Go

Go Back   PetFinder.my > Reviews, Notices & Stories > Pet Products & Services > Pet Food

Pet Food List and review pet food here

Thread Tools
Old 09-07-2009, 11:17 AM
zurin71 zurin71 is offline
Animal Lover

zurin71 is on a distinguished road
Default Re: Blackwood

Quote:
Originally Posted by Felix The Cat View Post
Hi EJ,

Tak kuasa akk nak gaduh ngan BUDAK YANG TAK WARAS nie. Buang masa akk je. Kalo kaya sangat naper pula nak join geng kita nak beli BW secara murah
Salam Nurul,

Banyak2 bersabar ye, mungkin ini dugaan buat Nurul, semoga insiden ni tak mematahkan semangat Nurul untuk terus menolong kami mendapatkan BW dengan harga yang murah.

Saya hargai setiap susah payah Nurul dalam mengendalikan urusan BW ni.

Semoga dapat menjalankan ibadah puasa dengan tenang, jangan marah lama2 nanti sakit dada and tak berbaloi cepat tua disebabkan orang yang kita tak kenal.
Reply With Quote
Old 09-07-2009, 11:56 AM
MissBakawali MissBakawali is offline
Banned

MissBakawali is on a distinguished road

kalau tak kene tak rase la.. wait till u experience it urself!! yup..i can buy it from somewhere else. infact menyesal beli!! why did i replied it walau pun kau larang?? sbb WWW ni bukan ko yang punye!! siapa yang boleh nafikan kawasan tu KOTOR and SEMAK??? SIAPA SIAPA SIAPA????? lantak la.. i dun give a damn! why cant u TELL them the TRUTH??? apa yang jadi?? apsal tak paste je ape yg ko reply kat aku?? ko start maki2 dulu kan?? !! berpura2 ek?!! U did gv me permission to came late!! Dun u remember??? Sbb ape?? alasan u takde on sunday kan??? Eleh........... dah salah tanak mengaku! lepas tu siap nak racun semua org!! HELLO!!??? to the rest... tak kene maka tak tahu!! Just be careful!!!
Reply With Quote
Old 09-07-2009, 11:58 AM
MissBakawali MissBakawali is offline
Banned

MissBakawali is on a distinguished road

Harga tu tak murah mane pun!!! In fact kat distributor pun boleh dapat the same price siap boleh discount lagi!! Pirahhhhhhhhhhhhhhhhh!!!!!!!
Reply With Quote
Old 09-07-2009, 12:16 PM
petknode petknode is offline
Banned User

petknode is an unknown quantity at this point

chopppppp!!!!!!!!!!!!!

ok dah.......
Reply With Quote
Old 09-07-2009, 12:17 PM
June June is offline
Animal Lover

June is on a distinguished road
Default Blackwood

Abis tu nape order?? nape tak beli kat distributor?? kita org suma tau kat mana lokasi distributor,kat Balakong tu.tp hari sabtu dia closed at 1pm & ahad tak buka langsung.jd u pun tak blh amik pkl 11mlm gak.

kami dah bertahun beli dgn Nurul,bukan sorang dua.tp ramai.berpuluh2 orang.satu pun takde masalah camni. sebabnya before u expect org hormat u,u have to earn your respect.tp dari cara u reply ni,nampak sangat mcm org takde pergi belajar sivik.Nurul takkan mengamuk klu org tak jolok dia.

Quote:
Originally Posted by MissBakawali View Post
Harga tu tak murah mane pun!!! In fact kat distributor pun boleh dapat the same price siap boleh discount lagi!! Pirahhhhhhhhhhhhhhhhh!!!!!!!
Reply With Quote
Old 09-07-2009, 12:21 PM
meira's Avatar
meira meira is offline
PetFinder Guru

meira is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to meira

hoh ya Allah ape ni.pergaduhan bulan puasa ke.lah dh g umah org lewat2 tu bt ape.agak2 sendiri la.kalo kene maki pun mmg patut la kot.susah sgt ke nk kate sorry kt tuan umah.g mane2 pun kene hormat tuan umah cik kak oi.org tu dh tlg kene ckp thx.

lg 1 dok kutuk umah tempat org berteduh tu bt ape?mmg patut la kak nurul tu melenting..cube kalo orang kutuk tempat ko tgl, tempat ko berteduh, tempat ko tdo, tempat ko spent time ngan family buruk kotor ape semua, ko x marah ke?ke die ni ade masalah nk hormat org?dok damansara pun tayah belagak la wei.

hr tu ms aku nk boarding kucing kt kak nurul,aku pesan kt die nk dtg mlm tu pukul 10 sbb aku stuck dlm jammed.sampai je kt umah time tu dh kul 10 lebey,aku call ckp anta esok je sbb x larat sgt2.kak nurul ckp ok je.esok aku dtg org gaji die ckp kt aku yg die tunggu sampai kul 10 lebey x tdo2.aku ckp SORRY sbb aku dh nyusahkan semua org.bukannye payah sgt nk ckp sorry.ego x bertempat btol.

yang aku heran tu asal ko sorang je yg ade masalah ngan kak nurul?org lain ok je?nampak sgt smthing wrong ngan ko ni.

haih geram plak aku ngan org mcm ni.nk deal ngan org mcm ni senang je kak nurul, tayah layan.ade masalah mental la tu kot.

btw kak nurul,nnt sy g amek eh bw tu..tibe2 ade byk keje plak.
Reply With Quote
Old 09-07-2009, 12:23 PM
petknode petknode is offline
Banned User

petknode is an unknown quantity at this point

takpe takpe..... dah dah.
miss bakawali, pasni beli makanan kucing kat yus ajer yer.
Reply With Quote
Old 09-07-2009, 12:25 PM
meira's Avatar
meira meira is offline
PetFinder Guru

meira is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to meira

oh oh ni x de kene mengene ngan topik ms bakawli tu.tp cite klaka.

ms g anta boarding kucing kt kak nurul,anak2 kak nurul esp yg kecik tu bukan main seronok lg.siap suh tulis name kucing kt kertas.sy pun tulis la satu2..yg hitam tu abu,yg putih tu ali,kelabu tu eton ngan gebu tu luba.

pastu ms g amek kucing2 tu..org gaji kak nurul cite kate anak2 kak nurul dok usung kertas tu ke sana ke sini sambil dok pgl name derang.hahaha comellllll sgt2 laaa.anak kak nurul yg kecik tu mmg peramah sgt2.syok melayan die
Reply With Quote
Old 09-07-2009, 12:46 PM
Felix The Cat's Avatar
Felix The Cat Felix The Cat is offline
PetFinder Guru

Felix The Cat is on a distinguished road

Ish... tak abis abis juga budak MENTAL tu Mengamuk sendiri

Lantak ko la nak mengamuk sana. Who gives a damn Nak cakap pun cakap la it shows what kind of person you are. Nampak sangat

Kawan kawan biarla orang MENTAL tu mengamuk sendiri. Rasanya mak dan bapa dia kurang ajar dia tu yang dia jadi terlebih KURANG AJAR.

Felix The Cat - Dee wonderful wonderful cat!
http://felixthecats.weebly.com
http://livinginmyworld-phyllis.blogspot.com/
Reply With Quote
Old 09-07-2009, 02:21 PM
rock's Avatar
rock rock is offline
PetFinder Guru

rock is on a distinguished road

tak apalah missbakawali...kalau awak boleh dapat harga yang lagi murah,belilah kat sana...
kami beli mahal sikit dr tempat yang awak tahu tu pn tak pe,sekurang2nya kami kat sini,boleh tambah rakan2 yang sayangkan kucing...
Reply With Quote
Old 09-07-2009, 02:22 PM
cikunnek cikunnek is offline
Animal Lover

cikunnek is on a distinguished road

hai dan asalamualaikum semua terutama kat nurul.saya balqis lah kak. nak kongsi sikit penglaman terutamanya kat bkawali.saya boleh dikira first time beli kat kak nurul.saya memula nak cari umah kak nurul memang payah.last last jumpa jugak.pulak tu depan ngan kuarters polis tempat member saya tinggal.sekarang dah tau la.senang jer nak cari umah akak ni.memula sesapa pun payah.secondnya dah sampai saya pi ketuk pintu umah yg mengadap umah akak.ingat tu umah kak nurul.keluar le pompuan berkemban cakap umah kak nurul yg depan.bagi salam jer saya disambut dengan baik sekali.tak kena maki pun.ok jerk.first time beli mana tau kena bawa plastik,akak nurul bagi dlm karung bw lagi.akak nurul ramah,suami pun suka.dan pada awak bakawali ikut kesesuain masa dan keadaan la nak dtg.akak buka satu hari dari pagi sampai ptg. mestilah nak berehat juga.mesin atm pun boleh jam kalu nak melayan jer.awk dah dtg lewat jgnlah nak berlagak mcm diva. awak jer yg nak paniangkan cerita kat sini.awak jgn nak buat cerita,saya kenal akak tu.selalu say hai tanya khabar,akak tu tak pernah lagi maki saya.bertaubatlah bakawali.masih belum terlambat.
Reply With Quote
Old 09-07-2009, 05:37 PM
shad shad is offline
PetFinder Buddy

shad is on a distinguished road

hmmppp...
PANAS....buat malu org DAMANSARA jer...
rasa2 layanan customer is always right tak payah la beli blackwood murah...carik dekat Damansara Up Town pet shop ade...or you may go straight to the distrubuter, Org2 kat sini tolong menolong jer....
O.K Miss Bakawali, mane tau kite jumpe dekat Masjid Bukit Damansara masa solat raya nanti...

Assalamualaikum.....
Reply With Quote
Old 09-07-2009, 06:21 PM
June June is offline
Animal Lover

June is on a distinguished road
Default Blackwood

dia kelentong je kata murah blh discount.kat KL ni si Bernard ialah supplier Blackwood. tp durang jual samada 7.5kg atau pun 24kg utk adt.klu kitten 3.63kg & 7.5kg. mana blh dia beli 2kglah,4kglah,6kglah,sesuka ati. pastu si Bernard klu org yg dia tak kenal mana ada discount. discount hanya utk client2 durang yg beli in bulk. mcm petshop atau breeder. pastu nak ke Balakong all the way from Damansara?? no waylah. dgn perangai Diva dia,akak tak fikir dia pergi pun Balakong tu.

Quote:
Originally Posted by cikunnek View Post
hai dan asalamualaikum semua terutama kat nurul.saya balqis lah kak. nak kongsi sikit penglaman terutamanya kat bkawali.saya boleh dikira first time beli kat kak nurul.saya memula nak cari umah kak nurul memang payah.last last jumpa jugak.pulak tu depan ngan kuarters polis tempat member saya tinggal.sekarang dah tau la.senang jer nak cari umah akak ni.memula sesapa pun payah.secondnya dah sampai saya pi ketuk pintu umah yg mengadap umah akak.ingat tu umah kak nurul.keluar le pompuan berkemban cakap umah kak nurul yg depan.bagi salam jer saya disambut dengan baik sekali.tak kena maki pun.ok jerk.first time beli mana tau kena bawa plastik,akak nurul bagi dlm karung bw lagi.akak nurul ramah,suami pun suka.dan pada awak bakawali ikut kesesuain masa dan keadaan la nak dtg.akak buka satu hari dari pagi sampai ptg. mestilah nak berehat juga.mesin atm pun boleh jam kalu nak melayan jer.awk dah dtg lewat jgnlah nak berlagak mcm diva. awak jer yg nak paniangkan cerita kat sini.awak jgn nak buat cerita,saya kenal akak tu.selalu say hai tanya khabar,akak tu tak pernah lagi maki saya.bertaubatlah bakawali.masih belum terlambat.
Reply With Quote
Old 09-07-2009, 10:08 PM
Zarul's Avatar
Zarul Zarul is offline
PetFinder Guru

Zarul is on a distinguished road

pengajaran untuk ibu ibu dan bapak bapak di luar tu make sure anak anak di ajar dengan betul. kalau buat salah tegur.....beri peringatan....denda....pukul( tapi jangan la mendera)....jangan terlebih manjakan anak sehingga jadi macam miss diva tu la.......
tak pe la nurul...setiap yg berlaku akan mematangkan kita...anggaplah ianya sebagai salah satu proses pembelajaran tentang manusia di sekeliling kita...lagi pun saya rasa dia ni kaya...boleh beli BW kat tempat lain...tak pun beli RC ke....saya rasa RC lebih sesuai untuk org DIVA seperti dia...baru la standard...tak pun distributer BW tu pakcik dia kot...tu yg leh dapat diskaun lebih tu....
Reply With Quote
Old 09-07-2009, 10:16 PM
Zarul's Avatar
Zarul Zarul is offline
PetFinder Guru

Quote:
Originally Posted by MissBakawali View Post
memang la de same price BODOH....sebab itu memang harga yg di berikan oleh distributer. harga yg sama di berikan kepada petshop-petshop. Nurul tak ambik untung pun....distributor tu boyfriend ko kot....tu yg leh dapat diskaun lebeh tu
Reply With Quote
Old 09-07-2009, 11:26 PM
Animal Lover

stedy ls zarul.cayalah.mungkin kot pakwe dia mana kita nak tau.bakawali kalu u dpt lebih lebih murah dari kak nurul, i pun nak beli kat u lah.jgn eksyen sgt miss bakawali oi.setakat dok damansara dah nak poyo.apa hak awak nak kutuk umah org bersih ke apa ke?lain kali nak sound org pandang pandang. jgn ingat awak tu bagus sgt.ada yg lagi bagus dari awak tau.
Reply With Quote
Old 09-07-2009, 11:58 PM
Zarul's Avatar
Zarul Zarul is offline
PetFinder Guru

Quote:
Originally Posted by June View Post
dia kelentong je kata murah blh discount.kat KL ni si Bernard ialah supplier Blackwood. tp durang jual samada 7.5kg atau pun 24kg utk adt.klu kitten 3.63kg & 7.5kg. mana blh dia beli 2kglah,4kglah,6kglah,sesuka ati. pastu si Bernard klu org yg dia tak kenal mana ada discount. discount hanya utk client2 durang yg beli in bulk. mcm petshop atau breeder. pastu nak ke Balakong all the way from Damansara?? no waylah. dgn perangai Diva dia,akak tak fikir dia pergi pun Balakong tu.
kak june tau ke dia balakong tu kat mana????
Reply With Quote
Old 09-08-2009, 12:02 AM
Zarul's Avatar
Zarul Zarul is offline
PetFinder Guru

Quote:
Originally Posted by cikunnek View Post
stedy ls zarul.cayalah.mungkin kot pakwe dia mana kita nak tau.bakawali kalu u dpt lebih lebih murah dari kak nurul, i pun nak beli kat u lah.jgn eksyen sgt miss bakawali oi.setakat dok damansara dah nak poyo.apa hak awak nak kutuk umah org bersih ke apa ke?lain kali nak sound org pandang pandang. jgn ingat awak tu bagus sgt.ada yg lagi bagus dari awak tau.
bukan apa cikunnek....dah tau nurul kata tak sunday mungkin dia tak dak...kenapa nak datang malam tu jugak...dah la tak tau rumah nurul kat mana...mesti la sampai lewat dari yang di janjikan.... benda senang cam tu pun tak leh pikir ke...mesti kat sekolah dia dulu waktu cikgu mengajar menggunakan KBKK dia dok berangan pasal jantan.....tak leh ka ambik petang isnin ka...petang selasa ka...petang ahad ini ka.....bukan si nurul nak marah pun kalau ambik lewat sikit kan....

Last edited by Zarul; 09-08-2009 at 12:17 AM.
Reply With Quote
Old 09-08-2009, 12:20 AM
Animal Lover

biasa lah.org baru tak faham lagi tu. bnyk hari lain ada lagi nak ambik bw tu.kena la hormat tuan rumah sama.akak nurul pun letih juga.hmm....dia pun dah sepi.mungkin dah tau dia salah agaknya.harap dia dah sedarlah.cepat sedar cepat minta maaf.belum terlambat lagi.tambah plak bulan ramadhan ni.saya pun nak minta maaf juga lah pada sesapa yg terasa dgn ayat saya.maaf semua.
Reply With Quote
Old 09-08-2009, 09:39 AM
linda_gamble's Avatar
linda_gamble linda_gamble is offline
PetFinder Guru

linda_gamble is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to linda_gamble

ingatkan ada lelong-lelong blackwood tadie..upernya ada citer di sebalik tabir.
saya tak berpihak mana-mana, ini pandangan saya sebagai customer tetap kak nurul.

1) semalam lin pon datnag lambat nak amik blackwood umah kak nurul lin sampai pon dalam kul 10 lebey.kalo ikotkan malu nak datang/terjah umah orang malam-malam. yerlah...kita semuer pon kerja..dah tentu esok nak start kejer balik.tapie biler kak nurul cakap ok,lin datang..sepanjang lin jadik customer kak nurul tak der masalah...baik ngan kak nurul atau maid kak nurul..tapie hormatlah orang, dier pon letih seharian bekerja, malam nak rehat jugak.

2) setiap kali kak nurul bukak thread utk order...tak pnah pon dier jemu nak bagi direction utk datang ke rumah. setiap kali jugak dier cakap bawak plastik untuk amik blackwood.lin pon pelik naper ada yang masih tak paham-paham. kekadang lin pon luper nak bawak plastik, tak salah mintak maap....seribu kali mintak maap pon tak per.bukan nak menyanjung kak nurul, semuer dalam nie memang tak der masalah pon selama nie.. silap u lah kalo u dah wat taik dalam thread nie....gunung berapi jgn di sentuh.

3) dibulan baik nie, banyak-banyakla selawat...jgn menunding jari kat orang..cakap itu salah ini salah....rumah kotor,sesak la aper la...tak baik lah camtue...lin datang umah dier ok jerk..umah kecik ker besar,sesak ker aper...itu hak orang,,,jgn keterlaluan sangat kawan.

4) kalo dah salah..lambat datang..mintak ler maap..kalo bukan salah kita..tak salah pon mintak maap.pahala kita yang dapat....kalo kiter mintak maap..sejuk skett dier.....secara tak langsung,,benda nie takkan panjang pon.

5) dah ler kak nurul..abaikan. yang penting akak dah tolong kami dapat harga murah...akak nak marah ker aper..itu hak akak..patutnyer kami nie yang malu kalo ada yang wat akak marah..

pepehal pon..lin mintak maap kalo ada yang terasa/ makan atie..tak terniat pon.
Reply With Quote

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules