Go

Go Back   PetFinder.my > PetFinder Lounge > Coffee Room

Coffee Room Gossip on the latest topics or just mingle around and enjoy the atmosphere!

Thread Tools
Old 12-01-2008, 02:57 PM
June June is offline
Animal Lover

June is on a distinguished road
Default Simple Basic Manners & Courtesy

samalah FK.aku lempang je anak2 buah yg kurang ajar.kakak dan abang2 aku busy kerja so kdg2 kena tumpangkan anak2 durang kat my mum's hse dulu smp parents durang balik and pick them up.so waktu tu aku msh sekolah lg.jd take turn with my other sisters utk jaga2 budak2 ni.tp klu durang misbehave mmg kena makan pelempang dgn kami terutamanya klu sikap2 kurang ajar mcm cakap suara tinggi dgn nenek/datuk dia,atau cakap bad word. so my kakak and abang kena be grateful sebab kita dah tlg dia didik anak2 durang.

aku tak paham dgn org2 tua skrg.cikgu kat sekolah rotan sikit,buat polis report dan kuar kat TV.satu hari nanti ini the same kids yg akan potong dan cincang org tua sendiri baru ingat sendiri bad parents.

Quote:
Originally Posted by FurKids View Post
Hyperactivity lain, kurang ajar is lain. Kalau my nephew/niece misbehave and kena lempang, my brother/sister and myself cakap, "Padan muka, now you know the consequence of misbehaving!"

My friend came back from Japan and commented, "Kat sana, you tegur your neighbour's kid kalau dia jahat or don't go home when it is late and the parents are busy working late, and the parents thank you for correcting and helping take care of their kids. Kat Malaysia, kids misbehave and bila kita tegur, parents mereka yg muka tebal tak tahu malu they do not know how to raise kids only know how to beranak. Kat sekolah, zaman dulu bila cik gu rotan budak, all the parents keep quiet tahu rasa malu they didn't perform their duties as parents, tapi zaman sekarang mereka pergi sekolah and beat up the cik gu ... and the biggest kurang ajar are the parents themselves.

Having kids does not mean you have the right to let your indisciplined kurang ajar kids disturb/hurt others. They reflect the bad parenting they get from you.

I have personally seen such kids spit on their parents' face but like I say, they reflect you as poor parents, why blame others?
Reply With Quote
Old 12-01-2008, 03:03 PM
abzalia's Avatar
abzalia abzalia is offline
PetFinder Guru

abzalia is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to abzalia
Default Re: Simple Basic Manners & Courtesy

budak sekarang nih manja lebih....bawak hp g sekolah..bila cikgu marah..cikgu kene tolak....kete kene calar..kene "tunggu" tepi jalan...

mak bapak plak terlampau manjakan anak2...kitorg dulu penah kene pukul oleh cikgu BI ngan pembaris sampai patah..klu pembaris besi, dia pukul belakang tapak tangan...balik report kat ayah...ayah cakap "..PADAN MUKA..BUAT LAGI...!".. klu zaman sekarang nih, dah masuk hosp dah tuh....
mane x naik lemak budak tuh... sikit2, report..sikit2...masuk paper...bengong!
Old 12-01-2008, 03:05 PM
BabyZee's Avatar
BabyZee BabyZee is offline
.:: Baby, I dig you! ::.

Location: Subang Jaya, Selangor, Malaysia, World of Animal Lurve...
BabyZee is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to BabyZee

baru2 ni ada kes yang budak lelaki umur 15tahun tertembak mak nya sendiri sebab nak tembak ayahnya tu, gara2 gaduh dengan ayahnya..
maknya nak leraikan gaduh tu so suruh ayahnya pi alih kereta, budak tu masuk rumah tak sangka amik pistol ayahnya, sampai sanggup buat tindakan macam tu...
pastu lari dari rumah tapi sekarang dah dijumpai la..
syukur maknya terselamat dari tembakkan tu, kalau tak menjawab la sendiri dekat akhirat nanti..

tengok kes2 sebegini pun dah nampak macamna kurang ajar and malampau batasnya generasi sekarang..
so tak kisahla anak sape pun tapi elok mula didik dorg dari kecik lagi kalau tak, tak tahula besar nanti jadi apa..
Old 12-01-2008, 03:16 PM
June June is offline
Animal Lover

Zee,suami akak pernah cakap.kdg2 kita kena fikir balik dari sumber duit apa yg kita kasih anak bini makan?? kdg2 duit rasuah/duit kopi atau dgn cara tak betul kita earn itu pun blh menyebabkan anak2 dan isteri ingkar dgn kita. bila difikirkan balik ada betulnya.zaman2 dulu waktu akak kecik2 kami adik beradik ramai dan bapa gaji pun tak cukup tp blm pernah tak cukup makan kami adik beradik.suma dpt pergi sekolah dan terima pendidikan sewajarnya.walau pun kami tak sebijak budak2 skrg yg A satu kilometer tp Alhamdulilah kami adik beradik berjaya dlm hidup masing2 dan kerjaya. skrg kita pula mendidik anak2 sendiri dan anak2 buah dgn cara yg betul dan Alhamdulilah so far anak2 buah akak blm pernah yg berkelakuan mcm dlm cite kita td.suma dah diajar klu pigi rmh org duduk sopan dan bila orgtua makan baru durang boleh makan. takde pergi rumh org musnahkan harta benda org.they behave apa yg sepatutnya.sopan dan courteous. ini reflect mcm mana parents durang ajar durang dan mcm mana parents akak ajar kami adik beradik.

Quote:
Originally Posted by BabyZee View Post
baru2 ni ada kes yang budak lelaki umur 15tahun tertembak mak nya sendiri sebab nak tembak ayahnya tu, gara2 gaduh dengan ayahnya..
maknya nak leraikan gaduh tu so suruh ayahnya pi alih kereta, budak tu masuk rumah tak sangka amik pistol ayahnya, sampai sanggup buat tindakan macam tu...
pastu lari dari rumah tapi sekarang dah dijumpai la..
syukur maknya terselamat dari tembakkan tu, kalau tak menjawab la sendiri dekat akhirat nanti..

tengok kes2 sebegini pun dah nampak macamna kurang ajar and malampau batasnya generasi sekarang..
so tak kisahla anak sape pun tapi elok mula didik dorg dari kecik lagi kalau tak, tak tahula besar nanti jadi apa..
Reply With Quote
Old 12-01-2008, 03:25 PM
abzalia's Avatar
PetFinder Guru

Quote:
Originally Posted by June View Post
Zee,suami akak pernah cakap.kdg2 kita kena fikir balik dari sumber duit apa yg kita kasih anak bini makan?? kdg2 duit rasuah/duit kopi atau dgn cara tak betul kita earn itu pun blh menyebabkan anak2 dan isteri ingkar dgn kita. bila difikirkan balik ada betulnya.zaman2 dulu waktu akak kecik2 kami adik beradik ramai dan bapa gaji pun tak cukup tp blm pernah tak cukup makan kami adik beradik.suma dpt pergi sekolah dan terima pendidikan sewajarnya.walau pun kami tak sebijak budak2 skrg yg A satu kilometer tp Alhamdulilah kami adik beradik berjaya dlm hidup masing2 dan kerjaya. skrg kita pula mendidik anak2 sendiri dan anak2 buah dgn cara yg betul dan Alhamdulilah so far anak2 buah akak blm pernah yg berkelakuan mcm dlm cite kita td.suma dah diajar klu pigi rmh org duduk sopan dan bila orgtua makan baru durang boleh makan. takde pergi rumh org musnahkan harta benda org.they behave apa yg sepatutnya.sopan dan courteous. ini reflect mcm mana parents durang ajar durang dan mcm mana parents akak ajar kami adik beradik.
june..
anak sedara aku 2 ekor tuh jek yg macam tuh dr 18 orang....tuh yg klu balik raya, sume dah siap bisik2 & berpakat x nak kawan ngan dorang nih..tp syukur laa..kejap jek dorang jadik cam tuh........HYPERactive ade ubat ker aaaa..??..harap2 la xde lg klu kuar spesis cam tuh...huuhuhuh..
Old 12-01-2008, 03:33 PM
June June is offline
Animal Lover

Hyperactive tiada ubat tp ada ubat utk menenangkan budak tu.kena pigi HUKm bahagian paedetrik atau bahagian kanak2.Angkawasan kita tu si Sheik Muzaphar ialah Dr kanak kanak di HUKM. di Malaysia ubat utk kanak2 hyperactive agak kurang dikenali org.

Quote:
Originally Posted by abzalia View Post
june..
anak sedara aku 2 ekor tuh jek yg macam tuh dr 18 orang....tuh yg klu balik raya, sume dah siap bisik2 & berpakat x nak kawan ngan dorang nih..tp syukur laa..kejap jek dorang jadik cam tuh........HYPERactive ade ubat ker aaaa..??..harap2 la xde lg klu kuar spesis cam tuh...huuhuhuh..
Reply With Quote
Old 12-01-2008, 03:51 PM
abzalia's Avatar
PetFinder Guru

Quote:
Hyperactive tiada ubat tp ada ubat utk menenangkan budak tu.kena pigi HUKm bahagian paedetrik atau bahagian kanak2.Angkawasan kita tu si Sheik Muzaphar ialah Dr kanak kanak di HUKM. di Malaysia ubat utk kanak2 hyperactive agak kurang dikenali org.
June...
agak2 ok x kalau aku buat2 HYPERactive & g HUKM tuh jumpa seh-muzapar?? wakakakakakakkaka..jauh aku nk angkut anak sedara aku tuh dr Swk semata2 nak antar ke HUKM tuh..baik aku g sirik......kuang kuang kuang
Old 12-01-2008, 05:21 PM
June June is offline
Animal Lover

boleh juga tu.wakakakkakakak!! tgk mamat tu sikit punya hensem.hmm!!

Quote:
Originally Posted by abzalia View Post
June...
agak2 ok x kalau aku buat2 HYPERactive & g HUKM tuh jumpa seh-muzapar?? wakakakakakakkaka..jauh aku nk angkut anak sedara aku tuh dr Swk semata2 nak antar ke HUKM tuh..baik aku g sirik......kuang kuang kuang
Reply With Quote
Old 12-01-2008, 05:38 PM
chemonk's Avatar
chemonk chemonk is offline
Puppet Master~

chemonk is an unknown quantity at this point

teringat zaman sekolah dulu2.. time kene rotan ngan cikgu ada 3 bekas kat badan.. balik ngadu kat mak.. dpt lagi 3-4 aku pun dah lupa... huhuhu lps tu serik.. biar la kene rotan kat sekolah... jgn balik ngadu kat mak.. takut kene tambah perasa lagi... huhuhuhuuh...

tapi skarang susah.. sebab byk cikgu laki.... cikgu laki kalau bedal mmg tak ingat punya sampai berdarah2 (dah masuk kes abuse).. kalau cikgu pompuan takpe... setakat pulas perut... rotan punggung... ok la.. sakit sakit la jugak.. tapi takde la sampai kene tumbuk... huhu... kes kes mcm ni mmg never ending... susah susah sgt... cikgu yg kene balun tu.. tulis report hantar anak gi henry gurney jer... senang citer
Old 12-01-2008, 05:41 PM
abzalia's Avatar
PetFinder Guru

Quote:
boleh juga tu.wakakakkakakak!! tgk mamat tu sikit punya hensem.hmm!!
TAPI sayang..BUKAN dia yang BERPUNYA...tapi KITA...wakakaka..telan air liur jek laa...walau x dapat doc macam dia..sekurang2nya aku bersyukur dapat "doktor bedah mesin"pun jadi laaa..hahaha
Old 12-01-2008, 06:07 PM
vivi's Avatar
vivi vivi is offline
PetFinder Wowwow

vivi is on a distinguished road

Wah baru sekejap tak online punya cepat sampai next page.
Ish ish yang sudah kahwin tu bagilah peluang yg bujang bujang macam saya. Hehehehe.
Tapi tercakap budak memang akit kepala. Macam cousin saya lebih kurang 5 atau 6 tahun lalu, Perangai sebenarnya ok cuma very bad temper kena kasih manja mama dan bapanya. Biasanya ok tapi kalau kena cakap yg dia tidak suka dengar dia pukul itu orang. Termasuk mak dan bapanya. Pernah sekali dia guna selimut tutup adik saya dan pukul adik saya. Umur adik saya masa tu 15 dan cousin saya cuma 8 atau 9. Dia selimutkan lepas tu dia tumbuk adik saya. Nasib saya nampak jadi saya terus angkat dan buangkan dia ke tepi (kuat jugak saya kalau marah). Nangis lah masa itu complain bagi mak dia. Mak dia memanglah tak suka tapi memang salah anaknya. Lepas tu hampir setengah tahun tidak pernah datang rumah saya pula. Hehehe. Lepas tu, cousin saya pun ok sudah. Tak berani suka suka marah. Takut saya mungkin. Asalkan saya suruh dia buat apa, tolong juga. Hehhe Good Boy!! Sayang betul saya sama dia sekarang.

p/s - I don't and never will hit another people children but when the children behaviour are over don't blame me for picking u up and throw u aside. I will and i do when i'm very angry.
Old 12-02-2008, 12:05 AM
firdaruddin's Avatar
firdaruddin firdaruddin is offline
Meow's Pets

firdaruddin is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to firdaruddin

nasib baik la fir ngamuk atau marah x guna barong....slalunya paling teruk pun, fir tumbuk brg2 je..pernah skali fir marah adik saudara..dia kurang hajar dgn nenek fir, fir cekak leher dia n hantukkan kepala dia ke dinding kayu..bergegar jugak..beza umur masa tu baru 3,4 tahun..masa tu fir umo belasan tahun lagi la..skg pun dah kurang baran..tapi pernah skali naik angin, fir tumbuk pintu kayu, sampai retak pintu tu..punya la geram....almari yg kat kampung tu pun dah nak tercabut dah..hehehe
Old 12-02-2008, 01:12 AM
Nana's Avatar
Nana Nana is offline
PetFinder Guru

Nana is on a distinguished road

Quote:
tambah skt.. ubat yg dibr utk ADHD ni, spy dia blh concentrate...sb budak ADHD susah nak focus...sume bnde di sekeliling dia jadi stimulus, dia xtau mana 1 nak focus dulu, dia hyperactive sebab dia respond kpd sume stimulus yg dia detect (bnde yg dia nampak, dia dengar, dia pegang, byk sgt..) xtau mana 1 nak buat dulu...tu yg jadi active merata2 tu.. Bila dah bg ubat ni, blh concentrate skt, baru blh buat program behavior management utk budak tu..

Bare in mind, ADHD merujuk kpd overactivity, yg 'kurang hajar' tu case lain. klu dia ADHD, tp parents tu still mainkan peranan as in marah, larang bnde yg xelok, dia tetap hyperactive cume mgkn bukan in a 'kurang hajar' way la.

cabaran gak mendidik anak ni...hehe...kte yg kt sini ni dpt practice mendidik anak2 kucing...tu yg degil, hari2 rumah jadi upside down cmne nak atasi tu...
Reply With Quote
Old 12-02-2008, 12:05 PM
June June is offline
Animal Lover

nana,kakak sokong statement ko ni

Klu sapa2 nak tau lebih lanjut ttg hperactive ni tlg tengok cerita Desperate Housewives. Anak2 kpd watak Lynette Scavo.tengok mcm mana dia handle anak dia.

Quote:
Originally Posted by Nana View Post
tambah skt.. ubat yg dibr utk ADHD ni, spy dia blh concentrate...sb budak ADHD susah nak focus...sume bnde di sekeliling dia jadi stimulus, dia xtau mana 1 nak focus dulu, dia hyperactive sebab dia respond kpd sume stimulus yg dia detect (bnde yg dia nampak, dia dengar, dia pegang, byk sgt..) xtau mana 1 nak buat dulu...tu yg jadi active merata2 tu.. Bila dah bg ubat ni, blh concentrate skt, baru blh buat program behavior management utk budak tu..

Bare in mind, ADHD merujuk kpd overactivity, yg 'kurang hajar' tu case lain. klu dia ADHD, tp parents tu still mainkan peranan as in marah, larang bnde yg xelok, dia tetap hyperactive cume mgkn bukan in a 'kurang hajar' way la.

cabaran gak mendidik anak ni...hehe...kte yg kt sini ni dpt practice mendidik anak2 kucing...tu yg degil, hari2 rumah jadi upside down cmne nak atasi tu...
Reply With Quote
Old 12-02-2008, 12:56 PM
imann's Avatar
imann imann is offline
Purrfect lover

imann is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to imann

aku ingat aku sorang je yg baran tgk budak2 kuang ajar...(not hyper ek)...
dlm korga aku...anak2 sedara panggil aku 'mak tiri"...
sbb aku garang..

kalau dorang tak behave...lempang jawa bakal hinggap...nasib baik akak aku ok...dia siap sokong lg...

anak2 aku pun..kalau aku dah start hempas pintu tu....tanda nya ada lah bende yg dorang buat aku tak suka..pandai2 la dorang handle the situation sebelum gunung berapi meletop......sbb kalau gunung dah meletop...alamat tak cukup lah badan dorang kena rotan...sorang wat salah...dedua kena...baru adil....

mcm smlm...aku mengamuk giler ngan anak bujang aku tu....aku dah geram lama ngan kawan dia...sbb setiap hari without failed dtg umah aku bertandang...korang bygkan seawal 8pg dah ketuk pintu umah aku...mau aku tak hangin...dah tu dok umah aku sampai petang...time lunch pun dok gak...aku suh balik pun taknak....sabtu ahad 7.30 pg dah bagi salam....aku pun lom bangun tido...maklumlah..sabtu ahad le aku nak cover balik tido weiii....time le aku nak bermalas2- malasan....yg aku heran tu..mak pak dia tak kisah plah tu anak dia pagi2 buta dah bertandang umah org....

smlm mmg dah tahab maksima la....aku cuti smlm sbb baru balk dr kampung..beg2 baju semua ada kat hall depan lg..sbb dah penat sgt...aku trus lah tido mlm tu...ingat pg smlm la baru nak kemas2...basuh baju je apa ke...aku bangun ke...aku tgk budak ni dah elok lepak tgk tv kat umah aku...walhal malam sebelum tu aku dah warning anak aku...jgn kasi sapa2 masuk rumah esok...sbb aku nak rehat....no PS2...NO game....tgk pg2 buta dia dah ada....aku mengamuk la...aku peduli apa...

aku siap sound...umah ko takde TV ke?...apsal pg2 dah dtg umah org ni....ko tau tak aku penat ke tak.....terus budak tu blah balik...

marah aku lom reda....aku rotan sakan anak aku smlm..sampai patah 2 batang hanger baju....lepas tu...aku selongkar almari baju dia...buh dlm plastik sampah hitam...aku campak ke tingkat bawah....then halau dia kuar umah....suruh dia lepak umah kawan dia pulak...aku nak tgk mak pak dia suka ke tak....anak bujang aku dok luar rumah sampai kol 10mlm....no food no water....biar dia rasa...aku dah marah sgt....geram...tak reti bahasa...

laki aku balik rumah baru dia boleh masuk....meraung dia mintak ampun...sujud2 kat kaki aku mintak maaf....aku diam seribu bahasa....kire silent treatment lah...biar dia rasa...aku tak suka budak2 dtg rumah tak kire masa...sekali sekali nak main PS2 takpe..ni sampai hari2....dah lah kdg2 tu aku belum masuk rumah dari balik kerja...dorang dah kompol depan rumah nak masuk...abis tu..aku penat balik keje....takyah rehat...lepas ni...kalau budak tu dok tempek lg kat rumah aku....aku tak teragak2 nak sound direk kat mak pak dia pulak....
Old 12-02-2008, 01:17 PM
June June is offline
Animal Lover

Iman,cite ko ni mmg menarik.yg salah disini mak bapak budak tu.anak rayau sana sini tak tentu hala pun durang blh buat muka sardin.tak malu ke anak bertandang kerumah org makan kat rmh org mcm rmh sendiri.sekali dua takpelah.ini tiap2 hari. elok gak ko suruh anak ko pigi melepak kat rmh dia dari pagi smp ke malam tiap hari.tgk apa jiran ko cakap.

Aku dulu ada jiran bagak mcm ni.hari ahad pagi2 pkl 7pg dah huhahuha depan rmh aku.tekan bell rmh mcm nak rak.panggil2 aku.aku buat bodoh dan sambung tido makin rak dia tekan bell rmh aku.laki aku kuar hambur kat kawan tu terus smp la ni takde lg bertandang.heheheheh!! klu org tak jwb dan buka pintu tu paham pahamlah ler.ari ahad org nak tido smp tinggi hari.

Quote:
Originally Posted by imann View Post
aku ingat aku sorang je yg baran tgk budak2 kuang ajar...(not hyper ek)...
dlm korga aku...anak2 sedara panggil aku 'mak tiri"...
sbb aku garang..

kalau dorang tak behave...lempang jawa bakal hinggap...nasib baik akak aku ok...dia siap sokong lg...

anak2 aku pun..kalau aku dah start hempas pintu tu....tanda nya ada lah bende yg dorang buat aku tak suka..pandai2 la dorang handle the situation sebelum gunung berapi meletop......sbb kalau gunung dah meletop...alamat tak cukup lah badan dorang kena rotan...sorang wat salah...dedua kena...baru adil....

mcm smlm...aku mengamuk giler ngan anak bujang aku tu....aku dah geram lama ngan kawan dia...sbb setiap hari without failed dtg umah aku bertandang...korang bygkan seawal 8pg dah ketuk pintu umah aku...mau aku tak hangin...dah tu dok umah aku sampai petang...time lunch pun dok gak...aku suh balik pun taknak....sabtu ahad 7.30 pg dah bagi salam....aku pun lom bangun tido...maklumlah..sabtu ahad le aku nak cover balik tido weiii....time le aku nak bermalas2- malasan....yg aku heran tu..mak pak dia tak kisah plah tu anak dia pagi2 buta dah bertandang umah org....

smlm mmg dah tahab maksima la....aku cuti smlm sbb baru balk dr kampung..beg2 baju semua ada kat hall depan lg..sbb dah penat sgt...aku trus lah tido mlm tu...ingat pg smlm la baru nak kemas2...basuh baju je apa ke...aku bangun ke...aku tgk budak ni dah elok lepak tgk tv kat umah aku...walhal malam sebelum tu aku dah warning anak aku...jgn kasi sapa2 masuk rumah esok...sbb aku nak rehat....no PS2...NO game....tgk pg2 buta dia dah ada....aku mengamuk la...aku peduli apa...

aku siap sound...umah ko takde TV ke?...apsal pg2 dah dtg umah org ni....ko tau tak aku penat ke tak.....terus budak tu blah balik...

marah aku lom reda....aku rotan sakan anak aku smlm..sampai patah 2 batang hanger baju....lepas tu...aku selongkar almari baju dia...buh dlm plastik sampah hitam...aku campak ke tingkat bawah....then halau dia kuar umah....suruh dia lepak umah kawan dia pulak...aku nak tgk mak pak dia suka ke tak....anak bujang aku dok luar rumah sampai kol 10mlm....no food no water....biar dia rasa...aku dah marah sgt....geram...tak reti bahasa...

laki aku balik rumah baru dia boleh masuk....meraung dia mintak ampun...sujud2 kat kaki aku mintak maaf....aku diam seribu bahasa....kire silent treatment lah...biar dia rasa...aku tak suka budak2 dtg rumah tak kire masa...sekali sekali nak main PS2 takpe..ni sampai hari2....dah lah kdg2 tu aku belum masuk rumah dari balik kerja...dorang dah kompol depan rumah nak masuk...abis tu..aku penat balik keje....takyah rehat...lepas ni...kalau budak tu dok tempek lg kat rumah aku....aku tak teragak2 nak sound direk kat mak pak dia pulak....
Reply With Quote
Old 12-02-2008, 05:57 PM
adamyala's Avatar
adamyala adamyala is offline
PetFinder Guru

adamyala is on a distinguished road

Quote:

betul tu june,

selain doa dan tunjuk ajar serta didikan, rezeki yang halal juga menjadi darah daging mereka. bersamalah kita renung2kan.
Reply With Quote
Old 12-03-2008, 10:37 AM
Hazlie's Avatar
Hazlie Hazlie is offline
~** Mr. LeE**~

Hazlie is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to Hazlie

omg..speechless..i akan terjkezut je...hahahaah..lawak la..
hurmmm...nampak sgt mak dier tak bg mkn anak dier..heheheheh
Reply With Quote
Old 12-03-2008, 11:01 AM
June June is offline
Animal Lover

Klu ada jenis budak yg selongkar handbag kita dan amik HP kita buat durang main mcm mana korang nak buat tu?? klu ikutkan hati aku yg hangat membara aku nak sekeh je kepala org tua durang.dah nampak anak buat mcm tu blh buat muka selamba sardin.ntah ntah dulu kecik2 pun emak bapa budak2 tu keturunan lanun curi brg org
Reply With Quote
Old 12-03-2008, 11:08 AM
abzalia's Avatar
PetFinder Guru

yg kes kak iman nih, bebudak...tp teringat kt kpg dulu ade sorang akak cam tuh..pagi2 buta dah dia datang umah orang dengan berkemban (ala2 sopia jen dlm perempuan, isteri dan....tut..tut...tut...)..

seawal 7.00 am kang dengan mata masih bertaik, gigi belum bergosok, badan belum mandi...dia pegi ler umah yg dia rasa orang tuh rapat ngan dia..sambil jaja citer..begusip orang tu....ngumpat orang nih semacam dia "perfek" sangat...sampaikan klu kat kpg, orang gelar dia "tv3".....dah tuh datang rumah orang kang dia buat la cam umah sendiri..selongkar bawah tudung saji..mane yg dah masak awal tuh, kira rezeki ler..klu sedap dia makan..x sedap..abis la dia jaja keliling kpg...

penah sekali, dia g umah mcik sorg tuh..kuarga biasa2 sebab kebanyakan orang kpg aku nih nelayan jek...pagi2 rebus ubi kayu, makan ngan ikan masin goreng perah limau buh cili..ape lagi....dia pegi ler jaja cite orang tuh makan ubi kayu jek....macam le dia makan mewah kentang goreng dengan sosej aka hudok...kurang asam betul..haku hangin jek dengar cite tuh..

tp sukor...dia x penah datang umah kitorg sebab takut kat arwah ayah merangkap pak anjang angkat dia (dia ank angkat pak ngah aku)..sebab arwah ayah jenis sound x kira pangkat, bangsa @ keturunan punya...

tp bende2 tuh aku x kisah..tp sampai sekarang aku dendam kat perempuan....pasal mulut kurang ajar dia...masa arwah ayah ninggal, jenazah dia baru bawak naik rumah, lepas mandi tuh..tiba2 dia pegi ckp kat orang dekat2 situ cam nih "...aku tgk...pak anjang nih cam sakit kene "buatan" orang nih..badan dia kuning nih..." kakak ipar aku yg Iban tuh dengar..lepas tuh dia bgtau kat mak...(kakak ipar aku nih walau x pandai ckp bahasa kitorg, tp dia faham) ..mak plak langsung x cite kat aku..sebab dia tau aku akan buat apa kat orang macam tuh..klu xkene terajang, aku kompang bertalu2 dia cukup2..x pun aku cili mulut dia..yg anak2 tgh sedih bapak mati...yg mak, sedih suami mati..bleh dia buat spekulasi cam tuh... aku cuma tau after 2 mggu ayah ninggal...klu aku tau dia cakap macam tu masa jenazah ayah kat rumah lg..."merasa" la dia...aku sumbat sijil mati yg bgtau sebab apa ayah aku sakit dalam mulut dia....takde maaf @ ampun punya... haku tgh tggu3 jek masa nk sembur dia puas2...banyak lg salah dia kat kitorg semua...bukan setakat kisah tuh...

Bookmarks

Posting Rules