Go

Go Back   PetFinder.my > PetFinder Lounge > Food & Recipes

Food & Recipes Drool over the tastiest cuisines and feast your eyes upon secret recipes!

Thread Tools
Old 09-06-2008, 06:28 PM
Mr & Mrs Mondok's Avatar
Mr & Mrs Mondok Mr & Mrs Mondok is offline
:: PetFinder Student ::

Mr & Mrs Mondok is an unknown quantity at this point
Default Apa juadah yang di makan...

.:: Arini bersahur mkn nasik putih ngan telur dadar aje... Air milo kosong suam... Berbuka kejap lagi, nasi putih ngan daging goreng kunyit... Air fresh oren botol... Hehhehe!!! Arini menu dah reduced daaa... No more grand2... Alhamdulillah, rezeki tuk arini... ::.

~ Mr & Mrs Mondok ~
~ Cipom & Puteh ~
Reply With Quote
Old 09-06-2008, 07:18 PM
hatemetoday's Avatar
hatemetoday hatemetoday is offline
PetFinder Guru

hatemetoday is on a distinguished road
Default Re: Apa juadah yang di makan...

penghulu..kalo sayaa makan cuk ubi saya akan betukar menjadik otromen.....taklah..saya elergi di perot..saya takleh makan sbb pucuk ubi tu berangin...kalau makan surely ke klinik..memang guling2 sakit angen ..tapi smalam alhamdulillah tak kena...cuma masa sahur tadik trase jek manja2 keanginan berlaku tapi wat bodoh jek...paling2 ponn buang angen le..hahahhaha

okeh juadah bebuka hari ni buat karipap sadin sikit...tak masak nasi ...tasha nak makan nasi tomato beli di pasa ramdhan..pastu beli sikit roti bom 2 keping ..ada kuih tako dgn kek batik sikit beli singgit2..dan air sirap selasih...alhamdulillahhh rezki hari ni....
Reply With Quote
Old 09-06-2008, 10:31 PM
June June is offline
Animal Lover

June is on a distinguished road

Bang Din,ari ni ujung minggu hubby aku buat special sikit.dia buat mee kari.pakai kerang gemuk2 kerang yg kita org beli.1kg RM2.bukan macam mee kari beli kat gerai.kurus2 kerang,cinonet je.pastu amik bubur lambuk dari surau.bubur lambuk ada lebih simpan buat besok sahur.
Reply With Quote
Old 09-06-2008, 11:14 PM
Penghulu's Avatar
Penghulu Penghulu is offline
Tok Penghulu

Penghulu is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by hatemetoday View Post
penghulu..kalo sayaa makan cuk ubi saya akan betukar menjadik otromen.....taklah..saya elergi di perot..saya takleh makan sbb pucuk ubi tu berangin...kalau makan surely ke klinik..memang guling2 sakit angen ..tapi smalam alhamdulillah tak kena...cuma masa sahur tadik trase jek manja2 keanginan berlaku tapi wat bodoh jek...paling2 ponn buang angen le..hahahhaha

okeh juadah bebuka hari ni buat karipap sadin sikit...tak masak nasi ...tasha nak makan nasi tomato beli di pasa ramdhan..pastu beli sikit roti bom 2 keping ..ada kuih tako dgn kek batik sikit beli singgit2..dan air sirap selasih...alhamdulillahhh rezki hari ni....
Budak ni...tersedak saya...dah la kurang minum air bulan ni...ehh pucuk ubi tu jenis sayur yg membuatkan angin ke..? kalau taugeh tu ye la jugak..saya ni selalu kena angin kat tgh2 dada kat tepi hempedu ni..tapi bila rasa dah nak kena tu, cepat2 saya bantai minum diet coke yg sejuk at one go..jgn sekali2 suka ambil eno..nanti kena darah tinggi lak..
Buat karipap sendiri ke yg instant..? kalau epok2 buat sendiri phooh sedap tu..nak2 inti sardin, pebret anak saya yg bungsu.Tak de buat pudding atau yogurt ker..? baik untuk anak kat umah tu makan..
Ahai..Tasya comeyy nak makan nasi tomato...cam mana nak kurus dak ni..selera dia masa pose pun tak dapat di bendung...
nak pesan skit..kalau banyak lepas angin cover2 la...dan jgn dlm slimut..

Quote:
Originally Posted by June View Post
Bang Din,ari ni ujung minggu hubby aku buat special sikit.dia buat mee kari.pakai kerang gemuk2 kerang yg kita org beli.1kg RM2.bukan macam mee kari beli kat gerai.kurus2 kerang,cinonet je.pastu amik bubur lambuk dari surau.bubur lambuk ada lebih simpan buat besok sahur.
wehh, sedap tu june menu kau...mee kari ni aku makan ari tu 3-4 hari belum pose..tak sedap langsung, aku complaint kat wife aku langsung dia buat ari tu..btul june rebus kerang sendiri best, boleh pilih masa nak beli..

hari ni buka pose aku lagi simple lak..wife aku sibuk buat kueh so dia buat menu Nasi Lemak sambal ikan bilis dan sambal sardin dan sayur..pastu anak aku yg kecik wat martabak maggi kata nya..dia dah belajar buat..sedap lak tu..wife aku siap2kan rencah anak aku masak..
wife aku buat kueh Charaa tah apa aku pun tak tau pasal tu pebret anak sulung aku..ada ke nama kueh tu..yg lelain biase je..alhamdullilah syukur..

MJ
Reply With Quote
Old 09-06-2008, 11:29 PM
June June is offline
Animal Lover

dia terasa nak makan mee kari so kita org pigi pasar beli bahan2.aku tukang siapkan bahan dan tengok dia cemplang cemplong kat dapur.he!!he!! kucing2 pun suma jilat mulut,durang ingat durang pun dpt habuan makan kerang.sori ler. baut sendiri lagi bagus bang.aku menyampah betul klu makan kat kedai cinonet satu hal,sikit betoi mee kari tu.2 x suap pun abis.terasa rugi bayar.

martabak maggie?? pertama kali aku dengar bang.blh minta resepi dgn anak abang.wakakakakakak!! kuih chara sedap tau bang.klu kena dia punya inti tu.tp kuih kat luar tu pun klu kering stg kulitnya tak sedap gak.

wehh, sedap tu june menu kau...mee kari ni aku makan ari tu 3-4 hari belum pose..tak sedap langsung, aku complaint kat wife aku langsung dia buat ari tu..btul june rebus kerang sendiri best, boleh pilih masa nak beli..

hari ni buka pose aku lagi simple lak..wife aku sibuk buat kueh so dia buat menu Nasi Lemak sambal ikan bilis dan sambal sardin dan sayur..pastu anak aku yg kecik wat martabak maggi kata nya..dia dah belajar buat..sedap lak tu..wife aku siap2kan rencah anak aku masak..
wife aku buat kueh Charaa tah apa aku pun tak tau pasal tu pebret anak sulung aku..ada ke nama kueh tu..yg lelain biase je..alhamdullilah syukur..
[/QUOTE]
Reply With Quote
Old 09-07-2008, 01:19 AM
BabyZee's Avatar
BabyZee BabyZee is offline
.:: Baby, I dig you! ::.

Location: Subang Jaya, Selangor, Malaysia, World of Animal Lurve...
BabyZee is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to BabyZee

hari ni ada putu mayam, roti goreng, kuih pelita...
pastu nasi ada lauk sup sayur, sambal kentang ikan bilis and ayam masak kicap..
pastu bertemankn air tebu...yum yum..
simple tapi puas..
Old 09-07-2008, 02:17 PM
Mr & Mrs Mondok's Avatar

Default Re: Apa juadah yang di makan... .:: Resepi: Murtabak Mee Maggi ::.

.:: MURTABAK MEE MAGGI ::.

Bahan-Bahan:
Sedikit isi daging/udang/ayam ( potong kecil)
1 ulas bawang putih } diketuk & cincang
1 labu bawang besar } potong dadu
3 @ 4 biji cili padi } dihiris kecil *kalau nk pedas lg, tambah lagi cili padi tu...
Sedikit sayur campur
1 peket Maggi (perisa kari @ up to you) - rebuskan mee maggi dalam air mendidih hingga lembut, kemudian toskan.
2 biji telur
Secubit garam

Adunan A :
* campur sebati mee maggi bersama garam dan telur yang telah dipukul.

Cara:
  1. Tumis bawang putih hingga kekuningan.
  2. Masukkan isi daging/ayam/udang. Masak sehingga empuk.
  3. Kemudian masukkan cili padi,sayur campur,bawang besar dan perencah Mee Maggi.
  4. Kacau sebati. Bila dah masak angkat dan tuangkan ke dalam adunan A. Gaul sebati adunan tersebut.
  5. Kemudian goreng adunan tersebut di atas kuali leper seperti menggoreng telur dadar. Hanya sedikit minyak sahaja digunakan untuk menggoreng.
  6. Kalau nak garing, goreng lama sedikit sampai garing. Up to you ler....

Cadangan Hidangan:
Murtabak maggi ini elok dimakan dengan sos cili. Hanya curahkan sos cili di atas murtabak. Sedap dimakan sewaktu panas.

Tambahan:
Perencah Mee Maggi telah tersedia dalam peket bersama Mee Maggi.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Menu Berbuka Hari Ini:
Murtabak Mee Maggi ler... (Tp pakai brand CINTAN. Ahakz!!!)
Nasi Putih
Telur Masak Kicap
Air Milo ais

~ Mr & Mrs Mondok ~
~ Cipom & Puteh ~
Reply With Quote
Old 09-07-2008, 02:54 PM
Penghulu's Avatar
Tok Penghulu

Ahakz..Puan Mondok ni cepat lah...dah bagi menu dan resepi..
Sedap plak semalam anak saya buat..ari ni nak suruh dia cuba skali lagi..
ari ni saya berbuka ngan tiga beranak aje kot...
wife nak gi buka ngan officemate lama dia reramai..
so petang nie hidup membujang jap ngan anak2...
menu apa petang ni tak sure lagi..tapi pasti nya yg simple dan Sifar pembaziran...

Sahur pagi tadik..
kita orang makan hati jerk..Makan Hati pasal bangun lambat..tak sahur..terlepas waktu..
pasal sumer tertidur, atas alasan sumer tidur lewat malam tadi...
Bangun2 tengok maid kita orang tengah makan kat dapur...kakakaka
berguling2 kami anak beranak ketawa kat sofa...kita org ingat masih waktu bersahur..
rupa nya dia memang tak puasa..[uzur]..
kami tengok jam dah pukul 6 pagi..

MJ
Reply With Quote
Old 09-07-2008, 03:30 PM
Mr & Mrs Mondok's Avatar

Quote:
Originally Posted by Penghulu View Post
menu apa petang ni tak sure lagi..tapi pasti nya yg simple dan Sifar pembaziran...

Sahur pagi tadik..
kita orang makan hati jerk..Makan Hati pasal bangun lambat..tak sahur..terlepas waktu..
berguling2 kami anak beranak ketawa kat sofa...kita org ingat masih waktu bersahur..
.:: Huk aloer... Nasib baik Abg Din n anak2 tak join skalik... Mcm sedap plak murtabak maggi tuh, arini pun nk bt menu yg sama... Hehhehe!!! Seronok la abg din kak ogy takdek... Membujang... Ahakz!!!! ::.

~ Mr & Mrs Mondok ~
~ Cipom & Puteh ~
Reply With Quote
Old 09-07-2008, 07:24 PM
hatemetoday's Avatar
PetFinder Guru

salam semua..jap lagik nak bebuka...hari dah mula nak hujan setelah seblah siang terang ajek..syukur..kering gak jemuran aku...

okeh sahur tadik nasi putey ngan tempe goreng...air teh wo panas

bebuka nasik ngan ayam goreng kehepsi ...air tebu ada air soya ada...ngan udang goreng tepung..buat sup cendawan buat syarat ada kuah..hihhihihii

wahh bang din si kecik pandai masak..buat metabak meggi..ni pon pebret tasha gak nih...tetaim pening tak tau nak buat ape minum petang memang aku letgo jek megi bebungkus2 buat kan metabak..tapi aku nye simple jek tak ada isi ayam udang sgale..kocak2 telur..masok bawang yg dah didadu..letak bumbu megi tu pastu campak megi yg dah direbus..hahh kendian ceduk dan bentuk dlm kuali...setel...

okeh semuaa..selamat berbuka...jgn lupa terawih yek...salammmm
Reply With Quote
Old 09-07-2008, 08:18 PM
June June is offline
Animal Lover

Default Apa juadah yang di makan... .:: Resepi: Murtabak Mee Maggi ::.

wakakakakakakaka!!! perut kosonglah pagi ni bang.takpelah.bukan selalu.tulah tido lg lambat2.buka apa mlm ni bang?? dah suma kat rmh anak bujang dan bapa bujang.

aku sahur bubur lambuk yg amik dari surau semalam.tadi buka masak kurma daging dan sayur sup.beli kuih putu mayam kat pasar ramadhan.blh tahan gak,seketul RM.050.aku beli 2 ketul je.air aku buat laicikang panas. besok minum milo je.takde makan sahur.perut kurang sedap rasanya.

Quote:

Sahur pagi tadik..
Reply With Quote
Old 09-07-2008, 08:23 PM
Mr & Mrs Mondok's Avatar

Quote:
salam semua..jap lagik nak bebuka...hari dah mula nak hujan setelah seblah siang terang ajek..syukur..kering gak jemuran aku...

bebuka nasik ngan ayam goreng kehepsi ...air tebu ada air soya ada...ngan udang goreng tepung..buat sup cendawan buat syarat ada kuah..hihhihihii

wahh bang din si kecik pandai masak..buat metabak meggi..ni pon pebret tasha gak nih...tetaim pening tak tau nak buat ape minum petang memang aku letgo jek megi bebungkus2 buat kan metabak..tapi aku nye simple jek tak ada isi ayam udang sgale..kocak2 telur..masok bawang yg dah didadu..letak bumbu megi tu pastu campak megi yg dah direbus..hahh kendian ceduk dan bentuk dlm kuali...setel...

.:: Dah-dah... jom kita p terawih moh.... Hehehe!!! Arini berbuka KENSEL telur masak kicap ngan nasik putey... Tukar menu... Mr Mondok p beli nasik kerabu tuk dia kt bazar ramadhan hentian kajang, mrs mondok p carikkn air tebu ngan roti john mr mondok... Td g hantar hadiah member, mak mertua dia bagi kek tapai ubi.. Pastu singgah rumah kawan, mak dia bagi pecal plak... Alhamdulillah... Kenyang arini... Sempat la jugak Mrs Mondok buat Murtabak Maggi... Sambung balik lepas terawih nnt...::.

~ Mr & Mrs Mondok ~
~ Cipom & Puteh ~
Reply With Quote
Old 09-07-2008, 08:25 PM
Mr & Mrs Mondok's Avatar

Quote:
wakakakakakakaka!!! perut kosonglah pagi ni bang.takpelah.bukan selalu.tulah tido lg lambat2.buka apa mlm ni bang?? dah suma kat rmh anak bujang dan bapa bujang.

aku sahur bubur lambuk yg amik dari surau semalam.tadi buka masak kurma daging dan sayur sup.beli kuih putu mayam kat pasar ramadhan.blh tahan gak,seketul RM.050.aku beli 2 ketul je.air aku buat laicikang panas. besok minum milo je.takde makan sahur.perut kurang sedap rasanya.
.:: Asslmkm Kak June... Next week g Australia dah kan??? Kawan sy yg duduk kt Tazmania kata berbuka kt sana pukul 4 lebih... Waaa... Awal la kak june berbuka arini ek... ::.

~ Mr & Mrs Mondok ~
~ Cipom & Puteh ~
Reply With Quote
Old 09-07-2008, 09:45 PM
June June is offline
Animal Lover

ah!! kol 4pm?? wah!! seronoknya akak buka awal.heh!!heh!! Tp Tasmania dgn Perth sama ke waktu bukanya?? Perth Western Australia,Tasmania rasanya kat atas lg kot.

Quote:
Originally Posted by Mr & Mrs Mondok View Post
.:: Asslmkm Kak June... Next week g Australia dah kan??? Kawan sy yg duduk kt Tazmania kata berbuka kt sana pukul 4 lebih... Waaa... Awal la kak june berbuka arini ek... ::.
Reply With Quote
Old 09-07-2008, 10:21 PM
Mr & Mrs Mondok's Avatar

Quote:
ah!! kol 4pm?? wah!! seronoknya akak buka awal.heh!!heh!! Tp Tasmania dgn Perth sama ke waktu bukanya?? Perth Western Australia,Tasmania rasanya kat atas lg kot.
.:: Betul juga... Hhhmm... Kena check peta nieh... ::.

~ Mr & Mrs Mondok ~
~ Cipom & Puteh ~
Reply With Quote
Old 09-07-2008, 11:35 PM
Penghulu's Avatar
Tok Penghulu

Quote:

waalaikumsalam...
kalau jadi berbesan, tak putus lah Tasya nak makan masakan mak,
beruntung dia, pasal hubby dia boleh buatkan...kakakaka

Quote:
wakakakakakakaka!!! perut kosonglah pagi ni bang........
perintah kena teruskan...

Quote:
June kau boleh check kat webby aku bagi tu, kat situ sumer waktu ada termasuk imsak dan solat...
Dan kalau kau bawa lap top..kau donlod lah softwares Azan/athan yg ada tu..dan kau set kan supaya tiap kali masuk waktu solat di mana kawasan waktu nya laptop kau akan kedengaran Azan dan akhir ngan doa nya...
kau cuba lah...

june ni lah ruper murtabak maggi kau nak tengok...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	14685055.jpg
Views:	112
Size:	32.9 KB
ID:	735  

MJ

Last edited by Penghulu; 09-08-2008 at 03:43 AM.
Reply With Quote
Old 09-08-2008, 08:58 AM
hatemetoday's Avatar
PetFinder Guru

Quote:
waalaikumsalam...
kalau jadi berbesan, tak putus lah Tasya nak makan masakan mak,
beruntung dia, pasal hubby dia boleh buatkan...kakakaka

]
muahahhaha..alahaii tegelak kita
Reply With Quote
Old 09-08-2008, 09:07 AM
Mr & Mrs Mondok's Avatar

.:: Sahur tadi tak mkn apa pun... Minum milo aje... ::.

~ Mr & Mrs Mondok ~
~ Cipom & Puteh ~
Reply With Quote
Old 09-08-2008, 10:18 AM
Penghulu's Avatar
Tok Penghulu

Berbuka semalam kami cuma tiga beranak..tapi mama dia org dah siapkan lauk ayam masak merah ngan sup sayur dan ada ikan sardin sambal untuk anak kecik saya..dia ayam ni kureng skit.Dan murtabak maggi yg dia buat semalam ada improvised dari kemarin sedap lagi bila dia buat rencah nya pedas..dan untuk sahur tadi kami dihidang menu yg sama dan ada dunkin donut yg mama dia org beli masa pulang semalam..syukuran...

MJ
Reply With Quote
Old 09-08-2008, 10:39 AM
June June is offline
Animal Lover

oh!! ada juga ya.ok,ok nanti aku tgk.aku akan bawa laptop aku.kat mana nak dpt software azan tu bang??

June kau boleh check kat webby aku bagi tu, kat situ sumer waktu ada termasuk imsak dan solat...
Dan kalau kau bawa lap top..kau donlod lah softwares Azan/athan yg ada tu..dan kau set kan supaya tiap kali masuk waktu solat di mana kawasan waktu nya laptop kau akan kedengaran Azan dan akhir ngan doa nya...
kau cuba lah...

june ni lah ruper murtabak maggi kau nak tengok...[/QUOTE]
Reply With Quote

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules