Go

Go Back   PetFinder.my > The Animal Corner > Cats & Kittens > Training & Behavioral Issues

Training & Behavioral Issues Does your cat have an attitude, or just simply refuses to listen to you? Share it with your peers here and learn more about a cat's behavior and training methods

Thread Tools
Old 04-27-2009, 03:40 PM
imann's Avatar
imann imann is offline
Purrfect lover

imann is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to imann
Default Re: macam mane nak kurangkan hyperactif kucing?

Quote:
Originally Posted by Bond_mie View Post
Hah!!!mie da siap bikin scratching pad.Tapi xcantik cam kt pets shop laMie sebat kotak almari member.Pas2 dtg lak idea nak wat umah kt si OB.Td baru je siap wat.xsempat nak hias lagi,sekali masuk bilik,si OB dah rasmi.OB2...
cantik ke tak...kucing kita tak cerewat....asal ada tmpt main kire dah ok..
beli mahal2 pun...dorang bukan tau....

yg penting....jimat duit...dari beli kat petshop tu....

June....aku dah lama berangan nak songlap paip tu weii...hehehe...tp tu le..seram gak aku kalau2 muka aku masuk berita plak nnt....
Old 04-27-2009, 04:03 PM
FurKids's Avatar
FurKids FurKids is offline
Pets Are NOT Disposable

FurKids is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by imann View Post
June....aku dah lama berangan nak songlap paip tu weii...hehehe...tp tu le..seram gak aku kalau2 muka aku masuk berita plak nnt....
Don't wokri, Imann, not so teruk one ... pergi terang-benderang mintak ajer, diorang akan kasi nyer ... kitorang cakap terang-terang dengan diorang bahawa kita nak buat tempat sembunyi utk ibu dan anak-anak kucing di kawasan rumah dan tepi jalan supaya mereka ada tempat sembunyi yg selamat daripada dikejar dan dimakan oleh anjing ... biasanya diorang ada beberapa yg reject sebab sedikit pecah dsbnya. ... they will be very happy to give to you, especially yg pencinta kucing .... sampai kadang-kadang close eyes and give you several defect-free ones!
"We organized in the past to make Trap-Neuter-Return possible. Today, we organize to make Trap-Neuter-Return the norm and to end the unnecessary killing of cats in animal shelters across the country and provide humane care." - Alley Cat Allies
Reply With Quote
Old 04-27-2009, 05:24 PM
June June is offline
Animal Lover

June is on a distinguished road
Default macam mane nak kurangkan hyperactif kucing?

hah!! betullah apa yg FK cakap ni, Imann.jgn takut.confirm muka ko tak masuk TV3 kes kecurian paip air

Quote:
Originally Posted by FurKids View Post
Don't wokri, Imann, not so teruk one ... pergi terang-benderang mintak ajer, diorang akan kasi nyer ... kitorang cakap terang-terang dengan diorang bahawa kita nak buat tempat sembunyi utk ibu dan anak-anak kucing di kawasan rumah dan tepi jalan supaya mereka ada tempat sembunyi yg selamat daripada dikejar dan dimakan oleh anjing ... biasanya diorang ada beberapa yg reject sebab sedikit pecah dsbnya. ... they will be very happy to give to you, especially yg pencinta kucing .... sampai kadang-kadang close eyes and give you several defect-free ones!
Reply With Quote
Old 04-28-2009, 01:28 PM
Bond_mie's Avatar
Bond_mie Bond_mie is offline
PetFinder Buddy

Bond_mie is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to Bond_mie

Quote:
cantik ke tak...kucing kita tak cerewat....asal ada tmpt main kire dah ok..
beli mahal2 pun...dorang bukan tau....

yg penting....jimat duit...dari beli kat petshop tu....

Yup..setuju2.jimat duit..Si OB klu nak main,penutup botol pun da ok.buat cam main hoki..Fuh..nak sebat paip..ganas2..akak nak letak kt luar umah ke?
Reply With Quote
Old 04-29-2009, 12:16 PM
FurKids's Avatar
FurKids FurKids is offline
Pets Are NOT Disposable

FurKids is on a distinguished road

Quote:
Haiyeeeeeee, Auntie Imann ... Papa bawak balik present utk kitorang tengah malam buterrr tadiiii .... best!!!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	B68SNW04.jpg
Views:	65
Size:	38.7 KB
ID:	4895  
"We organized in the past to make Trap-Neuter-Return possible. Today, we organize to make Trap-Neuter-Return the norm and to end the unnecessary killing of cats in animal shelters across the country and provide humane care." - Alley Cat Allies
Reply With Quote
Old 05-10-2009, 11:55 AM
farrahnize's Avatar
farrahnize farrahnize is offline
CATSS & ANIMALS LOVER

farrahnize is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to farrahnize

yup...kucing i neg pun hyperactive sgt.Kadang2 fikir maybe pasal i bagi susu anak i.I adopt dia masa dia umur sebulan.x tahu maner mama dia..3 hr i monitor..his mom mmg tak dtg.i amik dia, pas tu bg share susu my baby.Tinggi sgt DHA kot..jadi over semcm..mak i pun takut dgn dia even though dah jaga beratus kucing.Cerdik lak tu..kencing berak tak yah ajar..siap dlm toilet bowl..pandai dia aim kat lubang betul2.Kadang2 dia nie leh mengganas ..abis tangan i dikerjakannya.
Reply With Quote
Old 05-11-2009, 12:08 AM
Bond_mie's Avatar
PetFinder Buddy

Quote:
Originally Posted by farrahnize View Post
yup...kucing i neg pun hyperactive sgt.Kadang2 fikir maybe pasal i bagi susu anak i.I adopt dia masa dia umur sebulan.x tahu maner mama dia..3 hr i monitor..his mom mmg tak dtg.i amik dia, pas tu bg share susu my baby.Tinggi sgt DHA kot..jadi over semcm..mak i pun takut dgn dia even though dah jaga beratus kucing.Cerdik lak tu..kencing berak tak yah ajar..siap dlm toilet bowl..pandai dia aim kat lubang betul2.Kadang2 dia nie leh mengganas ..abis tangan i dikerjakannya.
mengganas yer..same cam kucing saya la.dah xtau nak train macam maner lg.nak belai dier xkasi,siap gigit2 lagi..
Reply With Quote
Old 05-12-2009, 11:12 AM
farrahnize's Avatar
farrahnize farrahnize is offline
CATSS & ANIMALS LOVER

farrahnize is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to farrahnize

Quote:
mengganas yer..same cam kucing saya la.dah xtau nak train macam maner lg.nak belai dier xkasi,siap gigit2 lagi..
haaaa...nie kesan keganasan si neg..dah beli scratch pad tu tp ader masa dia mengganas jugak kat tangan..isk!isk!huhuhu
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	KESAN CAKARAN NEG.jpg
Views:	89
Size:	30.7 KB
ID:	5239  
Reply With Quote
Old 05-15-2009, 10:58 AM
Bond_mie's Avatar
PetFinder Buddy

Default Re: Si OB mandi air cheng dier..Adus.

Disebabkan OB nie hyper tahap cipan,Lari xingat...mie kurung la dier lam carrier cage smlam(takut injured la plak).Pas2 kasi bear mr.bean kasi dier main.Bukan main seronok lagi dier main.gedegung!!!!gedegang!!!sakan dier main.Pas2 dier panggil mie.wat suara manjer ala2 ella ratu rock.Manjer gitu.Miaaaaawwww....pas2 g a bukak cage,skali badan dier basah ngan air sheng dier.siap round lam bilik tanpa rasa bersalah(terpaksa la cuci bilik).Adus...lam cage bertakung air cheng dier..kanape OB ku sayang...huhuhuhu
Reply With Quote
Old 05-15-2009, 05:15 PM
adamyala's Avatar
adamyala adamyala is offline
PetFinder Guru

adamyala is on a distinguished road

Ishk..nape lak air sheng dier penuh satu badan Mie ? OB tak pakai pampers ke ? kehkehkeh !!!!

maksud kak zai, OB tak guna pasir kucen ker dlm litter box dier ?

Quote:
Disebabkan OB nie hyper tahap cipan,Lari xingat...mie kurung la dier lam carrier cage smlam(takut injured la plak).Pas2 kasi bear mr.bean kasi dier main.Bukan main seronok lagi dier main.gedegung!!!!gedegang!!!sakan dier main.Pas2 dier panggil mie.wat suara manjer ala2 ella ratu rock.Manjer gitu.Miaaaaawwww....pas2 g a bukak cage,skali badan dier basah ngan air sheng dier.siap round lam bilik tanpa rasa bersalah(terpaksa la cuci bilik).Adus...lam cage bertakung air cheng dier..kanape OB ku sayang...huhuhuhu
Reply With Quote
Old 05-15-2009, 08:07 PM
Bond_mie's Avatar
PetFinder Buddy

Quote:
Originally Posted by adamyala View Post
Ishk..nape lak air sheng dier penuh satu badan Mie ? OB tak pakai pampers ke ? kehkehkeh !!!!

maksud kak zai, OB tak guna pasir kucen ker dlm litter box dier ?
guna pasir...tp mie quarantine lam carrier cage dier.Tue yg dier semboq merata tue..ingat dier main air pancut ngan air sheng dier la kak zai..Td baru lepas g vaccine.Garang gler si OB.Siap nak cakar vets lagi..OB2....
Reply With Quote
Old 05-15-2009, 10:55 PM
euanna's Avatar
euanna euanna is offline
Call me Yuana or Yan ;)

euanna is on a distinguished road
Default Kucing garang bila nak di-suntik

Quote:
guna pasir...tp mie quarantine lam carrier cage dier.Tue yg dier semboq merata tue..ingat dier main air pancut ngan air sheng dier la kak zai..Td baru lepas g vaccine.Garang gler si OB.Siap nak cakar vets lagi..OB2....
Hmmm..macam Neko-chan masa bawak pegi vet untuk cirit-birit dia.. setiap kali pergi, nak inject aje..dia menderam2 dan meronta, nak cakar vet. Kali terakhir saya bawak dia gi vet.. bila nak kena inject, tutup kepala dia dgn kain dan pegang dia. Masa tu dia tak meronta sangat.. cuma menderam sikit2 jek. Sekarang dia dah tak segarang dulu.. boleh dukung sana sini... (probably sebab dia dah start heat )
Reply With Quote
Old 05-15-2009, 11:03 PM
adamyala's Avatar
PetFinder Guru

Ohh..gitu kisahnyer..kene kurung dlm carrier si OB ye...
protes la tu mie, dia tunjuk perangai dia.
dia nak menang je tu. pastu dia hepi...gelak2 dia kat mie dlm hati
sabar la mie, OB tu kecik lagi masih boleh diasuh dan dididik
lama2 nanti baik la dia. Insyaallah...

Quote:
Reply With Quote
Old 05-15-2009, 11:20 PM
June June is offline
Animal Lover

Default Si OB mandi air cheng dier..Adus.

Zai,jgn mcm kucing2 aku sudahlah.ko tau,td aku gi jusco dgn suami aku mkn,beli brg dan jalan2.bila balik rmh dlm kol 10pm,aku nak seterika baju2 kerja,baru perasan ironing board dah retak.dikerjakan kucing2 aku
aku ingatlah kan zai,ini bukan kucing tp Terminator esok kena beli new ironing board.

Quote:
Reply With Quote
Old 05-15-2009, 11:26 PM
adamyala's Avatar
PetFinder Guru

Laaa...ironing board pun boleh retak June ?
mcm mana durg buat tu ? mesti durang praktis diving mcm sukan olimpik tu June..buat mcm papan anjal dia orang hahahah !!!!
takpe June, ada gak alasan ko nak sambung shopping lagi esok ngan suami ko June...hepi sambung shopping...

Quote:
Originally Posted by June View Post
Zai,jgn mcm kucing2 aku sudahlah.ko tau,td aku gi jusco dgn suami aku mkn,beli brg dan jalan2.bila balik rmh dlm kol 10pm,aku nak seterika baju2 kerja,baru perasan ironing board dah retak.dikerjakan kucing2 aku
aku ingatlah kan zai,ini bukan kucing tp Terminator esok kena beli new ironing board.
Reply With Quote
Old 05-16-2009, 08:26 AM
Bond_mie's Avatar
PetFinder Buddy

Quote:
Thanks sis..O...protes yer..dier xtgok tuan dier protes lagi.Wat catuan makanan baru tau.(lawak Jer).Smalam da nmpak tanda2 kne vaccine.tido je si OB...xlarat la 2..
Reply With Quote
Old 05-16-2009, 08:45 AM
Bond_mie's Avatar
PetFinder Buddy

Default Re: Kucing garang bila nak di-suntik

Quote:
Originally Posted by euanna View Post
Hmmm..macam Neko-chan masa bawak pegi vet untuk cirit-birit dia.. setiap kali pergi, nak inject aje..dia menderam2 dan meronta, nak cakar vet. Kali terakhir saya bawak dia gi vet.. bila nak kena inject, tutup kepala dia dgn kain dan pegang dia. Masa tu dia tak meronta sangat.. cuma menderam sikit2 jek. Sekarang dia dah tak segarang dulu.. boleh dukung sana sini... (probably sebab dia dah start heat )
kucing xkenal vet 2...2 yg nak terjah jer kt vet.Pas2 tmpat baru..hmmm..best la sis.da bole dukung sana sini.OB tngah train lagi...xmau dipegang lame2
Reply With Quote
Old 05-16-2009, 06:46 PM
euanna's Avatar
euanna euanna is offline
Call me Yuana or Yan ;)

euanna is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by June View Post
Ish..sampai retak ironing board Kak June? Ganaihh.... .. kalau anak2 bulus saya plak..dia naik atas board tu dan jatuhkan segala apa ada atas tu..(kadang2 saya letak handbag / baju atas tu..) ... sebelum ni.. sterika biar atas ironing board, tapi haritu si Sherbet panjat, jatuhkan sterika..nasib baik tak kena kepala Salem kat bawah. Macam nak tercabut jantung dibuatnya. Lepas dari tu... kalau saya tido, saya kurung durang dalam bilik durang.. risau durang buat mischief time saya tak sedar / nampak

Quote:
kucing xkenal vet 2...2 yg nak terjah jer kt vet.Pas2 tmpat baru..hmmm..best la sis.da bole dukung sana sini.OB tngah train lagi...xmau dipegang lame2
Hehe.. anak2 bulus kat rumah ni mana ada yang boleh dipegang lama2... semuanya sibuk nak melompat turun bila didukung. So, pegang takat mana durang rasa selesa aje..bila start meronta, terus lepaskan. Hmm... bodek si OB guna cat treat maybe? saya selalu bodek budak2 ni guna tuna treat
Reply With Quote
Old 05-18-2009, 02:56 PM
adamyala's Avatar
PetFinder Guru

Quote:
Hmm... bodek si OB guna cat treat maybe? saya selalu bodek budak2 ni guna tuna treat
mie/Yan,
dah cuba catnip ? Cuba spray catnip kat bantal, tilam dan scratching post kucen2 tu. Mungkin dia akan jadi manja. Kak zai guna catnip jugak mula2 dulu. Si yaya ni jadi lembek dan melesey melesey mcm high jer...tapi adam takde efek apa2. agaknyer memang dia dah semulajadi romantik

cubalah mie...tapi kak zai dengar feedback, catnip yg mcm rumput kering jual kat petshop tu mmg berkesan. Kucing jadik lentok semacam

ada gak yg beli biji benih dan tanam dalam pasu...hari2 kucen makan daun tu jadik manjer...*ker.... high ??*

skrg kak zai dah berhenti kasi catnip sbb yaya dgn adam mcm dah ok jer.
takut nanti durg jadi ketageh pulak.

skrg tgh cuba feliway...nak kasi yaya baik dan tak gigit si adam lagi . Mcm2 product nak cuba......ish ish ish...
Reply With Quote
Old 05-18-2009, 03:09 PM
June June is offline
Animal Lover

Default macam mane nak kurangkan hyperactif kucing?

ah!!ah!! Yan.durang buat ironing board tu jd tempat practise utk berenang mcm kak zai cakap seterika durang tak kasih jatuh tp ironing board smp retak.inilah agaknya kucing zaman skrg.

Quote:
Ish..sampai retak ironing board Kak June? Ganaihh.... .. kalau anak2 bulus saya plak..dia naik atas board tu dan jatuhkan segala apa ada atas tu..(kadang2 saya letak handbag / baju atas tu..) ... sebelum ni.. sterika biar atas ironing board, tapi haritu si Sherbet panjat, jatuhkan sterika..nasib baik tak kena kepala Salem kat bawah. Macam nak tercabut jantung dibuatnya. Lepas dari tu... kalau saya tido, saya kurung durang dalam bilik durang.. risau durang buat mischief time saya tak sedar / nampak

Hehe.. anak2 bulus kat rumah ni mana ada yang boleh dipegang lama2... semuanya sibuk nak melompat turun bila didukung. So, pegang takat mana durang rasa selesa aje..bila start meronta, terus lepaskan. Hmm... bodek si OB guna cat treat maybe? saya selalu bodek budak2 ni guna tuna treat
Reply With Quote

Bookmarks

Posting Rules