Go

Go Back   PetFinder.my > Reviews, Notices & Stories > Vets & Docs Reviews

Vets & Docs Reviews Discuss, recommend, and review the people providing health care for your pets, ie, the animal docs.

View Poll Results: You ratings of this klinik
Excellent 6 15.38%
Good 16 41.03%
So so 11 28.21%
Bad 2 5.13%
Terrible 4 10.26%
Voters: 39. You may not vote on this poll

Thread Tools
Old 05-29-2009, 10:32 PM
farha's Avatar
farha farha is offline
Animal Lover

farha is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to farha
Default Re: Klinik Haiwan Mesra Bangi & Putrajaya

Quote:
Originally Posted by rozzygee View Post
farha, kat mana kat wangsa maju tu?.. dok congak2 dah ni.. 14 hekor darab rm10 darab 7 hari... rm980..
Banyakknyer kuceng awak ?? 14 hekor?? mak aii...
Reply With Quote
Old 05-30-2009, 08:59 PM
gambate's Avatar
gambate gambate is offline
PetFinder Buddy

gambate is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by raef View Post
Hi, anyone bole PM saya alamat & no. tel Klinik ni di Bangi, harap tuan2 & puan2 dapat membantu saya, terima kasih
hi Raef, alamat yg saya jumpa jln 7/1, seksyen 7. Saya tengok kat cawangan Serdang pon camtu, tp dengarnye dorg dah pindah, so maybe premise skang yg saya pergi tu yg barunye. Saya gi kat area 7/7.

Nak bg alamat yg sebenar n no phone saya pon x tahu. Leh tahu x Raef dtg dr mana, bg direction bole la kot..
Reply With Quote
Old 05-31-2009, 12:07 AM
prinz38i prinz38i is offline
Human :-)

prinz38i is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to prinz38i

Quote:
Originally Posted by gambate View Post
hi Raef, alamat yg saya jumpa jln 7/1, seksyen 7. Saya tengok kat cawangan Serdang pon camtu, tp dengarnye dorg dah pindah, so maybe premise skang yg saya pergi tu yg barunye. Saya gi kat area 7/7.

Nak bg alamat yg sebenar n no phone saya pon x tahu. Leh tahu x Raef dtg dr mana, bg direction bole la kot..
rasenye kat page 1 or 2 thread ni ade map. Rase2 ahad bukak tak klinik tu? Ari tu Gambate bawak your cat for vacin ke yg kene RM25 je tu ek kat situ?
Reply With Quote
Old 05-31-2009, 02:57 AM
gambate's Avatar
PetFinder Buddy

x..saya bwk my cat utk rawatan kurap.. dpt satu injection n krim sapu. Penah bwk kat Klinik Dr Pet Bangi, kena RM40, that's why saya rasa murah..hehe
Vaksin x sure plak.. Rasa2 nye kat post2 awal ada yg letak no tepon kedai n hp dr wan..cuba try calling2..
Reply With Quote
Old 06-06-2009, 01:10 AM
raef's Avatar
raef raef is offline
PetFinder Guru

raef is on a distinguished road

its ok dah jumpa dah Klinik Mesra Bangi, Ok la puas hati dgn layanan, doktor pun bagi consultation free, anyway thanks gambate & prinz38i
Old 11-09-2009, 01:43 PM
kuntum's Avatar
kuntum kuntum is offline
PetFinder Guru

kuntum is on a distinguished road

Hi semua,

Saya memang selalu pegi Klinik & Petshop Mesra di bangi ni...
Barang2 keperluan memang banyak pilihan. Best!
Makanan kucing pun banyak pilihan, macam Royal Canin, Iams, Science Plan, Blackwood & sportman's pride. Yang repack pun ada.

Toys, rantai loceng, cat tree, hammock, cage, pet carrier memang banayk pilihan.

Keperluan shampoo pun banyak pilihan. Malaseb pun ada!

Supplements untuk kucing pun banyak ...macam Felovit with Taurine, Belpher Duo Junior (my boy makan ni...it is a multivit untuk kitten), Troy Nutripet (anak2 semua makan ni) dan baru2 ni dah ada Kitzyme .... umpama kata, supplement for my kidz ada jual kat sini...

Kucing saya yang sulung vaccine dan spay kat sana. alhamdulillah tak de masaalah. Jahitan nya sangat bagus dan kemas. Boarding pun kat sana..so far tak de la kena apa sakit, flea atai fungus lepas boarding.

Pasal harga, bagi saya berpatutan la...

Vet2 kat sana, sangat la sabar, memang akan assist u kalau ada masaalah ke tak puas hati ke...memang bagus!

Pekerja2 kat sana, saya tengok memang well trained and well versed pasal ubat2tan, how to apply kat kucing dan kalau tak tahu, diorang boleh assist u dengan baik...

Pasal servis...what more can u say..memang MESRA!

ini pandangan saya je sepanjang jadi customer kat sana...tak tahu la org lain..
Old 11-09-2009, 02:06 PM
Lionking's Avatar
Lionking Lionking is offline
LulaBee

Lionking is on a distinguished road

saya pn mmg slalu pegi mesra petshop. kalu pasal vet,dorg mmg bgus. Lgpun dorg suma dari UPM. Mmg dh jadi regular customer dh. Service mmg bagus. Product pun byk, dan servis pelbagai, grooming, klinik, neuter/spay, nak kawinkan kucing pn ada. X silap dorg ada baka persian,norwegian ngan silkerk rex yang bulu kerinting mcm teddy bear 2. harga berpatutan, ada jgk product yg mahal, biasela, ada yg murah dan mahal. Tp, vet service puashati, vaksin wif dewormed rm35. Boarding rm 12 sehari, 2x mkn, food IAMS Skang dah ada 4 cawangan kot, bangi seksyen 7, saujana impian, sri serdang n putrajaya.
Reply With Quote
Old 11-09-2009, 03:08 PM
kuntum's Avatar
kuntum kuntum is offline
PetFinder Guru

kuntum is on a distinguished road

Oh lufer pulak nak bagitahu...

Kedainye sangat kemas, tersusun, bersih dan tak de bau yang tidak menyenangkan...masuk2 je...rasa selesa dan confident sebab susah nak jumpa kedai pet yang teratur dan kemas...yelah kalau nak beli barang2 pun berhabuk, cam tak best la. Bagi saya kalau kedai tak kemas, tak bersih, cam ne diaorang handle anak2 kita, kan?
Old 11-09-2009, 09:53 PM
cookies4bulat's Avatar
cookies4bulat cookies4bulat is offline
PetFinder Guru

cookies4bulat is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to cookies4bulat

saya penah bwk one of my kitten(b4 being adopted) ke sana juga.masa tuh nugget terseliuh kakinya.yup kedai dia tersusun kemas,bnyk choice!cat tree yg besar tu pon ada!! medical officer dia pon friendly, harga juga berpatutan
Reply With Quote
Old 11-30-2009, 03:05 PM
safiah's Avatar
safiah safiah is offline
PetFinder Buddy

safiah is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by Simistri View Post
12.00 tengah hari telepon klinik nie, nak buat tanya mengenai urusan memandulkan kucing, maka pompuan yang menjawab tu tanya itu tanya ini dengan ayat terakhirnya ..."Bawaklah kucing encik ke sini".

8.45 - malam, setelah mengharungi kesesakan lalu lintas dengan hujan lebat .... jururawat kat situ kata mereka tak boleh memandulkan kucing kerana DOKTOR TAK DER ..... doktor perempuan yang kecik-kecik yang lawa-lawa tu tak balik lagi dari kampung kerana ada masalah keluarga, DR. lain yang bertugas plak cuma dari 6.30pm hingga 9.30 pm tak sempat nak buat pembedahan ...

Bengang sebab bukan main redah ajer...dah telepon tanya itu ini, dan pihak klinik jugak yang suruh bawak kucing.
emmm... diorg ni kngkdang de 'msalah' ckit.. pernah 1 ari 2, de seko kcing 2 ngah nazak, tggu dr.2 yg cm rmai sgt 2 xdtg2 lg, last2 mati dh kcing 2.. sdngkn owner 2 pn dr. gak kn, xwt pape pn, alasan nyer pkerje2 die xdtg lg...
Reply With Quote
Old 11-30-2009, 06:01 PM
gambate's Avatar
PetFinder Buddy

Arini saya rasa kecewa dgn Klinik Mesra Bangi ni..

Saya ni dah mcm regular customer dah, segala stock food n pasir2 beli kat sana tiap2 bulan.

5 ekor kitten pun hantar vaksin sana. So, minggu lps tiba masa nak mandul kan, hantar la si mak kucing ni dulu. Mula2 staf dia kata puasa kan dulu, pastu baru hantar. Saya pon ptg tu awal2 dah kurung dia n x bg mkn.

Esok bila hantar, Dr Ainul tu kata x operate hari ni. Dorg yg akan kurung n puasakan. Sian budak tu pose sia2. Xpe la.. KOs RM120, 3 hari 2mlm.
Maknanya antar arini, lusa baru amek. Tapi tangguh lagi sehari, sbb ramai org katanya. Saya pun xpe je.

Tiba hari amek kucing sy, pekerja je bwk keluar masuk dlm carrier saya. Pesan 2 minggu kena kurung. Aik?? Itu je? Dr x ckp pape ke? Sib baik, member belek2 kucing saya, kata kotor sgt.. mulut, hidung, tangan sumer hitam.. Kebetulan Dr pun keluar sbb nak buat apa ntah kat cash register tu.. pastu member saya tya nape kotor mcm ni. Dr Ainul pandang pun tak, ckp 'erm..maybe dia gesek2 cage dia masa recovery'.

Dlm kereta saya sapu2 kucing saya..bila bau..mak aihhhh.. hancing menusuk ke tengkorak.. stok bau kencing kucing jantan..nak pengsan bau..lap2 pon x hilang.

Jahitan dia ni, biasanya mcmn nnt yea? nak kena antar pi Dr balik ke utk bukak?
Old 11-30-2009, 06:17 PM
Lionking's Avatar
LulaBee

Quote:
Arini saya rasa kecewa dgn Klinik Mesra Bangi ni..

Saya ni dah mcm regular customer dah, segala stock food n pasir2 beli kat sana tiap2 bulan.

5 ekor kitten pun hantar vaksin sana. So, minggu lps tiba masa nak mandul kan, hantar la si mak kucing ni dulu. Mula2 staf dia kata puasa kan dulu, pastu baru hantar. Saya pon ptg tu awal2 dah kurung dia n x bg mkn.

Esok bila hantar, Dr Ainul tu kata x operate hari ni. Dorg yg akan kurung n puasakan. Sian budak tu pose sia2. Xpe la.. KOs RM120, 3 hari 2mlm.
Maknanya antar arini, lusa baru amek. Tapi tangguh lagi sehari, sbb ramai org katanya. Saya pun xpe je.

Tiba hari amek kucing sy, pekerja je bwk keluar masuk dlm carrier saya. Pesan 2 minggu kena kurung. Aik?? Itu je? Dr x ckp pape ke? Sib baik, member belek2 kucing saya, kata kotor sgt.. mulut, hidung, tangan sumer hitam.. Kebetulan Dr pun keluar sbb nak buat apa ntah kat cash register tu.. pastu member saya tya nape kotor mcm ni. Dr Ainul pandang pun tak, ckp 'erm..maybe dia gesek2 cage dia masa recovery'.

Dlm kereta saya sapu2 kucing saya..bila bau..mak aihhhh.. hancing menusuk ke tengkorak.. stok bau kencing kucing jantan..nak pengsan bau..lap2 pon x hilang.

Jahitan dia ni, biasanya mcmn nnt yea? nak kena antar pi Dr balik ke utk bukak?
sy pn regular cstomer kt c2..sy bru amek kucg sy dr boarding kt c2..charge rm12, biase la kn..tp ble sy g tgk kt tmpt kucing2 2, dlm cage xde litter box, so dorg nak berak xda tmpt..smlm sy amek dorg bau busuk najis, mgkin body tkene taik..huhu..mmg boarding x sdiakan litter box ke?tmpt lain pn g2 gak ke?
huhu..

Diskaun pn mcm sush jer nak bg, padahal regular cstomer..huhu..tp atleast bg jgk ler diskaun 50sen..

xnah lg anta kucg kt c2 utk mandul, juz anta utk vaksin n treatment biase je..so far layanan dorg ok, jarang ngan dr.ainul tu, slalu ngan dr.solehatul 2..
Reply With Quote
Old 11-30-2009, 06:18 PM
abzalia's Avatar
abzalia abzalia is offline
PetFinder Guru

abzalia is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to abzalia

erkkkkkk..baru plak nk ngantar Cik Wiwi neuter g sane seminggu 2 nih
Old 11-30-2009, 07:18 PM
prinz38i prinz38i is offline
Human :-)

prinz38i is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to prinz38i

hmm... agak betul laa jugak kate gambate n mamyku... kat bangi agak laa stuffy, 'cozy' tempat kat belakang tu. pengalaman sy anta seko ke putrajaya tuk neutered, not bad, tp rasenye tak anta dah kot. cuma tuk vaccin mungkin akan pegi. at least putrajayanye tempat belakang tu cerah sket sbb ade pintu kaca yg matahari boleh masuk. but still same gak takde poo tray. tp rasenye pekerja kat putrajaya tu lg rajin kot tuk bersihkan diorang. tp still, sume bercampur kat satu tempat...sakit/neuter/spay/boarding(walaupun boarding ade yg diorang letak kat cage display kat depan)...

Last edited by prinz38i; 11-30-2009 at 07:55 PM. Reason: :)
Reply With Quote
Old 11-30-2009, 07:22 PM
simple simple is offline
-

simple is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by mamyku View Post
dlm cage xde litter box, so dorg nak berak xda tmpt..smlm sy amek dorg bau busuk najis, mgkin body tkene taik..huhu..mmg boarding x sdiakan litter box ke?tmpt lain pn g2 gak ke?
huhu..

xnah lg anta kucg kt c2 utk mandul, juz anta utk vaksin n treatment biase je..so far layanan dorg ok, jarang ngan dr.ainul tu, slalu ngan dr.solehatul 2..
So far a few places (vet) yg saya pernah hantar boarding mmg tak sediakan pasir. The cats just poo & pee in the same cage. One time, i insisted that they put some covering on the cage floor, sbb my cat luka di tapak kaki and imagine dia kena duduk/berdiri on the cage wires bare footed ! How insensitive of these ppl !

One vet in PJ yg pernah take care of my cat ada sediakan a bigger cage plus litter sand. Plus a towel or blanket for the animal to lie on ! But they also board dogs. However the ppl there said boarding is not their main function (of course).

For RM12-15, i'd say these animal clinics earn a lot on boarding alone. Some will charge RM25 if the cats need medication - just to feed the meds, tak masuk harga ubat lagi.
Sometimes my cats yg boarding kat clinic will also get infected by flu from other cats. Ni sudah dikira charge lain.

Mamyku, Dr Solehatul tu ok ker ? (err, klu tak selesa jwb di sini, bolehlah PM).

BTW Camner nak beritahu which doctor kita nak jumpa ? S'times i would like to follow friends' advice to request for certain doctors i.e. older & more experienced, tp tak sampai hati pulak, as if we are telling the younger doctor that he's not good enough.
Reply With Quote
Old 12-01-2009, 12:56 PM
June June is offline
Animal Lover

June is on a distinguished road
Default Klinik Haiwan Mesra Bangi & Putrajaya

Akhirnya,ada juga yg menyuarakan hal ni.sebenarnya akak mmg tak berkenan dgn clinic ini waktu pertama kali telefon durang.dari telefon je akak dah blh baca durang ni tak bagus. cakap kasar kat telefon,jawab mcm mau dgn tak mau je
Reply With Quote
Old 12-01-2009, 01:25 PM
gambate's Avatar
PetFinder Buddy

IMHO, they got too many things on their hands. Product nak jual, boarding pun ada, treatment pun ada, pastu sbb dorg ni byk cawangan, ke sana ke mari la, maybe x cukup pekerja ke apa tatau la..

Tp Dr. Salehatul Khuzaimah gets my thumbs up.. very nice person.

Dr Ainul.. sorry la, not so..

Pekerja pompuan kat kaunter tu, hampeh. Ala2 sombong kdg2 pun ada jugak. Mcm la dia towkey.. , nak mintak diskaun punye la payah pdhal dah ckp dah saya biase beli dr wan bg harga sekian2..

haih..
Old 12-01-2009, 02:17 PM
Lionking's Avatar
LulaBee

Quote:
Originally Posted by simple View Post
So far a few places (vet) yg saya pernah hantar boarding mmg tak sediakan pasir. The cats just poo & pee in the same cage. One time, i insisted that they put some covering on the cage floor, sbb my cat luka di tapak kaki and imagine dia kena duduk/berdiri on the cage wires bare footed ! How insensitive of these ppl !

One vet in PJ yg pernah take care of my cat ada sediakan a bigger cage plus litter sand. Plus a towel or blanket for the animal to lie on ! But they also board dogs. However the ppl there said boarding is not their main function (of course).

For RM12-15, i'd say these animal clinics earn a lot on boarding alone. Some will charge RM25 if the cats need medication - just to feed the meds, tak masuk harga ubat lagi.
Sometimes my cats yg boarding kat clinic will also get infected by flu from other cats. Ni sudah dikira charge lain.

Mamyku, Dr Solehatul tu ok ker ? (err, klu tak selesa jwb di sini, bolehlah PM).

BTW Camner nak beritahu which doctor kita nak jumpa ? S'times i would like to follow friends' advice to request for certain doctors i.e. older & more experienced, tp tak sampai hati pulak, as if we are telling the younger doctor that he's not good enough.
Hm..sy x brape stuju sgt kalu boarding dorg x letak pasir..kalu sehari rm12 tu tanpa pasir mcm xberbaloi lak sbb t ble amek dorg dah bau busuk, padahal tgl bru sehari dua jer..i think petnode nye boarding ok kot, RM13 n ada pasir, mkn 3x n berhawa dingin n nampak bersih. PLus, dorg leh datang amek n hantar skali..nnt nak cuba tgk mcmana..

Quote:
Originally Posted by prinz38i View Post
hmm... agak betul laa jugak kate gambate n mamyku... kat bangi agak laa stuffy, 'cozy' tempat kat belakang tu. pengalaman sy anta seko ke putrajaya tuk neutered, not bad, tp rasenye tak anta dah kot. cuma tuk vaccin mungkin akan pegi. at least putrajayanye tempat belakang tu cerah sket sbb ade pintu kaca yg matahari boleh masuk. but still same gak takde poo tray. tp rasenye pekerja kat putrajaya tu lg rajin kot tuk bersihkan diorang. tp still, sume bercampur kat satu tempat...sakit/neuter/spay/boarding(walaupun boarding ade yg diorang letak kat cage display kat depan)...
btol tu..utk treatment biase maybe dorg ok..n maklumat yg dorg bg pn leh tahan la,xla mcm xnak layan..but kebersihan kucing agak kurg..masa hari sy nak amek my cats igt nak g tgk kt blakang tu, nak tau jgk mcmane keadaan dorg lpas tgl 2hari..tp staf kt c2 mcm cube xnak bg org msk tgk jer..cpt2 dia amek carrier bag sy mskkn kucing n bwk kuar trus..hm..dari c2 sy leh agak dh mcmane keadaan kt blakang tu..ai..

Quote:
IMHO, they got too many things on their hands. Product nak jual, boarding pun ada, treatment pun ada, pastu sbb dorg ni byk cawangan, ke sana ke mari la, maybe x cukup pekerja ke apa tatau la..

Tp Dr. Salehatul Khuzaimah gets my thumbs up.. very nice person.

Dr Ainul.. sorry la, not so..

Pekerja pompuan kat kaunter tu, hampeh. Ala2 sombong kdg2 pun ada jugak. Mcm la dia towkey.. , nak mintak diskaun punye la payah pdhal dah ckp dah saya biase beli dr wan bg harga sekian2..

haih..
2 la pasal..yg agak2 besar sket tu kn? susah btol nak bg diskaun..slalu bli brg kt c2 leh dapat kurg singgit dua..tp kalu time pmpuan tu yg jg dpt kurg 50sen je.. kalu bli brg byk, satu brg je dpt diskaun 50sen tu..pnas je..atleast regular customer bg la special price sket..erm..
Reply With Quote
Old 12-01-2009, 02:46 PM
abzalia's Avatar
abzalia abzalia is offline
PetFinder Guru

abzalia is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to abzalia

biasa dulu2 masa g sane,
klu dr wan ade, awal2 dia akn ckp bleh kurang.
nak2 klu time dia bgtau harga then kita buat2 terkejut,
dia akn cpt2 bgtau blh kurang.
dr. wan senang nak kauntim,
tp klu pekerja kat kaunter tuh, susah skit la.

klu dr wan sendiri yg buat treatment kt kucen2,
mmg dia akan layan baik2..
same ngan wife dia., cam layan baby jer...
maybe sbb dr yg baru2 nih kot jadik cam x mesra kastemer.
so kita x bleh nak jangkakan semua benda sama cam dulu2.
lain padang, lain belalangnya..

sblm nih antar chello treatment flea allergic kat situ ok,
caj utk ubat2 pun kira murah.
tp klu barang2 tuh, ikut kita la..
nak beli yg mahal, mmg la mahal...
nk yg murah, ade yg murah..
cuma dh pindah kedai baru nih, ade brg mmg harga mahal skit dr
kedai dia sblm nih. sewa kedai area situ pun mahal.
RM3++4k++ sebulan.

apepun, pilihan kat tangan kita sendiri sbg pengguna.
kang kita ckp lebih2 kang, org yg x tau hujung pangkal
ingat kita cam nak menabur pasir lak dlm periuk org
x semua perfect..hehehehe
Old 12-01-2009, 02:58 PM
Lionking's Avatar
LulaBee

Quote:
Originally Posted by abzalia View Post
biasa dulu2 masa g sane,
klu dr wan ade, awal2 dia akn ckp bleh kurang.
nak2 klu time dia bgtau harga then kita buat2 terkejut,
dia akn cpt2 bgtau blh kurang.
dr. wan senang nak kauntim,
tp klu pekerja kat kaunter tuh, susah skit la.

klu dr wan sendiri yg buat treatment kt kucen2,
mmg dia akan layan baik2..
same ngan wife dia., cam layan baby jer...
maybe sbb dr yg baru2 nih kot jadik cam x mesra kastemer.
so kita x bleh nak jangkakan semua benda sama cam dulu2.
lain padang, lain belalangnya..

sblm nih antar chello treatment flea allergic kat situ ok,
caj utk ubat2 pun kira murah.
tp klu barang2 tuh, ikut kita la..
nak beli yg mahal, mmg la mahal...
nk yg murah, ade yg murah..
cuma dh pindah kedai baru nih, ade brg mmg harga mahal skit dr
kedai dia sblm nih. sewa kedai area situ pun mahal.
RM3++4k++ sebulan.

apepun, pilihan kat tangan kita sendiri sbg pengguna.
kang kita ckp lebih2 kang, org yg x tau hujung pangkal
ingat kita cam nak menabur pasir lak dlm periuk org
x semua perfect..hehehehe
btol tu..pada sy overall petshop ni bleh tahan la..bknye x elok..biase la..ada benda2 dorg lemah, ada bendanye dorg bgus. Sbb tu sy still pegi petshop mesra ni lg..tp mcm boarding tu kalu ada tmpat yg lebih bgus n good price, berbaloi la..kalu mcm kak june ckp yg pasal calling dorg mcm xnk layan tu xtau la pulak, mgkn masa kak june call tu org yg jwp tu x friendly..dr situ la kite pnye xpectation kn..
Reply With Quote

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules