Go

Go Back   PetFinder.my > PetFinder Lounge > Coffee Room

Coffee Room Gossip on the latest topics or just mingle around and enjoy the atmosphere!

Thread Tools
Old 09-24-2008, 11:52 PM
Lyn_Cat's Avatar
Lyn_Cat Lyn_Cat is offline
LeenMaF|a

Lyn_Cat is on a distinguished road
Default Re: Takutnyer....

Lin aritu terkena ngan mod kpg lama.. Lin cakap2 cam biasalah... pastu kena sound . "Sudah berulangkali diberitahu bahawa tulisan singkatan tidak dibenarkan. Untuk mengelakkan post-post anda dipadam, sila tukar cara penulisan anda. Terima kasih."

hekelehhh... fedup... trus maleh nak typing kat sana.. padahal..mmg laa kita guna bahasa sms tp takdelah sampai singakatan bhs tu buat org x paham langsung..
Kalo nak skema.... bik masuk forum dewan bahasa... huhuhuhu (ade ke forum dewan bhs? heheh belasah jerk)
Reply With Quote
Old 09-25-2008, 12:29 AM
June June is offline
Animal Lover

June is on a distinguished road
Default Takutnyer....

ini yg aku baca tak boleh tahan gang2 kepala sakai. dah nama pun sakai bro.mcm tulah perangainya.putar alam dan putar belit mengalahkan ular tedung woh!!! bila kena batang idung haruslah delete secepat mgkn sebelum org lain tau tembelang busuk durang.bagus gak ko hantam sakai sakai dari hutan mana masuk ke bandar ni.bagi durang sikit peringatan.

yg best skrg ni,dah takde org lagi nak dibawa gaduh,sesama sendiri bercakar.eloklah tu.aku tunggu je aruahnya forum tu.

Quote:
Originally Posted by fantasticat View Post
memandangkan aku pun terlibat sama 'berperang' dalam thread tu... baik aku jelaskan sikit tentang apa ke jadahnya yang berlaku... he he he... biasa la aku kan bad boy...

mula-mula tu aku takde niat pun nak masuk campur... just nak baca je pasal mamat ni baru import siberian dengan breeding right dari russian breeder... mula-mula tu diorang ni bukan main seronok lagi welcome mamat nih... yang dari hong kong, singapore pun join skali... siap tanya itu ini lagi pasal siberian dia... tup-tup ada sekali tu ada sorang ni bagi tau dalam thread tu pasal dia nampak mamat ni punya add kat adpost... haaa... kat sini la turning point dia...

so, apa lagi... terus diorang cop mamat ni BYB... apa lagi geng-geng kepala sakai ni pun sesedap rasa la hentam mamat nih... dah terkonteng-konteng mamat ni explain... yang aku pelik tu dari "warm welcome" dengan sepantas kilat jadi "hot havoc"... takde nak siasat ke hape ke... terus bantai...

aku pun (macam biasa la, bad boy la katakan) questions la diorang ni... lebih kurang gini... aku tanya, kenapa korang hentam mamat ni je... kenapa tak hentam breeder tu sekali... aku cakap kalau breeder tu bagus sangat kenapa tak screen dulu sebelum jual... itu pun kalau betul mamat ni BYB la... yang diorang bengkek tu, mungkin sebab aku cakap, banyak jugak Registered Pedigree Breeder yang act macam BYB... cuma bezanya, diorang registered... pastu aku cakap lagi, kalau korang berani sangat label orang sana-sini sebagai BYB, kenapa korang takut nak labelkan RPB yang takde etika ni BYB jugak... tu yang lepas tu diorang mula cakap belit-belit...

dan seperti biasa... bila geng-geng kepala sakai tu dah tersangkut takleh nak jawab... balaci forum tu pun cepat-cepat selamat kan keadaan... cantas terus thread tu...

begitu la al kisahnya hikayat seribu satu darham...
Reply With Quote
Old 09-25-2008, 04:42 PM
chemonk's Avatar
chemonk chemonk is offline
Puppet Master~

chemonk is an unknown quantity at this point

Quote:
Originally Posted by Lyn_Cat View Post
Lin aritu terkena ngan mod kpg lama.. Lin cakap2 cam biasalah... pastu kena sound . "Sudah berulangkali diberitahu bahawa tulisan singkatan tidak dibenarkan. Untuk mengelakkan post-post anda dipadam, sila tukar cara penulisan anda. Terima kasih."

hekelehhh... fedup... trus maleh nak typing kat sana.. padahal..mmg laa kita guna bahasa sms tp takdelah sampai singakatan bhs tu buat org x paham langsung..
Kalo nak skema.... bik masuk forum dewan bahasa... huhuhuhu (ade ke forum dewan bhs? heheh belasah jerk)
hihi.. lyn... nanti u buat thread guna kaligrafi... biar diorg lagi tak paham.. hahaha... hahaha..sekali dia balas guna bahasa sastera daaaa.... alah.. sama je lyn.. depa pon dok pakai bahasa singkat jugak... dulu aku pun tatau apa tu BYB.. aku ingat panggilan utk BABY.. tapi aku tanya je.. ye la.. sebab nak paham... diorg mls nak bertanya tu la pasal diorg buat act mcm tu... **malu bertanya sesat jln...<--- sambil kembang kembangkan telinga seraya melaung... "lu pikirrrr laa sendiriiiiiiiiiiii"
Old 09-25-2008, 05:57 PM
blackie007's Avatar
blackie007 blackie007 is offline
Petfinder Moderator

blackie007 has disabled reputation

Eh, sini dah ade immigration law ke? owwh.....sib baik blackie ku dah dapat IC dia....hahaha.

BTW, what is BYB??
Quote:
Originally Posted by June View Post
Dah ada pun yg dari sana kemari tak dijemput.siap intai2 kita org punya profile mcm lah kami ni takde kerja lain dok cerita pasal durang.klu durang tu mmg takde kerja lain. klu durang nak buat hal kat sini immediately kita org akan buang daerah alien2 ini.sebab skrg dah start ada immigration law.nak flush out alien2 yg suka buat kacau kat sini.
aku pun turut nak sibok, nak baca thread tuh....lain kali pls PM aku klu ade drama kat sana....I nak sibokkkkk....

wah, pakcu ni dah boleh jadi poet (referring to sentence in blue..)
Quote:
Originally Posted by abgraldo View Post
Biasak la tu.. Mula2 tu tunjuk baik, lepas tu tunjuk terror, pas tu jadi terrorist, ending nampak stupiditist, nak cover terus deletist. Pakcu termiss thread tu, nak gak tgk2 kut ader... Pedigree konon.. org lain berlambak lagi ada degree.. wakaka..
Reply With Quote
Old 09-25-2008, 09:32 PM
fantasticat's Avatar
fantasticat fantasticat is offline
BAD Company...

fantasticat is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by blackie007 View Post
BTW, what is BYB??
backyard breeder...
Reply With Quote
Old 09-26-2008, 12:25 AM
blackie007's Avatar
blackie007 blackie007 is offline
Petfinder Moderator

blackie007 has disabled reputation

OIC...thank u.
Quote:
Originally Posted by fantasticat View Post
backyard breeder...
Reply With Quote
Old 09-26-2008, 08:25 AM
BabyZee's Avatar
BabyZee BabyZee is offline
.:: Baby, I dig you! ::.

Location: Subang Jaya, Selangor, Malaysia, World of Animal Lurve...
BabyZee is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to BabyZee

zee tak suka kampung sebelah lagi!!!!!!!!
Old 09-26-2008, 09:51 AM
adamyala's Avatar
adamyala adamyala is offline
PetFinder Guru

adamyala is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by kitty_inky View Post
Well, i want to share a story with u guys, As usual once a while i visited my previous 'kampung', to see whats happening over there any interesting news.It seems that its always as hot as ever, they keep arguing, barking with each other , even used nasty words..

what happend to Malaysian citizen living harmony.............bla..bla..
i just wondering what type of next generation will be for the next ten years, snobbish?arrogant?

Hi Kitty,

Ya Lor....they finally 'bukak pekong di dada sendiri' ha ha ha...I find it sooo...amusing. Imagine....a self claimed highly educated snob . konon konon ada degree sana sini, catshow satu dunia pegi menang sume....tapi tak reti nak guna ayat yang lebih sopan untuk berbincang pasal kucing.....

siap pakai 'bahasa lucah ' lagi wey.....seram sejuk aku.

last last ....malu sendiri. Delete thread tu sebab dah malu. Sian ..sian...hehe
Reply With Quote
Old 09-26-2008, 09:58 AM
kitty_inky's Avatar
kitty_inky kitty_inky is offline
PetFinder Guru

kitty_inky is on a distinguished road

hmm betula en adam,tak kisah la menang satu dunia pun, kucing kucing bukan tahu apa pun janji kite sayang , manjakan dia dahla(ribbon,title it doesnt matter to me), ini sampai mengutuk , merendah kan org lain...apke heiii?

dunia.. dunia.....

i hope tak ade la berlaku kat sini, pesanan kepada tok pengulu, kalu ada anasir anasir seperti itu di kampung kite yang aman dan damai ni, hambo mintak tolong sangat la hukum buang daerah jela....jangan biarkan kuman kuman ni bermaharajalela...at least i found peace and true malaysian here u know.kite berdiskusi, berforum secara harmoni and bukan menunjuk nunjuk sapa lagi hebat. tul tak?
Old 09-26-2008, 10:03 AM
June June is offline
Animal Lover

Default Takutnyer....

Kitty,anasir2 jahat tu dah nak start menular kat sini.tp aku bg warning dulu kat thread Blackwood sebab malaun tu dah posting kat sana kata Blackwood tak elok,takde kualiti bla bla bla.jgn dibawa kesini pasal tu aku warning dulu.pastu malaun ni dah pandai jerkah2 org kat sini tp aku dah potong kata2 dia juga.bg peringatan sket.

org yg tak bertamadun dan rendah moralnya tak payah susah2 masuk sini.mmg aku das dgn bom tangan dan bazooka.

Quote:
hmm betula en adam,tak kisah la menang satu dunia pun, kucing kucing bukan tahu apa pun janji kite sayang , manjakan dia dahla(ribbon,title it doesnt matter to me), ini sampai mengutuk , merendah kan org lain...apke heiii?

dunia.. dunia.....

i hope tak ade la berlaku kat sini, pesanan kepada tok pengulu, kalu ada anasir anasir seperti itu di kampung kite yang aman dan damai ni, hambo mintak tolong sangat la hukum buang daerah jela....jangan biarkan kuman kuman ni bermaharajalela...at least i found peace and true malaysian here u know.kite berdiskusi, berforum secara harmoni and bukan menunjuk nunjuk sapa lagi hebat. tul tak?
Reply With Quote
Old 09-26-2008, 10:05 AM
imann's Avatar
imann imann is offline
Purrfect lover

imann is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to imann

Quote:

dunia.. dunia.....

setujuk bebenor..

kalau kucing pedegree pun...jaga cam hampeh...jd sampah gaks...
kucing kpg aku takde cert....aku kasi TLC....gemuk gebooss gebasss gaks...kalau gak yg ada cert...

so apekehey ada nye cert tu...kalau owner nye keturunan sakai.......ehekzzz.....(lazer sgt tak bahse aku)
Old 09-26-2008, 10:29 AM
BabyZee's Avatar

Quote:
Kitty,anasir2 jahat tu dah nak start menular kat sini.tp aku bg warning dulu kat thread Blackwood sebab malaun tu dah posting kat sana kata Blackwood tak elok,takde kualiti bla bla bla.jgn dibawa kesini pasal tu aku warning dulu.pastu malaun ni dah pandai jerkah2 org kat sini tp aku dah potong kata2 dia juga.bg peringatan sket.

org yg tak bertamadun dan rendah moralnya tak payah susah2 masuk sini.mmg aku das dgn bom tangan dan bazooka.
uik, zee hari2 jadi silent reader tak perasan plak dekat thread blackwood ada?
sapa kak june?
bleh kami berjaga2...
biar piak2 dia skit...
menyampah sungguh!
Old 09-26-2008, 10:43 AM
nik_tropicana's Avatar
nik_tropicana nik_tropicana is offline
PetFinder Guru

nik_tropicana is on a distinguished road

Quote:

kak june..bagitau ar sape nama dier..saya pun slalu baca thread BW tapi x prasan plak...at least senang ar kita sound 'makhluk tuhan paling seksi' tu ngan bahasa yg sopan dlu..klu tak makan saman bru serang ramai2...

(walaupun saya blom lagi beli BW kat kak nurul tp saya guna gak BW nie)
Reply With Quote
Old 09-26-2008, 10:49 AM
June June is offline
Animal Lover

Default Takutnyer....

karang akak PM kat korang.nak sebut nama kat sini mau kena hambur kaw2 budak tu.takpe kita tak nak jd mcm durang,kita ni lbh berhemah

Quote:
Originally Posted by nik_tropicana View Post
kak june..bagitau ar sape nama dier..saya pun slalu baca thread BW tapi x prasan plak...at least senang ar kita sound 'makhluk tuhan paling seksi' tu ngan bahasa yg sopan dlu..klu tak makan saman bru serang ramai2...

(walaupun saya blom lagi beli BW kat kak nurul tp saya guna gak BW nie)
Reply With Quote
Old 09-26-2008, 10:49 AM
Penghulu's Avatar
Penghulu Penghulu is offline
Tok Penghulu

Penghulu is on a distinguished road

Quote:

dunia.. dunia.....

Lin...En Adam tu sebenar nya Kak Zai...jgn kau tak tau lak nanti...

Sifat hormat kat org lain ni satu yg sangat terpuji...kepada sesiapa pun yg singgah kat kampung nie, kita terpaksa terima mereka sebagai tetamu...
dan kita tak boleh menafikan hak dia sebagai ahli forum petfinder...
perkara yg paling baik ialah avoid postings kat benang dia...kalau postings tu perkara yg tak baik, kalau baik apa salah nya...kita pun kena tunjuk sikap pro kita yg baik ni jugak...biar org puji kita..kannnn
Kita tak boleh sewenang2 men-delete thread ahli2 forum..melainkan jika spammers....tapi macam mana pun harap2 perkara yg berlaku di kampung kita ni biarlah yang baik2 belaka dan memberi kita pengajaran...

MJ
Reply With Quote
Old 09-26-2008, 10:53 AM
June June is offline
Animal Lover

Default Takutnyer....

aku setuju dgn abang.mmg aku avoid malaun2 begini punya thread.tak payah komunikasi dgn org.itu mmg stail aku.dari kita sakit ati baik tak payah kata apa2 tp aku hangin sebab malaun ni tunjuk dia punya belang kat sini.blm apa2 dia jerkah bebudak kat sini sebab salah pengurusan kucing.eh,perangai buruk kat sana tu tinggalkan kat sana je jgn bawa kemari.

Quote:
Originally Posted by Penghulu View Post

Sifat hormat kat org lain ni satu yg sangat terpuji...kepada sesiapa pun yg singgah kat kampung nie, kita terpaksa terima mereka sebagai tetamu...
perkara yg paling baik ialah avoid postings kat benang dia...kalau postings tu perkara yg tak baik, kalau baik apa salah nya...kita pun kena tunjuk sikap pro kita yg baik ni jugak...biar org puji kita..kannnn
Kita tak boleh sewenang2 men-delete thread ahli2 forum..melainkan jika spammers....tapi macam mana pun harap2 perkara yg berlaku di kampung kita ni biarlah yang baik2 belaka dan memberi kita pengajaran...
Reply With Quote
Old 09-26-2008, 10:57 AM
BabyZee's Avatar

Quote:
Originally Posted by Penghulu View Post

tok penguhulu..takmo la samakan sini dengan kampung plak..
kita ni town or kampung baru moden...cewah..
kampung baru moden yang friendly...

Bookmarks

Posting Rules