Go

Go Back   PetFinder.my > Latest News & Happenings > Member Introductions

Member Introductions Introduce yourself to our fun community and meet some new friends here!

Closed Thread

Thread Tools
Old 12-14-2009, 09:22 PM
Zarul's Avatar
Zarul Zarul is offline
PetFinder Guru

Zarul is on a distinguished road
Default Re: Hello all

ok la...tak perlu la kita bergaduh sesama sendiri....saya dan fareen dah pun menulis jawapan saya terhadap kenyataan en nasharuddinali tersebut. kita tunggu je la respond dari beliau.
Old 12-14-2009, 09:33 PM
Felix The Cat's Avatar
Felix The Cat Felix The Cat is offline
PetFinder Guru

Felix The Cat is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by naq1989 View Post
hal ni rasanya bukan disebabkan nash,tapi dua org forummer yang mengiyakan dan menyokong pernyataan cik nash sehingga menyebabkan pakcu minta diterminate...jgn gnekan alasan 'Keselamatan haiwan' untuk memburukkan pakcu...kalau ye pun,banyak lagi cara,bukannya dengan mengiyakan pendapat dalam hall of shame...skrg ni pun dah nampak sapa yang kawan makan kawan..even kawan kita buat salah pun,kita perlu betulkan die,bukannya malukan die...better bunuh je org mcm ni....owh,lpe plak,dalam business tak kira kawan atau lawan..yela,kan kak nurul baru nak start jual item selain blackwood,mcm litter sand,pet carrier,cage yang majoritinya ada kat kedai pakcu....rasanya tak sampai sebulan pun kan kak nurul start semua tu?tetiba plak muncul isu pakcu,yang kak nurul plak iyekan cakap kak june....boarding?time boarding mse raya tu kan kak nurul belum start jual barang2 pet,baru2 ni je kak nurul baru uar2kan....tak buruk2an pakcu?kalau setuju dengan org yang buruk2an pakcu,tak sama ke?....contohnya saya cakap kak nurul BYB,then kak june setuju,adakah kak june tu dikire tidak memburukkan kak nurul?

Bukan kedai Pak Cu je ada barang barang tu tapi juga kedai lain. Jadi semua pet shop di seluruh Malaysia yang jual barang barang pets pun ada niat nak jatuhkan Pak Cu? Buka la minda tu sikit macam Kak June cakap.

For your information, dah lama saya wat boarding untuk kucing tapi saya tak war warkan kat sini. Kalo tak caya tanya Pak Cu sendiri.

Satu lagi.... saya buka thread BW dah lama dan bila Pak Cu buka kedai dia dan jual BW juga ada ke saya tuduh dia nak jatuhkan penjualan BW saya? Saya dah buka thread BW for almost 2 years now dan kedai Pak Cu baru buka early this year.

Felix The Cat - Dee wonderful wonderful cat!
http://felixthecats.weebly.com
http://livinginmyworld-phyllis.blogspot.com/
Old 12-14-2009, 09:35 PM
Ekien Ashikin Ekien Ashikin is offline
Cats lover...

Ekien Ashikin is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by Felix The Cat View Post
Bukan kedai Pak Cu je ada barang barang tu tapi juga kedai lain. Jadi semua pet shop di seluruh Malaysia yang jual barang barang pets pun ada niat nak jatuhkan Pak Cu? Buka la minda tu sikit macam Kak June cakap.

For your information, dah lama saya wat boarding untuk kucing tapi saya tak war warkan kat sini. Kalo tak caya tanya Pak Cu sendiri.
kak nurul.. lau terangkan kat org cam die nie.. 500 kali kite trg yg betul pun dye x nampak gak...
Old 12-14-2009, 09:39 PM
Felix The Cat's Avatar
Felix The Cat Felix The Cat is offline
PetFinder Guru

Felix The Cat is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by Ekien Ashikin View Post
kak nurul.. lau terangkan kat org cam die nie.. 500 kali kite trg yg betul pun dye x nampak gak...
Ye tak ye juga
Kita tau sebab apa dia tak faham

Felix The Cat - Dee wonderful wonderful cat!
http://felixthecats.weebly.com
http://livinginmyworld-phyllis.blogspot.com/
Old 12-14-2009, 09:42 PM
Ekien Ashikin Ekien Ashikin is offline
Cats lover...

Ekien Ashikin is on a distinguished road

Quote:
Ye tak ye juga
Kita tau sebab apa dia tak faham
biar kite je g tau... dye mmg xkan tau... hehehe
Old 12-14-2009, 09:46 PM
sankyutech's Avatar
sankyutech sankyutech is offline
tuah,fifi and sandy

sankyutech is on a distinguished road

jangan nilai orang dengan cara yang terlalu simple...melalui percakapan,ayat penulisan macam-macam orang boleh buat..sebagai contoh..sy orang kuala lumpur..semasa bercakap atau menulis tiba2 saya selitkan slang kedah...tak bermakna saya ni orang kedah...perlu diambil kira org itu selitkan slang lain kemungkinan background nyer seperti pernah tinggal sementara di kedah..pernah belajar di kedah ataupun mempunyai ramai kawan2 dari kedah..tambahan pula ni internet seme melalui penulisan lagi la macam2 orang boleh tulis ikut slang mana2 pn...kesimpulan jangan la terlalu mudah menilai orang dengan hanya bukti yang macam ni..saya bukan menyokong mana2 cuma tak suka tgk perpecahan dalam ni...
Old 12-14-2009, 09:51 PM
Zarul's Avatar
Zarul Zarul is offline
PetFinder Guru

Quote:
Originally Posted by naq1989 View Post
hal ni rasanya bukan disebabkan nash,tapi dua org forummer yang mengiyakan dan menyokong pernyataan cik nash sehingga menyebabkan pakcu minta diterminate...jgn gnekan alasan 'Keselamatan haiwan' untuk memburukkan pakcu...kalau ye pun,banyak lagi cara,bukannya dengan mengiyakan pendapat dalam hall of shame...skrg ni pun dah nampak sapa yang kawan makan kawan..even kawan kita buat salah pun,kita perlu betulkan die,bukannya malukan die...better bunuh je org mcm ni....owh,lpe plak,dalam business tak kira kawan atau lawan..yela,kan kak nurul baru nak start jual item selain blackwood,mcm litter sand,pet carrier,cage yang majoritinya ada kat kedai pakcu....rasanya tak sampai sebulan pun kan kak nurul start semua tu?tetiba plak muncul isu pakcu,yang kak nurul plak iyekan cakap kak june....boarding?time boarding mse raya tu kan kak nurul belum start jual barang2 pet,baru2 ni je kak nurul baru uar2kan....tak buruk2an pakcu?kalau setuju dengan org yang buruk2an pakcu,tak sama ke?....contohnya saya cakap kak nurul BYB,then kak june setuju,adakah kak june tu dikire tidak memburukkan kak nurul?
saudara naq,

saudara masih baru dalam forum ni... sewaktu pakcu open his petshop pun awak belum lagi berforum sedangkan kebanyakkan kami di sini telah pun berforum semenjak dari kampung sebelah lagi termasuk pakcu....tolong jangan membuat andaian tanpa sebarang bukti yg nyata. june memang merupakan org yg sentiasa lantang menyuarakan pendapatnya tidak kira apa jua isu terutama yg berkaitan dgn kepentingan kucing....

dan seperti yg diketahui, nurul bukannya membuka kedai...kalau dibukak kedai takkan la nak jual BW 1 kg RM9 je? untung berapa sen? Dan kalau dia nak bukak kedai pun bukannya di sebelah kedai pakcu. Bandar baru bangi tu kan penduduknya ramai...takkan terjejas kalau cik nurul bukak kedai kan bandar tasik selatan

sekarang ni yg menimbulkan kesangsian adalah en nash dan en hisyamuddin
Old 12-14-2009, 09:53 PM
Zarul's Avatar
Zarul Zarul is offline
PetFinder Guru

alamak...banyak la post...nanti en nash tu tak jumpa lak post yg fareen dan saya tulis untuk dia
Old 12-14-2009, 10:01 PM
rock's Avatar
rock rock is offline
PetFinder Guru

rock is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by Zarul View Post
saudara naq,

saudara masih baru dalam forum ni... sewaktu pakcu open his petshop pun awak belum lagi berforum sedangkan kebanyakkan kami di sini telah pun berforum semenjak dari kampung sebelah lagi termasuk pakcu....tolong jangan membuat andaian tanpa sebarang bukti yg nyata. june memang merupakan org yg sentiasa lantang menyuarakan pendapatnya tidak kira apa jua isu terutama yg berkaitan dgn kepentingan kucing....

dan seperti yg diketahui, nurul bukannya membuka kedai...kalau dibukak kedai takkan la nak jual BW 1 kg RM9 je? untung berapa sen? Dan kalau dia nak bukak kedai pun bukannya di sebelah kedai pakcu. Bandar baru bangi tu kan penduduknya ramai...takkan terjejas kalau cik nurul bukak kedai kan bandar tasik selatan

sekarang ni yg menimbulkan kesangsian adalah en nash dan en hisyamuddin
rasanya org2 dlm ni juga..menyamar..
sb pelik,semua benda dia leh tahu..
Old 12-14-2009, 10:34 PM
CikLola's Avatar
CikLola CikLola is offline
PetFinder Guru

CikLola is on a distinguished road

salam..hello..olaa..
aduss..niat dhati bkn nk mybuk..tp sy tgk kamu neh cm xpaham2 ape yg mereka cuba smpaikan..cm gini la naq..
ape kate kamu selidik knp dowang tlalu marahkn pakcu??
dowang hentam2 pasti ada sbb..x gitu..sy ase kamu kn bijak pndai..cm kamu nyatakan..so baek tgk post2 ape yg tjd..jgn melulu2..nk tduh2 org..dont judge book by its cover rite..
kalu bnda x slh xda sape nk mrh naq..lgpn luahan ati dowang kat hall of shame tuh..if kamu x ske..xperlu la kamu mnuduh sana sini..tuh pbuatan org yg bg sy pmikiran yg agak cetek n tdk meluas..maaf sy katekn..tp kat sini..tlalu melampau ape yg kamu katekn.. tlg la mjadi seorg yg dewasa dr segi pemikiran tingkah laku..n tlg la beradap dgn org len..sy ase dlm army sure ajar kn..sowie again kalu kasar..tp tlg r..kamu dh mcetuskn pelbagai isu..kalu x ske diamkn diri..itu lebih baek..
skrng mbangkitkn pelbagai isu.. yg kadang3 xda kene mgena dgn masalahnye....
Old 12-14-2009, 10:35 PM
CikLola's Avatar
PetFinder Guru

Quote:
Originally Posted by rock View Post
rasanya org2 dlm ni juga..menyamar..
sb pelik,semua benda dia leh tahu..
kak rock..kalu jantina leh brubah..inikan dlm dunia cyber xleh myamar..ape da..ngeh3..
Old 12-14-2009, 11:37 PM
Fareen's Avatar
Fareen Fareen is offline
Cat Slave

Fareen is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by Zarul View Post
ok la...tak perlu la kita bergaduh sesama sendiri....saya dan fareen dah pun menulis jawapan saya terhadap kenyataan en nasharuddinali tersebut. kita tunggu je la respond dari beliau.
hmmmmm kalau kita perasan, ni dah Kali kedua encik Nash ni berjaya memporak perandakan keadaan.mungkin dia sedang ketawa membaca benang ni. Dari kira bertanya identitynya dah jadi kisah pakcu, dikeruhkan lagi dgn kisah racism, tuduh menuduh antara members etc etc. Ingatlah kisah executive sheila yg juga seorang impostor...

Proud mummy of Sophie / Dexter / Yuki / Heidi / Optimus

Feed your cats BARF!
www.catnutrition.org
Old 12-15-2009, 12:09 AM
CikLola's Avatar
PetFinder Guru

Quote:
Originally Posted by Fareen View Post
hmmmmm kalau kita perasan, ni dah Kali kedua encik Nash ni berjaya memporak perandakan keadaan.mungkin dia sedang ketawa membaca benang ni. Dari kira bertanya identitynya dah jadi kisah pakcu, dikeruhkan lagi dgn kisah racism, tuduh menuduh antara members etc etc. Ingatlah kisah executive sheila yg juga seorang impostor...
lola pn tertnye3 ape jd kat die...tp seb bek da tbaca kat neem nye profile
Old 12-15-2009, 12:20 AM
crool's Avatar
crool crool is offline
PetFinder Guru

crool is on a distinguished road

Quote:
bukan pe crool,sy rasa mcm ada org dalam or otai2 yang jatuhkan pakcu untuk kepentingan diorg,apalagi kalau bukan business.....mmg takde motif lain dah...kenapa baru skrg isu pakcu dibangkitkan???kenapa bukan dulu lg?sampai pakcu minta diterminate akaun...dlu kalau ada pape,order je kat pakcu,tapi sejak2 ada sorg pf forummer yang dah aktif berniaga,terus je isu pakcu dibangkitkan...takkan semuanya kebetulan crool?kena pandai bezakan rancangan dan kebetulan....kalau asik2 kebetulan je,nampak sgt mcm dah dirancang
pasal benda nie...kan dah bincang elok2 hari tu...bila thread pasal benda nie d buka...kita semua pun tahu ape yg berlaku...kita x perlu la nak tuduh sepa2...semua yg berlaku tu ade hikmahnya...klu bley kita hindarkan la isu2 sensitif....k.....
Haiz naq... salah ker betul ker......yg diatas tu nampak .... kita x perlu la menuding jari pada sesiapa k....
jum tenangkan keaadaan.........mesti ade org yg cuba renggangkan kita ni...haiz....
Old 12-15-2009, 02:02 AM
Pak Lubis's Avatar
Pak Lubis Pak Lubis is offline
PetFinder Guru

Pak Lubis is on a distinguished road

tak faham ape cerita dalam ni.. Mungkin itu lebih baik..
Old 12-15-2009, 02:16 AM
Lyn_Cat's Avatar
Lyn_Cat Lyn_Cat is offline
LeenMaF|a

Lyn_Cat is on a distinguished road

saya pun skang dah jadik silent reader.. kekadang terpikir..diam itu mmg lebih baik dari berkata-kata. Silap cakap ..badan binasa...
Old 12-15-2009, 06:47 AM
Suhaimy Suhaimy is offline
PetFinder Guru

Suhaimy is on a distinguished road

Sumak lemok weh! Srabuk palo kawe. Bo2 la. Genamo rima la awok2 ni.
Old 12-15-2009, 11:13 AM
CikLola's Avatar
PetFinder Guru

Quote:
Originally Posted by Suhaimy View Post
Sumak lemok weh! Srabuk palo kawe. Bo2 la. Genamo rima la awok2 ni.
ore kelate ka??
ngeh4..
Old 12-15-2009, 06:14 PM
nasharuddinali nasharuddinali is offline
Animal Lover

nasharuddinali is on a distinguished road

Naq, Zarul, Fareen
Assalamualaikum kepada semua. Hari ini aku dihujani dengan soalan daripada pelbagai pihak termasuk Penyokong Kuat Pakcu, Aku yang membacanya, Ingin jelaskan di sini bahawa aku tidak pernah sekali-kali membangkitkan isu perkauman.
Ramai yang sekadar tahu kutuk mengutuk, menuduh aku yang bukan-bukan, dan tak kurang juga ada yang mempersendakan aku ni.
Bersungguh-sungguh betul sesetengah pihak dalam cubaan menghalang aku untuk menolong para forum sini. Penting sangat kedudukan saya?Penting isu siapa aku ni.! ni tak ada faedahnya. Adakah ini boleh monolong seorang yang masih belum insaf?hamba cuma kongsi pandangan,jangan cuba ubah soalan lain daripada yang lain. Peluang terbuka kepada semua dan aku yakin masyarakat di sini juga sudah dapat membezakan prinsip keadilan dan kemanusiaan berbanding fahaman agenda sempit dan perkauman yang diamalkan saudara dan Penyokong Kuat Packu ni. Buka mata hati seluasnya dan anjakkan paradigma kearah yang lebih luas. Apa yang penting di sini ialah mesej yang cuba disampaikan oleh aku iaitu macam mana nak atasi kitten Backyard breeder do trade through forum dengan betul. Apakah aku cuba memberi signal betapa pentingnya memilih pet shop yang tak bertanggungjawab terutama sekali.marilah kita teruskan dan lihat siapa akan jadi mangsa lagi?

Mangsa-mangsa kehilangan kesayangan and kecelakaan kucing dari Pet shop yang dimiliki salah seorang forum member ni, Adakah Benar? Cuba jawab yang aku katakah Tak Benar? Kalau berani nak cabar aku, Siapa nak bela nasib mangsa-mangsa kehilangan kesayangan and kecelakaan kucing, biarlah hamba seorang diri atasinya.
syukran,soal jawab tu ada, hanya org penakut sahaja yg akan kata begitu demi melindungi ketakutannya ..
aku akan lapor issue ni DEPARTMENT OF VETERINARY SERVICES, Aduan Hak Pengguna, SURAT KHABAR TEMPATAN dan lain.Nak main dengan aku ni...
Biar hamba selesai dengan anda semua yang berani nak jadi wakil kepada si pakcu ni.

Akhir sekali aku mengucapkan terima kasih di atas keperihatinan teman-teman dan pembaca. Aku yakin apa yang dikatakan.
sekian wassalam.

Quote:

Satu lagi.... saya buka thread BW dah lama dan bila Pak Cu buka kedai dia dan jual BW juga ada ke saya tuduh dia nak jatuhkan penjualan BW saya? Saya dah buka thread BW for almost 2 years now dan kedai Pak Cu baru buka early this year.

Last edited by nasharuddinali; 12-15-2009 at 06:24 PM.
Old 12-15-2009, 06:31 PM
Suhaimy Suhaimy is offline
PetFinder Guru

Suhaimy is on a distinguished road

Bo2 la tu. Serabuk doh! Tok paka hapah jugok dok koke2 samo sdiri. Gi ni la. Ni post ngelah. Bo la sapo2 komen ko, naboh ayak ko, tokse tgk doh. Sapo2 namboh lg lepah ni, napok sangak bodo dio tu. Bo neh?

English - I hope this is the last post by me here. Stop argue, say, comment or even anything here. This is the last post i hope. Say nothing after this. NOTHING!
Closed Thread

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules