PetFinder.my

PetFinder.my (https://forums.petfinder.my/index.php)
-   Rescuers & Fosterers (https://forums.petfinder.my/forumdisplay.php?f=14)
-   -   mummy n baby cat for adoption (https://forums.petfinder.my/showthread.php?t=2271)

simba 05-18-2009 09:18 PM

mummy n baby cat for adoption

5 Attachment(s)
ni ader kucing stray kat bawah apartmen aku. kucing ni asalnya ader tuan kat apartment nie, tapi lepas kucing nie mengandung terus dibuang. maklumat nie aku dapat dari cleanner2 kat sini. so sbb rumah aku pun dah penuh dgn kucing2 aku... maka aku nak tolong kucing2 nie dapat tuan yang ok. she is friendly cat. kalau boleh angkut dengan anak2 dia sekali.... very cute!

so kepada yang berminat boleh tel : 019 2812791 simba

adamyala 05-18-2009 09:51 PM

Re: mummy n baby cat for adoption

kesian betul tengok nasib kucing2 ni
selamba je org tu yek..bila kucen ngandung, buang aje kat bwh apartmen.
Rasa nak jugak berkenalan dgn org tu...{cool}{cool}{angry}

ini lah sbbnye kenapa senior2 kat PF ni selalu pesan
nuter kucen, nuter kucen, spay kucen, spay kucen you all !!!!!!
ha..you all tengok la sendiri nasib kucen2 jadi mcm ni
mereka ni yg sepatutnya jadi haiwan kesayangan
tinggal dalam rumah, dpt mkn, minum dan kasihsyg
tapi tengoklah keadaan durg tu skrg ....
kak zai nak ckp panjang lagi sebenarnya ni
tapi darah tinggi dah naik...takut darah kua kot idung lak karang..{angry}

Quote:

Originally Posted by simba (Post 44277)
ni ader kucing stray kat bawah apartmen aku. kucing ni asalnya ader tuan kat apartment nie, tapi lepas kucing nie mengandung terus dibuang. maklumat nie aku dapat dari cleanner2 kat sini. so sbb rumah aku pun dah penuh dgn kucing2 aku... maka aku nak tolong kucing2 nie dapat tuan yang ok. she is friendly cat. kalau boleh angkut dengan anak2 dia sekali.... very cute!

June 05-18-2009 10:23 PM

sedihnya aku baca nasib si ibu kuicng yg mcm habis manis sepah dibuang {cry2} jiran aku pun sama zai.bila kucing dia bunting,dia buang keluar.nasib baik kucing tu dpt mkn kat rmh aku.skrg ni dah kena spay,anak2 dia ada yg org adopt.tinggal si Belang yg msh sama aku.

Simba,ko buka for adoption kat main menu tu.lebih ramai org blh view.kat sini klu bukan member tak blh view gambar.

Quote:

Originally Posted by adamyala (Post 44278)

simba 05-18-2009 10:48 PM

Quote:

Originally Posted by June (Post 44280)
sedihnya aku baca nasib si ibu kuicng yg mcm habis manis sepah dibuang {cry2} jiran aku pun sama zai.bila kucing dia bunting,dia buang keluar.nasib baik kucing tu dpt mkn kat rmh aku.skrg ni dah kena spay,anak2 dia ada yg org adopt.tinggal si Belang yg msh sama aku.

Simba,ko buka for adoption kat main menu tu.lebih ramai org blh view.kat sini klu bukan member tak blh view gambar.

kak june, tak tahuler camner nk buka kat main menu tuh....

June 05-18-2009 11:31 PM

bila ko mula2 log in,itulah main menu Petfinder.nanti ko nampaklah menu utk buka adoption post.

Quote:

Originally Posted by simba (Post 44283)
kak june, tak tahuler camner nk buka kat main menu tuh....

linda_gamble 05-19-2009 08:23 AM

adoyai....comel tue kucen nyer...{cry2}{cry2}
erm.....ini macam punyer olang pon ada ka? {angry}{angry}

simba 05-19-2009 04:01 PM

Quote:

Originally Posted by June (Post 44288)
bila ko mula2 log in,itulah main menu Petfinder.nanti ko nampaklah menu utk buka adoption post.

kak june sorry ler.. memang x nampak langsung pun main menu tuh.... ni orang bt iklan kat mudah.my jugak... nak cepat2 lego..... bior selamat2 budak2 tuh... jangan sampai dbkl angkut dah...

June 05-19-2009 05:36 PM

simba,mcm mana tak blh nampak main menu {shy} klu ko masuk web PF ni,first mesti ke main menu tu baru ko masuk ke ruang forum ni.cuba ko tgk sekali lg.

Quote:

Originally Posted by simba (Post 44364)
kak june sorry ler.. memang x nampak langsung pun main menu tuh.... ni orang bt iklan kat mudah.my jugak... nak cepat2 lego..... bior selamat2 budak2 tuh... jangan sampai dbkl angkut dah...

hatemetoday 05-19-2009 05:56 PM

Quote:

Originally Posted by adamyala (Post 44278)

udah yongg..sabo yek sabo...ghebah kome kaghang...sape nak nulung..senang betul hati perot owner dia yek...{cry}{cry}..lekas put all of them in petfinder profile tuh...insyaAllah..kita doakan yg tebaik...{sick}

hatemetoday 05-19-2009 05:58 PM

Quote:

simba, jgn lupa post kat cari.com.my ye..situ pon ada jugak mata2 yg berminat...iskk comel2 nye lahai...hantap badan yg tricolor tuh...

fffrrr 05-20-2009 02:59 PM

Quote:

Yg grey tu mommy cat ke? Nampak mcm Russian Blue. If it is, baik someone ambik the whole family. Normally, mommy kucing dari breed ni SGT sayang pada anak2. Not to say yg lain tak syg tapi usually dieorg pandai jaga anak. But if it is a Russian Blue takut org ambik buat breeding machine lak. Susah susah...

Mmg sakit hati lah bile dgr orang buang je kucing die because die sendiri irresponsible tak neuter/spay kucing die to prevent unwanted kitties.{angry} Haih...

If I had space, I'd take them in. They're all BEAUTIFUL. Why not try directly contact fosterers. I've tried that before and alhamdullilah ramai yg reply willing to help. Try ye...cari dekat fosterer listing tu. Tapi hati2 ada yg terus terang cakap die cat breeder or suka breed cats and they sound suspicious mcm byb plak.

Insyallah. Anyone yg mampu pasti akan menolong kucing2 ini. I hope the best for them!

hatemetoday 05-20-2009 03:23 PM

kan ffrrrr...semlm akak nak sebot la spesis russian blue ala2 korat nih..tapi tak tesebot sbb takot salah ...semalam pon aku jumpa emak kucing lam pantang ngan baby dia kaler hitam sekor kat tepi kedai mamak bwh apartment aku nih..iskk seketol ayam gowen jek mampu aku kasik mummy cat tuh...

simba 05-30-2009 06:23 PM

Quote:

Originally Posted by June (Post 44381)
simba,mcm mana tak blh nampak main menu {shy} klu ko masuk web PF ni,first mesti ke main menu tu baru ko masuk ke ruang forum ni.cuba ko tgk sekali lg.

kak june, susah2 sangat kak june tolong postkan kt main menu ler.... kak june... orang tak sampai hati ler kak june. esok persatuan penduduk kat sini nk buat mesyarat agung ... akak cleaner kat sini kata diaorg nak bawa ke minit mesyuarat nak minta dbkl angkut kucing2 nie....

apa 2 hal kak june telefon cleaner nie boleh sbb org esok pg dh g penang sampai hari khamis dah... no tele cleaner nie = 012 9164471 maria.

June 05-30-2009 09:35 PM

Y Allah!! Simba.ko nak akak buat apa tepon dia?? rmh akak ni dah ada 12 ekor kucing dlm rmh,diluar ada 6 ekor,kat bawa yg setia menunggu siang dan malam ada 6 ekor.nak letak kat mana pula kucing2 tu?? lg pun ko dok mana?? akak dok mana??

akak dah takde keupayaan lagi nak amik durang ni.fullhouse.{sick}

Quote:

Originally Posted by simba (Post 45764)
kak june, susah2 sangat kak june tolong postkan kt main menu ler.... kak june... orang tak sampai hati ler kak june. esok persatuan penduduk kat sini nk buat mesyarat agung ... akak cleaner kat sini kata diaorg nak bawa ke minit mesyuarat nak minta dbkl angkut kucing2 nie....

apa 2 hal kak june telefon cleaner nie boleh sbb org esok pg dh g penang sampai hari khamis dah... no tele cleaner nie = 012 9164471 maria.

Zarul 05-31-2009 02:44 PM

Quote:

Originally Posted by fffrrr (Post 44450)
Yg grey tu mommy cat ke? Nampak mcm Russian Blue. If it is, baik someone ambik the whole family. Normally, mommy kucing dari breed ni SGT sayang pada anak2. Not to say yg lain tak syg tapi usually dieorg pandai jaga anak. But if it is a Russian Blue takut org ambik buat breeding machine lak. Susah susah...

Russian blue mata mesti hijau

simba 06-05-2009 11:22 AM

Quote:

Originally Posted by June (Post 45773)
Y Allah!! Simba.ko nak akak buat apa tepon dia?? rmh akak ni dah ada 12 ekor kucing dlm rmh,diluar ada 6 ekor,kat bawa yg setia menunggu siang dan malam ada 6 ekor.nak letak kat mana pula kucing2 tu?? lg pun ko dok mana?? akak dok mana??

akak dah takde keupayaan lagi nak amik durang ni.fullhouse.{sick}

eheheh sorry ler kak june.... sbb dah urgent sgt dah nie... tapi bila baca kes kak june x sampai ati ler plak nk susahkan kak june.. tapi x per... simba akan cuba cara lain tuk selamatkan kucing2 nie..

June 06-05-2009 11:45 AM

akak bukan tak nak tlg tp akak punya priority kucing2 dekat area kami dulu.skrg ni pun dah bersepah stray kat sini.tak cukup tangan dibuatnya.ko kena buat kat area ko sendiri.masing2 punya area.

Quote:

Originally Posted by simba (Post 46409)
eheheh sorry ler kak june.... sbb dah urgent sgt dah nie... tapi bila baca kes kak june x sampai ati ler plak nk susahkan kak june.. tapi x per... simba akan cuba cara lain tuk selamatkan kucing2 nie..

simba 06-05-2009 05:21 PM

buat semua...

berita sedih petang tadi cleaner tu bgtahu kat simba anak-anak kucing tuh telah dibuang oleh seseorang. tapi tak tahu saper punya kerja. diorang buat waktu sibuk2 solat jumaat. yang tinggal ibu kucing tuh jer.....saper2 nak adopt itu ibu kucing bolehler hubungi simba...

thats all....{cry}

booboo 06-23-2009 08:52 AM

laa...sapa la yg smpi hati buang kitten 2.{ohmygod}..da la baby lagik!! da 2 cara apa agaknya dia buang kitten 2....ishkk...ngeri plak klu pikir2.....mara neh!!{angry}{cry2}
badigol btol la...pisahkan mak n anak dia...cuba masa kecik2 pisahkan orgyg buang 2 ngan mak dia..leh ke dia survive....huh!!{nah}

simba 06-23-2009 04:41 PM

Quote:

Originally Posted by booboo (Post 49347)
laa...sapa la yg smpi hati buang kitten 2.{ohmygod}..da la baby lagik!! da 2 cara apa agaknya dia buang kitten 2....ishkk...ngeri plak klu pikir2.....mara neh!!{angry}{cry2}
badigol btol la...pisahkan mak n anak dia...cuba masa kecik2 pisahkan orgyg buang 2 ngan mak dia..leh ke dia survive....huh!!{nah}

BOOBOO.... sorry.. nak maklumkan kat semua.... yang salah faham telah berlaku... sebenarnya anak2 bulu tuh... dibuat main oleh anak2 orang.... so cari2 punya cari berterabur kat tingkat2 kat rumah nie. kesian anak kucing tuh... fobia jerrr.... tapi la nie cleaner tuh dah amik anak2 kucing tuh untuk dijaga sementara menunggu org untuk adaption.perhhh

All times are GMT +8. The time now is 01:08 AM.