Go

Go Back   PetFinder.my > The Animal Corner > Cats & Kittens

Cats & Kittens General information and discussions on taking care of your feline buddy

Thread Tools
Old 09-09-2009, 03:39 AM
Pak Lubis's Avatar
Pak Lubis Pak Lubis is offline
PetFinder Guru

Pak Lubis is on a distinguished road
Default Kucing Terbiar

Semasa balik dari menziarah bapa saudara yang sakit tenat di Hospital Serdang saya singgah disebuah restoran 24 jam di Bandar Putera Permai untuk minum teh dan disitu terdapat banyak kucing kucing terbiar dari anak sehingga yang besar.

Terdapat juga yang cantik seperti yang bermata biru , long hair dan juga meyerupai kucing parsi. Tidak ketinggalan juga yang terbatuk batuk dan mengidap sakit mata. Kucing ini agak susah untuk didekati walau pun puas memujuk dan memanggilnya kecuali ada seekor ibu dan 4 ekor anaknya yang sedang bermain main. . Walaubagaimana pun ibu ini amat garang apabila saya cuba memegang anaknya.

Sempat juga saya merakam gambarnya dengan camera telepon yang tak berapa canggih. Banyak yang dirakamkan tetapi tak berapa menjadi untuk dimasukan kedalam thread ini. Saya akan membawa camera lain apabila berkunjung waktu malam pada lain waktu.

Saya cukup kesian melihat keadaan kucing kucing ini.. Tetapi akan daya saya tidak mampu untuk membelanya kerana sudah ada 3 kucing dirumah dan seperti yang telah saya maklumkan dulu Mak Lubis tidak dapat menerima kucing2 dirumah.

Inilah gambar kucing kucing tersebut buat tatapan kawan.

Kucing Dewasa 1

Kucing Dewasa 2

Ibu Kucing

Salah satu dari 4 Anak kucing

Seekor lagi Ibu dan Anaknya

Last edited by Pak Lubis; 09-11-2009 at 01:13 AM.
Reply With Quote
Old 09-09-2009, 08:31 PM
June June is offline
Animal Lover

June is on a distinguished road
Default Kucing Terbiar

Pak Lubis.comei2 kucing2 terbiar ni.saya suka bebenor tkg yg warna oren putih tu takpelah Pak Lubis.kita buat mana yg termampu je.mcm saya ni,rmh dah ada 12 ekor,dari 5 ekor tambah,8,tambah 9,tambah 3. haih!! klu nak ikutkn hati lg byk nak diangkut tp keadaan rmh & $$$ yg tidak mengizinkan. so,mana2 yg ada saya amik,neuter,vaksin & kasih put up for adoption.biasanya kitten ni peluang utk di adopt besar dr adult cat.
Reply With Quote
Old 09-09-2009, 09:06 PM
Pak Lubis's Avatar
PetFinder Guru

Default Re: Kucing Terbiar

Ada lagi yg comel Jun. Tapi gambar tak jadi..warna itam kelabu berkilat.. Telinga terlipat ..mata bulat.. Amboi cantik tul.. Rasanya macam kucing yg ternama. Tanya mamak kedai tu kucing siapa ..dia kata tak ada org punya. Ambil gambar pakai flash mata nya akan bercahaya. Kalau pergi pasar borong lagi bnyk. Tapi dia org gemuk2 . Nnti dapat snap saya post kan gambarnya
Reply With Quote
Old 09-09-2009, 10:20 PM
nurkasih's Avatar
nurkasih nurkasih is offline
~feline attaché

nurkasih is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by Pak Lubis View Post
Ada lagi yg comel Jun. Tapi gambar tak jadi..warna itam kelabu berkilat.. Telinga terlipat ..mata bulat.. Amboi cantik tul.. Rasanya macam kucing yg ternama. Tanya mamak kedai tu kucing siapa ..dia kata tak ada org punya. Ambil gambar pakai flash mata nya akan bercahaya. Kalau pergi pasar borong lagi bnyk. Tapi dia org gemuk2 . Nnti dapat snap saya post kan gambarnya
Telinga terlipat takder orang punyer.. American curl kat tepi jalan?..Uishh..biar betull
Old 09-09-2009, 10:41 PM
Pak Lubis's Avatar
PetFinder Guru

Quote:
Originally Posted by nurkasih View Post
Telinga terlipat takder orang punyer.. American curl kat tepi jalan?..Uishh..biar betull
Nanti kalau saya jumpa saya akan ambil kan gambar ..... .... dia tengah makan sisa sisa dikedai mamak ..Saya dah nak tangkap dia lari .... Tak tau le jenis kucing .. saya taklah pakar sangat. tapi bulunya tak tebal macam DSH je ... kaler hitam berdebu dan berkilat... Mungkin kucing hilang kot ...
Reply With Quote
Old 09-10-2009, 12:25 AM
kuntum's Avatar
kuntum kuntum is offline
PetFinder Guru

kuntum is on a distinguished road

Ish tak tahan rasanya tengok kucing2 terbiar macam tu...dah la keadaan cuaca tak menentu sekarang ni. Mana lah tempat diorang berteduh I baru ambik 2 ekor dari tepi longkang...sian tau huhu!!

Itulah...sapa yang banyak duit sangat tu biar American curl sepah2 tepi jalan...ni nak marah ni...
Reply With Quote
Old 09-10-2009, 12:45 AM
Pak Lubis's Avatar
PetFinder Guru

tak tau sama da betul american curl atau mungkin bombay . Tapi tengok tinganya tak tegak mcm kucing2 lain . Matanya memang cntik ..kuning.. Masa tu dia renung saya ketika saya panggil . Mereka tgh keliaran cari sisa makan disitu. Ingat nak intai lagi malam ni dan bwk pet carrier. Malas pulak.. Tetapi kalau sesiapa nak tgk ..nanti saya pastikan samaada dia ada pada malam2 yg lain atau tidak
Reply With Quote
Old 09-10-2009, 04:07 PM
solehah1505 solehah1505 is offline
PetFinder Guru

solehah1505 is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to solehah1505

wahh...american curl?tucen mahal pn ada jgk yg tbiar yew...ckp pasal ni...ri tu i ada pg mkn kat doraisami...ada kat kdai mamak tu sekor bengal wrna oren..lawanye....xsmpat nk amik gmbr dia...
Reply With Quote
Old 09-10-2009, 04:45 PM
Pak Lubis's Avatar
PetFinder Guru

Quote:
Originally Posted by solehah1505 View Post
wahh...american curl?tucen mahal pn ada jgk yg tbiar yew...ckp pasal ni...ri tu i ada pg mkn kat doraisami...ada kat kdai mamak tu sekor bengal wrna oren..lawanye....xsmpat nk amik gmbr dia...
Kalau setakat kucing siam tu .... banyak ... kucing parsi atau mix belum ada nampak lagi .. kucing kucing ni banyak dikedai makan dan kedai runcit yang ada jual ayam segar .... dan sudah tentunya pasar borong selangor di seri kembangan ini.

Di depan kedai klinik haiwan pun ada .... baby petshop ..equine park ... dia orang bagi makan pun yang itu .... mungkin dah di kembirikan... badan besar ..warna hitam puteh
Reply With Quote
Old 09-10-2009, 04:48 PM
nurkasih's Avatar
nurkasih nurkasih is offline
~feline attaché

nurkasih is on a distinguished road

Quote:
Kalau setakat kucing siam tu .... banyak ... kucing parsi atau mix belum ada nampak lagi .. kucing kucing ni banyak dikedai makan dan kedai runcit yang ada jual ayam segar .... dan sudah tentunya pasar borong selangor di seri kembangan ini.

Di depan kedai klinik haiwan pun ada .... baby petshop ..equine park ... dia orang bagi makan pun yang itu .... mungkin dah di kembirikan... badan besar ..warna hitam puteh
ala..kesiankan.. I macam i pernah cita kat FK sebelum nieh jugak.. Kucin kat kantin sekolah berlambak..macam tabby pun ada..gemok... Sekarang dah 3 ekor berhijrah datang depan umah i ( sek ngan umah dekat).. nak pegang still tak boleh2 lagi...

Takkan American Curl kot.. tapi takpelah..mana tahu kan... t letak gambar tau..
Old 09-11-2009, 01:10 AM
Pak Lubis's Avatar
PetFinder Guru

Hari ini cari lagi kucing kucing tersebut dan tak jumpa kucing yang dikatakan pada awal thread ini. Hanya jumpa seperti yang di gambar di bawah ini. Walaubagaimana pun saya akan mencari lagi....

anak kucing ini tengah mencari makan di timbunan sampah sisa makanan

Sakit ke kucing ini ... tak bergerak nak beranak agaknye

Seekor anak kucing bersama ibunya dibawah laluan parit.
Ada cerita tentang kucing ini.. sedih jugak
.

Last edited by Pak Lubis; 09-11-2009 at 02:08 AM.
Reply With Quote
Old 09-11-2009, 10:37 AM
solehah1505 solehah1505 is offline
PetFinder Guru

solehah1505 is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to solehah1505

Quote:
Hari ini cari lagi kucing kucing tersebut dan tak jumpa kucing yang dikatakan pada awal thread ini. Hanya jumpa seperti yang di gambar di bawah ini. Walaubagaimana pun saya akan mencari lagi....

anak kucing ini tengah mencari makan di timbunan sampah sisa makanan

Sakit ke kucing ini ... tak bergerak nak beranak agaknye

Seekor anak kucing bersama ibunya dibawah laluan parit.
Ada cerita tentang kucing ini.. sedih jugak
.
comel2 diorunk ni...kesian terbiar camtu je..yg pregnt tu mst ank2 dia cantekkan...macm mana la dia nk berank nanti...
Reply With Quote
Old 09-11-2009, 11:47 AM
kuntum's Avatar
kuntum kuntum is offline
PetFinder Guru

Huwaaaa!!!! Sedih nye....!! Semoga ada org dapat adopt kucing2 tu...tak tahan tengok kitten cari makan kat sampah...huwaaa!!!
Reply With Quote
Old 09-11-2009, 12:16 PM
Pak Lubis's Avatar
PetFinder Guru

kalau bnyk duit mmg saya kutip mereka2 ini. Ni mungkin ada kucing bunting nak beranak di rumah saya ..dia dah berlegar mencari pot dan kdg berehat serta duduk kat store terbuka tetapi beratap dirumah saya. Pagi tadi saya dah letak kotak monitor pc saye dan letak lapisan surat khabar.. Hanya buat persediaan jika dia teringin nak beranak dirumah saya ni supaya dia tidak beranak ditempat yg tidak selamat
Reply With Quote
Old 09-11-2009, 05:22 PM
hatemetoday's Avatar
hatemetoday hatemetoday is offline
PetFinder Guru

hatemetoday is on a distinguished road

sighh! berat mata memandang...mrempat mintak belas dan ihsan ...kais pagi makan pagi kekdahnye...kadang tengok anak2 bulu kat rumah tuh ..fikiran jadik jahat sampai boleh imejin kalau lah korang aku tak kutip dulu..apa lah jadik agaknye...isk tak baik tak baikk....

kind people take home and feed the stray
smart people feed and leave the stray

aku amek satu falsafah sorang cat lover ..she was featured in SEpt - Her World? Women Weekly? (tak prasan)...yg kat rumah jek ade lam 30 ekor...kudus to her....

Last edited by hatemetoday; 09-11-2009 at 05:44 PM.
Reply With Quote
Old 09-11-2009, 07:57 PM
kuntum's Avatar
kuntum kuntum is offline
PetFinder Guru

Quote:
Originally Posted by hatemetoday View Post
sighh! berat mata memandang...mrempat mintak belas dan ihsan ...kais pagi makan pagi kekdahnye...kadang tengok anak2 bulu kat rumah tuh ..fikiran jadik jahat sampai boleh imejin kalau lah korang aku tak kutip dulu..apa lah jadik agaknye...isk tak baik tak baikk....

kind people take home and feed the stray
smart people feed and leave the stray

aku amek satu falsafah sorang cat lover ..she was featured in SEpt - Her World? Women Weekly? (tak prasan)...yg kat rumah jek ade lam 30 ekor...kudus to her....
Betol hate, I pun kadang2 imagine, kalau la si kecik ni papa dia tak resque, apa jadi kat dia.... Kesian tengok dia takut2 bila tengok org. makan pun rebut2..huwaaaaaa!! Tak nak2...i tak tahan tengok kucing2 mcm tu!!!
Reply With Quote
Old 09-12-2009, 08:27 PM
Pak Lubis's Avatar
PetFinder Guru

Quote:
kalau bnyk duit mmg saya kutip mereka2 ini. Ni mungkin ada kucing bunting nak beranak di rumah saya ..dia dah berlegar mencari pot dan kdg berehat serta duduk kat store terbuka tetapi beratap dirumah saya. Pagi tadi saya dah letak kotak monitor pc saye dan letak lapisan surat khabar.. Hanya buat persediaan jika dia teringin nak beranak dirumah saya ni supaya dia tidak beranak ditempat yg tidak selamat
Kucing tersebut telah beranak.... 5 ekor .... Tak berani nak kacau sangat nanti ibunya pindah ditempat yang tak selamat. Kucing ini melahirkan anak tengah malam semalam di tempat yang telah saya sediakan. .. 4 daripadanya warna putih bertompok hitam... Semuanya tengah lelap didakapn ibunya .. satu warna putih bertompok hitam kuning... tentunya betina... yang lain belum pasti.... Harap mereka sihat dan selamat .....HARAP BANTU SAYA .........

Last edited by Pak Lubis; 09-12-2009 at 09:04 PM.
Reply With Quote
Old 09-12-2009, 09:17 PM
kuntum's Avatar
kuntum kuntum is offline
PetFinder Guru

Harap bantu dari segi apa Pak Lubis?
Reply With Quote
Old 09-12-2009, 09:22 PM
Pak Lubis's Avatar
PetFinder Guru

Quote:
Originally Posted by kuntum View Post
Harap bantu dari segi apa Pak Lubis?
Apa apa yang berkaitan dengan penjagaan kucing ini seperti nasihat atau tunjuk ajar ...Dan boleh ke saya pindahkan dia kedalam kurungan ...? Tidak kah dengan berbuat demikian, siibu akan memindahkan anaknya ketempat lain..
Reply With Quote
Old 09-12-2009, 10:21 PM
kuntum's Avatar
kuntum kuntum is offline
PetFinder Guru

Oh...saya pun baru berjinak2 juga bela kucing ni. Tak pe saya try bantu apa yang termampu...dan nanti tunggu otai2 kat sini bantu pulak...

Apa yang saya selalu buat kat kucing stray yang ada anak, saya selalu ambik ati mama dia dulu. Bagi makan. Kalau Pak Lubis nak try bagi makan, try bagi ayam rebus lepas tu kibbles untuk kitten. Sebab untuk ibu kucing, sebaik2nya bagi kibbles untuk kitten. Nak ambik ati ibu kucing ni, bergantung pada ibu la. Ada yang garang giler (ni kena sabbbarrr sangat). Dan ada yang terus jinak bila dah bagi beberapa kali. Lepas tu bila dah jinak, Pak Lubis bagilah makanan kibbles dan ayam rebus kat si ibu & anak2 seperti biasa.

Tapi sebelum tu, saja la nak tanya. Pak Lubis nak adopt terus ke anak2 tu atau just nak jaga buat sementara waktu?

Kalau cadang nak adopt, bila anak2 kucing tu dah berpisah susu dengan ibunya. Kebiasaannya, dalam umur 2 bulan. Lepas tu, beli la apa2 yang patut...mcm kandang, litterbox, pasir....bila dah cukup besar, pegi antar vaccine. Dah tu, bila dah umur dalam 6 bulan, bolehlah hantar neuter/spay.

Kalau cadang tak nak bela...teruskan bagi makan. Tapi apa yang saya buat, saya sentiasa make sure anak2 tu jinak dengan kami supaya senang kami nak sunatkan mereka nanti. Tapi ingat tau...jgn lupa sunatkan diorang.

Tak tahu la apa yang saya bagitahu kat Pak Lubis ni betol ke tidak. Itu serba sedikit la yg boleh saya tolong. Nanti forumer yang lebih arif boleh tambah or betolkan...
Reply With Quote

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules