Go

Go Back   PetFinder.my > PetFinder Lounge > Coffee Room

Coffee Room Gossip on the latest topics or just mingle around and enjoy the atmosphere!

Thread Tools
Old 09-29-2008, 09:49 AM
June June is offline
Animal Lover

June is on a distinguished road
Default Hari Raya Wishes...

hah!!hah!!hah!! durang kata lbh meriah klu cat ramai2 dgn aku.ada 6 org anak buah pun diheret dlm kerahan tenaga.ari ni tinggal cat setengah lg lepas tu abis dah.

Quote:
Originally Posted by Penghulu View Post
Apasal lah adik2 kau tak buat awal2 puasa dulu...patut kakak dia nak balik relax aje...n kena sampai cat umah...aduuiihhh naya betul kau june...hehehe
Reply With Quote
Old 09-29-2008, 09:57 AM
Penghulu's Avatar
Penghulu Penghulu is offline
Tok Penghulu

Penghulu is on a distinguished road
Default Re: Hari Raya Wishes...

Quote:
Originally Posted by June View Post
hah!!hah!!hah!! durang kata lbh meriah klu cat ramai2 dgn aku.ada 6 org anak buah pun diheret dlm kerahan tenaga.ari ni tinggal cat setengah lg lepas tu abis dah.
Kau kate nak pegi bazaar pilipin tu pagi nie...amik le gamba bebanyak june...letak sini tengok ape yg bende2 menarik di jual kat situ...

MJ
Reply With Quote
Old 09-29-2008, 10:25 AM
June June is offline
Animal Lover

td pagi dah pegi.8 durang baru buka.tp tak ramai yg niaga.byk dah pulang.esok smp 3/10 durang closed.4/10 baru buka balik tp aku pun dah balik KL on the 4/10.aku tak bawa kamera gi pasar td bang oi.wakakakakakak!! aku beli gelang kristal/mutiara ada budak2 kirim.beli kuih cincin sikit dan mentua aku kirim belacan papar.mak aku kata esok pasar besar tutup kol 2ptg.nak beli apa2 kena beli sebelum masa tu.

Quote:
Kau kate nak pegi bazaar pilipin tu pagi nie...amik le gamba bebanyak june...letak sini tengok ape yg bende2 menarik di jual kat situ...
Reply With Quote
Old 09-29-2008, 10:44 AM
hatemetoday's Avatar
hatemetoday hatemetoday is offline
PetFinder Guru

hatemetoday is on a distinguished road

Quote:
td pagi dah pegi.8 durang baru buka.tp tak ramai yg niaga.byk dah pulang.esok smp 3/10 durang closed.4/10 baru buka balik tp aku pun dah balik KL on the 4/10.aku tak bawa kamera gi pasar td bang oi.wakakakakakak!! aku beli gelang kristal/mutiara ada budak2 kirim.beli kuih cincin sikit dan mentua aku kirim belacan papar.mak aku kata esok pasar besar tutup kol 2ptg.nak beli apa2 kena beli sebelum masa tu.

howaaaaaaaa ko dah sampai kk ke woii..aku jek yg hegeh2 kat sini...yg lain seme tak nampak bayang...aku plak esok nak balek kan..rasa mcm tak cukup mase jek nihh...alahaii ape yg tak cukup nye tak tau lah...saje jek ..tetakot sendirik orang kata...bukan apa..smalam mak mentua aku dah tepon..nangeh2 kat tepon tak sabo nak nengok aku ngan cucu..(nengok aku ka nengok cucu?)...pehtu mak aku lak smalam pon ada adegan air mata gak..tak sempat semalam nak mintak ampon pelok ciom ..hari ni la buat...

meh la aku nyanyi lagu sanisah huri sat...semuaaa insan sedang gembiraaa di harii inii sayanggg...sob sob sob...
Reply With Quote
Old 09-29-2008, 11:34 AM
June June is offline
Animal Lover

ah!!ah!! lain kelibat dah takde dah.td aku call Imann,kawan tu tengah siap2 nak balik kampung dah.ngantuk gila aku ni.pagi2 dah panjat pasar.tersengguk2 tunggu mak aku shopping kat pasar.aku antar adik aku kerja.dia naik bot gi pulau kol 7 pg.mak aku shopping kat pasar aku tido dlm keta smp pasar philipin buka kol 8 pagi.pastu balik rmh sambung cat.skrg ni rest jap.anak2 buah aku take over.heh!!heh!!

aku ni pun dah adegan air mata dgn mentua last friday.lusa dgn famili aku lak.heh!!heh!! selamat berangkat besok selamat hari raya.besok ko naik Air Asia tu hati2 kat LCCT byk penyeluk saku musim2 mcm ni.aku naik MAS booking 6 bln lalu dpt murah sket.

Quote:
Originally Posted by hatemetoday View Post
howaaaaaaaa ko dah sampai kk ke woii..aku jek yg hegeh2 kat sini...yg lain seme tak nampak bayang...aku plak esok nak balek kan..rasa mcm tak cukup mase jek nihh...alahaii ape yg tak cukup nye tak tau lah...saje jek ..tetakot sendirik orang kata...bukan apa..smalam mak mentua aku dah tepon..nangeh2 kat tepon tak sabo nak nengok aku ngan cucu..(nengok aku ka nengok cucu?)...pehtu mak aku lak smalam pon ada adegan air mata gak..tak sempat semalam nak mintak ampon pelok ciom ..hari ni la buat...

meh la aku nyanyi lagu sanisah huri sat...semuaaa insan sedang gembiraaa di harii inii sayanggg...sob sob sob...
Reply With Quote
Old 09-29-2008, 11:46 AM
Penghulu's Avatar
Tok Penghulu

Ye lah june / besan...bunyik nyer macam kao org lah yg meriah skali raya ni....aku tumpang kegembiraan korang tu dari jauh cukup lah...dah memadai....kang lebey2 aku nak selit kat mana pun tak tau....ni anak jepon aku ni la yg dapat neman...

MJ
Reply With Quote
Old 09-29-2008, 11:54 AM
hatemetoday's Avatar
hatemetoday hatemetoday is offline
PetFinder Guru

hatemetoday is on a distinguished road

Quote:
Ye lah june / besan...bunyik nyer macam kao org lah yg meriah skali raya ni....aku tumpang kegembiraan korang tu dari jauh cukup lah...dah memadai....kang lebey2 aku nak selit kat mana pun tak tau....ni anak jepon aku ni la yg dapat neman...
cobet pp si jepon tu untuk kita yekk....

okeh june aku nak letak purse kat tempat stategik..hikhikhikk...memang aku lenggang kangkong jek balek taon nih wess...mak mentua aku dah pesan..kuih muih tak payah bawak..ade ke ghoper itu..bawak juga la sikit mikit...
Reply With Quote
Old 09-29-2008, 12:04 PM
June June is offline
Animal Lover

ina,abang din kita dah lonely koboi nampaknya.kena rajin2 teman dia selain dari anak jepon.wakakakakak!!!

mcm tu ler org tua.kes aku lain pula.durang kat sini suka sgt mkn kuih org semenanjung.kuih sabah tak sedap.tak pasal2 aku kena bawa 1 kotak besar.jenuh aku nak mengangkut ari tu.yg dgn abg din aku order lain lg,order dgn ipar aku lain lg.huh!! ko tak nampak aku terkedek2 naik kapal bawa brg durang.klu tak ingatkan famili dah lama aku campak kuar dari flight.he!!he!!he!! la ni,blk KL lenggang kangkung.

Quote:

okeh june aku nak letak purse kat tempat stategik..hikhikhikk...memang aku lenggang kangkong jek balek taon nih wess...mak mentua aku dah pesan..kuih muih tak payah bawak..ade ke ghoper itu..bawak juga la sikit mikit...
Reply With Quote
Old 09-29-2008, 12:18 PM
Penghulu's Avatar
Tok Penghulu

Quote:

Quote:
ina,abang din kita dah lonely koboi nampaknya.kena rajin2 teman dia selain dari anak jepon.wakakakakak!!!

mcm tu ler org tua.kes aku lain pula.durang kat sini suka sgt mkn kuih org semenanjung.kuih sabah tak sedap.tak pasal2 aku kena bawa 1 kotak besar.jenuh aku nak mengangkut ari tu.yg dgn abg din aku order lain lg,order dgn ipar aku lain lg.huh!! ko tak nampak aku terkedek2 naik kapal bawa brg durang.klu tak ingatkan famili dah lama aku campak kuar dari flight.he!!he!!he!! la ni,blk KL lenggang kangkung.
hahahaha...kau orang berdua ni kira nak ngambil hati mak ngan mentua lah...
kalau menantu kesayangan tu tak bawak apa2 pun mentua tak cakap apa2...
mentua dah bagi green light....apa lagi...heppi2 je lah balik...hehehehe

besan...cobit siap niat lagik....okehhh

MJ
Reply With Quote
Old 09-29-2008, 07:54 PM
vivienlpl's Avatar
vivienlpl vivienlpl is offline
Vivien Wuz Ere

Location: Earth - where every human beings have to live together with animals
vivienlpl is on a distinguished road

i want to wish those celebrating Hari Raya - Selamat Hari Raya

Have a wonderful Raya this year...... eat more....enjoy more..laugh more..
get-together and have all the fun ok...............
Reply With Quote
Old 10-04-2008, 09:59 PM
June June is offline
Animal Lover

Boring betoi!!!!!!!!!!! dah balik KL.huhuhuhu!! kesian si Nurul @ Bluey.td dia sodeh tgk aku pagi2 dah berangkut brg2 nak pulang. dia dok sibuk2 mencelah2 kat beg aku.7 mlm berturut2 dia jd roomate hubby and me.nampaknya mlm ni dia balik ke roomate asalnya,adik aku si Nana. tak dpt aku tgk aksi2 lakonan pura2 dia lg.

ini gambar2 aku & anak2 buah,kakak sulung aku (ibu kpd anak2 buah) dan adik bongsu aku si Nana).kita org celebrate birthday Nana semalam.so gi mabuk2 Cola sebelum aku berangkat hari ni.adik aku si Dian dan suami dia pun ada gak tp malu nak gambar2 kat tepi jalan.mcm sakai durang kata.wakakakakakak!!

yg pakai cermin mata tu anak buah aku yg paling geng dgn aku.umur 24 thn.Nama dia Putra.adik dia Si Ijan umur 20 thn dan Imbot 15 thn.itu nick name durang masa kecik2.he!!he!! durang 3 beradik ada band sendiri.durang main gitar,drum dan bass.lead singer durang tu their cousinlah dari their father's side.

Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Ana Buah2.jpg
Views:	196
Size:	67.1 KB
ID:	1097   Click image for larger version

Name:	Anak Buah.jpg
Views:	212
Size:	107.2 KB
ID:	1098  
Reply With Quote
Old 10-05-2008, 11:08 PM
BabyZee's Avatar
BabyZee BabyZee is offline
.:: Baby, I dig you! ::.

Location: Subang Jaya, Selangor, Malaysia, World of Animal Lurve...
BabyZee is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to BabyZee

atlast, baru balik dari beraya di kampung...
bestnya raya....
Old 10-07-2008, 11:20 AM
chemonk's Avatar
chemonk chemonk is offline
Puppet Master~

chemonk is an unknown quantity at this point

suma ok ker??? takde demam lemang ke.. demam ketupat ke? ..heheheheheh **skarang nak demam rindu kat anak dara umah jiran aku kat kampung~~ huhuhu
Old 10-07-2008, 11:36 AM
Mr & Mrs Mondok's Avatar
Mr & Mrs Mondok Mr & Mrs Mondok is offline
:: PetFinder Student ::

Mr & Mrs Mondok is an unknown quantity at this point

Quote:
Originally Posted by anitayusof00 View Post
Chemonk,
jgn cakap camtuuuu......Karang jadi betul2, nauzubillah !!!
Imann....ko biar betul ? Nikah betul2 ke olok2 nih ?
Mondok, akak setuju dgn June. Nak amik hati mentua ni, no 1 mesti rajin2kan diri anda. No 2, jangan berkira dgn mentua, beli la apa2 buah tangan, murah pun tak per, janji kita ingat kat dia. No 3, JANGAN BANGUN TIDUR LAMBAT SPT DI RUMAH SENDIRI !!!! Pantang tuuuu !!!
Mentua akak dah tua, mata pun tak berapa nampak. Sebab dia tinggal sorang kat rumah tu, dia dah tak kuasa nak mengemas ke hape ke. So bila akak balik (normally sebulan sekali), memang akak akan spring cleaning rumah dia. Ni nak balik raya ni, siap laa aku bersilat mengemas rumah tu. Menantu lain kaa ??? Tok sah harap laa.
Then, akak masakkan apa saja yg dia nak makan & seboleh2nya, akak tak bagi dia buat walau satu kerja pun. Sebab tu dia sayang kat akak !!! Hee...heee....
Tapi rajinnya akak memang ori, bukan dibuat2. Sebab mata tak tahan tenguk rumah mentua mcm kapal karam. Selalunya, bila sampai je rumah dia, tak duduk pun, terus capai penyapu & mop. Bila travel, mesti ada souvenir utk dia. Yg syiok tu, dia cakap terang2 kat akak, antara 3 menantu pompuan dia, akak la yg dia paling sayang. Isk isk...kalau la menantu yg lain tau, entah apa yg akan terjadi. So far, yg paling untung, anak akak la. Sebab dia sayang akak & anak akak (cos rajin gak menolong buat kerja rmh),apa saja anak akak nak, semua dapat. Bday 2 tahun lepas, dapat basikal baru, last year dapat hand phone. Akak marah gak anak akak, tapi dia kata, "Dah opah yg nak bagi, tak kan tak nak amik. Nanti opah kecik ati plak. Rezeki jangan ditolak. Berdosa !!!" Karang aku sekeh gak kepala budak nih !!!
Anyway kepada semua, beraya2 juga......jangan lupa nak balik ofis dah la yek
.:: Lega, lepas dah 1 cabaran.... Cabaran berhari raya di rumah mertua... So far bab bangun awal tu tak la awal sgt, sbb mak mertua pkl 6 dah bangun dah... kiranya org yg kedua la bgn dr dia... huhuhu... 8 hari kt sana, so far takde la adegan yg menyakitkn hati... Menantu baru 2 org, perempuan plak tu 2-2... Happy go lucky je...

Smp rumah mak mertua 28hb tghari... Lepak2 kejap, mak mertua suoh tido skjp... Bgn2, diorang dah siap2 nk berbuka... Laa... Semua dok beli kt pasar... Tak masak pun... Sahur cam biasa, kami berdua je.. Suami isteri... Diorang mmg dah pakat tak bangun sahur last2 pose nieh...

Ari Isnin (29/10) Dah pakat2 nak masak tuk raya... Perap sate daging n ayam, sangai kacang nk wat kuah kacang... Nasik impit mak mertua request nk bt ketupat nasik... Ptg tu jugak g rumah pak sedara husband kt Bachok amik daun kelapa... Anyam la daun kelapa tu kt rumah. Ptg tu dpt la 50 biji kelongsong ketupat. Mlm tu sibuk adik-adik ipar plus hubby plus mak mertua nk belajar menganyam juga... Pening kepala kejap ajar diorang bt ketupat... Last2 yg diorang buat tu, kena la betulkan balik... Tp alhamdulillah, semua org suka ketupat nasi tu.. Mak mertua siap bahagi2kan kt adik-beradik dia plus kt mak mertua dia plak... Kata menantu baru buat...

Selasa (30/10) dah start sibuk, masak rendang, masak ketupat, masak kuah kacang... Tghari tu cabut kejap g rumah mak mertua kakak kt Machang... Sambil2 pegi carik tudung... Ptg smp rumah, ketupat dah ready nk angkat... Rendang tak setel lagik... Kuah kacang selesai....

Malam raya, sibuk dam-dam-dum kt depan rumah... Main mercun plus bunga api... Melayan anak-anak sedara... Hubby lak dok ngadap internet...

Pagi raya, kami dok pakat2 beraya lps semayang raya... Adegan drama airmata ngan hubby je kt dlm bilik... Segan kt luar...

Selesai beraya, terus g beraya umah sedara-mara dia kt area situ... 2nd day raya br la kami tunggu org dtg beraya...

3rd day raya dah sibuk nk memasak tuk open house & adik ipar bertunang raya ke-4 tu... Mak mertua order lauk kt catering, kami just masak nasik beriani je ngan kuih2 sket, kuih yg selebihnya mak mertua dah order... Alahai... Mudahnya... Mlmnya, SURPRISE... Mak mertua order kek birthday... Terima kasih byk2...

Raya ke-4, adik ipar bertunang, petang tu sempat la kami ke Tesco KB tuk jalan2.. Hubby kata kesian terperuk kt rumah, bwk jalan2...

Raya ke-5 pkl 10 pagi kami bergerak balik ke KL... Alahaiiii 15 jam dlm keta... Jem... Sakit pinggang den... Pkl 3 pagi br samp Bangi...

Itulah kisah hari raya saya tahun ni... Ada few pict di pagi raya berbaju hijau sedondon, gmbr di pelaminan tu pelamin adik ipar bertunang... Gmbr kucen tu nama dia Pak Abu... Sempat la main2 dgn dia... Rindu kt Cipom & Puteh... Last pict, dgn adik ipar... ::.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC00518.jpg
Views:	66
Size:	165.9 KB
ID:	1102   Click image for larger version

Name:	DSC00561.jpg
Views:	76
Size:	191.7 KB
ID:	1103   Click image for larger version

Name:	DSC00565.jpg
Views:	73
Size:	172.2 KB
ID:	1104   Click image for larger version

Name:	DSC00491.jpg
Views:	67
Size:	174.6 KB
ID:	1105   Click image for larger version

Name:	DSC00564.jpg
Views:	77
Size:	208.9 KB
ID:	1106  

~ Mr & Mrs Mondok ~
~ Cipom & Puteh ~
Reply With Quote
Old 10-07-2008, 11:37 AM
Mr & Mrs Mondok's Avatar

Quote:
Originally Posted by chemonk View Post
suma ok ker??? takde demam lemang ke.. demam ketupat ke? ..heheheheheh **skarang nak demam rindu kat anak dara umah jiran aku kat kampung~~ huhuhu
.:: Uikk... Dok demam rindu kt anak dara jiran??? ::.

~ Mr & Mrs Mondok ~
~ Cipom & Puteh ~
Reply With Quote
Old 10-08-2008, 04:12 PM
imann's Avatar
imann imann is offline
Purrfect lover

imann is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to imann

Quote:
Originally Posted by anitayusof00 View Post
Chemonk,

Imann....ko biar betul ? Nikah betul2 ke olok2 nih ?
mana ada nikah olok2 nita weiii....buang karan aku gi jejjauh...wakakaka
tok penghulu jd saksi tuh....****CABOT****
Old 10-08-2008, 05:38 PM
meowbaby's Avatar
meowbaby meowbaby is offline
Addicted to Cats..

meowbaby is on a distinguished road
Talking Re: Hari Raya Wishes...

Selamat Hari Raya To all...

Old 10-08-2008, 06:38 PM
filinlee's Avatar
filinlee filinlee is offline
PetFinder Guru

filinlee is on a distinguished road

wahhhh mondoks.. meriah nyer... warna ijo lagik tuh... samer kaler la... eheheheheh
Old 10-09-2008, 09:25 AM
Mr & Mrs Mondok's Avatar

Quote:
Originally Posted by filinlee View Post
wahhhh mondoks.. meriah nyer... warna ijo lagik tuh... samer kaler la... eheheheheh
.:: Wakakak... Save budget la kak filin... Baju nikah aritu, recycle... ::.

~ Mr & Mrs Mondok ~
~ Cipom & Puteh ~
Reply With Quote
Old 10-09-2008, 09:42 AM
adamyala's Avatar
adamyala adamyala is offline
PetFinder Guru

adamyala is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by Mr & Mrs Mondok View Post
.:: Wakakak... Save budget la kak filin... Baju nikah aritu, recycle... ::.
Rycycle ke ...ape ke...mr & mrs mondok tetap anggun dan bergaya

pssst....PM akak alamat ofis/rumah...nak anta baulu tradisional...cepat tau sebelum 15hb....hehe
Reply With Quote

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules