PetFinder.my

PetFinder.my (https://forums.petfinder.my/index.php)
-   Cats & Kittens (https://forums.petfinder.my/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Newbie here - Baru bela kucing (https://forums.petfinder.my/showthread.php?t=8393)

deesha 09-30-2016 05:12 PM

Newbie here - Baru bela kucing

Salam semua,

Saya baru berjinak2 bersama sibulus...
Mintk tunjuk ajar dari senior..

1) Mcmana nak vaksin dan deworned kan kucing?
terus ke klinik veteriner je kan?

2) Apakah dry food yg sesuai utk si bulus? sya tgk byk sangat brand dikedai2..
xtau nak buat pilihan..

Sila beri tunjuk ajar..

Rosa28 10-11-2016 06:32 PM

Re: Newbie here - Baru bela kucing

Salam Deesha, saya jugak newbie bela kucing, tak tau apa yang perlu dipentingkan semasa beli makanan kucing kerana saya juga nampak banyak brands kat supermarket. Ada google sini sana, tapi confuse lah.

Jika ada siapa-siapa yang boleh tunjuk ajar, saya berterima kasih dulu!!

Deesha, kamu tau apa forum lagi di Malaysia yang boleh kami cari info?

deesha 10-12-2016 02:01 PM

Sya pun xpasti website mana forum yg aktif, sya join grup di FB bkenaan kucing utk sebarang persoalan..lebih mudah mereka yg pencinta kucing respons..utk makanan kucing yg sya dapat tahu kebanyakkan yg ada di pasaraya kurang bagus sebb ada kndungan soya, jagung, bergaram & 'by products'..

antara kebanyakkan brands yg disyorkan spt Royal Canin & Blackwood yg hnya ada di petshop...xde di pasaraya

Rosa28 10-12-2016 05:54 PM

Ohh, apa fb page you join ya? Itu Kelab Kucing Malaysia? Ohh okay RC dan blackwood, kamu sudah coba bagi kucing you? Tapi agak mahal sikit kan ini imported. Saya juga xpasti mahu beli mana brand. Ada orang kata Powercat bagus juga.

ftnqiela 10-30-2016 11:34 AM

Hi,
Sy bagi kucing2 sy makan kibbles Blackwood, agak expensive tp itu antara makanan yg okay. If cari dekat mudah.com ada yang jual dengan harga yg murah (beli borong). Blackwood mmg x dijual di malls. U tinggal di area mana?

Pernah bg kucing powercat, diorang xsuka. Bila datang bau terus lari. {mwidegrin}

ftnqiela 10-30-2016 11:42 AM

Hi deesha,

Yup, terus bawa kucing ke veterinar..doc akan check kucing tu dulu. Utk vaccin, kucing mestilah bebas dr penyakit.U bawak jumpa doc, they will know what to do. =)

Sekiranya kucing sihat, vaccin akan diberi sekali setiap bulan. After vaccin kali kedua, cuma vaccin tahunan yg diperlukan. Utk vaccin fee, berbeza mengikut klinik. Rasanya rm40+. Pegi ke klinik kerajaan, more cheaper compared to klinik swasta.

deesha 10-30-2016 03:20 PM

Quote:

Originally Posted by ftnqiela (Post 104544)
Hi,
Sy bagi kucing2 sy makan kibbles Blackwood, agak expensive tp itu antara makanan yg okay. If cari dekat mudah.com ada yang jual dengan harga yg murah (beli borong). Blackwood mmg x dijual di malls. U tinggal di area mana?

Pernah bg kucing powercat, diorang xsuka. Bila datang bau terus lari. {mwidegrin}

Kucing sya pn xsuka Powercat..oklah sya nk cuba Blackwood plak..tgk samada diorg suka ke x..thanks ya

ftnqiela 10-31-2016 02:03 PM

1 Attachment(s)
Boleh try cari di mudah.com kalau nak yang murah, selalunya kena beli borong.

Selamat mencuba! {mbiggrin}

All times are GMT +8. The time now is 11:26 PM.