Go

Go Back   PetFinder.my > The Animal Corner > Cats & Kittens

Cats & Kittens General information and discussions on taking care of your feline buddy

Thread Tools
Old 11-20-2009, 02:41 PM
crool's Avatar
crool crool is offline
PetFinder Guru

crool is on a distinguished road
Default org tamak duit..........

sedey betul...kcg belum bley buka mata dah d open for booking..ksian2......gila betul tuan dia nie...nie lah naseb2 kucing zaman sekarg.....

look at this link

http://www.mudah.my/Flat-Face-Persian-4489851.htm
Old 11-20-2009, 03:36 PM
BabyZee's Avatar
BabyZee BabyZee is offline
.:: Baby, I dig you! ::.

Location: Subang Jaya, Selangor, Malaysia, World of Animal Lurve...
BabyZee is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to BabyZee
Default Re: org tamak duit..........

crool, tak silap topic ni dah di bangkitkan dah..
kalau bleh apa kata kita sambung dekat thread ni aje..
http://forums.petfinder.my/showthread.php?t=3432
pun baru aje di buat..
tapi okla kita forumers aware akan hal2 yang berlaku ni..
Old 11-20-2009, 04:30 PM
crool's Avatar
crool crool is offline
PetFinder Guru

ok nanti saya sambung p sana k
Old 11-22-2009, 09:54 PM
iskandarshah's Avatar
iskandarshah iskandarshah is offline
Animal Lover

iskandarshah is on a distinguished road
Default Re: hi..

Quote:
Originally Posted by crool View Post
ok nanti saya sambung p sana k
penah tak korang jln kat bukit bintang n ada nampak sorang lelaki ni letak banyak kucing kat atas skuter dia.kucing2 ni dok diam jer...org yg nak ambik gambar kena bayar.aku tgk mcm kesian lak kucing2 tu..mcm pelik pun ada kucing2 tu duk diam jer....tidur atas skuter...tp nampak mcm kucing2 tu dipergunakan lah..utk tuan dia dapat ekuntungan...itu pendapat akulah. sepatutnya kucing tu duk kat rmh ekr...lagi selesa..bukan duk atas skuter tu dengan ada yg dibungkus dlm tuala lah....

apa korang rasa?....
Reply With Quote
Old 11-22-2009, 11:05 PM
crool's Avatar
crool crool is offline
PetFinder Guru

Quote:
penah tak korang jln kat bukit bintang n ada nampak sorang lelaki ni letak banyak kucing kat atas skuter dia.kucing2 ni dok diam jer...org yg nak ambik gambar kena bayar.aku tgk mcm kesian lak kucing2 tu..mcm pelik pun ada kucing2 tu duk diam jer....tidur atas skuter...tp nampak mcm kucing2 tu dipergunakan lah..utk tuan dia dapat ekuntungan...itu pendapat akulah. sepatutnya kucing tu duk kat rmh ekr...lagi selesa..bukan duk atas skuter tu dengan ada yg dibungkus dlm tuala lah....

apa korang rasa?....
hmm..pernah dgr jugak crita nie....tp ade org ckp lelaki tue selamtkan kucing, utk menyara kucing tue n termasuklah diri dia...dia kena buat mcm tue...huhu..crool pun x taw la whether lelaki tue salah ker x? hanya diatas yg tau
Old 11-22-2009, 11:09 PM
Lyn_Cat's Avatar
Lyn_Cat Lyn_Cat is offline
LeenMaF|a

Lyn_Cat is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by iskandarshah View Post

apa korang rasa?....
Itu pak jamil kan..? ade lagi ke dia kat bkt bintang tu? da lama x dgr citer2 psal dia .. aritu dgr dah tukar lokasi ..lepas kena protes ngan ramai org dr forum lain... masih ada lagi yer kat sana?
Reply With Quote
Old 11-22-2009, 11:43 PM
crool's Avatar
crool crool is offline
PetFinder Guru

Quote:
Itu pak jamil kan..? ade lagi ke dia kat bkt bintang tu? da lama x dgr citer2 psal dia .. aritu dgr dah tukar lokasi ..lepas kena protes ngan ramai org dr forum lain... masih ada lagi yer kat sana?
jd isu jgak kes pak jamil nie..tp crool perna nampak muke dia kat tv...x taw la saluran mane...hehe...
Old 11-23-2009, 12:58 AM
nurkasih's Avatar
nurkasih nurkasih is offline
~feline attaché

nurkasih is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by iskandarshah View Post

apa korang rasa?....
nak soh kucing tue buat stunt macam circus ker?
Old 11-23-2009, 09:23 AM
itssg itssg is offline
Animal Lover

itssg is on a distinguished road

npk org tuh masih kat mcd bukit bintang kat ari sabtu....dia bg sleeping pill kat kuching dia ker? npk semua kuching tdok cam mayat jer. tak bergerak langsung.
Reply With Quote
Old 11-23-2009, 10:59 AM
crool's Avatar
crool crool is offline
PetFinder Guru

Quote:
nak soh kucing tue buat stunt macam circus ker?
circus zaman skrg la kowt kak nur.... skrg nie dah bermacam ragam org sanggup buat demi DUIT......haiz
Old 11-23-2009, 11:00 AM
crool's Avatar
crool crool is offline
PetFinder Guru

Quote:
npk org tuh masih kat mcd bukit bintang kat ari sabtu....dia bg sleeping pill kat kuching dia ker? npk semua kuching tdok cam mayat jer. tak bergerak langsung.
Kcg dia x cukup makan kowt..haiz....sbb tue nampak lemah....huhu..ksian kcg2 tue...
Old 11-23-2009, 11:04 AM
kuntum's Avatar
kuntum kuntum is offline
PetFinder Guru

kuntum is on a distinguished road

Ye ke? Pak Jamil tu ada tak lagi? Rasa macam nak tengok la kucing2 tu...ari apa? Pukul berapa dan kat mana Pak Jamil ni ada?
Old 11-23-2009, 11:07 AM
crool's Avatar
crool crool is offline
PetFinder Guru

Quote:
Ye ke? Pak Jamil tu ada tak lagi? Rasa macam nak tengok la kucing2 tu...ari apa? Pukul berapa dan kat mana Pak Jamil ni ada?
x berapa pasti la, crool pun x pernah nampak pak jamil live lg.....nanti klu ade yg tau pasti diorang post reply...hehe
Old 11-23-2009, 12:24 PM
FurKids's Avatar
FurKids FurKids is offline
Pets Are NOT Disposable

FurKids is on a distinguished road

Oh itu ke si Jamil Kucing? Yang berperang dengan Sabrina Yap (dulu Animal Inspector SPCA, sekarang founder of Furry Friends Farm dan penyelamat anjing Pulau Ketam) kerana Sabrina Yeap selaku inspector SPCA dulu ambil tindakan terhadap Jamil dan mendakwa dia kejam (ambil kesempatan terhadap kucing-kucing sebab dia "drug" kucing-kucing tersebut utk mereka baring/duduk diam semasa dipamerkan). Perbuatan si Jamil memberi dadah/ubat tidor ada kesan mencederakan kucing-kucing tersebut.

Diorang kata helah yg dia gunakan utk menarik simpati orang ramai adalah seumpama peminta sedekah profesional pompuan kat tepi jalan yg ambik sewa bayi atau budak kecik sebagai penarik simpati tambahan.

Itu lah si Jamil Kucing atau orang lain yg menggantikan tempat dia buat bisnes cari makan dengan cara yg sama ...
"We organized in the past to make Trap-Neuter-Return possible. Today, we organize to make Trap-Neuter-Return the norm and to end the unnecessary killing of cats in animal shelters across the country and provide humane care." - Alley Cat Allies
Reply With Quote
Old 11-23-2009, 12:41 PM
kuntum's Avatar
kuntum kuntum is offline
PetFinder Guru

DIA DRUG KAN KUCINGGG!!!

Masih ada ke org tu? Nape tak tanggap je???
Old 11-23-2009, 12:59 PM
hatemetoday's Avatar
hatemetoday hatemetoday is offline
PetFinder Guru

hatemetoday is on a distinguished road

so ada prove ke dia drug kan kucing2 tu semua..or just hearsay? spca dpt buat blood test ke kat kucing2 jamil tuh..confirm on drug?...kalau ye nape tak ada tangkapan.....ke jamil dah kasik duit kopi kat dbkl..

imho..leave him la..dia bukan BYB yg menipu duit orang pon...
Old 11-23-2009, 04:37 PM
FurKids's Avatar
FurKids FurKids is offline
Pets Are NOT Disposable

FurKids is on a distinguished road

Ini cerita lama sebelum saya jadi rescuer lagi, but from what I gathered, Sabrina telah meletak jawatan sebagai animal inspector mendakwa kekejaman terhadap binatang, meninggalkan SPCA sebab bercanggah pendapat dengan SPCA, antaranya adalah berkenaan putting healthy animals to sleep. Long story tuh .... perbezaan kepercayaan, to put it simply.

Anyway, from all the hoo-hah on the internet by animal lovers yg condemn perbuatan si Jamil (kalau tak silap there was also something on this kat kampung lama) sebab no way kucing akan duduk diam-diam atas motor berjam-jam kecuali dia sakit atau dikasi ubat tidur, as the animal lovers yg nampak si Jamil kat tepi jalan tu, dia mintak duit nak jaga kucing-kucing tu konon, mcm lah peminta sedekah buat muker kesian kat kaki lima konon nak duit bela budak kecik yg tido sebelah dia di lantai tu.

Memang Kak Hate, dia bukan BYB, tapi the forumers think he abused the cats by making use of them drugging them and cuba dapatkan simpati. Sebab it is very, very stressful for the cats utk diangkut ke sana kemari setiap hari pastu dipamerkan di tempat mcm tu ... it is very, very stressful even for SPCA dan PAWS punyer anjing dan kucing bila mereka dibawa ke sana ke sini utk adoption drives dan dikelilingi orang yg mereka tidak kenal. Very stressful.

Dan juga, for a full bodied and able, healthy man mcm dia utk cari makan dan duit (kalau lah benar-benar nak tolong menyara hidup kucing terbiar), that is not a good way sebab kesian betul kucing-kucing bila dibuat macam tu.

Banyak cara lain lagi, kenapa dia kena buat cara tu, kalau nak jual benda yg tak bernyawa, ok juga ... ini ... binatang hidup yg bertakutan apabila dibawa ke tempat yg dia tak kenal dan juga dikemuruni oleh orang-orang yg tak dikenali, tempat bising dan exposed pulak tu .........

... this is simply my analysis of the situation, ya kawan-kawan ... and some things just don't seem so right ... for the poor cats, I mean ....
"We organized in the past to make Trap-Neuter-Return possible. Today, we organize to make Trap-Neuter-Return the norm and to end the unnecessary killing of cats in animal shelters across the country and provide humane care." - Alley Cat Allies
Reply With Quote
Old 11-23-2009, 05:52 PM
kuntum's Avatar
kuntum kuntum is offline
PetFinder Guru

Quote:
Originally Posted by FurKids View Post
Ini cerita lama sebelum saya jadi rescuer lagi, but from what I gathered, Sabrina telah meletak jawatan sebagai animal inspector mendakwa kekejaman terhadap binatang, meninggalkan SPCA sebab bercanggah pendapat dengan SPCA, antaranya adalah berkenaan putting healthy animals to sleep. Long story tuh .... perbezaan kepercayaan, to put it simply.

Anyway, from all the hoo-hah on the internet by animal lovers yg condemn perbuatan si Jamil (kalau tak silap there was also something on this kat kampung lama) sebab no way kucing akan duduk diam-diam atas motor berjam-jam kecuali dia sakit atau dikasi ubat tidur, as the animal lovers yg nampak si Jamil kat tepi jalan tu, dia mintak duit nak jaga kucing-kucing tu konon, mcm lah peminta sedekah buat muker kesian kat kaki lima konon nak duit bela budak kecik yg tido sebelah dia di lantai tu.

Memang Kak Hate, dia bukan BYB, tapi the forumers think he abused the cats by making use of them drugging them and cuba dapatkan simpati. Sebab it is very, very stressful for the cats utk diangkut ke sana kemari setiap hari pastu dipamerkan di tempat mcm tu ... it is very, very stressful even for SPCA dan PAWS punyer anjing dan kucing bila mereka dibawa ke sana ke sini utk adoption drives dan dikelilingi orang yg mereka tidak kenal. Very stressful.

Dan juga, for a full bodied and able, healthy man mcm dia utk cari makan dan duit (kalau lah benar-benar nak tolong menyara hidup kucing terbiar), that is not a good way sebab kesian betul kucing-kucing bila dibuat macam tu.

Banyak cara lain lagi, kenapa dia kena buat cara tu, kalau nak jual benda yg tak bernyawa, ok juga ... ini ... binatang hidup yg bertakutan apabila dibawa ke tempat yg dia tak kenal dan juga dikemuruni oleh orang-orang yg tak dikenali, tempat bising dan exposed pulak tu .........

... this is simply my analysis of the situation, ya kawan-kawan ... and some things just don't seem so right ... for the poor cats, I mean ....
Itulah FK, tengok, kalau betol Pakcik jamil tu nak kasi kucing tu makan, cuba kita bagi makanan kucing kat dia instead of money? Apa reaksi dia...

Betol tu, badan sihat semua, sepatutnya cari cara lain la untuk dapatkan duit...dan makanan kucing...
Old 11-23-2009, 08:47 PM
iskandarshah's Avatar
iskandarshah iskandarshah is offline
Animal Lover

iskandarshah is on a distinguished road
Default Re: kat dpn McD bukit bintang

Quote:
Originally Posted by kuntum View Post
Itulah FK, tengok, kalau betol Pakcik jamil tu nak kasi kucing tu makan, cuba kita bagi makanan kucing kat dia instead of money? Apa reaksi dia...

Betol tu, badan sihat semua, sepatutnya cari cara lain la untuk dapatkan duit...dan makanan kucing...
hah kat situ lah aku selalu nampak dia..baru jer hari sabtu baru ni 20hb11\. oh baru lah aku tau kes dia...drug ker bahaya lah sian tul kucing2 tu...dipergunakan.patutler duk diam semacam, mula2 aku ingat org tu(jamil) tu ada ilmu ppenunduk kucing..sebab dia nampak mcm pakdukun jer...
dbkl patut buat sesuatu kena depa senyap jer....kesian loh kucing2 tu...
Reply With Quote
Old 11-24-2009, 09:34 AM
Lyn_Cat's Avatar
Lyn_Cat Lyn_Cat is offline
LeenMaF|a

Lyn_Cat is on a distinguished road

Jamil kucing tu ...hmmm.. malas nak cakaplah...Kalo pikir mmg abguslah dia kutip kucing ..bela kucing, bagi kucing makan dan ext..ext..ext.. Tak kesahlah la kalo dia nak mintak belas kasihan/donation daripada sesapa pun utk kebajikan kucing2 dia. Tapi adakah duit yg dia terima dari hasil tu mmg khas utk kucing2 dia ataupun termasuk utk dirinya sendiri. Lyn rasa kalo mmg utk kucing2 dia..its ok.tp kalo termasuk utk support diri dia itu tak patut.. Dah mcm salah gunakan duit2 tu ..Kalo nak kira, rasanya duit yg dia terima dari dulu hingga sekarang, dari individu,or mana2 badan sekalipun, mmg dah byk sgt dah..tak perlu dia nak menempek tetiap hari kat bukit bintang tu dah. Kalo dulu, pernah kucing dia dimasukkan dlm iklan/drama(tak ingat) itupun mesti dpt bayaran punye. pastu ingat lagi d ia penah war-warkan dlm web mana tah dan tunjuk berkepuk2 duit yg dia terima dari seorg (warga asing) yg bank in kan duit tu dlm akaun dia.(rasanya beribu-ribu gak).itupun masih tak cukup.?kaau mengharapkan duit org tu mmg laa tak cukup nak tampung kucing ngan diri sendiri..tp atleast berusahalah buat kerja lain ..

Lagi 1 yg tak sedapnya, dia selalu mengagung2kan rakyat asing dan non-malay.kononnya, melayu ni kedekut .. cuba kalo kita letak duit seringgit ke 2 ringgit ke kat bkt bintang tu.. tgk jer lah mcmana reaksi dia . patutnya, ikut ikhlas laa kita nak bg berapa, tp dia siap ngata ,ingat duit singgit or 2 inggit yg kita bg tu cukup ke nak menampung kucing2 dia yg hampir ratus ekor tu.. . aduhai...

jom kenali Jamil kucing >>>

http://catlover.fotopages.com/?&page=1

http://jamilthecatman.blogspot.com/

Luahan hati seseorang...

Originally uploaded by andhika tharuna. citer pasal kucing ni, aku tokleh ingat satu insiden yang menimpa aku awal bulan mei yang lepas. masa tu aku dalam perjalanan pi jalan bukit bintang dalam hujan lebat. aku singgah shell kat situ nak isi minyak. sebelum sampai shell, aku nampak satu skuter yang penuh ngan kucing dalam ujan lebat tu. eh! aku kenal ler orang tu, dia ada kuar dalam majalah mastika! maskot bukit bintang! jerit aku ngan 2 orang member yang ada dalam kereta. secara kebetulan si penunggang skuter tu ngan kucing2 nyer pun singgah di stesyen minyak tu jugak, mungkin sebab nak tunggu hujan teduh kot... aku tengok ramai orang kat situ memandang kucing2 tu dgn penuh minat & excited sekali! lepas isi minyak, aku cuba mendekati kucing2 tu... tup2 dgn tak disangka2, owner kucing tu menengking aku dgn suara yg amat keras. DON'T DISTURB! terkejut aku! apa salah aku? aku baru nak tegur jer kucing2 dia dah kena herdik macam tu sekali?! masa tu aku rasa malu sgt, org sekeliling semua pandang aku. kawan2 aku yg berada kat kereta pun tercengang. kalau tak beri sentuh atau tegur kucing2 dia pun, janganlah sampai macam tu sekali marahnyer... kita kan rakyat malaysia, terkenal ngan adab sopan... tak boleh ker tegur dgn secara baik? ermmm... nilah orang kita, baru terkenal sikit, hidung dah tinggi sejengkal...

posted by andhika tharuna @ 4:42 PM

3 Comments:
At 4:58 AM , Jamil kucing said...

Assalamualaikum,

Terlebih dahulu jamil memohon maaf jika jamil memalukan sdr,kalau kata kerana sudah terkenal jamil hidung tinggi munking sdr silap. kerana sdr tidak begitu kenal dengan jamil, ada beberapa sebab mungkin jamil begitu, 1) mungkin waktu itu jamil dalam keadaan tertekan , 2 ) kalau cakap stesyen minyak shell jln ke bukit bintang itu ia meninggalkan satu pengalaman yg tidak dapat jamil lupakan kerana di stesyen itu lah salah satu kucing jamil shakidi telah di curi sewaktu jamil membayar duit minyak, jadi mula hari itulah jamil tak benarkan sesiapa pun mendekati kucing jamil waktu jamil mengisi minyak, 3) jamil takut kucing jamil terperanjat dengan kehadiran orang yg tidak di kenali.cuba bayangkan jika mereka tiba-tiba terjun dari motor dan ada pula kereta yang lalu bagaimana, jadi jamil harap sdr jangan salah anggap tentang diri jamil, kalau nak memegang atau bermain datang saja ke bukit bintang jamil tidak pernah memarahi sesiapa bermain dengan kucing jamil pasal dis ana mereka tahu mereka akan di belai oleh orang ramai, akhir kata dari jamil don't judge the book by it cover k.
from jamilkucing

Last edited by Lyn_Cat; 11-25-2009 at 10:25 AM.
Reply With Quote

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules