Go

Go Back   PetFinder.my > PetFinder Lounge > Coffee Room

Coffee Room Gossip on the latest topics or just mingle around and enjoy the atmosphere!

Thread Tools
Old 09-10-2009, 10:36 AM
rock's Avatar
rock rock is offline
PetFinder Guru

rock is on a distinguished road
Default Bonus Tahun 2009

salam semua....

semalam,PM kita dah umumkan kakitangan awam kategori sokongan akan dpt bonus rm500....
rm250 akan dpt sebelum raya,dan yang separuh akan dapat pada Dec.

adakah anda tergolong dari orang2 yang bertuah ini?
Reply With Quote
Old 09-10-2009, 10:39 AM
kitty_inky's Avatar
kitty_inky kitty_inky is offline
PetFinder Guru

kitty_inky is on a distinguished road
Default Re: Bonus Tahun 2009

bersyukurla kepada yang mendapatnya.unlike my beloved company , they only give a voucher worth rm 150
Old 09-10-2009, 10:46 AM
fia86's Avatar
fia86 fia86 is offline
PetFinder Guru

fia86 is on a distinguished road

WAH! betul kew??? wah.. lega ckit la.. huhu kalo tak kene bajet.. uwaaa.!! byk betul fia kene beli tuk raye nie.. huhu
Reply With Quote
Old 09-10-2009, 10:50 AM
rock's Avatar
rock rock is offline
PetFinder Guru

harap2 yang dapat bonus ni,gunakanlah dengan sebaik2nya....
tahun ni,kami tak dapat bonus ( tk merasa yang kat tgn tu).
tapi tak apalah,bagi kepada yang lebih memerlukan......
Reply With Quote
Old 09-10-2009, 11:13 AM
Felix The Cat's Avatar
Felix The Cat Felix The Cat is offline
PetFinder Guru

Felix The Cat is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by rock View Post
salam semua....

semalam,PM kita dah umumkan kakitangan awam kategori sokongan akan dpt bonus rm500....

Wah Nurul rasa company nurul tak bagi bonus pun sebab Nurul masih baru lagi hu..hu..

Tapi masa meeting ngan Boss tadi, dia tanya bila raya sebab nak bagi duit raya... Ada ke saya tergolong dalam golongan tu Bismillah harap harap ye la..... Amin.

Felix The Cat - Dee wonderful wonderful cat!
http://felixthecats.weebly.com
http://livinginmyworld-phyllis.blogspot.com/
Reply With Quote
Old 09-10-2009, 11:24 AM
June June is offline
Animal Lover

June is on a distinguished road
Default Bonus Tahun 2009

hmmm!! ini soalan cepu emas.ari tu sebelum ekonomi gawat & penyakit H1N1,boss ada janji nak bg sebulan bonus.tp nampaknya skrg mcm telan angin je kita org.

Quote:
Originally Posted by Felix The Cat View Post
Wah Nurul rasa company nurul tak bagi bonus pun sebab Nurul masih baru lagi hu..hu..

Tapi masa meeting ngan Boss tadi, dia tanya bila raya sebab nak bagi duit raya... Ada ke saya tergolong dalam golongan tu Bismillah harap harap ye la..... Amin.
Reply With Quote
Old 09-10-2009, 11:31 AM
hatemetoday's Avatar
hatemetoday hatemetoday is offline
PetFinder Guru

hatemetoday is on a distinguished road

hermm..maleh citer...kami yg swasta ni pandai2 le nak idop...ok lah dorang release gaji awal..tapi tak bleh nak kemaruk beblanja sangat..takot tengah bulan dpn bwk bekal serbok kuih raya sementara nak nunggu next gaji.....selamat hari raya semua!
Old 09-10-2009, 11:33 AM
abzalia's Avatar
abzalia abzalia is offline
PetFinder Guru

abzalia is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to abzalia

alhamdulillah..rezeki ramadhan..
walaupun x ler byk cam thn lepas,
tp boleh ler buat tambah2 beli barang raya
utk balik Swk selasa depan...
syukur ler dr x de langsung.,..
hehehehhe.
Old 09-10-2009, 04:36 PM
nurkasih's Avatar
nurkasih nurkasih is offline
~feline attaché

nurkasih is on a distinguished road

Quote:
salam semua....

Sokongan jew... sayer tanya mak..mak kater "jangan berangan...orang DG Dg tak dapat.."...Semalam sedih gak...

Tapi..pagi tadi nak bayar bil telepon..diorang block telepon..husihhh..

Terkedu.duit backdated naik tangga gaji masuk..heheheh Syukur alhamdullilah...

Pagi tadi g sayang sayang~~ kerani gaji..heehehe
Old 09-10-2009, 05:23 PM
anitayusof00's Avatar
anitayusof00 anitayusof00 is offline
Mama Kabu & ChiChi

anitayusof00 is on a distinguished road

HAIH !!!! MENYAMPAH AKUUUU !!!
Sori la klu ada yg tak berkenan dgn apa yg aku nak cakap nihhh...Aku bukan marah kat korang tapi aku geram dgn si Omar & konco2nyer dlm Kupeks tuu...Sori also sebab apa yg aku tulis ni sikit sebanyak ter off topic...tak kira laa....

Si Omar Kupeks tu asik2 bela kumpulan sokongan jer. Tau sebab aper ? Sebab dia & konco2nyer tu pun dlm kumpulan sokongan !!! Ntah apa Najib dah bisik2 kat dia, pastu dia pun angguk2 geleng2. Banyak sgt ketidakadilan dlm sistem gaji kakitangan awam ni. Haru-biru. Jabatan lain aku tak tau tapi klu pendidikan....YA RABBANA....TQ to ex minister of edu, si Hisyam 'Keris' Mudin di atas segala 'kebijaksanaan' beliau semasa duduk di atas singgahsana kat Kementerian Pelajaran tu. Aku pun termasuk dlm golongan cikgu2 yg 'kerugian' ni...bukan rugi sikit wehh...bila calculate2 sampai pencen, ratusan ribu gak rugi !!! Tak cukup dgn tu, si Omar Kupeks bagi lak cadangan pelarasan gaji berbeza2....konon nak kecikkan jurang perbezaan gaji antara graduate dgn non graduate. Klu tak nak jurang besar, pi belajar laa...ni belajar tak nak....tapi gaji nak 'lebih kurang sama' mcm graduate. Ingat senang ker kitaorg nak sambung belajar ? Memang la tak dak saper2 yg suruh, semua atas inisiatif sendiri sebab nak tingkatkan profesionalisme. Bukan sikit duit yg kitaorg labur utk sambung belajar. Tapi penyudah apa yg kitaorg dapat ? HAMPEHHH.... Tak cukup dgn itu, atas cadangan Omar Kupeks, maka akhirnya kuar lah kenaikan 25%, 15% & 5% tuu...Kali ni sapa yg kenaaaaa ? Graduate lagi yg kenaaaaa......Saper2 yg pernah jadi cikgu from non graduate pastu graduate, tau laa sakit atinya camner. Ada ker patut lagi tinggi academic qualification, lagi rendah gaji ? Kat mana selain Msia perkara camni berlaku ? Jawabnya tak ada. Kenapa kat Msia jadi camni ? Sebab Msia BOLEH !!! Klu korang nak tau luahan tak puas hati cikgu2 ni (yg kebanyakan org dok kata cikgu rilek tak dak kejer niii), bukak2 la forum cikgu dlm tenet ni. Jgn cepat sgt nak tuduh cikgu2 ni kira nak mintak naik gaji padahal kejer tak seberapa. Hanya org yg suami / isteri / adik-beradik / sedara / kenalan rapat dia dlm kalangan cikgu jer yg tau BAHAWA SA NYA CIKGU NI ADALAH PROFESION PILIHAN TERAKHIR !!! Tak dak saper nak jadi cikgu sebab beban kejer tak setimpal dgn gaji yg diberi. Lagi tak setimpal bila cikgu non graduate gaji lagi banyak dari cikgu graduate !!!
Sekali lagi murid2....Malaysia aper ? MALAYSIA BOLEH !!!

Ari ni kumpulan sokongan gak yg dpt bantuan khas. Memang la tak banyak maner....tapi hati ni sakit cik oiii....Apa....kami yg graduate ni tak reti nak beraya ker ? Yg bagusnyer si Omar Kupeks tu boleh cakap dlm paper "terima kasih pd kerajaan di atas bantuan yg diberikan kpd kakitangan awam"....hoiiii......(nak marah laa tu....memang marah pun....) guna terminologi yg betul la weiii.....bukan kakitangan awam la bahalol....ayat yg betul adalah "terima kasih pd kerajaan di atas bantuan yg diberikan kpd kumpulan sokongan sebab kumpulan sokongan jer yg buat kerja. Kami, kumpulan yg bukan sokongan ni mana pernah menyumbang aper2 pd bangsa & negara" !!!

Sekali lagi sori pada yg terasa.....as I said above, aku marah kat Kupeks....bukan kat sesiapa yg berkenaan....

Anyway, enjoy yr 'habuan'
Old 09-10-2009, 05:40 PM
nurkasih's Avatar
~feline attaché

Quote:
Originally Posted by anitayusof00 View Post
Sori la klu ada yg tak berkenan dgn apa yg aku nak cakap nihhh...Aku bukan marah kat korang tapi aku geram dgn si Omar & konco2nyer dlm Kupeks tuu...

Si Omar Kupeks tu asik2 bela kumpulan sokongan jer. Tau sebab aper ? Sebab dia & konco2nyer tu pun dlm kumpulan sokongan !!! Ntah apa Najib dah bisik2 kat dia, pastu dia pun angguk2 geleng2. Banyak sgt ketidakadilan dlm sistem gaji kakitangan awam ni. Haru-biru. Jabatan lain aku tak tau tapi klu pendidikan....YA RABBANA....TQ to ex minister of edu, si Hisyam 'Keris' Mudin di atas segala 'kebijaksanaan' beliau semasa duduk di atas singgahsana kat Kementerian Pelajaran tu. Aku pun termasuk dlm golongan cikgu2 yg 'kerugian' ni...bukan rugi sikit wehh...bila calculate2 sampai pencen, ratusan ribu gak rugi !!! Tak cukup dgn tu, si Omar Kupeks bagi lak cadangan pelarasan gaji berbeza2....konon nak kecikkan jurang perbezaan gaji antara graduate dgn non graduate. Klu tak nak jurang besar, pi belajar laa...ni belajar tak nak....tapi gaji nak 'lebih kurang sama' mcm graduate. Ingat senang ker kitaorg nak sambung belajar ? Memang la tak dak saper2 yg suruh, semua atas inisiatif sendiri sebab nak tingkatkan profesionalisme. Bukan sikit duit yg kitaorg kuar utk sambung belajar. Tapi penyudah apa yg kitaorg dapat ? HAMPEHHH.... Tak cukup dgn itu, atas cadangan Omar Kupeks, maka akhirnya kuar lah kenaikan 25%, 15% & 5% tuu...Kali ni sapa yg kenaaaaa ? Graduate lagi yg kenaaaaa......Saper2 yg pernah jadi cikgu from non graduate pastu graduate, tau laa sakit atinya camner. Ada ker patut lagi tinggi academic qualification, lagi rendah gaji ? Kat mana selain Msia perkara camni berlaku ? Jawabnya tak ada. Kenapa kat Msia jadi camni ? Sebab Msia BOLEH !!! Klu korang nak tau luahan tak puas hati cikgu2 ni (yg kebanyakan org dok kata cikgu rilek tak dak kejer niii), bukak2 la forum cikgu dlm tenet ni. Jgn cepat sgt nak tuduh cikgu2 ni kira nak mintak naik gaji padahal kejer tak seberapa. Hanya org yg suami / isteri / adik-beradik / sedara / kenalan rapat dia dlm kalangan cikgu jer yg tau BAHAWA SA NYA CIKGU NI ADALAH PROFESION PILIHAN TERAKHIR !!! Tak dak saper nak jadi cikgu sebab beban kejer tak setimpal dgn gaji yg diberi. Lagi tak setimpal bila cikgu non graduate gaji lagi banyak dari cikgu graduate !!!

Ari ni kumpulan sokongan gak yg dpt bantuan khas. Memang la tak banyak maner....tapi hati ni sakit cik oiii....Apa....kami yg graduate ni tak reti nak beraya ker ? Yg bagusnyer si Omar Kupeks tu boleh cakap dlm paper "terima kasih pd kerajaan di atas bantuan yg diberikan kpd kakitangan awam"....hoiiii......(nak marah laa tu....memang marah pun....) guna terminologi yg betul la weiii.....bukan kakitangan awam la bahalol....ayat yg betul adalah "terima kasih pd kerajaan di atas bantuan yg diberikan kpd kumpulan sokongan sebab kumpulan sokongan jer yg buat kerja. Kami, kumpulan yg bukan sokongan ni mana pernah menyumbang aper2 pd bangsa & negara" !!!

Sekali lagi sori pada yg terasa.....as I said above, aku marah kat Kupeks....bukan kat sesiapa yg berkenaan....

Paham kak Nita.. mak sayer camtue lah ceritanya... sampai ari nieh takder gaji DG lagi..padahal kesian dia study pastue graduate.. tapi last2 pergerakan gaji entah ke mana, pastue jadik haywired.. Entahlah..ornag katalah kerja cikgu senang.. tapi baru2 nieh cikgu2 kat sekolah bising.. masuk kerja kul 7:25am kena balik kul 4:00pm..Tanpa ada lunch break, tea time or whatsoever... Yang ngajar form 6..Al ngamuklah... Gaji camtue jer... Kadang2 rasa over work pun ada... kadang2 6 hari seminggu.. dari 7:30am ke 3:30pm.. ari sabtue soh g perkemangan stuff dari kul 8:00am sampai 3:30pm.Situlah nak preparenyer..situlah nak mark bukunyer..situlah kena relief kelas orang.. situlah kena tulis report..situlah kena tengok budak berpersatuan..situlah nak kutip2 duit... tang celah2 tue jugak carik masa nak study... Pastue politik ngan admin, politik ngan students.. macam2.. Nak g hospital pun payah, selalu ponteng ari sabtue mintak MC ari Sabtue.. Ada soranag budak guru ganti, ari first sembang ngan dia..dia kata kerja da dulu kat opis pening pala.. Pastue saya senyum ja..lepas seminggu.. dia kata"Uishh..ckgu letih tul.. Abis suara, jalan jauh..banyak benda nak manage, buku bertimbun"..Lagi sekali saya senyum jer...

Macam my mum dia salah satu mangsa sistem time-based ngan PTK. Tak ingat dia cita pa tapi banyak yang dia rugi... Dia cukup hangat ngan cikgu2 'celop' cam kak nita jugaklah.. Alahai kak Nita..nak diikutkan memanglah ramai tertindas..main politik..gitulah kiranya... NUTP pun entah ke mana...

NIeh pun kak Nita.. backdated tueh tau dari bila?.. Dari tahun lepas..dah satu setengah tahun baru nak release... Tahlah.. dah kakitangan kerajaan..so kerja cam kaki ngan tangan jer lah..
Old 09-11-2009, 10:32 PM
anitayusof00's Avatar
Mama Kabu & ChiChi

Quote:
Originally Posted by nurkasih View Post
Paham kak Nita.. mak sayer camtue lah ceritanya... sampai ari nieh takder gaji DG lagi..padahal kesian dia study pastue graduate.. tapi last2 pergerakan gaji entah ke mana, pastue jadik haywired.. Entahlah..ornag katalah kerja cikgu senang.. tapi baru2 nieh cikgu2 kat sekolah bising.. masuk kerja kul 7:25am kena balik kul 4:00pm..Tanpa ada lunch break, tea time or whatsoever... Yang ngajar form 6..Al ngamuklah... Gaji camtue jer... Kadang2 rasa over work pun ada... kadang2 6 hari seminggu.. dari 7:30am ke 3:30pm.. ari sabtue soh g perkemangan stuff dari kul 8:00am sampai 3:30pm.Situlah nak preparenyer..situlah nak mark bukunyer..situlah kena relief kelas orang.. situlah kena tulis report..situlah kena tengok budak berpersatuan..situlah nak kutip2 duit... tang celah2 tue jugak carik masa nak study... Pastue politik ngan admin, politik ngan students.. macam2.. Nak g hospital pun payah, selalu ponteng ari sabtue mintak MC ari Sabtue.. Ada soranag budak guru ganti, ari first sembang ngan dia..dia kata kerja da dulu kat opis pening pala.. Pastue saya senyum ja..lepas seminggu.. dia kata"Uishh..ckgu letih tul.. Abis suara, jalan jauh..banyak benda nak manage, buku bertimbun"..Lagi sekali saya senyum jer...

Macam my mum dia salah satu mangsa sistem time-based ngan PTK. Tak ingat dia cita pa tapi banyak yang dia rugi... Dia cukup hangat ngan cikgu2 'celop' cam kak nita jugaklah.. Alahai kak Nita..nak diikutkan memanglah ramai tertindas..main politik..gitulah kiranya... NUTP pun entah ke mana...

NIeh pun kak Nita.. backdated tueh tau dari bila?.. Dari tahun lepas..dah satu setengah tahun baru nak release... Tahlah.. dah kakitangan kerajaan..so kerja cam kaki ngan tangan jer lah..
Feel sorry for yr mom. Tp itula hakikatnya. Yr mom is not the only victim. Aku bising2 kat atas tu pun actually sbg tanda simpati pd rakan2 yg masih terbelenggu dgn ketidakadilan yg tak tau bila akan dijustifykan. As for me, aku dah tak mengajar kat sekolah lagi, so alhamdulillah, Allah bagi rezeki kot lain pulak. Tapi yg kesiannya dgr2 citer cikgu2 sekarang kena gi LADAP every other weekend ? (bg yg tak tau LADAP tu ringkasan dpd Latihan Dalam Perkhidmatan which means ko kena dgr ceramah @ sertai bengkel). Kena dpt pengetua yg kaki bodek org PPD, tiap2 Sabtu dia buat LADAP & paksa cikgu2 attend dari pagi smpai petang. Nak nangis aku dengar. Kakitangan kerajaan yg lain dah lama kejer 5 ari seminggu, tapi cikgu yg kunun2 tak dak kejer ni, apa sudah jadi ? Nasib baik aku dah chow ke tpt baru yg aman damai....Weekend tak pernah diganggu. Klu kena kejer time cuti, bayaran RM150 sejam. Alhamdulillah. I LOVE MY NEW WORK PLACE. Tak tensyen mcm kat sekolah dulu
Old 09-11-2009, 10:36 PM
nurkasih's Avatar
~feline attaché

Quote:
Feel sorry for yr mom. Tp itula hakikatnya. Yr mom is not the only victim. Aku bising2 kat atas tu pun actually sbg tanda simpati pd rakan2 yg masih terbelenggu dgn ketidakadilan yg tak tau bila akan dijustifykan. As for me, aku dah tak mengajar kat sekolah lagi, so alhamdulillah, Allah bagi rezeki kot lain pulak. Tapi yg kesiannya dgr2 citer cikgu2 sekarang kena gi LADAP every other weekend ? (bg yg tak tau LADAP tu ringkasan dpd Latihan Dalam Perkhidmatan which means ko kena dgr ceramah @ sertai bengkel). Kena dpt pengetua yg kaki bodek org PPD, tiap2 Sabtu dia buat LADAP & paksa cikgu2 attend dari pagi smpai petang. Nak nangis aku dengar. Kakitangan kerajaan yg lain dah lama kejer 5 ari seminggu, tapi cikgu yg kunun2 tak dak kejer ni, apa sudah jadi ? Nasib baik aku dah chow ke tpt baru yg aman damai....Weekend tak pernah diganggu. Klu kena kejer time cuti, bayaran RM150 sejam. Alhamdulillah. I LOVE MY NEW WORK PLACE. Tak tensyen mcm kat sekolah dulu
Alahh..jealousnyer.... kiter tak leh wat aper.. kiter nieh jarang MC..pastue kena banyak ganti kelas orang MC..bila kiter MC...dia tanya kita dalam mesyuarat terbuka... Owang nak dating weekend pun tak bleh~~

My mum kater saya cikgu malas sbb tak bawak kerja balik umah.. Sayer cakap saya tahu limit sayer..kalau bawak balik ke umah..t tensen...
Old 09-12-2009, 06:03 PM
Zarul's Avatar
Zarul Zarul is offline
PetFinder Guru

Zarul is on a distinguished road

Quote:
Sori la klu ada yg tak berkenan dgn apa yg aku nak cakap nihhh...Aku bukan marah kat korang tapi aku geram dgn si Omar & konco2nyer dlm Kupeks tuu...Sori also sebab apa yg aku tulis ni sikit sebanyak ter off topic...tak kira laa....

Si Omar Kupeks tu asik2 bela kumpulan sokongan jer. Tau sebab aper ? Sebab dia & konco2nyer tu pun dlm kumpulan sokongan !!! Ntah apa Najib dah bisik2 kat dia, pastu dia pun angguk2 geleng2. Banyak sgt ketidakadilan dlm sistem gaji kakitangan awam ni. Haru-biru. Jabatan lain aku tak tau tapi klu pendidikan....YA RABBANA....TQ to ex minister of edu, si Hisyam 'Keris' Mudin di atas segala 'kebijaksanaan' beliau semasa duduk di atas singgahsana kat Kementerian Pelajaran tu. Aku pun termasuk dlm golongan cikgu2 yg 'kerugian' ni...bukan rugi sikit wehh...bila calculate2 sampai pencen, ratusan ribu gak rugi !!! Tak cukup dgn tu, si Omar Kupeks bagi lak cadangan pelarasan gaji berbeza2....konon nak kecikkan jurang perbezaan gaji antara graduate dgn non graduate. Klu tak nak jurang besar, pi belajar laa...ni belajar tak nak....tapi gaji nak 'lebih kurang sama' mcm graduate. Ingat senang ker kitaorg nak sambung belajar ? Memang la tak dak saper2 yg suruh, semua atas inisiatif sendiri sebab nak tingkatkan profesionalisme. Bukan sikit duit yg kitaorg labur utk sambung belajar. Tapi penyudah apa yg kitaorg dapat ? HAMPEHHH.... Tak cukup dgn itu, atas cadangan Omar Kupeks, maka akhirnya kuar lah kenaikan 25%, 15% & 5% tuu...Kali ni sapa yg kenaaaaa ? Graduate lagi yg kenaaaaa......Saper2 yg pernah jadi cikgu from non graduate pastu graduate, tau laa sakit atinya camner. Ada ker patut lagi tinggi academic qualification, lagi rendah gaji ? Kat mana selain Msia perkara camni berlaku ? Jawabnya tak ada. Kenapa kat Msia jadi camni ? Sebab Msia BOLEH !!! Klu korang nak tau luahan tak puas hati cikgu2 ni (yg kebanyakan org dok kata cikgu rilek tak dak kejer niii), bukak2 la forum cikgu dlm tenet ni. Jgn cepat sgt nak tuduh cikgu2 ni kira nak mintak naik gaji padahal kejer tak seberapa. Hanya org yg suami / isteri / adik-beradik / sedara / kenalan rapat dia dlm kalangan cikgu jer yg tau BAHAWA SA NYA CIKGU NI ADALAH PROFESION PILIHAN TERAKHIR !!! Tak dak saper nak jadi cikgu sebab beban kejer tak setimpal dgn gaji yg diberi. Lagi tak setimpal bila cikgu non graduate gaji lagi banyak dari cikgu graduate !!!

setuju dengan kak nita....jika hendak kurangkan jurang perbezaan gaji tak perlu la wujudkan peperiksaan spm stpm ambik diploma degree...bagi je gaji sama rata....dari cleaner sehingga ke pengarah-pengarah di jabatan kerajaan...

dan sapa yg kata kerja cikgu senang? kerja tak banyak balik awal cuti banyak...memang la bagi cikgu-cikgu yg tak buat kerja memang la banyak rileks...yg bagi alasan macam macam bila di beri tugasan....selalunya guna alasan anak la... balik balik cikgu2 yg sama jugak la yg gi kursus, yg gi rombongan dengan budak budak. yg jadi cikgu2 persatuan dan unit uniform...
saya bagi tau siap2 dah kat pk saya saya tak mau satu kumpulan dengan cikgu2 jenis macam tu kalau ada apa apa program kat sekolah...biar saya sorang pun tak pe dari sakit hati...
pastu tak kira lagi masalah dengan parents yg perasan bagus...itu tak kena ini tak kena...sekolah undang2 ketat la....hello...kalau u pandai sangat ajar sendiri la anak u...kalau rasa sekolah ni banyak perkara yg u tak puas ati , tukar la anak u gi sek yg u rasa memenuhi citarasa u...buat apa bagi anak u sek kat sini jugak kalau u rasa sek ni tak bagus....tak pun buat sendiri sekolah la....
itu tak kira lagi murid-murid yg bakal menggantikan rosyam nor vanida imran...pelakon handalan...kat rumah baik budi sopan santun...tapi kat sekolah perangai macam haram jadah....

Last edited by Zarul; 09-12-2009 at 06:11 PM.
Reply With Quote
Old 09-14-2009, 04:23 PM
anitayusof00's Avatar
Mama Kabu & ChiChi

Quote:
Originally Posted by Zarul View Post
setuju dengan kak nita....jika hendak kurangkan jurang perbezaan gaji tak perlu la wujudkan peperiksaan spm stpm ambik diploma degree...bagi je gaji sama rata....dari cleaner sehingga ke pengarah-pengarah di jabatan kerajaan...

dan sapa yg kata kerja cikgu senang? kerja tak banyak balik awal cuti banyak...memang la bagi cikgu-cikgu yg tak buat kerja memang la banyak rileks...yg bagi alasan macam macam bila di beri tugasan....selalunya guna alasan anak la... balik balik cikgu2 yg sama jugak la yg gi kursus, yg gi rombongan dengan budak budak. yg jadi cikgu2 persatuan dan unit uniform...
saya bagi tau siap2 dah kat pk saya saya tak mau satu kumpulan dengan cikgu2 jenis macam tu kalau ada apa apa program kat sekolah...biar saya sorang pun tak pe dari sakit hati...
pastu tak kira lagi masalah dengan parents yg perasan bagus...itu tak kena ini tak kena...sekolah undang2 ketat la....hello...kalau u pandai sangat ajar sendiri la anak u...kalau rasa sekolah ni banyak perkara yg u tak puas ati , tukar la anak u gi sek yg u rasa memenuhi citarasa u...buat apa bagi anak u sek kat sini jugak kalau u rasa sek ni tak bagus....tak pun buat sendiri sekolah la....
itu tak kira lagi murid-murid yg bakal menggantikan rosyam nor vanida imran...pelakon handalan...kat rumah baik budi sopan santun...tapi kat sekolah perangai macam haram jadah....
Puehh dah aku menempuh semua yg ko citer tu cikgu oiii...yg sedihnya keadaan tetap camtu gak....tak der perubahan pun. Dulu....kini...dan selamanya laa kot....selagi jadi cikgu ni, ibarat lilin la membakar diri. So my advise to u, klu ada peluang boleh angkat kaki, chow laa...kat IPG boleh masuk bahagian pengurusan atau unit Koko (setakat degree pun boleh apply, klu ada master lagi bagus). Kejer lagi senang, claim $$$$ pun best . Klu nak tau lebih lanjut, PM aku.
Old 09-18-2009, 09:02 AM
imann's Avatar
imann imann is offline
Purrfect lover

imann is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to imann

syiok dpt bonus ek...saya yg keja swasta ni...eemm..pandai2 le nak idup...cukup ke idak..sendiri tangggung...hhhmmmm...
Old 09-18-2009, 12:18 PM
rock's Avatar
rock rock is offline
PetFinder Guru

yang kerja swasta tu,kena pandai ambik hati boslah kalau nak bonus..
Reply With Quote
Old 09-18-2009, 01:39 PM
nurkasih's Avatar
~feline attaché

Quote:
Originally Posted by imann View Post
syiok dpt bonus ek...saya yg keja swasta ni...eemm..pandai2 le nak idup...cukup ke idak..sendiri tangggung...hhhmmmm...
pekerja sokongan jerk.
Old 09-19-2009, 01:02 AM
rock's Avatar
rock rock is offline
PetFinder Guru

untunglah kasih dpt bonus tahun ni..boleh banje..
saya tak ada bonus..
Reply With Quote
Old 09-19-2009, 03:08 AM
nurkasih's Avatar
~feline attaché

Quote:
untunglah kasih dpt bonus tahun ni..boleh banje..
saya tak ada bonus..
Sayer takder bonus... cuma duit tertunggak naik tangga gaji jer..g pun saya bukan pekerja sokongan..definisi pekerja sokongan tueh adalah kerani, etc etc yang kerja menyokong .. kitaorang tak dikira sokongan..

Bookmarks

Posting Rules