PetFinder.my

PetFinder.my (https://forums.petfinder.my/index.php)
-   Recipes (https://forums.petfinder.my/forumdisplay.php?f=76)
-   -   Juadah Berbuka (https://forums.petfinder.my/showthread.php?t=2717)

hatemetoday 08-27-2009 12:50 PM

Re: Juadah Berbuka

smalam tak sempat balik umah...bebuke kat a&w..bajet mak 18 hengget makan dua orang dpt nasik putey dgn sayur, ayam masak lomak cili api (pekat perrhh) + kurma dua bijik, 2 air rootbeer gelas besor dgn dessert waffer topped with vanilla icecream glazed with stroberi sos...{happy}

farahnm 08-27-2009 01:19 PM

Linda da pi Putrajaya nye bazar ramadhan?
kedai mana yang boleh tahan n sedap?
semalam beli gulai daging isi liat macam daging gajah. {cry}{cry}

Quote:

Originally Posted by linda_gamble (Post 58363)
wahh...sedap2nya semuer masak..
pandainya kak iman wat kuih..

akak liinda kat kampung wat kuih pelita berniaga..
tapie sedap..kat sinie carik kuih pelita..tak jumper lage..
petang nie cam nak carik kuih lopez lah....
sedapnyaaaaaaaaa.....

linda hari2 pon belie..
duk bujang ngan member..
berdua jerk satu umah..malas nak masak..
balik pon dah lewat...
alamat g bazarr jerk la..
tapie bajet memang tak larie sorang rm5-rm10..
macam2 ada..
sedap ngan tak sedap jerk..{sick}{sick}

kitty_inky 08-27-2009 01:50 PM

Cop farahn pernah makan daging gajah?macam mana tahu isi liat?hehehehehehe

{shy}{shy}{shy}.Kalu lin rajin ,and teringin makan rendang selalunya lin beli perencah siap brahmin rendang nyer...masak..kita kalu masak sendiri mana pakai daging kotak kan?peniaga nak jimat cost.....pakai la daging hak muraaaah sekali.

Linda, ni cuti panjang weekend ni rasanya lin nak ziarah baram-baram yang ade..kampung baru, melawati, putrajaya...hehehehhee

kitty_inky 08-27-2009 01:51 PM

kak hate 18 untuk 2 org kat a&w murah la kalu 18 hinggit kan?nak gak aiskrim..tapi petang kang mesti hujan......{cry}{cry}{cry}.sejuk tak bleh makan lak

imann 08-27-2009 02:26 PM

kitty....akak mmg keje...lepas masak tu mmg penat le..sementara cuti skolah ni..anak dara tu ada kat umah...leh gak tlg2....esok lusa kalau dia dah balik asrama...jenuh gak...mau bersilat akak kat dapor....

ina...nan ado tu yg tak kose tu....rasanya semua param mahal dah skrg ni....

june...aku pun tggu gak bila vendor kat opis ni nak sponser buka pose...sah2 aku tak tolak...wakakakak....

linda_gamble 08-28-2009 08:57 AM

Quote:

Originally Posted by farahnm (Post 58372)
Linda da pi Putrajaya nye bazar ramadhan?
kedai mana yang boleh tahan n sedap?
semalam beli gulai daging isi liat macam daging gajah. {cry}{cry}

hai farah....
linda kalo g bazar suker g tempat asam pedas melaka
tapie mahal skitllah..ikan kecik2 plak..

pastue..kalo lauk2 atau sayur..
lin slalu belie kat area2 ikan bakar @ karipap panas tue..
leh tahan gak..
kat situe penjual dier semuer bolat2..
boleh la tahan..kekadang tak sedap gak..
susah lah farah ..bazarr taun nie tak cam dulur...{arrogant}{arrogant}

anitayusof00 08-28-2009 04:35 PM

Quote:

Originally Posted by hatemetoday (Post 58203)
kome jgn sebot le yeop...teman udah tingat sarbat opah teman..tepek pisang tempat bakornye spesel..ateh tutup poyok..{shy} (ini brape kali aku buatnye di kl..ijak same ghasenye) ..krabu kerang, toge (tauge) + nyior paghut (kasik banyak..maklom ler anak cucu ghamei..nak nyukopkan semua merase)..ayor tangan tuhh ayor tangann...last but not least ikan keli masak empei2...tapi dia buatnye dua bahgian..sape tak makan keli ..ikan kembong gheboih digunenye...alahaiii...kecooooor keme..! {high}{shy}{shy}

Mak oiii...pekatnya loghat parit {shy}{shy}{shy} sepekat air asam mak aku. Hee...heee JK JK JK
Aku baru balik outstation. Beberapa ari nih tak masak la. Ari ni simple jer sebab hb tak der, so nak buat mee cantonese {good}{good}

Zarul 08-29-2009 06:32 PM

wah...hari ni semua adik beradik balik kg...best nye berbuka bersama-sama{happy}

fia86 08-30-2009 08:39 AM

semalam fia buka sorang2.. uwaaaaaaaaaaaa {msad}

bertemankan ngan anak2 bulus jek.. huhu

semalam sempoi jek masak

sutun berlada ngan tauhu goreng cicah sos.. huhu

ngan serunding daging (beli kat jalan TAR) hehe

alfian 08-30-2009 12:59 PM

kesian fia buka puasa sorg2
kalau tau, saya gi temankan semalam {shy}{shy}{victory}
serunding daging ? itu fevret saya tau {high}{high}

anitayusof00 08-30-2009 04:13 PM

WAAAA......marah betul engkorang yek....
Tu pasal la aku tak berapa suker nak gi baram @ param.....karang bila menyumpah2 sebab rega makanan mahal & tak logik dek akal pikiran aku, terkurang lak pahala pose. Mcm baru2 ni, sebab tak sempat nak masak, aku pulak ada buat kejer sikit kat opis, so aku beli la nasi bungkus dgn lauk ikan (alaa....ikan murah jer...bukan jenis ikan mahal pun), sayur kerabu tauge & ikan bilis goreng cili sikit....dah dekat RM10. Kalau hari biasa, yg semacam tu tak smpai pun RM4 kat opis aku nihh...Tu belum masuk air lagik. Nasib baik la sedap, so pastu lega la sikit perasaan marah nii...

So, yg sebaiknya, masak sendiri. Jimat & puas makan. Penat sikit tak per....berganda2 pahala Allah beri berkat kesabaran kita berpenat-lelah memasak untuk suami & anak2.

Ari ni aku nak buat ikan bakar. Hb bawak balik ikan tilapia merah lagi, 2 ekor. Cenggitu la klu dpt hb yg kejer dgn perikanan, bila gi melawat site jer, ada la mende yg dibawak balik {happy}. Pastu ingat nak buat gulai lomak nanas + ikan masin & black pepper omelette with cheese. Kuih lak rasenya nak buat cucur udang kegemaranku.......Air - Fresh mango juice.

habidaiya 09-01-2009 08:09 AM

semalam, teringin nk makan murtabak...{high}
pergi la kt area san peng..jumpe la kedainyew..
ni la antare dialog antare pembeli (daiya) & penjual murtabak tersebut...

pembeli : bang murtabak ayam 2

penjual : alamak dek, murtabak ayam da abes..

pembeli : da abes?{moops} hmmm xpe la..bg murtabak daging 2

penjual : boleh dek ye, daging due,

pembeli : berape bang?

penjual : 4 hengget je dek.{good}

pembeli :bang, kuah nk lg satu yer.

penjual : kuah abes la dek, kari abes kuah bawang pun abes...{angry}

pembeli : aik? awal lg bang kuah da abes? {mhmph}

penjual : heh..hehe..hee..

pembeli : cmne ni bang..murtabak bnyk kuah abes..{mcanny}

penjual : bawang ade lebey sket2 nk ker?

pembeli : hah..xpe bang simpan untuk kuah esok !{mredeye}

penjual : mekasih ye dek, nnti dtg lg...

pembeli : ha..harapan la aku nk dtg balik ! (dlm hati {nah})

kuah yg die bg tu, anggaran sesudu mkn jew!!

anitayusof00 09-01-2009 11:53 AM

Sabo daiya....dugaan bulan pose tuuu....

Semalam hb bw balik ketam bunga gemuk2.....aku buat sup ketam + cendawan butang. Ada sikit lagi ketam simpan dlm fridge dulu. Esok2 buat menu lain pulak. Pastu aku masak sayur kangkung goreng belacan & sambal jawa. Tak sempat nak buat kuih sebab start masak dah lewat...kebetulan jiran sebelah bagi kuih buah melaka....rezeki. Air sarsi jer sebab dah tak sempat !!!!

Ari ni cadang nak buat spagetti, nasi putih lauk tomyam campur, kailan ikan masin & telur bungkus. Air cincau strawberry.

Tetiba lapau pulak peyut aku nihhh {shy}{shy}

kitty_inky 09-01-2009 11:55 AM

kak nita cam ne rasanye air cincau straberry?cam baru dengar je...hehehehe.resepi baru ek?{mwidegrin}

anitayusof00 09-01-2009 12:04 PM

Quote:

Originally Posted by kitty_inky (Post 58769)
kak nita cam ne rasanye air cincau straberry?cam baru dengar je...hehehehe.resepi baru ek?{mwidegrin}

Rasa dia cincau + strawberry laa....{happy} alaaa.....sekarang cincau ada mcm2 perisa laa lin....ada cincau mango, cincau lychee dll....

kitty_inky 09-01-2009 12:11 PM

ek?{what}{what}lin baru tahu..yang lin dok bese tengok cincau yang color hitam....ai..ketinggalan sungguh lin bab-bab teknologi makanan nih

anitayusof00 09-05-2009 03:07 PM

Lama tak update thread nih....WEIII....KORANG SEMUA TAK BERBUKA KER ? NAPE TAK STORY DLM NI ?
Ari ni aku cadang nak buat rendang ayam kampung, sayur campur & pengat pisang. Pisang ada sikit lagi kat dapur tu. Tambah menu lagi...buat fruit cocktail yg ramai suka masa opening kedai pakcu dulu. Hb pulak beli roti john & lepat labu kat param.
Semalam aku buat nasi beriyani, ayam masak merah & dalca. Kuih buat cucur udang (ari tu tgak jadik buat sebab hb dah beli kuih). Jiran sebelah pulak bagi roti jala & kuah kari. Cedappp....
Ari Khamis 3/9 hb bawak balik pisang, suruh goreng sebab dah 2 minggu tak makan pisang goreng. Lauk, aku buat ikan masak taucu & gulai lemak labu. Hb beli murtabak ayam & daging.

cookies4bulat 09-05-2009 03:19 PM

Quote:

Originally Posted by anitayusof00 (Post 59324)
Lama tak update thread nih....WEIII....KORANG SEMUA TAK BERBUKA KER ? NAPE TAK STORY DLM NI ?
Ari ni aku cadang nak buat rendang ayam kampung, sayur campur & pengat pisang. Pisang ada sikit lagi kat dapur tu.
Semalam aku buat nasi beriyani, ayam masak merah & dalca. Kuih buat cucur udang (ari tu tgak jadik buat sebab hb dah beli kuih). Jiran sebelah pulak bagi roti jala & kuah kari. Cedappp....
Ari Khamis 3/9 hb bawak balik pisang, suruh goreng sebab dah 2 minggu tak makan pisang goreng. Lauk, aku buat ikan masak taucu & gulai lemak labu. Hb beli murtabak ayam & daging.

terasa nak pg rumah kak nita berbuka{high}{high}{high}

anitayusof00 09-05-2009 04:09 PM

Quote:

Originally Posted by cookies4bulat (Post 59327)
terasa nak pg rumah kak nita berbuka{high}{high}{high}

Datang laa...jgn malu2, jangan segan2....{happy}{wink}

farahnm 09-05-2009 06:55 PM

Salam Ramadhan semua,

Dah lama tak jenguk PF..
dekat2 raya ni opis sibuk memanjang..
hr ni bukak pose kat umah ajek.. makan nasi putih, lauk ayam percik,daging pedas dan kerabu mangga..minum air soya..nyam nyam
lagi 30 minet nak berbuka.

All times are GMT +8. The time now is 10:34 AM.