Go

Go Back   PetFinder.my > The Animal Corner > Cats & Kittens > Training & Behavioral Issues

Training & Behavioral Issues Does your cat have an attitude, or just simply refuses to listen to you? Share it with your peers here and learn more about a cat's behavior and training methods

Thread Tools
Old 09-06-2009, 08:12 PM
Pak Lubis's Avatar
Pak Lubis Pak Lubis is offline
PetFinder Guru

Pak Lubis is on a distinguished road
Default Re: Kenapa kucing saya tidak suka dipegang??

umur berapa patut kita spay atau neuter kucing .? Saya ada 3 ekor kucing..2 betina 1 jantan..umur antara 3 - 4 bulan..mana tmpat kos murah..? Boleh bg nama tmpat .. Saya tinggal di Bangi
Reply With Quote
Old 09-06-2009, 08:16 PM
June June is offline
Animal Lover

June is on a distinguished road
Default Kenapa kucing saya tidak suka dipegang??

klu kucing betina bila dah 2kg sebenarnya dah blh neuter.tp kebiasaan saya neuter bila durang dah 5 bulan.sebelum durang dah pandai nak menggatal. klu kucing jantan umur 6-8 bulan dah sedang elok utk dineuter.tp kucing jantan saya umur 5 bulan 2 minggu saya dah neuter.saya tak nak durang pandai cari betina baru neuter.susah woh!!

saya suka sangat dgn anak jantan saya 2 ekor (Peterpan & Pokemon) durang sangat extra manja dan senang diurus.tido pun nak dgn saya.pastu tak blh nampak kelibat saya,asyik mengekor je ke sana sini.tp klu hubby saya panggil sikit pun durang tak peduli

klu nak murah pegi Klinik Kembiri kat Setapak.jantan RM40 & betina RM60.pergi pagi2 dlm kol 8pg Pak Lubis akan jd org pertama register & org pertama siap.klu kuicng jantan jap je.masuk kol 9pg,dlm 1030-11pg dah siap.klu betina ada kemungkinan smp kol 12 baru siap bergantung pd berapa org ari tu.sabtu & ahad pun durang buka.tp kena call dulu buat appointment 3 hari sebelum nak antar kucing.

Quote:
Originally Posted by Pak Lubis View Post
umur berapa patut kita spay atau neuter kucing .? Saya ada 3 ekor kucing..2 betina 1 jantan..umur antara 3 - 4 bulan..mana tmpat kos murah..? Boleh bg nama tmpat .. Saya tinggal di Bangi

Last edited by June; 09-07-2009 at 08:23 AM.
Reply With Quote
Old 09-06-2009, 09:04 PM
adamyala's Avatar
adamyala adamyala is offline
PetFinder Guru

adamyala is on a distinguished road

Quote:
ya betul kata june..zass kucing sebelum dia mencapai umur baligh. Betina sangat awal bagi DSH. empat bulan dah mula 'calling' yang jantan 5-6 bulan. My yaya zass masa umur 6 bulan. sampai sekarang 'ayu' jer perangai dia auw auw auw !!!!

tempat nak sunat ? cuba Pak Lubis tengok thread ni :

http://forums.petfinder.my/showthread.php?t=724
Reply With Quote
Old 09-06-2009, 09:28 PM
cookies4bulat's Avatar
cookies4bulat cookies4bulat is offline
PetFinder Guru

cookies4bulat is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to cookies4bulat

Quote:
tmpt murah sila tuju kat klinik kembiri DBKL jalan air jerneh setapak.tuh kak june yg syorkan.saya pon dah spay kucing betina sekor,murah pon murah.betina rm60 jantan rm40.kat bangi pon ade kat klinik mesra seksyen 7.betina rm120 siap sekali ngan boarding 3hari 2 mlm, jantan rm80 kalu tak silap.pon siap boarding skali.
Reply With Quote
Old 09-06-2009, 11:34 PM
Pak Lubis's Avatar
PetFinder Guru

terima kasiih zai, june dan cookies.. (maaf saya tak tau nama sebenar.. Sbb korang kdg2 taruk nickname korang nama kucing). Saya baru saja balik ke Bangi setelah merantau sejak 1970. Jadi bab seksyen2 di Bandar Baru Bangi tak berapa tau.. Yg saya tau WARTA, UKM, HOTEL EQUITORIAL.. tu je.. Sekarang baru balik dan duduk di. Bangi Lama.. tempat saya di lahirkan. Nanti saya carik klinik di sekitar dan yg sewaktu dgnnya yg mudah untuk saya buat urusan berkaitan anak2 yg 3 ekor tu.
Reply With Quote
Old 09-06-2009, 11:55 PM
imann's Avatar
imann imann is offline
Purrfect lover

imann is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to imann

pak lubis..
sunat tu sepertimana kawan2 kat sini terangkan,..
sama erti zess...potong....dan sbgnya,,,

but mostly...lepas sunat....kucing jd lebih manja...sihat...dan chubby (kucing sy le tu)...
sbb dia dah takde sibuk2 cari gf or bf..
takde sibuk2 nak lari kawein kat siam ke...songkla le...
ringan sikit paler mama dorang ni...
kalau tidak...sure asek nak deting jek...kuikuikuik...

lepas sunat tu....emosi lebih stabil...(cewah....mcm bahse doktor2 plak aku rasa)
nafsu terkawal...
minda tenang....
badan macho dan ayu....
kire serba serbi superb la...
makan selera...
hidup tenang...
tidur pun mimpi indah2 belaka..
tu yg badan makin montel..
dan disbbkan nafsu terkawal...
maka dia akan lebih manja ngan tuannya....
Old 09-06-2009, 11:57 PM
imann's Avatar
imann imann is offline
Purrfect lover

imann is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to imann

Quote:
terima kasiih zai, june dan cookies.. (maaf saya tak tau nama sebenar.. Sbb korang kdg2 taruk nickname korang nama kucing). Saya baru saja balik ke Bangi setelah merantau sejak 1970. Jadi bab seksyen2 di Bandar Baru Bangi tak berapa tau.. Yg saya tau WARTA, UKM, HOTEL EQUITORIAL.. tu je.. Sekarang baru balik dan duduk di. Bangi Lama.. tempat saya di lahirkan. Nanti saya carik klinik di sekitar dan yg sewaktu dgnnya yg mudah untuk saya buat urusan berkaitan anak2 yg 3 ekor tu.
petshop pakcu pun dkt bangi gak,,'dekat ngan tol bangi jekk..
sebelah stadium tu...
Old 09-07-2009, 12:23 AM
Pak Lubis's Avatar
PetFinder Guru

Quote:
Originally Posted by imann View Post
petshop pakcu pun dkt bangi gak,,'dekat ngan tol bangi jekk..
sebelah stadium tu...
Bio bebeno Imann ... di tol Bangi mana ada rumah kedai. Tak kan petshop pakcu dekat dengan tol.... Hanya lepas tol ,,,roundabout ... 9 0 clock hala warta.. 12 o.clock hala ke UKM dan 3 o clock hala ke Teras Jernang dan kat satu kolej ... Itu pun kalau saya tak silap ..... jangan konpiuskan saya lagi ... dan jangan terkonpius antara Bandar baru Bangi dan Pekan Bangi Lama ...... Saya tak salahkan semua orang ... Memang Bangi Lama kurang terkenal dan banyak orang tak tahu keujudannya ...Atau maybe petshop pakcu terletak diantara 2 roundabaout yang nak ke UKM tu agaknya ???

Last edited by Pak Lubis; 09-07-2009 at 12:30 AM.
Reply With Quote
Old 09-07-2009, 03:08 AM
euanna's Avatar
euanna euanna is offline
Call me Yuana or Yan ;)

euanna is on a distinguished road

Kedai Pakcu dekat2 dengan roundabout kedua, yg berdekatan dgn UKM, kena pi baca thread Pakcu Usual Pet Shop ni: http://forums.petfinder.my/showthread.php?t=1349 gi tengok alamat dan belek2 ..

Seperti Kak June bgtau..kucing betina bila cukup 2kg jek boleh kasi / kembiri / zass.. saya tersilap.. kebetulan tengah nak tunggu 2nd booster vaksin, kucing betina saya (Neko-chan).. masuk 2kg lebih sikit.. apa lagi..melolong2 la dia buat panggilan pulau gitu.. pening kepala nak kena tunggu 3 minggu untuk kembirikan dia. Lepas kembirikan, alhamdulillah.. dia lebih manja, sopan, takde melolong2 dan paling seronok, bila dipanggil dia akan datang dgn "ngeow" comel sekali dan baring sebelah saya .

Dua ekor jantan kat rumah ni, masuk 6 bulan aje terus kembiri. Alhamdulillah langsung tak pernah spray merata, atau keluar mencari aweks. Tapi kucing jantan saya tak de la manja sangat, buat tak tau jek kalau dipanggil .

Oh, saya pun kembiri kucing2 kat Klinik Kembiri DBKL..murah (ai maklumla..saya ni umm meskin sikit ).
Reply With Quote
Old 09-07-2009, 05:57 AM
Pak Lubis's Avatar
PetFinder Guru

Adakah lepas dikembirikan kucing kucing tidak ada panggilan pulau ..? Atau tidak adakah mereka tidak ada nafsu lagi untuk buat projek antara jantan dan betina ?.. Kalau begitu kesian kan .... Dan tidak kah kita zalim .?
Reply With Quote
Old 09-07-2009, 06:36 AM
adamyala's Avatar
adamyala adamyala is offline
PetFinder Guru

adamyala is on a distinguished road

Quote:
Adakah lepas dikembirikan kucing kucing tidak ada panggilan pulau ..? Atau tidak adakah mereka tidak ada nafsu lagi untuk buat projek antara jantan dan betina ?.. Kalau begitu kesian kan .... Dan tidak kah kita zalim .?
dulu saya pernah berfikiran begitu. Kesian dan rasa zalim pada kucing kalau dikembirikan. Macam kita sekat nafsu mereka. Tetapi skrg ni, setelah melihat begitu banyak kucing2 yang terbiar dan hidup melarat kat luar tu, rasanya lebih zalim jika kita tak kembirikan mereka. Kucing yang telah mengawan akan bunting dan akan menghasilkan anak2 kucing yang banyak. Purata ibu kucing melahirkan 3-5 anak sekali beranak. mungkin ada yang memelihara kesemua anak2 kucing yang lahir itu. Tetapi sampai bila ? Seekor ibu kucing boleh beranak setahun 4 kali. Kalau sekali 3-5 ekor, setahun sudah berapa ? itu bagi yang ada seekor kucing betina. Bagi yang ada 2,3,atau 4 ekor kucing betina, kiralah berapa ekor anak kucing yang lahir dalam rumah dalam setahun. Saya kenal beberapa orang yang tidak larat nak jaga kesemua kucing, maklumlah selain makan minum, nak fikir vet bills, vaksin, deworm dan kalau ada sakit2 pun kene ke vet jugak. Itu belum kira masa, ruang dan kesempatan untuk beri perhatian pada kucing2 yang terus membiak itu. Jadi mereka mengambil keputusan menghantar ke SPCA. Sampai di sana apa jadi pada anak2 kucing tersebut ? Selepas 1-2 minggu tiada yang adopt, mereka akan diberi suntikan maut. Ada jugak yang hantar ke pasar, belakang restoran dan tempat2 yang kononnya kucing2 itu dapat cari makan atau pasti akan diberi makan. Tapi adakah itu jalan terbaik ? Tidak kejamkah itu ?

kucing yang telah dikembirikan tidak punya nafsu lagi. Sebab tu dia dok diam2 kat dalam rumah, kucing yg tidak kembiri akan melolong dan meraung minta dilepaskan sebab nak cari pasangan. Bila keluar, berhari2 pulangnya membawa kutu dan pelbagai jenis penyakit yang dijangkiti dari luar, kebanyakan kucing2 kat luar tu tidak pernah vaksin, tidak pernah deworm dan tidak pernah periksa kesihatan. Adakah mereka bebas dari feline aids, FIV, FELv dan pelbagai lagi penyakit yang merbahaya ? segala penyakit itu mudah berjangkit pada kucing kita yang keluar semasa mengawan rambang di luar dan juga ketika bergaduh sesama sendiri. Kucing2 jantan akan bergaduh sesama sendiri untuk menentukan siapa punya territory. Siapa menang dia punya. Yang kalah lari dan cuba nasib di tempat lain.

Pak Lubis renung2kan lah. Yang mana lebih zalim ? Saya tak sampai hati tengok kucing melarat. Menangis saya setiap kali tengok , sangat sedih keadaan mereka di luar tu.

JAKIM sudah keluar fatwa, mengembirikan kucing itu adalah harus.
Reply With Quote
Old 09-07-2009, 08:31 AM
June June is offline
Animal Lover

Pak Lubis,saya mmg setuju dgn statement zai ni (Pak Lubis,nama saya mmg June.tak pakai nick.heheheh) mak saya yg dah berumur 68 thn pun dah kembiri kucing yg masuk rmh kami masa kecik2 dulu.dulu saya tak faham tujuan dia.ingatkan mesti kembiri mcm manusia.tp bila dah smp umur saya blh memahami tujuan kucing dikembiri,saya sgt kagum dgn emak saya.pd zaman dulu klu kita kembiri kucing org pandang serong.tp mak saya lebih advance pemikirannya.kucing bukan mcm manusia,dia takde akal fikiran yg kata 'eh,aku nak projek dgn si kucing betina A,B,C.kena mkn pil perancang dulu,kena pakai condom dulu etc".jd kita buatkan pilihan yg terbaik utk kucing/binatang bg mengawal dari berlakunya over population. sudahnya org buang kucing merata2 sebab tak larat nak jaga.

saya pernah jumpa satu abang yg ada 30 lebih ekor kucing.dia baru nak kembiri kucing dia.tp utk mengurangkan kucing2 kat rmh, dia cadang nak buang setengah dari kucing ke pasar. itu akibatnya bila kita tak kembiri kucing & jd membiak.bila tak terkawal,cari paling senang,buang kat pasar & warung.

Quote:
Originally Posted by adamyala View Post
dulu saya pernah berfikiran begitu. Kesian dan rasa zalim pada kucing kalau dikembirikan. Macam kita sekat nafsu mereka. Tetapi skrg ni, setelah melihat begitu banyak kucing2 yang terbiar dan hidup melarat kat luar tu, rasanya lebih zalim jika kita tak kembirikan mereka. Kucing yang telah mengawan akan bunting dan akan menghasilkan anak2 kucing yang banyak. Purata ibu kucing melahirkan 3-5 anak sekali beranak. mungkin ada yang memelihara kesemua anak2 kucing yang lahir itu. Tetapi sampai bila ? Seekor ibu kucing boleh beranak setahun 4 kali. Kalau sekali 3-5 ekor, setahun sudah berapa ? itu bagi yang ada seekor kucing betina. Bagi yang ada 2,3,atau 4 ekor kucing betina, kiralah berapa ekor anak kucing yang lahir dalam rumah dalam setahun. Saya kenal beberapa orang yang tidak larat nak jaga kesemua kucing, maklumlah selain makan minum, nak fikir vet bills, vaksin, deworm dan kalau ada sakit2 pun kene ke vet jugak. Itu belum kira masa, ruang dan kesempatan untuk beri perhatian pada kucing2 yang terus membiak itu. Jadi mereka mengambil keputusan menghantar ke SPCA. Sampai di sana apa jadi pada anak2 kucing tersebut ? Selepas 1-2 minggu tiada yang adopt, mereka akan diberi suntikan maut. Ada jugak yang hantar ke pasar, belakang restoran dan tempat2 yang kononnya kucing2 itu dapat cari makan atau pasti akan diberi makan. Tapi adakah itu jalan terbaik ? Tidak kejamkah itu ?

kucing yang telah dikembirikan tidak punya nafsu lagi. Sebab tu dia dok diam2 kat dalam rumah, kucing yg tidak kembiri akan melolong dan meraung minta dilepaskan sebab nak cari pasangan. Bila keluar, berhari2 pulangnya membawa kutu dan pelbagai jenis penyakit yang dijangkiti dari luar, kebanyakan kucing2 kat luar tu tidak pernah vaksin, tidak pernah deworm dan tidak pernah periksa kesihatan. Adakah mereka bebas dari feline aids, FIV, FELv dan pelbagai lagi penyakit yang merbahaya ? segala penyakit itu mudah berjangkit pada kucing kita yang keluar semasa mengawan rambang di luar dan juga ketika bergaduh sesama sendiri. Kucing2 jantan akan bergaduh sesama sendiri untuk menentukan siapa punya territory. Siapa menang dia punya. Yang kalah lari dan cuba nasib di tempat lain.

Pak Lubis renung2kan lah. Yang mana lebih zalim ? Saya tak sampai hati tengok kucing melarat. Menangis saya setiap kali tengok , sangat sedih keadaan mereka di luar tu.

JAKIM sudah keluar fatwa, mengembirikan kucing itu adalah harus.
Reply With Quote
Old 09-07-2009, 11:02 AM
linda_gamble's Avatar
linda_gamble linda_gamble is offline
PetFinder Guru

linda_gamble is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to linda_gamble

wat lah yang terbaik pak lubis.
Reply With Quote
Old 09-07-2009, 12:26 PM
Pak Lubis's Avatar
PetFinder Guru

amboi panjangnye reply zai dan june .. Naik juling jik mate baca di scrin yg kecik ni (hp skrin).. Mmg saya bertujuan nak 'zass' kan dia orang 2 ekor yg betina ni dulu..
Reply With Quote
Old 09-07-2009, 12:39 PM
Pak Lubis's Avatar
PetFinder Guru

di Petfinder Forum tak ada moderator ke yang boleh kawal dan delete posting gambar2 lucah . Saya tgk kat posting tajuk *erectile* tu ada gambo tak baper elok .. Delete aje lah..
Reply With Quote
Old 09-07-2009, 12:51 PM
BabyZee's Avatar
BabyZee BabyZee is offline
.:: Baby, I dig you! ::.

Location: Subang Jaya, Selangor, Malaysia, World of Animal Lurve...
BabyZee is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to BabyZee

Quote:
di Petfinder Forum tak ada moderator ke yang boleh kawal dan delete posting gambar2 lucah . Saya tgk kat posting tajuk *erectile* tu ada gambo tak baper elok .. Delete aje lah..
Dekat mana tu Pak Lubis?
Mod sekarang tak online lagi..mungkin jap lagi kot..
Old 09-07-2009, 01:03 PM
June June is offline
Animal Lover

Pak Lubis,saya dah sms Andy & Ezer moderator sini utk tgk forum yg kucar kacari gara2 org2 bangang ni yg tak tau adat.harap2 durang akan amik tindakan.

Quote:
Reply With Quote
Old 09-07-2009, 02:09 PM
rock's Avatar
rock rock is offline
PetFinder Guru

rock is on a distinguished road

alert betul pak lubis ni..saya tak pernah nampak pn thread tu..

kak june,samalah dengan saya.dulu masa saya nak spaying kucing saya,mak saya marah..bapak saya pun macam 50-50.tapi saya buat juga...saya cakap,nanti asyik2 mengandung.nnti siapa nak jaga..takkan nak buang.bila semua dh selesai,mak saya pun boleh terima..sebab dia tak perlu hari2 meronda kawasan rumah cari harta karun yang ditinggalkan..

walaupun kucing betina saya tu dah spaying,dia tetap gediks juga..bila sampai masa dia,sikit2 tergolek2 atas karpet..pantang org panggil dia,tergolek2 manja...semua org gelak tgk gelagat dia yang macam tu..gediks..
Reply With Quote
Old 09-07-2009, 06:54 PM
Pak Lubis's Avatar
PetFinder Guru

Quote:
Originally Posted by BabyZee View Post
Dekat mana tu Pak Lubis?
Mod sekarang tak online lagi..mungkin jap lagi kot..
Alah .... kat Petfinder lah salah satu new thread .... saya dah marah2 dalam posting saya ... Tapi tak usah tengok lah ... buat batal puasa aja ..... Kalau yang tengok tu perempuan ..... ishhhhhh tersentil sana ... tersentil sini ......

Kalau yang tengok orang lelaki.... terkrpit sana ...tersepit kat sini ... ....... Saya terjumpa pun lepas sahur .....
Reply With Quote
Old 09-07-2009, 06:56 PM
Pak Lubis's Avatar
PetFinder Guru

Quote:
Originally Posted by June View Post
Pak Lubis,saya dah sms Andy & Ezer moderator sini utk tgk forum yg kucar kacari gara2 org2 bangang ni yg tak tau adat.harap2 durang akan amik tindakan.
Terima kasih June ..... harap dah tak ade lagi .... nak cari malas ...nanti terjumpa dan tertengok buat hilang markah puasa ...... Hanya dapat lapar dan dahaga aje lah .....
Reply With Quote

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules