for any emergency cases and a tube of fungal cream too.

Memang kebiasaan, kalo kucing lepas vaksin memang tak boleh di mandikan sebab takut dia demam nanti. Satu lagi lepas vaksin kucing tu akan nampak muram je... don't worry its normal. Insyaallah after two or three days dia akan kembali seperti dulu.

Macam juga baby manusia lepas vaksin tak boleh di mandikan sebab takut demam. Just lap lap badan dia je.

Felix The Cat - Dee wonderful wonderful cat!
http://felixthecats.weebly.com
http://livinginmyworld-phyllis.blogspot.com/
Reply With Quote
Old 06-14-2010, 10:43 AM
motec's Avatar
motec motec is offline
Animal Lover

Quote:
Originally Posted by Felix The Cat View Post
For me.... I jarang bawa g vet kalo kucing kena fungal unless chronic sangat. The most effective way is to use 'Malaseb' shampoo. For kittens, bathe it once in every 3 days and for adult twice in a week. After using the shampoo, you can actually see the results!

Now I keep a spare bottle in the house for any emergency cases and a tube of fungal cream too.

Memang kebiasaan, kalo kucing lepas vaksin memang tak boleh di mandikan sebab takut dia demam nanti. Satu lagi lepas vaksin kucing tu akan nampak muram je... don't worry its normal. Insyaallah after two or three days dia akan kembali seperti dulu.

Macam juga baby manusia lepas vaksin tak boleh di mandikan sebab takut demam. Just lap lap badan dia je.
lama tak update citer pasal si bobby... telinga dia dah ok lepas jumpa vet kat equine park nie... tp makan masa jgak la.. dalam 2 minggu jgak.. baru ok balik telinga dia.. shukur.. dah kembali ligat balik dia...
Reply With Quote
Old 06-14-2010, 10:56 AM
luvnett's Avatar
PetFinder Guru

Quote:
lama tak update citer pasal si bobby... telinga dia dah ok lepas jumpa vet kat equine park nie... tp makan masa jgak la.. dalam 2 minggu jgak.. baru ok balik telinga dia.. shukur.. dah kembali ligat balik dia...
Alhamdullilah..

Letak le gambar terbaru si bobby 2 kat sini..
Reply With Quote
Old 06-14-2010, 10:58 AM
motec's Avatar
motec motec is offline
Animal Lover

gambar yer... insya-allah... nnt free2 sy try tangkap picture dia yer... kejap jer si bobby ni dah membesar.. padahal baru 2 bulan lebeh jerk jaga dia.... erm, klu tak mo dia besau buleh ker? cuma nak dia gomok ajer...
Reply With Quote
Old 06-14-2010, 12:00 PM
luvnett's Avatar
PetFinder Guru

Quote:
gambar yer... insya-allah... nnt free2 sy try tangkap picture dia yer... kejap jer si bobby ni dah membesar.. padahal baru 2 bulan lebeh jerk jaga dia.... erm, klu tak mo dia besau buleh ker? cuma nak dia gomok ajer...
adeh.. cam mana plak xmau bagi dia besar ni.. haha..
Reply With Quote
Old 09-24-2010, 05:04 PM
minami2010 minami2010 is offline
Animal Lover

minami2010 is on a distinguished road

Salam saya pun nak join gakk isu nih..

Saya ada adopt 2 kittens bulan Jun lepas... dah 6mth ++ dah..
Anak bulus nih pun makan IAms jugakk..
1st time jugakk bela Anak bulus nih.. suka tengok.. tapi kucing mix local persian & British shorthair.

Sekarangni saya dah mix IAMS dengan Avo..
Seminggu sekali bagi makan WJ..
ada bagi makan vitamin Kitzym.. (apatah tak ingat nak eja).. hehehee

Nak Tukar ke RC cam rasa tak mampu.. uhukss.. tapi mmg suka tengok anak bulus nih.. manja dan pandai main..
Sekarangni memang anak2 bulus tu dalam cages 3 tingkat kat balconi.. bila saya balik keje baru bawak dia orang masuk dalam rumah setelah dipastikan kebersihan kaki dan tuttt..

Kalau mandi memang susah.. kena berperang.. uhukss..
Reply With Quote
Old 03-31-2011, 08:51 PM
pjud pjud is offline
Animal Lover

pjud is on a distinguished road

salam.tumpang thread...byk info i dpt kt sni..suke bca...thx everyone...tp nk taw smtin la...tuk pebandingan la kn..antara BW n AIMS mn yg lbey ok ye?sbb BW agk murah skit....if buy big amount...pndapat plz.....
Reply With Quote
Old 04-05-2011, 11:44 AM
thini thini is offline
PetFinder Guru

thini is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by pjud View Post
salam.tumpang thread...byk info i dpt kt sni..suke bca...thx everyone...tp nk taw smtin la...tuk pebandingan la kn..antara BW n AIMS mn yg lbey ok ye?sbb BW agk murah skit....if buy big amount...pndapat plz.....
Rasanya.. depends kot on kucing. IAMS dulu my furkids makan, poo2 dia orang lembik and personally I don't like IAMS smell.. Price wise mungkin BW kurang sikit especially kalau beli breeder's pack. BW alhamdulillah my furkids dah almost 2 tahun makan, okay no problem.. bulu pun kurang gugur, poo2 solid (senang nak scoop) and sehat.. Apa2 pun mungkin sifu2 sini boleh kasik pendapat
Reply With Quote
Old 04-05-2011, 12:30 PM
reeyn reeyn is offline
Animal Lover

reeyn is on a distinguished road

maybe can try the trial pack of rc exigent...3 flavour n u need to serve all 3 flavour at 1 time n found out which one ur baby prefer the most....ny lola prefer savour the most....she keep eating that one...the rest 2,she did not touch at all....
Reply With Quote

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules