PetFinder.my

PetFinder.my (https://forums.petfinder.my/index.php)
-   Recipes (https://forums.petfinder.my/forumdisplay.php?f=76)
-   -   Juadah Berbuka (https://forums.petfinder.my/showthread.php?t=2717)

adamyala 09-07-2009 09:20 PM

Re: Juadah Berbuka

Quote:

Originally Posted by anitayusof00 (Post 59623)
Kesian aku.....ari ni berbuka sorang2 lagik. Anak & hb pegi berbuka kat surau. Penat jer aku masak ari nih. Tapi diaorg janji, balik dari surau karang diaorg akan perabiskan apa2 yg aku masak. So, since ari ni berbuka sorang2, so apa lagi....berbuka sambil mengadap tenet laa {wink}
Anyway menu aku ari ni macaroni goreng berencahkan ayam, udang, crab ball, mixed vege & mushroom, kuih pulak...jenguk dlm fridge tgk ada pau kacang segera, so kukus jer laa...org sebelah bagi bubur puteri mandi. Nasi lauk sambal udang petai & pajeri terung. Minuman...jenguk lagi dlm fridge tgk apa2 yg ada...oohhh...ada nata de coco strawberi, so itu la minuman aku ari nihh {high}{high}{high}

kesian nita....tapi ada kabu dgn ChiChi kan ?{shy}
sebab tu kene ada anak dara. Boleh temankan mama buka kat rumah, bila abang dgn ayah pergi buka posa kat mesjid dan terawikh{wink}{wink}

anitayusof00 09-08-2009 12:17 PM

Quote:

Originally Posted by adamyala (Post 59629)
kesian nita....tapi ada kabu dgn ChiChi kan ?{shy}
sebab tu kene ada anak dara. Boleh temankan mama buka kat rumah, bila abang dgn ayah pergi buka posa kat mesjid dan terawikh{wink}{wink}

Hah.....Zai jgn tak tau....Kabu & ChiChi awal2 dah berbuka. Pastu ilang laa diaorg. Kabu masuk port tpt nyuruks dia. ChiChi pulak main2 dgn kitty jiran sebelah. Tinggal la aku berbuka sorang2 {cry}{cry}{cry}
Nak buat camner Zai...bukan tak mo anak dara, tp tak dapat2 smpai dah gv up pun {sick}{sick}

Ari ni berbuka simple jer la. Aku kepenatan sebab for the past 3 days siang malam mengadap tesis yg supervisor suruh summerize. Patutnya dulu dah buat, tp sebab bz & dia pun kata htr before raya, ni la skrg baru kalut nak buat. Finally siap juga. Then bz pulak melengkapkan personal file sebab nx week audit nak dtg check utk ISO.
So menu for today will be nasi putih dgn ikan bawal sweet n sour, sayur kangkung goreng belacan, telur masin, kuih samosa goreng (plus dua jenis lagi yg hb akan beli kat baram) & minuman fresh squeeze lemon juice.

habidaiya 09-08-2009 04:33 PM

Quote:

Originally Posted by anitayusof00 (Post 59690)
Hah.....Zai jgn tak tau....Kabu & ChiChi awal2 dah berbuka. Pastu ilang laa diaorg. Kabu masuk port tpt nyuruks dia. ChiChi pulak main2 dgn kitty jiran sebelah. Tinggal la aku berbuka sorang2 {cry}{cry}{cry}
Nak buat camner Zai...bukan tak mo anak dara, tp tak dapat2 smpai dah gv up pun {sick}{sick}

Ari ni berbuka simple jer la. Aku kepenatan sebab for the past 3 days siang malam mengadap tesis yg supervisor suruh summerize. Patutnya dulu dah buat, tp sebab bz & dia pun kata htr before raya, ni la skrg baru kalut nak buat. Finally siap juga. Then bz pulak melengkapkan personal file sebab nx week audit nak dtg check utk ISO.
So menu for today will be nasi putih dgn ikan bawal sweet n sour, sayur kangkung goreng belacan, telur masin, kuih samosa goreng (plus dua jenis lagi yg hb akan beli kat baram) & minuman fresh squeeze lemon juice.

kak nita ooi...simple ke tu...kalu daiya..murtabak skeping pun jd lah..x rajin mcm akak...mmg la nk kene g umah akak...sedap je menu buke hari2..{high}

Zarul 09-08-2009 09:29 PM

Quote:

alahai yong....kalo rhope ni simple.....kalau tak simple tak tau le rhope mana kalau yang tak simple{scared}

cookies4bulat 09-08-2009 09:36 PM

Quote:

akak..nih bukan simple lah akak{shy}{shy}kecah juge tuh nak sediakan ingredients sume{shy}{shy}nak kene squeeze lemon,pastu filling samosa tuh nak kene shredded nipis2.kalu beli kat baram tuh saya percaya lah simple..tunjuk,bayar,amek bawak balik n hidang{shy}{shy} haish..kecur air liur keme nengok menu akak{high}{high}

adamyala 09-08-2009 09:46 PM

tu lah pasal...korang baru tahu kak nita punyer 'simple' macam mana .....jom kita ramai2 gi buka posa kat umah kak nita.

Nita oiiii !!!! yang simple2 aje udah le yer....{shy}{shy}{victory}

nurkasih 09-08-2009 10:16 PM

Quote:

Originally Posted by adamyala (Post 59807)
tu lah pasal...korang baru tahu kak nita punyer 'simple' macam mana .....jom kita ramai2 gi buka posa kat umah kak nita.

Tertarik sayer baca pasal hidangan simple..tapi nampak gaya cam tak simple pun ada gak..hehehehe Ari nieh dah 18 hari posa... Rasanya perot pun dah makin kecik.. bukak posa sekarang minum air soya panas plus nasi kosong ngan ayam kicap jer sepinggan..tho banyak gak mak masak ( dah duduk umah mak lagi..so hehehe paham2 je lah)... Pastue habis.. kuih pun tak berapa makan kiter nieh..

Timbang semalam dah turun 4 kg...{shy}{shy} tapiiii... tadi jumpa kuih raya Tart Blueberry..kuang kuang kuang... nieh tengah makan..rasa cam makan Sugus pun ada gak..{shy}{shy}

adamyala 09-08-2009 10:21 PM

Quote:

Originally Posted by nurkasih (Post 59818)
Tertarik sayer baca pasal hidangan simple..tapi nampak gaya cam tak simple pun ada gak..hehehehe Ari nieh dah 18 hari posa... Rasanya perot pun dah makin kecik.. bukak posa sekarang minum air soya panas plus nasi kosong ngan ayam kicap jer sepinggan..tho banyak gak mak masak ( dah duduk umah mak lagi..so hehehe paham2 je lah)... Pastue habis.. kuih pun tak berapa makan kiter nieh..

Timbang semalam dah turun 4 kg...{shy}{shy} tapiiii... tadi jumpa kuih raya Tart Blueberry..kuang kuang kuang... nieh tengah makan..rasa cam makan Sugus pun ada gak..{shy}{shy}

uikksss..!! suka makan cookies raya ke nur ? hehe
jaga2....nanti pipi naik tembam lak pagi raya nanti. Banyak gula, butter dan semua yang menaikkan berat badan tu. Makan sikit2 jer kay...jgn lebeh.

*mcm kasi nasihat kat anak dara sendiri pulak {shy}*

nurkasih 09-08-2009 10:25 PM

Quote:

Originally Posted by adamyala (Post 59820)
jaga2....nanti pipi naik tembam lak pagi raya nanti. Banyak gula, butter dan semua yang menaikkan berat badan tu. Makan sikit2 jer kay...jgn lebeh.

kak Zai sindrom makan cookies raya sebelum raya jer..masa ari raya..dah nak muntah tengok..heheheh satu pun saya tak mamah..tambah2 kalau umah tue hidang air bergas..memang kena buat mengada yang kena minum air kosong jer..kalau tak..kembong perot den at the end of the day... hehehe

Zarul 09-08-2009 10:27 PM

Quote:

moh kite{happy}

Zarul 09-08-2009 10:30 PM

Quote:

Originally Posted by adamyala (Post 59820)

kalau saya, saya suka bahulu, bahulu mumba,putu kacang, putu jawa, pastu waktu raya kena makan lemang dengan rendang. tak mau jadi dah habis raya baru kechor nak makan lemang....

adamyala 09-08-2009 10:39 PM

Quote:

Originally Posted by Zarul (Post 59823)
kalau saya, saya suka bahulu, bahulu mumba,putu kacang, putu jawa, pastu waktu raya kena makan lemang dengan rendang. tak mau jadi dah habis raya baru kechor nak makan lemang....

arwah opah saya dulu pandai buat bahulu, bakar api atas bawah. Selalu kami bakar baulu kat bwh rumah guna sabut kelapa sebagai 'arangnya'. Pedihnya mata kene asap sampai berair, tapi tahan le juger sebab nak makan bahulu sedap {shy}

putu kacang tu fevret saya. Tapi skrg susah nak dapat. Yang acuan kayu tu pun tah mana peginya.

anitayusof00 09-08-2009 10:53 PM

Quote:

Originally Posted by habidaiya (Post 59772)
kak nita ooi...simple ke tu...kalu daiya..murtabak skeping pun jd lah..x rajin mcm akak...mmg la nk kene g umah akak...sedap je menu buke hari2..{high}

Quote:

Originally Posted by Zarul (Post 59799)
alahai yong....kalo rhope ni simple.....kalau tak simple tak tau le rhope mana kalau yang tak simple{scared}

Quote:

Originally Posted by cookies4bulat (Post 59803)
akak..nih bukan simple lah akak{shy}{shy}kecah juge tuh nak sediakan ingredients sume{shy}{shy}nak kene squeeze lemon,pastu filling samosa tuh nak kene shredded nipis2.kalu beli kat baram tuh saya percaya lah simple..tunjuk,bayar,amek bawak balik n hidang{shy}{shy} haish..kecur air liur keme nengok menu akak{high}{high}

Simple la tuu....bukan susah pun, bahan2 utk ikan & sayur kangkunbg lebih kurang jer, dua2 pakai bawang merah & putih yg ditumbuk. Cuma ikan letak halia sikit, kangkung campur ikan bilis & belacan sikit. Dua2 pakai cili blender. Bagi aku yg tak simple ialah kalau kena perah santan kelapa atau kena goreng kerisik (tak suka beli yg segera sebab kdg2 hapak). Sejam dah siap semua tu. Ehemm...jgn tak tau, samosa tu yg frozen punya laa.... {shy}{shy} aku tinggal goreng jer. Limau pun squeez jer la sambil2 tunggu samosa atas kuali {good}{good}

Quote:

Quote:

Originally Posted by Zarul (Post 59822)
moh kite{happy}

Jom.....tak muat tangan, bumbung rumah aku tadahkan....klu korang dtg, tak der manenya simple, mesti spesel punyer aku prepare {wink}{wink}{good}

Quote:

Originally Posted by adamyala (Post 59826)
arwah opah saya dulu pandai buat bahulu, bakar api atas bawah. Selalu kami bakar baulu kat bwh rumah guna sabut kelapa sebagai 'arangnya'. Pedihnya mata kene asap sampai berair, tapi tahan le juger sebab nak makan bahulu sedap {shy}

putu kacang tu fevret saya. Tapi skrg susah nak dapat. Yang acuan kayu tu pun tah mana peginya.

Duhh...mengimbas nostalgia tu Zai...Tapi dulu zaman bebudak, aku tak la tgk mak aku buat bahulu, tapi buat kuih sepit. Bakar dgn arang. Susah membuatnya tu wehhh.....confirm melecur2 la kulit terkena penyepit yg panas tu. Bila makan sedap jer...krukk krakk krukkk krakkk....padahal yg membuatnya tu perit....belum bab berdiang dekat api lagi {cry2}{cry2}

Zarul 09-08-2009 11:04 PM

Quote:

Originally Posted by adamyala (Post 59826)

tu la...putu kacang tu saya makan macam sugus je sambil tengok tv

habidaiya 09-09-2009 08:27 AM

daiya kalu raye suke cari mende2 ni..

1. tart nenas (wajib) {grin}

2. bahulu ( best dpt cecah teh o..{good} )

3. lontong ngn kuah lodeh

4. sambal kering stail jawe

5. lemang

6. ketupat palas berinti... (susah nk dapat..{high} )

perrghhh...xsabar nk tggu raye...

Zarul 09-09-2009 10:19 AM

Quote:

Originally Posted by habidaiya (Post 59861)

2. bahulu ( best dpt cecah teh o..{good} )

cecah dengan kopi o sedap

linda_gamble 09-09-2009 11:13 AM

arie nie lin nak buker
1) nasi dagang ikan tongkol
2) nasi dagang ayam kari
3) kole kacang
4) popia goreng
5) puding karamel
6) nasi tomato
7) ayam percik

itu hanya list kat orang opis jual, lin dah hafal..arie2 menu sama.
akhirnya lin pilih
1) nasi dagang ikan tongkol + ayam goreng
2) popia
3) ribena.

malas nak g bazar, malas nak carik parking..bosann

nurkasih 09-09-2009 12:48 PM

Quote:

Originally Posted by linda_gamble (Post 59885)
arie nie lin nak buker
1) nasi dagang ikan tongkol
2) nasi dagang ayam kari
3) kole kacang
4) popia goreng
5) puding karamel
6) nasi tomato
7) ayam percik

itu hanya list kat orang opis jual, lin dah hafal..arie2 menu sama.
akhirnya lin pilih
1) nasi dagang ikan tongkol + ayam goreng
2) popia
3) ribena.

malas nak g bazar, malas nak carik parking..bosann

Huish sayer ketinggalan zaman ker... kat opis pun ada jual eh..hehehehe dashyat eh... {shy}

anitayusof00 09-09-2009 06:07 PM

Quote:

Originally Posted by Zarul (Post 59838)
tu la...putu kacang tu saya makan macam sugus je sambil tengok tv

Pebret cikgu ker ? EEEE.....mintak maaf ehh.....aku paling tak suka putu kacang....taste like poison {ohmygod}{ohmygod} Tp itu la...memasing punya tekak kan....
Klu raye, aku mesti cari lontong (lagi banyak tempe lagi bagus), klu dapat ketupat palas makan dgn rendang udang, duhhh.....cedapnyer....pastu pulut kukus makan dgn rendang @ sambal @ ikan masin {high}{high}{high} Korang nak tau....aku tak leh makan lemang. Angin satu badan. Raya tahun 2007, smpai kena pegi emergency kat GH Teluk Intan tgh2 malam sebab non stop diarrhea, padahal makan lemang setakat setengah potong jer...Yg pelik tu klu makan pulut kukus, elok jer....may be tak leh makan pulut yg dimasak dlm buluh kot. Tak tau laa....klu kuih raya, semestinya tart nanas, corn flakes kismis, choc chips, biskut badam & biskut gajus (order from my mom, sedap & murah). Lain2, aku suka yg goreng2 jer - tumpi kacang hijau, tempeyek, kerepek pedas ker {high}

Menu ari nih gulai lemak ayam kampung + rebung, sayur kcg panjang + cauli flower + ayam masak padprik, anak request ikan bilis goreng cabai kering2 + kentang. Berangan lebih tp belum start masak lagi. {shy}{shy} I'Allah boleh siap punyer. Agar2 mixed fruit dah buat tadi, tgh disejukkan dlm fridge. Pesan kat hb suh cari bubur lambok. Mengidam la pulak. Minuman - air sarsi.

cookies4bulat 09-09-2009 07:45 PM

Quote:

Originally Posted by anitayusof00 (Post 59977)
Pebret cikgu ker ? EEEE.....mintak maaf ehh.....aku paling tak suka putu kacang....taste like poison {ohmygod}{ohmygod} Tp itu la...memasing punya tekak kan....
Klu raye, aku mesti cari lontong (lagi banyak tempe lagi bagus), klu dapat ketupat palas makan dgn rendang udang, duhhh.....cedapnyer....pastu pulut kukus makan dgn rendang @ sambal @ ikan masin {high}{high}{high} Korang nak tau....aku tak leh makan lemang. Angin satu badan. Raya tahun 2007, smpai kena pegi emergency kat GH Teluk Intan tgh2 malam sebab non stop diarrhea, padahal makan lemang setakat setengah potong jer...Yg pelik tu klu makan pulut kukus, elok jer....may be tak leh makan pulut yg dimasak dlm buluh kot. Tak tau laa....klu kuih raya, semestinya tart nanas, corn flakes kismis, choc chips, biskut badam & biskut gajus (order from my mom, sedap & murah). Lain2, aku suka yg goreng2 jer - tumpi kacang hijau, tempeyek, kerepek pedas ker {high}

Menu ari nih gulai lemak ayam kampung + rebung, sayur kcg panjang + cauli flower + ayam masak padprik, anak request ikan bilis goreng cabai kering2 + kentang. Berangan lebih tp belum start masak lagi. {shy}{shy} I'Allah boleh siap punyer. Agar2 mixed fruit dah buat tadi, tgh disejukkan dlm fridge. Pesan kat hb suh cari bubur lambok. Mengidam la pulak. Minuman - air sarsi.

{high}{high} Ya Ampun..rajin sungguh akak nita masak!menu saya arinih, AnW kat hentian sungai buloh{shy}{shy}(ngah menunggu bf dtg amek{shy}{shy})tak pikir lagik nak amek set ape..tapi tekak cam nak mkn monzza burger,waffle letak aiskrim,air mineral je.haish..tggu dan lihat jer la nanti sampai mkn pe{grin}

All times are GMT +8. The time now is 10:52 AM.