Go

Go Back   PetFinder.my > The Animal Corner > Cats & Kittens > Training & Behavioral Issues

Training & Behavioral Issues Does your cat have an attitude, or just simply refuses to listen to you? Share it with your peers here and learn more about a cat's behavior and training methods

Thread Tools
Old 09-18-2010, 12:08 AM
Zarul's Avatar
Zarul Zarul is offline
PetFinder Guru

Zarul is on a distinguished road
Default Re: Sapa2 yang berpengalaman dgn BSH x?boleh kongsi?because i think im losing my mind with her!

someone told me before, if we want to buy cat( tak kisah la from petshop @ breeder) for pet( bukan utk breeding or show) lebih baik kita pergi ke petshop@ cattery tersebut untuk melihat ke semua kitten@ cat yg ada. dan the cat/kitten yg datang sendiri kepada kita adalah sesuai utk kita kerana dia yg memilih kita. ia menunjukkan yg the kitten tak de masalah utk bersosial dengan kita .bukannya kita yg pilih dia.
Reply With Quote
Old 09-18-2010, 01:19 AM
july8 july8 is offline
Animal Lover

july8 is on a distinguished road
Default Re: Sapa2 yang berpengalaman dgn BSH x?boleh kongsi?because i think im losing my mind with her!

Quote:
Originally Posted by tedi View Post
hai semua forumers,
ini first thread saya, and so not berpengalaman dalam forum ni..hehe..
i have two cats, satu DSH, kaler gray, which is sgt2 playful and super duper active, yet so adorable..so people oriented. so friendly. and easy to train.
and FUNNY.
before this, i had one white persian, teman untuk miko, nama die Meme, Dua ekor ni mmg sgt2 rapat, Miko sgt gembira dapat kawan die buleh snuggle and gigit2 an berlari2an sampai melompat ke dinding xtentu pasal. Satu hari Meme mati, and i got him a new friend, which is lebih kurang sebaya dgn die jugak, sbb saya ada baca2, kucing yang lain umor ni selalu xngam. So here comes the female BSH, with cert. Sekali tgk dah jatuh cinta saya kt BSH ni, and first time owning pedigree's cat, especially BSH yg da lama menjadi idaman hati ni make me so exciting. oh btw, saya pilih untuk owning BSH sbb 1 bulu die pendek, dulu mse Meme ada, hubby selalu komen bulu byknyaa merata2(even da sapu umah dan vakum),so we decided to get short hair one.

mula2 datang c BSH ni(Wako), gile garang siap hissing lagik,,bg di settle down dulu lah, dlm seminggu da nmpak ok, skang ni dlm dah 2minggu lebih,
die mcm kucing liar, lgsung xmcam kucing org bela(kucing liar pon xamik mase lama cmni kot, sb dulu penah bela kucing liar, seminggu je da jinak)...ok, mslhnyer skang ni, sya ase sgt2 kecik ati ngn kucing ni, ase mcm xattach lgsung, xbebaloi abih riban-riban, sebelum beli dah byk research pasal BSH ni, seme ckp y besh2, people oriented lah mende ape...tp skang ni keje saya seolah2 hanya memberi makan dan membersihkan bulu die yg 5x lbih truk shedding dr persian saya dulu.(ini salah saya xresearch lgik byk, igt short hair kurang shedding)...
skang ni c Wako ni,..dahlah xngam ngn Miko, Kesian miko nak kawan selalu kejar2 wako nk gurau2 alih2 kena penampar free ngn wako, wako xreti nk scratch kt cat tree die, die duk scratch kt sofa, aih...sakit ati , ingt miko n meme dulu, lepas beli cat tree trus xscratch kt sofa, xyah gune2 catnip, penah gune catnip kt wako, lgsung xmnjadik. lepas tu c wako ni poo2 xreti nk tutup, c miko lah tolong tutupkan...gentlemennyer anak teruna saya tu.hehe.. wako xbg saya pegi dekat lgsung, asal lalu je tepi die, die lari mcm nampak hantu(dah mekap pon die xnak gak, haha)...saya da bejaya beberapa kali sikat bulu die, itu pon terpakse kurung die dan saya sekali kt balkoni,lari sana, lari sini, penat gileee..dahla da kurus gile mcm saya xbagi mkan je, dulu die gemuk..

so nk tnye forumers, saya kene bg mase lgik ke?sbb xnampak die nk brubah pon..yg plg kesian die miko, lgsung mcm xde kawan..wako asik marah die.die nk kawan je sbb da kene sunat dah budak tu.and kt saya pon kesian, saya kene bersih rumah(rumah aprtment) at least 2 kli sehari kalo x mcm duduk kt kandang kucing.yg ni fedup btol. saya syg die, tp btol2 ase mcm xattach, dulu mase mula2 beli die, owner die dulu suh showkan die, tp sya cume nk petkan die aje, when i mean pet i want a PET!. saya dah hampir give up ngn budak cute tu.ei die cumel mcm nk cubet2 tp die liar.hehe..
Ada apa2 nasihat n cadangan?harap dapat membantu...
regarding to kucing yg tak freindly lgsg n garang melebeh2 2...i hv similar xperience...i bru adopt this 1 kitten dr petfinder..n tak sangke die(kucing) 2 garang gile..hissing n growling tak brenti2..nk pegang lg la die mcm nk bunuh org je... but then after a while bru i tau die sbnrnye sgt takut..skrg dh manje gile(wpun penakut n tekejut stiap kali dgr bunyi pelik)..as long as die dh tamed n calm .. im happy with it

1. asingkan dlu ngn kucing lg 1 tu..training take time dlm smiggu je..shud b ok lps 2
2. bribe dgn treats...i trained her gune wetfood..letak dlm tupperware bertutup..kasi die bau..bile die nak mkn tutup blk..pats her head..then bkk the tutup..(*mksd die..dpt pegang bru dpt mkn..) jgn kasi mkn smpai kenyang lak..die dpt one bite je tutup..ulang2 smpy u penat..(haha) then baki bg je die mkn smpai abes..treats bkn utk die kenyang..portion kasi sikit je..training time je..kalo dlm paket kecik 2 bhgi 1/3 dlm 1 session training.
3. bile die da biase kene pats..try kiss the head..(mule2 kucing 2 mmg namau..) one kiss one bite.. the training goes on..kalo da bejaye bole train die kenal name die..n sign kite pnggil die.. as for my kitten i call her name smbil tepuk my peha then hulur my tgn automatically die akan dtg n kiss my hand/nose..(*sweeet @u@)
4. utk berbaik2 dgn kucing lain..penah ade org suggest mandikan both cat gune same shampoo...bcus of dorg sensitiv ngn bau...so tba2 mcm sedare..(*haha)..
5. treats technique ni take time sket wt kt kucin..sbbnye kucin ni lmbt sket..tak mcm dogs..kucin yg ade pride lg la lmbt.. bile die kenyang die wt tatau je...sbb 2 treats item kne lain sket dr mknn biskut..mcm bebudak kne lure ngn candy..:)
6. after training bile u expose with ur kucing 1 lg 2 probably die akn jeles cus die ingt b4 this u manje kan die seko...2 bia je..nnt die biase la 2..hehe

slamat mencube :).... it works 4 me...hopefully bkesan la 4 urs :)
Reply With Quote
Old 09-18-2010, 01:45 AM
izwanbest's Avatar
izwanbest izwanbest is offline
PetFinder Guru

izwanbest is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by july8 View Post
regarding to kucing yg tak freindly lgsg n garang melebeh2 2...i hv similar xperience...i bru adopt this 1 kitten dr petfinder..n tak sangke die(kucing) 2 garang gile..hissing n growling tak brenti2..nk pegang lg la die mcm nk bunuh org je... but then after a while bru i tau die sbnrnye sgt takut..skrg dh manje gile(wpun penakut n tekejut stiap kali dgr bunyi pelik)..as long as die dh tamed n calm .. im happy with it

1. asingkan dlu ngn kucing lg 1 tu..training take time dlm smiggu je..shud b ok lps 2
2. bribe dgn treats...i trained her gune wetfood..letak dlm tupperware bertutup..kasi die bau..bile die nak mkn tutup blk..pats her head..then bkk the tutup..(*mksd die..dpt pegang bru dpt mkn..) jgn kasi mkn smpai kenyang lak..die dpt one bite je tutup..ulang2 smpy u penat..(haha) then baki bg je die mkn smpai abes..treats bkn utk die kenyang..portion kasi sikit je..training time je..kalo dlm paket kecik 2 bhgi 1/3 dlm 1 session training.
3. bile die da biase kene pats..try kiss the head..(mule2 kucing 2 mmg namau..) one kiss one bite.. the training goes on..kalo da bejaye bole train die kenal name die..n sign kite pnggil die.. as for my kitten i call her name smbil tepuk my peha then hulur my tgn automatically die akan dtg n kiss my hand/nose..(*sweeet @u@)
4. utk berbaik2 dgn kucing lain..penah ade org suggest mandikan both cat gune same shampoo...bcus of dorg sensitiv ngn bau...so tba2 mcm sedare..(*haha)..
5. treats technique ni take time sket wt kt kucin..sbbnye kucin ni lmbt sket..tak mcm dogs..kucin yg ade pride lg la lmbt.. bile die kenyang die wt tatau je...sbb 2 treats item kne lain sket dr mknn biskut..mcm bebudak kne lure ngn candy..:)
6. after training bile u expose with ur kucing 1 lg 2 probably die akn jeles cus die ingt b4 this u manje kan die seko...2 bia je..nnt die biase la 2..hehe

slamat mencube :).... it works 4 me...hopefully bkesan la 4 urs :)

nampak macam nak mencuba je teknik ni.. macam professional la hahaha
Reply With Quote
Old 09-18-2010, 02:11 AM
tedi tedi is offline
Animal Lover

tedi is on a distinguished road

salam semua,
sory lambat reply, dah panjang dah..

nurkasih dan garfield, diorg makan welness core, sometime iams, dulu RC, saya mmg pastikan diorg dpt premium kibble, +wetfood snappy tom+multivitamin troy +ayam rebus kdg2 time tringat.hehe... saya pon setuju ngn nurkasih, kibble pon tgk atas jenis jugak kn..
masalah c wako ni ntah lah, xpaham, nak kate xngam mcam kucing lain sampai xleh nk berselisih xjugak, dieorg ok, buleh tido sesama tp bile tang Miko wat pasal melompat xtentu pasal gigit sana sini tu yg miwako melenting..
kesian jugak kdg2...selalu kene kejar ngn miko..
miko tu pulak xreti begurau, kalo dio gigit sakit gile, tgn ni dah mcm tmpt ganti scratch pad die.

izwan dan zarul:miko 9 bulan(digenapkan), miwako 11 bulan.dua2 dah kene spayed/neutered. tp BSH ni slow in maturity, suara pon mcm kitten, mula2 dpt die, tgk saiz besar gabak tp dgr sore halus, tergolek gelakkan die.haha..c miko plak xreda2 aktif die..tp xpe saya suke kucing aktif.buleh begurau, buleh main bola lgik ngn budak tu.haha, mmg lepas ni kene antar g kelas bahasa melayu la gamaknya.haha

kak zai:mslhnyer miwako ni dr breeder, sure byk kucing die kt ctu , die pon ckp miwako ni friendly..tp tu lah, dah 2 minggu, ngn saya die xboh dkat lgsung, jeling2 je, geram tau, die cumel tp xleh nk gosok2 lgsung..mcm perhiasan je. miko plak dah penah ade kawan...meme sebelum ni yg sgt lemah lembut, penah miko begurau xhingat gigit sapa bedarah...Miko2...xtau dah nk ajar die jgn gigit mcmana..frustlah saya kalo smpai bile2 pon diorg xngam, niat dihati pertama2 kalinyer carik seko lgik sbb nk bg miko ade kawan..miko mmg first dan terutama dan seutama2nya(haha, jahat sy berat seblah.=P), klo die mcm ni...so, ape ke point saya membelanya...(trase sedikit mean n sedih ckp ni, sbb yelah, even mcmtu pon, dah bela kn, syg tu dah timbul..)

pasal kitten lebih mudah adapt tu,...saya rasa..c miwako ni masih kitten, sbb BSH slow in maturiy, 2-3 years bru matured(ptut la lmbt paham melayu kot.)miko pon masih kitten(ni xsure tp berdasarkan prngai die drik kitten smpi skng xbubah , kitten la kot..heheh)..nape masih susah c budak cute tu seko..btw, miwako ni, kdg2 die main je sekor2 die, lompat sket2 , die hissing time miko menggila je, ke sbb miko tu over aktif?

july8: yes, i did all that, skarang ni pon dah pandai, bile dgr or nmpak tin wetfood mula lah dtg, tp asal dekat aje zappp trus lari, kdg2 time mood die bak buleh lah pgg kepale time mkan.penah try nk ciom tp takot sbb dulu die pon try nk gigit saya. even mcm tu, saya dah boleh sikat bulu die tu..
btw, saya akan try cadangan2 untuk bulu gugur tu, sbb itu salah satu mslh utama saya sekarang.tp..err..mcmana nk bg vitamin, troy tu pon sekali je sy bejya leset kt mulut die pastu lari mcm tgk hantu, xtau la ape ke nasib budak ni..
thanks seme reply, sorry kalo pnjng sgt, xreti nk quote mcm u all buat tu.ehehe
Reply With Quote
Old 09-18-2010, 02:18 AM
tedi tedi is offline
Animal Lover

sambung sket..
hehe..
saya rase lepas research2...mmg BSH ni mcamtu lah prangai die..
pasal xngam tu, mmg karekter die kot...mcm kalo org c miwako ni pendiam, c miko plak galak xtentu pasal, sure xngam.hehe...

hurm..kesianlah kat miko tu nk kawan buleh peluk2 main2..hubby dah xbagi adopt lgik seko.quota dah cukup...apekah cdngan2 anda semua...?hep hep hep.!
Reply With Quote
Old 09-18-2010, 02:40 AM
nurkasih's Avatar
nurkasih nurkasih is offline
~feline attaché

nurkasih is on a distinguished road

Looks like its 'The Alpha Cat Syndrome'..the one i am facing right now.. try baca http://www.petplace.com/cats/the-alp...ome/page1.aspx

and the alpha syndrome does exist
Old 09-18-2010, 03:01 AM
nurkasih's Avatar
~feline attaché

Quote:
Originally Posted by tedi View Post

izwan dan zarul:miko 9 bulan(digenapkan), miwako 11 bulan.dua2 dah kene spayed/neutered. tp BSH ni slow in maturity, suara pon mcm kitten, mula2 dpt die, tgk saiz besar gabak tp dgr sore halus, tergolek gelakkan die.haha..c miko plak xreda2 aktif die..tp xpe saya suke kucing aktif.buleh begurau, buleh main bola lgik ngn budak tu.haha, mmg lepas ni kene antar g kelas bahasa melayu la gamaknya.haha

kak zai:mslhnyer miwako ni dr breeder, sure byk kucing die kt ctu , die pon ckp miwako ni friendly..tp tu lah, dah 2 minggu, ngn saya die xboh dkat lgsung, jeling2 je, geram tau, die cumel tp xleh nk gosok2 lgsung..mcm perhiasan je. miko plak dah penah ade kawan...meme sebelum ni yg sgt lemah lembut, penah miko begurau xhingat gigit sapa bedarah...Miko2...xtau dah nk ajar die jgn gigit mcmana..frustlah saya kalo smpai bile2 pon diorg xngam, niat dihati pertama2 kalinyer carik seko lgik sbb nk bg miko ade kawan..miko mmg first dan terutama dan seutama2nya(haha, jahat sy berat seblah.=P), klo die mcm ni...so, ape ke point saya membelanya...(trase sedikit mean n sedih ckp ni, sbb yelah, even mcmtu pon, dah bela kn, syg tu dah timbul..)

pasal kitten lebih mudah adapt tu,...saya rasa..c miwako ni masih kitten, sbb BSH slow in maturiy, 2-3 years bru matured(ptut la lmbt paham melayu kot.)miko pon masih kitten(ni xsure tp berdasarkan prngai die drik kitten smpi skng xbubah , kitten la kot..heheh)..nape masih susah c budak cute tu seko..btw, miwako ni, kdg2 die main je sekor2 die, lompat sket2 , die hissing time miko menggila je, ke sbb miko tu over aktif?

july8: yes, i did all that, skarang ni pon dah pandai, bile dgr or nmpak tin wetfood mula lah dtg, tp asal dekat aje zappp trus lari, kdg2 time mood die bak buleh lah pgg kepale time mkan.penah try nk ciom tp takot sbb dulu die pon try nk gigit saya. even mcm tu, saya dah boleh sikat bulu die tu..
btw, saya akan try cadangan2 untuk bulu gugur tu, sbb itu salah satu mslh utama saya sekarang.tp..err..mcmana nk bg vitamin, troy tu pon sekali je sy bejya leset kt mulut die pastu lari mcm tgk hantu, xtau la ape ke nasib budak ni..
thanks seme reply, sorry kalo pnjng sgt, xreti nk quote mcm u all buat tu.ehehe
I baca balik your reply ( susah I nak baca betul betul sebab you guna banyak bahasa sms.. so i pun slow sket..heheh )

BSH slow in maturity? I rasa maturity in cats tak sama dengan maturity dengan manusia.. maturity in cats/animals selalunya direfer pada umur yang dah sesuai untuk mating.. In cats, yang I faham..lambat matured maksudnya dia lambat matang..lambat nak responds to mating.. Persians are worst in maturity.. a persian can go up to 7 years of age baru matured and baru boleh produced babies. I tak tahu pulak apa yang you classify as maturity.

and you sebut..kalau kucing you macam tue apa point you bela dia.. hurm.. I pun dah sampai satu point I tak faham apa yang you nak buat.. Yang I faham sampai hari ini.. cat's personality is something you tak boleh beli.. macam Cikgu Zarul kata.. if a cat chose you, it will be easier.. if you chose the cat, this is the type of dilemma you'll be facing. It seems like you have some sort of expectation, like 'my cat is those of breed with certs and should be behaving the way i want him to be.. like being patted when you want it..and being hugged when you want it.. each cats will vary in their temperament and personality.. you can't expect a cat to duplicate in personality because each cat is unique..

Example : There's one kitten who came to my doorstep and never left the door ever since. Super manja.. and this kind .. you'll never need to try to pat.. he will jump right on your lap and sleep.. he's very manja, nice and easy rehoming him right away.. He even slept on the new adopter lap the first night he was in their home..by himself! I called that a LAP CAT.. a type of cat that you seldom see and rarely get.. It's limited edition..

and bulu gugur tue.. TROY? itu bukan untuk enhance selera makan ker.. yang sapu kat mulut dia tue.. that one bukan untuk bulu..tapi untuk menaikkan selera makan.. remember I got that from my vet as she claimed my cat was underweight..

It's either your cat is having this alpha syndrome or he/she is really really in stress and does not tolerate you.. which you have to really dig up..observe on why she/he is very rebellious.. because I can sense that there's something going on that she/he does not like...

p/s my cats are now 3 years old paling tua.. nak cuddle cuddle ..nak usap usap..ada time sahaja.. don't play play..
Old 09-18-2010, 03:12 AM
izwanbest's Avatar
PetFinder Guru

si Yulia baby saya yg 3 bulan setengah dah overweight kata vet. 2 kg... kena vaccine tadi dia terus demam... ni ada sebelah saya tgh tido... kesian dia...
tapi dapat kucing baru ni sebijik macam Yulia tapi kaler lain sket... tak tahu nak bagi nama apa?? ada suggestion.... DLH baru 2 bulan... dia nak bagi sepasang tapi saya amik satu je.. kalau ada yg nak saya leh tlg amikkan...
cantek... saya amik satu.. tak nak tamak2... tapi macam kes tedi ni kesian plak beli mahal2 tapi taknak get along... ada org kata kalau nak kasi kucing ngam sapukan kain kat 2 2 kucing tu letak dlm sangkar masing2 kasi tahu bau diorang berdua btol ker??
Reply With Quote
Old 09-18-2010, 08:35 AM
nurkasih's Avatar
~feline attaché

Quote:
Originally Posted by izwanbest View Post
si Yulia baby saya yg 3 bulan setengah dah overweight kata vet. 2 kg... kena vaccine tadi dia terus demam... ni ada sebelah saya tgh tido... kesian dia...
tapi dapat kucing baru ni sebijik macam Yulia tapi kaler lain sket... tak tahu nak bagi nama apa?? ada suggestion.... DLH baru 2 bulan... dia nak bagi sepasang tapi saya amik satu je.. kalau ada yg nak saya leh tlg amikkan...
cantek... saya amik satu.. tak nak tamak2... tapi macam kes tedi ni kesian plak beli mahal2 tapi taknak get along... ada org kata kalau nak kasi kucing ngam sapukan kain kat 2 2 kucing tu letak dlm sangkar masing2 kasi tahu bau diorang berdua btol ker??
that one only apply untuk tumpangkan anak kucing kepada ibu tumpang. I never tried it dekat kucing yang dah besar..kjucing umur seminggu memang jadi..dah pernah buat jugak.

How can we know.. as i said.. there are some things that cannot be bought.. It's either the owner starts to treat the new one as a unique individual and starts to learn his/her unique ways or stop having that one.. adding more cats is not recommended. menambahkan stress sahaja pada yang dah ada..
Old 09-18-2010, 10:49 AM
izwanbest's Avatar
PetFinder Guru

Quote:
Originally Posted by nurkasih View Post
that one only apply untuk tumpangkan anak kucing kepada ibu tumpang. I never tried it dekat kucing yang dah besar..kjucing umur seminggu memang jadi..dah pernah buat jugak.

How can we know.. as i said.. there are some things that cannot be bought.. It's either the owner starts to treat the new one as a unique individual and starts to learn his/her unique ways or stop having that one.. adding more cats is not recommended. menambahkan stress sahaja pada yang dah ada..

kucing yg saya dpt dari vet semalam... takde nama lagi... ketakutan sepanjang malam ... si Romeo hissing2 dia.. yg lain takde ape pun.. tak tahu si Romeo memang anti sket kucing2 baru ni.. tapi biasanya kejap je... kesian dia menyorok bawah kerusi .... si Yulia demam plak kena vaccine... selamat kucing2 izwan tak ganas... wan percaya nanti sehari dua ok lah dah boleh main bersama.. .
Reply With Quote
Old 09-18-2010, 11:15 AM
nurkasih's Avatar
~feline attaché

I got confused with your cats name Miko and Miwiko. ke hapa ke.. do they respond to it? cats do not listen..they just respond to the nada/ryhme yang belakang belakang je... tapi cam both of your cats ada nama lebey kurang sama nieh.. pening i..
Old 09-18-2010, 11:30 AM
Zarul's Avatar
Zarul Zarul is offline
PetFinder Guru

Zarul is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by izwanbest View Post
tak pun mandikan mereka. nanti lepas mandi semuanya akan bau sama(x pasti la boleh pakai ke tidak)
Reply With Quote
Old 09-18-2010, 02:59 PM
tedi tedi is offline
Animal Lover

nurkasih,
hehe sorry mmg byk bhase SMS, terbwk2 mse duk bercinta dulu kot.haha
saya cuba kurangkan ok. aah, mmg saya mengaku saya ada expectation as what i have been told in her profile before i bought her and from my reading about that breed.. All seems to be very adorable , + from the cute big round eyes look..Of course i asked a lot before i bought her. its not that i want her to behave the way i want her to be, no, i do understand cat also, of course they have personality, but this one is rebellious. thats why lah i asked, is BSH differ from any other type?maybe they have certain behavior that differ from persian or something?like can;t be touch or pet. i wasnt told bout this before, n did experience a cat that does not like to be pet/pat/touch, but she does not run away from me, just that she wasnt a lap cat, like u said. but this one...hurm.
mmg troy to bukan utk bulu, the point is, camne nk bg vitamin kat die kalo saya dekat pon lari lintang pukang......hwver, i will buy the vitamin suggested, thank you for that!.
yang pasal slow in maturity tu maybe u r right, i was just saying what i ve been told, dan ape yang saya paham , slow in maturity tu perangai macam kitten la kan(correct me if im wrong.).

pasal nama tu, miko mmg respond pada nama die, malah kalo buat bunyi meow2 die xkan respon, die respon pada nama dio, c miwako tu, mmg dah beli2 nama dio macamtu, dan die xrespon langsung.haha..xkesahlah yg tu.

p/s:dah bace pasal alpha cats, tp er..miwako ni lebih pada penakut je asenyer, miko adalah sket2 tang kejut bgun pagi ngn gigit kt tmpt suke hati die je.. sorry kalo bahasa saya terberubah, dah review dah ni.hehe
Reply With Quote
Old 09-18-2010, 03:50 PM
aina.mj's Avatar
aina.mj aina.mj is offline
PetFinder Buddy

aina.mj is on a distinguished road

assalamualaikum....hai tedi...

i saja2 baca forum ne terasa nak tumpang sekaki.hehehe...macam u, i pun rasa miwako ne ketakutan...maybe kehidupan dia sebelum ne berbeza.jadi dia susah nak adapt suasana baru.as long as dia nak makan,minum dan buat 'business' dia, itu pun kira ok.shedding tu pada pendapat i disebabkan stress.my 1st cat(ebam) dulu lagi teruk.dia tengok i macam tengok alien.bulat mata dia plus menyorok lagi.shedding teruk sangat2.sedangkan dia dsh.huhuhu...nak pegang tu bersedia la kena cakar.tapi u jangan putus asa.

i setuju dengan pendapat yang u harus asingkan miwako sampai dia get along ngan u.jangan terus lepaskan dia.letak dia dalam 1 bilik.luangkan masa untuk dia.

semua ne ambil masa yang agak lama.u try sentuh dia sekerap yg bole dan ada masa u biar dia sendiri dekati u.bila dia nampak selesa try peluk dia..belai dia dan borak2 ngan dia.

ebam dulu i pelok dan cium dia walaupun dia xberapa suka.tapi jangan peluk lama2 jika dia meronta kuat.takut u pula yg cedera.just nak bagi dia biasa dengan bau u.all the best
Reply With Quote
Old 09-18-2010, 05:31 PM
tedi tedi is offline
Animal Lover

waalaikumussalam,

tima kasih semua mungkin saya kene bagi die lebih masa lgi, dan saya akan tukar makanan die kepada RC hair fall control(btol ke nama die ni?) dan beli suplement tu, harap2 berkesan lah, sbb xlarat nk bergelumang dlm bulu dia.
thanks all!
Reply With Quote
Old 09-18-2010, 11:51 PM
nurkasih's Avatar
~feline attaché

Try baca blog vet ini. Banyak membantu. http://honeypetshop.blogspot.com/201...-puncanya.html
Old 09-19-2010, 05:03 PM
GarfieldNana GarfieldNana is offline
Animal Lover

GarfieldNana is on a distinguished road

Quote:
KUrangkan kibbles? I ada 3 DLH a.k.a persian takder cert dengan 8 DSH cat and kittens. I tak pernah pulak dengar yang kena kurangkan kibbles. bulu gugur ada banyak isu.. kadang-kadang sebab kutu, kadang-kadang sebab hama, kadang-kadang sebab kekurangan nutrisi, kadang-kadang sebab stress, kadang-kadang sebab makanan tak sesuai. Ada banyak sebab.

Untuk kucing DLH saya, saya bagi diorang makan Innova Evo / Royal Canin Hair and Skin.. dua dua made especially untuk bulu.. dan memang berkesan, bulu lembut, kembang dan juga less shedding.. and DSH i pulak.. I bagi Royal Canin yang sama.. memang bulu berkilat dan lembut.

Tak da masalah rasanya kalau bagi kibbles yang sesuai.. cuma bab-bab shedding bulu nieh lebih baik you consult your vet. Banyak jugak supplement yang boleh diberi..contohnya Nutricoat and kitzyme conditioning tablets.

And untuk kucing tak mahu berkawan.. dia bergantung pada personaliti kucing..ada yang boleh tolerate ..ada yang tak boleh sampai sudah.. macam i pun DSH memang tak ngam dengan DLH i.. tapi i ada DLH muka kemek juga..yang teu personaliti lemah lembut..memagn dengan kucing mana pun dia tak marah.. mesra alam dia tue.. so bergantung pada kucing.. Konklusinya.. tuannya kena pandai pandai adjust. kalau tak ngam jugak..alamat kena pakai shift untuk keluar main..

sory if im wrong bout this one..

wat i meant is kurangkan kibbles and ganti ngan ayam and air. ni sy buat for a week (dulu laa) smpai rasa2 ok(bkurangan masalah bulu gugur tu) then amalakn pemakanan lama semulaa..

neways tak penting pun cos tu cara sy.. but a vet is always there kan so its better to visit one..

plus its stated from the start,tu exprience sy and cara sy jugak but not profesional..

apa2punnn tedi best of luck.

bkn nak patahkan semangat tedi but my persian and dsh dan stay together start april this year till now tp tetap je kalau jumpe mesti tgn cam machine gun pukul one another :((
Reply With Quote
Old 09-19-2010, 05:09 PM
GarfieldNana GarfieldNana is offline
Animal Lover

GarfieldNana is on a distinguished road

Quote:
contohnya Nutricoat and kitzyme conditioning tablets.
lupe hee nak tny apa kegunaan laen kitzyme??

and blh bagi je trus kat kucing tanpa jumpe vet x??

nak try bg garfield cos his fur nampak macam xbermaya..
Reply With Quote
Old 09-19-2010, 09:27 PM
nurkasih's Avatar
~feline attaché

Quote:
Originally Posted by GarfieldNana View Post
lupe hee nak tny apa kegunaan laen kitzyme??

and blh bagi je trus kat kucing tanpa jumpe vet x??

nak try bg garfield cos his fur nampak macam xbermaya..
why don't you ask your vet.. she's there if you need her

Kitzyme is for general health. Kurang sikit nak sakit sakit.
Old 10-04-2010, 08:26 PM
iicha iicha is offline
Animal Lover

iicha is on a distinguished road
Talking Re: Sapa2 yang berpengalaman dgn BSH x?boleh kongsi?because i think im losing my mind with her!

hi dear, saya pernah ada BSH ,actually BSH ni ada attitude sikit ..die a bit mengasingkan diri sebenarnya..5 bulan saya adopt dia tapi dia masih tidak get along dengan saya and my family ..accept with my niece..dan dia sangat choosy dalam makanan dan pergaulan.niece saya pulak lembut and cakap pun slow berbanding saya .Kalau beli can food tukar brand lain dia mesti tak mahu..kena stay with one brand even it kind of expensive.
I have a problem dengan kucing tak boleh get along jugak..pantang jumpa bergaduh ..but after I read this article maybe it make sense
http://www.petsnanny.net/why-cats-fight.htm
harap dapat membantu
and untuk kurangkan bulu gugur cuba beli brewers yeast dekat petshop ada powder ,tablet..kalau liquid cuba shed-x.better mixed with food.can food try burp! only in PLC. so far all my cat love it.

http://catshometown.blogspot.com/201...1_archive.html
Reply With Quote

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules