Go

Go Back   PetFinder.my > PetFinder Lounge > Food & Recipes

Food & Recipes Drool over the tastiest cuisines and feast your eyes upon secret recipes!

Thread Tools
Old 09-08-2008, 11:09 AM
Penghulu's Avatar
Penghulu Penghulu is offline
Tok Penghulu

Penghulu is on a distinguished road
Default Re: Apa juadah yang di makan...

Quote:
Originally Posted by June View Post
oh!! ada juga ya.ok,ok nanti aku tgk.aku akan bawa laptop aku.kat mana nak dpt software azan tu bang??
Kat dalam web page tu kau browse ajer carik...sure jumpa atau nanti aku tolong carikan ya...

MJ
Reply With Quote
Old 09-08-2008, 12:12 PM
chemonk's Avatar
chemonk chemonk is offline
Puppet Master~

chemonk is an unknown quantity at this point

pn mondok... mcm mana nak buat megi mertabak tu ek? tak payah pusing pusing uli uli terbang ke nak buat kulit mertabak tuh?? megi dlm adunan A tu kene megi yg betul2 kembang ke? huhuhu kene pukul sampai hancur ? hohohoho.. nak try jugak buat sendirik...
Old 09-08-2008, 01:00 PM
Mr & Mrs Mondok's Avatar
Mr & Mrs Mondok Mr & Mrs Mondok is offline
:: PetFinder Student ::

Mr & Mrs Mondok is an unknown quantity at this point

Quote:
Originally Posted by chemonk View Post
pn mondok... mcm mana nak buat megi mertabak tu ek? tak payah pusing pusing uli uli terbang ke nak buat kulit mertabak tuh?? megi dlm adunan A tu kene megi yg betul2 kembang ke? huhuhu kene pukul sampai hancur ? hohohoho.. nak try jugak buat sendirik...
.:: Apa yg nk dipukul smp hancur tuk Chemonk??? Bahan A tu, telur je yg perlu dipukul smp hancur bersama garam... Kemudian masukkn megi... Pastu bahan2 yg ditumis tadi, masukkn sekali dlm megi yg dah bersalut telur td... Gaul smp sebati, pastu boleh la goreng dah... Kemudian sedia utk dimakan... Baca Bismillah sblm mkn ye... ::.

~ Mr & Mrs Mondok ~
~ Cipom & Puteh ~
Reply With Quote
Old 09-08-2008, 01:15 PM
Penghulu's Avatar
Penghulu Penghulu is offline
Tok Penghulu

Penghulu is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by Mr & Mrs Mondok View Post
.:: Apa yg nk dipukul smp hancur tuk Chemonk??? Bahan A tu, telur je yg perlu dipukul smp hancur bersama garam... Kemudian masukkn megi... Pastu bahan2 yg ditumis tadi, masukkn sekali dlm megi yg dah bersalut telur td... Gaul smp sebati, pastu boleh la goreng dah... Kemudian sedia utk dimakan... Baca Bismillah sblm mkn ye... ::.
Biar aku tambah skit..kalau nak nampak cantik..kau beli tempat yg org buat banjo telor tu tau tak..yg bulat2 kat tempat mamat jual burger tu..tempat dia org goreng telor tu..
hah presentable skit...monk..boleh kau hulur kat umah mentua pon...

MJ
Reply With Quote
Old 09-08-2008, 01:44 PM
chemonk's Avatar
Puppet Master~

ooo.. tak payah uli la ek.. main campor sumer pastu tuang atas kuali la ye? ermm.. nampak mcm mudah je ni.. heheheh
Old 09-08-2008, 02:12 PM
hatemetoday's Avatar
hatemetoday hatemetoday is offline
PetFinder Guru

hatemetoday is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by chemonk View Post
ooo.. tak payah uli la ek.. main campor sumer pastu tuang atas kuali la ye? ermm.. nampak mcm mudah je ni.. heheheh
ni mesti dia ingat metabak mcm jenis tebar2 roti canai tuh nak kena uli sgale...
Reply With Quote
Old 09-08-2008, 02:22 PM
chemonk's Avatar
Puppet Master~

Quote:
Originally Posted by hatemetoday View Post
ni mesti dia ingat metabak mcm jenis tebar2 roti canai tuh nak kena uli sgale...
huhu.. ye la.. cheq bukan tau sgt pasal masakan ni.. tau makan je la.. hahaha nak buat haram tatau.. yg tau murtabak mesti ke tebar sana sini.. ni baru 1st time dgr mertabak main tuang jer... hurm.. kih kih kih
Old 09-08-2008, 02:33 PM
Mr & Mrs Mondok's Avatar

Quote:
Originally Posted by hatemetoday View Post
.:: Hhhmm... Sama la pemikiran Chemonk ngan Mr Mondok tuh... Siap boleh tny kita lagi, pandai ke buat murtabak megi tu... Heheheh!!! Dia ingat kena tebar atas kepala kulit murtabak tuh... Walhal, telur tu la kulit murtabaknye... Smlm kami tak ikut resepi sgt... Cili api kami lebihkan, pastu siap letak lada sulah plus telur lebih sebijik... Hahahah!!! Kami ni peminat telur ayam...

Chemonk, bt 1 peket mee maggi pun dah cukup nk mkn sorang... Kalau rasa2 nk hulur ke rumah mak mertua tu, kena la presentable sket... Ada hias2... Rasa kena cukup... Bentuk kena perfect... Kang jadik cam Atuk Ahmad Albab nnt... ::.

~ Mr & Mrs Mondok ~
~ Cipom & Puteh ~

Last edited by Mr & Mrs Mondok; 09-08-2008 at 02:39 PM.
Reply With Quote
Old 09-08-2008, 02:37 PM
anitayusof00's Avatar
anitayusof00 anitayusof00 is offline
Mama Kabu & ChiChi

anitayusof00 is on a distinguished road

Semalam, akak memang penat giler. Mana taknya....berbuka kat rumah mak mertua. Kebetulan dia pulak tak berapa lalu nak makan (iya laa selalu dia berbuka sorang2), so akak pun memasak laa utk dia. Akak buat seafood tomyam (hb beli udang besau2 kat market Teluk Intan, murah jer cos memang port), sotong goreng tepung, ayam masak halia, kangkung goreng belacan, anak pulak nak ayam goreng Padang style, mak mertua pulak nak makan ikan rebus goreng, and finally akak goreng spring roll segera. Adess......melepek aku.
Ari ni, simple jer laa...hb pun dah balik ke Melaka. Tinggal kitaorg bertiga jer. So plan ari ni nak buat kutiau kerang, ikan terubok bakar & gulai lemak pucuk ubi. Penghulu, pucuk ubi tu memang angin bagi yg tak tahan.....solutionnya, campur halia sket dlm gulai tu.
Mondok & June.....Tasmania tu paling selatan, sebab tu time berbuka lagi awal. Winter pulak tuu...siang pendek & malam panjang. Perth kat western Australia, latitud 57S, longitud 52E, where as KL latitud 8N, longitud 42E. Kita dekat Khatulistiwa, so siang & malam sama panjang bebb....
Dulu2 akak pernah ajar geografi
Old 09-08-2008, 02:43 PM
Mr & Mrs Mondok's Avatar

Quote:
Originally Posted by anitayusof00
Mondok & June.....Tasmania tu paling selatan, sebab tu time berbuka lagi awal. Winter pulak tuu...siang pendek & malam panjang. Perth kat western Australia, latitud 57S, longitud 52E, where as KL latitud 8N, longitud 42E. Kita dekat Khatulistiwa, so siang & malam sama panjang bebb....
Dulu2 akak pernah ajar geografi
.:: Perrrgghhh... Terror la Kak Nita ngan Geografi... Saya dulu tak suka subject Geografi... SPM pun tak amik subject tu... Ni pun terkial-kial baca map... Mengikut kata kawan saya tu, Tazmania mmg sejuk... Tp yg kelakarnya, each time dia balik Malaysia, mesti kulit dia burn, tak tau apsal... Perubahan cuaca la tu kot... Takpe la Kak June, yg penting berbuka ngan bersahur tmpt org mmg berbeza... Ahakz!!! ::.

~ Mr & Mrs Mondok ~
~ Cipom & Puteh ~
Reply With Quote
Old 09-08-2008, 03:12 PM
June June is offline
Animal Lover

June is on a distinguished road
Default Apa juadah yang di makan...

hah!!hah!! tulah dulu time geografi lari kuar tingkap. dulu akak pun tak suka geografi.tp sejak kerja kat tourism ni kena rajin2 belek buku geografi.nanti customer tanya kita tak blh jawab buat malu je

Kak Nita,adik saya kat UK skrg musim summer lagi.siang panjang,buka posa 8 lebeh.mengigil perut dia kata.klu pun buka posa sama time kat Perth tak kisah sebab cuaca tak panas.heh!!heh!!

Quote:
Originally Posted by Mr & Mrs Mondok View Post
.:: Perrrgghhh... Terror la Kak Nita ngan Geografi... Saya dulu tak suka subject Geografi... SPM pun tak amik subject tu... Ni pun terkial-kial baca map... Mengikut kata kawan saya tu, Tazmania mmg sejuk... Tp yg kelakarnya, each time dia balik Malaysia, mesti kulit dia burn, tak tau apsal... Perubahan cuaca la tu kot... Takpe la Kak June, yg penting berbuka ngan bersahur tmpt org mmg berbeza... Ahakz!!! ::.
Reply With Quote
Old 09-08-2008, 04:15 PM
hatemetoday's Avatar
hatemetoday hatemetoday is offline
PetFinder Guru

hatemetoday is on a distinguished road

wahhh kak ita, bleh la share resipi sotong goreng tepung tu yek..ajek kan aku kalau buat mende tuh standby tutup kuali...kalo tak sure kena oil attack...meh la kasik kita resepi tuh..nak yg ranggup2 tuh...wow...
Reply With Quote
Old 09-08-2008, 04:26 PM
Mr & Mrs Mondok's Avatar

Quote:
Originally Posted by anitayusof00
Semalam, akak memang penat giler. Mana taknya....berbuka kat rumah mak mertua. Kebetulan dia pulak tak berapa lalu nak makan (iya laa selalu dia berbuka sorang2), so akak pun memasak laa utk dia. Akak buat seafood tomyam (hb beli udang besau2 kat market Teluk Intan, murah jer cos memang port), sotong goreng tepung, ayam masak halia, kangkung goreng belacan, anak pulak nak ayam goreng Padang style, mak mertua pulak nak makan ikan rebus goreng, and finally akak goreng spring roll segera. Adess......melepek aku.
Quote:
Originally Posted by hatemetoday
wahhh kak ita, bleh la share resipi sotong goreng tepung tu yek..ajek kan aku kalau buat mende tuh standby tutup kuali...kalo tak sure kena oil attack...meh la kasik kita resepi tuh..nak yg ranggup2 tuh...wow...
.:: Waaa... Sedap tuh... Kalau la saya boleh mkn... Hisy... Seafood ni... Allergik la... Nak la... Nak la... ::.

~ Mr & Mrs Mondok ~
~ Cipom & Puteh ~
Reply With Quote
Old 09-08-2008, 09:47 PM
anitayusof00's Avatar
Mama Kabu & ChiChi

Ada2 jer la korang nihhh
hatemetoday....akak buat simple jer....celup sotong dlm putih telur, pastu gaul dgn tepung kentucky, then goreng. Sosnya pulak, pakai chili sauce jer, cairkan sikit. Mmg pun semalam kena oil attack. Melompat2 akak kena attack
June, memang negara2 kat hemisfera utara sekarang tgh summer, lebih tinggi latitud, lebih panjang siang berbanding malam. So klu kena puasa time ni, mmg sakit.
Hee...hee....rugi laa korang tak merasa belajar geografi dgn akak
According to my students, they started to love geografi ever since I'm teaching them. Ahakkksss.....
May be bcos when I teach, I always relate my travel experience to the topic that I taught for the day. Dgn lain perkataan, bila akak mengajar, akak bukan setakat membebel ttg fakta dlm buku, tapi klu kebetulan tempat tu akak dah sampai, akak boleh ceritakan dgn lebih terperinci kat diaorg. It came from the heart, not from memorizing facts in the text book. Contohnya, mcm tenaga biomass kat India (buat dari tahi lembu) atau tenaga angin kat Holland - windmill), akak boleh ceritakan in detail sebab dah tenguk dgn mata kepala sendiri. Another thing, akak rajin buat powerpoint & tunjuk gambar2 yg berkenaan dgn topik, sama ada gambar from my travel atau pun cari dlm internet. Nak harapkan buku teks jer, mmg la boring kan ? Agaknya itu yg buat diaorg suka geografi & ramai la yg dapat A. Weiiiii.....aku ni opsyen sports science tauuuu....ngajar geografi tu kebetulan sebab nak cukupkan timetable jer
Old 09-08-2008, 10:28 PM
June June is offline
Animal Lover

June is on a distinguished road
Default Apa juadah yang di makan...

hah!!hah!!hah!!hah!! ingatkan saya sorang je kena oil attack.ingatkan saya yg dol sgt tak reti buat sotong tepung ni.rupanya ada kawan dan rupanya mmg mcm tu sebab pakai putih telur tu yg bikin oil meletup.betul tak kak??

tulah pasal kak.adik saya kata nasib baik tahun depan dia tak posa kat sana sebab balik malaysia before posa klu tak alamat buka dulu sebelum time.he!!he!he!! mmg saya setuju tu kak.dulu ciku geografi sungguh memboringkan.klu bukan pasal nak lulus saya mmg tak nak subject ni.kena buat cara mengajar menarik baru kita tertarik dgn subject tu.alangkah seronoknya jd anak murid kata Nita.wakakakakakak!!! tp sejak kerja tourism ni,kena gak tau sedikit sebanyak geografi.barulah selak buku balik.he!!he!!he!!

Quote:
Originally Posted by anitayusof00 View Post
Ada2 jer la korang nihhh
hatemetoday....akak buat simple jer....celup sotong dlm putih telur, pastu gaul dgn tepung kentucky, then goreng. Sosnya pulak, pakai chili sauce jer, cairkan sikit. Mmg pun semalam kena oil attack. Melompat2 akak kena attack
June, memang negara2 kat hemisfera utara sekarang tgh summer, lebih tinggi latitud, lebih panjang siang berbanding malam. So klu kena puasa time ni, mmg sakit.
According to my students, they started to love geografi ever since I'm teaching them. Ahakkksss.....
May be bcos when I teach, I always relate my travel experience to the topic that I taught for the day. Dgn lain perkataan, bila akak mengajar, akak bukan setakat membebel ttg fakta dlm buku, tapi klu kebetulan tempat tu akak dah sampai, akak boleh ceritakan dgn lebih terperinci kat diaorg. It came from the heart, not from memorizing facts in the text book. Contohnya, mcm tenaga biomass kat India (buat dari tahi lembu) atau tenaga angin kat Holland - windmill), akak boleh ceritakan in detail sebab dah tenguk dgn mata kepala sendiri. Another thing, akak rajin buat powerpoint & tunjuk gambar2 yg berkenaan dgn topik, sama ada gambar from my travel atau pun cari dlm internet. Nak harapkan buku teks jer, mmg la boring kan ? Agaknya itu yg buat diaorg suka geografi & ramai la yg dapat A. Weiiiii.....aku ni opsyen sports science tauuuu....ngajar geografi tu kebetulan sebab nak cukupkan timetable jer
Reply With Quote
Old 09-09-2008, 12:06 AM
Mr & Mrs Mondok's Avatar

Quote:
Ada2 jer la korang nihhh
.:: Halamakkk!! Kalo kak Nita jadik cikgu geografi sy, confirm saya lulus dgn cemerlangnya... Ahakz!!! Dulu 1st geografi teacher sy cikgu india lelaki, garang giler... Selagi kitorang tak lukis gmbr semenanjung betul2, selagi tu la dia dok ulang bab yg sama... Mana tak boring... Last2 jadik antara subject allergik bt saya termasuk la Maths... Hahahah!!!

p/s: Sahur ni Mr Mondok da janji nk masak.... Boley la saya bangun lambat sket... Hehehhe!!! Apa la yg nak dimasaknya tuh... ::.

~ Mr & Mrs Mondok ~
~ Cipom & Puteh ~
Reply With Quote
Old 09-09-2008, 12:46 PM
duyung_leo's Avatar
duyung_leo duyung_leo is offline
PetFinder Guru

duyung_leo is on a distinguished road

wah!! best nyer.. cite pasal makan2.. hihihi.. lama gak x masuk forum ni.. adeh.. bz la plak bulan2 pose ni.. duyung lak.. baik sahur atau berbuka sorang2 aje.. so.. ade masa pi beli kat PARAM.. ade masa masak.. issshhhh!! nak masak ape ek petang ni.. hmmm... masak bubur nasi daging pun sedap ni.. nyum!!!
Reply With Quote
Old 09-09-2008, 01:28 PM
anitayusof00's Avatar
Mama Kabu & ChiChi

Betul June, ilmu kena kasi tambah sebab you dlm tourism business. Pasal oil meletup tu, akak rasa bukan sebab putih telur (kita goreng telur mana ada meletup kan ??), tapi sebab kandungan air within sotong tu sendiri.
Mondok...bestnya ko boleh rotate dgn hb. Klu hb akak ke...hmmmm.....tolong makan boleh laa...
Duyung....kalu sorang2 tu, beli jer laa....rajinnya ko nak masak2 bulan pose nih...ke ko memasak hanya bila time pose ???
Semalam akak tak jadi buat ikan terubok bakar. Change menu sebab anak teruna teringin nak makan char kuay teow. Ada pisang sikit kat rumah, akak goreng jer. Pastu dia beli satay kat pasar ramadan. Hari ni cadang2nya nak buat mee kari & pengat pisang (nak habiskan pisang tu). Klu ada hb, mesti kena masak nasi & lauk pauk time berbuka...ni dia tak der.....sahur pun makan benda yg sama laa...
Old 09-09-2008, 01:34 PM
duyung_leo's Avatar
duyung_leo duyung_leo is offline
PetFinder Guru

duyung_leo is on a distinguished road

Quote:
Betul June, ilmu kena kasi tambah sebab you dlm tourism business. Pasal oil meletup tu, akak rasa bukan sebab putih telur (kita goreng telur mana ada meletup kan ??), tapi sebab kandungan air within sotong tu sendiri.
Mondok...bestnya ko boleh rotate dgn hb. Klu hb akak ke...hmmmm.....tolong makan boleh laa...
Duyung....kalu sorang2 tu, beli jer laa....rajinnya ko nak masak2 bulan pose nih...ke ko memasak hanya bila time pose ???
Semalam akak tak jadi buat ikan terubok bakar. Change menu sebab anak teruna teringin nak makan char kuay teow. Ada pisang sikit kat rumah, akak goreng jer. Pastu dia beli satay kat pasar ramadan. Hari ni cadang2nya nak buat mee kari & pengat pisang (nak habiskan pisang tu). Klu ada hb, mesti kena masak nasi & lauk pauk time berbuka...ni dia tak der.....sahur pun makan benda yg sama laa...
kak.. mmg selalu kat umah duyung masak.. x kira bulan pose ke x.. ko tiba time malas je beli kat luar..
Reply With Quote
Old 09-09-2008, 01:47 PM
Mr & Mrs Mondok's Avatar

Quote:
Mondok...bestnya ko boleh rotate dgn hb. Klu hb akak ke...hmmmm.....tolong makan boleh laa...Duyung....kalu sorang2 tu, beli jer laa....rajinnya ko nak masak2 bulan pose nih...ke ko memasak hanya bila time pose ???
.:: Setakat ni Alhamdulillah kak... Boleh la kalau rasa2 tak larat nk masak, hubby take over dapur... Dia pun tak kisah... sbb kekadang saya masak cam tak ikut selera dia.. Ahakzz!!!! Td pagi pun dia da pesan, xpyh pegi pasar ramadhan... Dia setelkan... Alhamdulillah... ::.

~ Mr & Mrs Mondok ~
~ Cipom & Puteh ~
Reply With Quote

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules