PetFinder.my

PetFinder.my (https://forums.petfinder.my/index.php)
-   Recipes (https://forums.petfinder.my/forumdisplay.php?f=76)
-   -   Juadah Berbuka (https://forums.petfinder.my/showthread.php?t=2717)

cookies4bulat 09-05-2009 08:22 PM

Re: Juadah Berbuka

Quote:

Originally Posted by anitayusof00 (Post 59328)
Datang laa...jgn malu2, jangan segan2....{happy}{wink}

aduhai..jauhnye akak kat ipoh..{shy}{shy} arinih berbuka mkn nasik berlauk gulai lemak ikan tengiri,sayur kangkung goreng belacan,ayam masak merah,sup tulang(beli kat pasar ramadhan),karipap pusing,as for dessert ice cream!!siap beli kon tepek aiskrim{shy}{shy}

anitayusof00 09-05-2009 09:59 PM

Quote:

Originally Posted by cookies4bulat (Post 59343)
aduhai..jauhnye akak kat ipoh..{shy}{shy} arinih berbuka mkn nasik berlauk gulai lemak ikan tengiri,sayur kangkung goreng belacan,ayam masak merah,sup tulang(beli kat pasar ramadhan),karipap pusing,as for dessert ice cream!!siap beli kon tepek aiskrim{shy}{shy}

Sedap tuuuu........{high}{high}{high} masak ker beli semua tu ?

cookies4bulat 09-05-2009 10:06 PM

Quote:

Originally Posted by anitayusof00 (Post 59354)
Sedap tuuuu........{high}{high}{high} masak ker beli semua tu ?

masak{shy}{shy}tak sedap mkn kat bazar tak selera{shy}{shy}

Zarul 09-05-2009 11:50 PM

Quote:

Originally Posted by cookies4bulat (Post 59327)
terasa nak pg rumah kak nita berbuka{high}{high}{high}

betul la...terliur

anitayusof00 09-06-2009 06:25 PM

Quote:

Originally Posted by Zarul (Post 59370)
betul la...terliur

Sila la cikgu....kalau balik parit tu mari la singgah umah {good}{victory}{good}
Ari ni tak masak sebab tinggal berdua jer dgn anak. Hb outstation. Anak pulak nak berbuka dgn kwn2 dia kat surau (moreh) so tinggal la aku sorang. Jap gi nak gi cari la apa2 kat param.

cookies4bulat 09-06-2009 06:37 PM

Quote:

Originally Posted by anitayusof00 (Post 59463)
Sila la cikgu....kalau balik parit tu mari la singgah umah {good}{victory}{good}
Ari ni tak masak sebab tinggal berdua jer dgn anak. Hb outstation. Anak pulak nak berbuka dgn kwn2 dia kat surau (moreh) so tinggal la aku sorang. Jap gi nak gi cari la apa2 kat param.

ooo kat parit ke??{shy}{shy}takde la jauh dari kg saya kat kg gajah tu{shy}{shy}{shy}

adamyala 09-06-2009 06:57 PM

Quote:

Originally Posted by cookies4bulat (Post 59469)
ooo kat parit ke??{shy}{shy}takde la jauh dari kg saya kat kg gajah tu{shy}{shy}{shy}

shikin orang kg gajah ke kome weh !!!!
banyak le bende kita buleh bersoreh ......
hihihi....{happy}

cookies4bulat 09-06-2009 07:51 PM

Quote:

Originally Posted by adamyala (Post 59470)
shikin orang kg gajah ke kome weh !!!!
banyak le bende kita buleh bersoreh ......
hihihi....{happy}

{shy}{shy}ha ah keme org kg gajah..bule je nak bersoreh.. alamak kak zai..dah lari topic le kite..hihihihi{shy}{shy}
(nak cover line) arinih berbuka mkn nasik,lauk kangkung goreng,sambal ikan bilis ngan kentang,nescafe,kuih cara manis ngan kuih lapis.{shy}{shy}

adamyala 09-06-2009 08:23 PM

Quote:

Originally Posted by cookies4bulat (Post 59476)
{shy}{shy}ha ah keme org kg gajah..bule je nak bersoreh.. alamak kak zai..dah lari topic le kite..hihihihi{shy}{shy}
(nak cover line) arinih berbuka mkn nasik,lauk kangkung goreng,sambal ikan bilis ngan kentang,nescafe,kuih cara manis ngan kuih lapis.{shy}{shy}

kak zai asal tg tualang. tapi masa kecik selalu ikut mak gi pekan selasa di kg gajah. mak ramai kawan2 kat sana sebab dia kerja jururawat desa kat pulau tiga kanan. kalau sebut nama my mom mungkin your mom or grandma kenal. my mom tu quite popular gak la...among the kampong folks. maklum le kan, selalu bantu org nak melahirkan {happy}

buka posa tadi makan ayam percik, daging rendang, tahu sumbat, kuih talam berlauk dgn buah tembikai. Air soya. my hubby yang beli kat baram section 6 kota damansara. mak rehat ari ni non...hehehe {shy}

cookies4bulat 09-06-2009 08:29 PM

Quote:

Originally Posted by adamyala (Post 59480)
kak zai asal tg tualang. tapi masa kecik selalu ikut mak gi pekan selasa di kg gajah. mak ramai kawan2 kat sana sebab dia kerja jururawat desa kat pulau tiga kanan. kalau sebut nama my mom mungkin your mom or grandma kenal. my mom tu quite popular gak la...among the kampong folks. maklum le kan, selalu bantu org nak melahirkan {happy}

buka posa tadi makan ayam percik, daging rendang, tahu sumbat, kuih talam berlauk dgn buah tembikai. Air soya. my hubby yang beli kat baram section 6 kota damansara. mak rehat ari ni non...hehehe {shy}

a'ah dulu kecik2 ade gak ikot nenek gi pekan selasa..ape yek name mak kak zai tuh..mane tau mak kenal ke??{shy}{shy}off topic lagik nih..{shy}{shy}

adamyala 09-06-2009 08:36 PM

Quote:

Originally Posted by cookies4bulat (Post 59481)
a'ah dulu kecik2 ade gak ikot nenek gi pekan selasa..ape yek name mak kak zai tuh..mane tau mak kenal ke??{shy}{shy}off topic lagik nih..{shy}{shy}

nama mak akak tak leh sebut kat sini, nanti dia jadik lebey fofular dari akak..mana boleh jadi hehehe....takde la, joking je tu. my mom nama hjh. rokiah. kat kg gajah org panggil dia tok bidan kiah. ramai anak angkat dia kat sana. kalau nak raya ni, penuh la rumah dgn anak2 angkat dia je. akak balik pun dia tak perasan...{nah}{nah}

cookies4bulat 09-06-2009 09:19 PM

Quote:

Originally Posted by adamyala (Post 59482)
nama mak akak tak leh sebut kat sini, nanti dia jadik lebey fofular dari akak..mana boleh jadi hehehe....takde la, joking je tu. my mom nama hjh. rokiah. kat kg gajah org panggil dia tok bidan kiah. ramai anak angkat dia kat sana. kalau nak raya ni, penuh la rumah dgn anak2 angkat dia je. akak balik pun dia tak perasan...{nah}{nah}

ala ciannye dier..{kiss}ok nanti saya tanye opah sedara,ngan mak..opah sedara nih bidan juge dulu..{shy}{shy}cam jejak kasih pule kita nih{shy}{shy}

adamyala 09-06-2009 09:22 PM

Quote:

Originally Posted by cookies4bulat (Post 59490)
ala ciannye dier..{kiss}ok nanti saya tanye opah sedara,ngan mak..opah sedara nih bidan juge dulu..{shy}{shy}cam jejak kasih pule kita nih{shy}{shy}

selalunya bidan sama bidan tu kenal antara satu sama lain. Jejak kasih ye....hehehe {shy}

kitty_inky 09-07-2009 11:31 AM

kite tengok shamsul at bazar ramadhan show semalam..ade puding siti nurhaliza.hehehehehehehe.si shamsul tanya sal ak ade puding mawi ke..mawi dah out of date peniaga tu kata...buleh lak cam tu ek?{grin}{grin}{shy}{shy}.

Tak tahu nak buke ngan ape ari ni..

rindu masakan tok la...{cry}{cry}{cry}

habidaiya 09-07-2009 02:51 PM

minte perhatian sume...!!! {grin}

ade sesiape yg tahu charketiaw goreng yg sedap lg lazat {good} kt area KL..?

sedapnyer kalu dpt mkn waktu berbuke...{high}{high}

kitty_inky 09-07-2009 03:01 PM

Adeke org reti wat char kuew teow kat kl ni daiya..huh so far tak pernah rasa lagi yang sodap kat k.l nih.Tapi di utara kompom ade.{victory}{victory}

anitayusof00 09-07-2009 07:49 PM

Kesian aku.....ari ni berbuka sorang2 lagik. Anak & hb pegi berbuka kat surau. Penat jer aku masak ari nih. Tapi diaorg janji, balik dari surau karang diaorg akan perabiskan apa2 yg aku masak. So, since ari ni berbuka sorang2, so apa lagi....berbuka sambil mengadap tenet laa {wink}
Anyway menu aku ari ni macaroni goreng berencahkan ayam, udang, crab ball, mixed vege & mushroom, kuih pulak...jenguk dlm fridge tgk ada pau kacang segera, so kukus jer laa...org sebelah bagi bubur puteri mandi. Nasi lauk sambal udang petai & pajeri terung. Minuman...jenguk lagi dlm fridge tgk apa2 yg ada...oohhh...ada nata de coco strawberi, so itu la minuman aku ari nihh {high}{high}{high}

anitayusof00 09-07-2009 08:16 PM

Kesian aku.....ari ni berbuka sorang2 lagik. Anak & hb pegi berbuka kat surau. Penat jer aku masak ari nih. Tapi diaorg janji, balik dari surau karang diaorg akan perabiskan apa2 yg aku masak. So, since ari ni berbuka sorang2, so apa lagi....berbuka sambil mengadap tenet laa {wink}
Anyway menu aku ari ni macaroni goreng berencahkan ayam, udang, crab ball, mixed vege & mushroom, kuih pulak...jenguk dlm fridge tgk ada pau kacang segera, so kukus jer laa...org sebelah bagi bubur puteri mandi. Nasi lauk sambal udang petai & pajeri terung. Minuman...jenguk lagi dlm fridge tgk apa2 yg ada...oohhh...ada nata de coco strawberi, so itu la minuman aku ari nihh {high}{high}{high}

anitayusof00 09-07-2009 08:36 PM

Xxxxx

Zarul 09-07-2009 09:04 PM

Quote:

Originally Posted by cookies4bulat (Post 59469)

dekat je tu

All times are GMT +8. The time now is 04:07 PM.