PetFinder.my

PetFinder.my (https://forums.petfinder.my/index.php)
-   Cat TV and Photos (https://forums.petfinder.my/forumdisplay.php?f=51)
-   -   Perkenalkan anak2 jagaan saya (https://forums.petfinder.my/showthread.php?t=2875)

thini 09-02-2009 11:34 PM

Perkenalkan anak2 jagaan saya

3 Attachment(s)
{happy} ini lah anak2 saya.. yang seekor lagi belum ada gambar, susah dapat angle.. {shy}

Yang ala2 siamese tu ibunya Serai, yg black and white tuh anak2 nya - Ketot (yg macam pakai bandit mask) and mondok (yg banyak putih)

adamyala 09-02-2009 11:37 PM

Re: Perkenalkan anak2 jagaan saya

omeinyer serai, mata biru {high}{high}
yang anak2nya saiz besar2 kan
berapa umur durang tu thini ?

thini 09-02-2009 11:40 PM

hehhehe serai tu mmg ayu dan comel - tapi takut orang.. Anak2nya dah 9 bulan kot.. Si ketot tuh kerja nya makan and tidoq - tu yg sekarang bila dokong dah berat dari serai yg 5 kg tuh

azraf 09-03-2009 06:48 AM

comel nya serai tu...

cookies4bulat 09-03-2009 08:07 AM

Quote:

Originally Posted by thini (Post 58959)
{happy} ini lah anak2 saya.. yang seekor lagi belum ada gambar, susah dapat angle.. {shy}

Yang ala2 siamese tu ibunya Serai, yg black and white tuh anak2 nya - Ketot (yg macam pakai bandit mask) and mondok (yg banyak putih)

ibunye sgt cantik!!{high}{high}tapi baby dia tak same kaler plak..{shy}{shy}baka ayah kuat nih{shy}{shy}

linda_gamble 09-03-2009 08:36 AM

erm...siamese n itam putih....
gedebus2.....gedebab2...geramnya {high}{high}

thini 09-03-2009 10:10 AM

Quote:

Originally Posted by azraf (Post 58982)
comel nya serai tu...

{muacks} thank you azraf

Quote:

Originally Posted by cookies4bulat (Post 58987)
ibunye sgt cantik!!{high}{high}tapi baby dia tak same kaler plak..{shy}{shy}baka ayah kuat nih{shy}{shy}

{sweat} Itu lah cookies, tapi tak tau la siapa bapanyer - terjumpa dia orang masa kecik2 dulu terus ambik, angkut sekali ngan serai yg ayu tuh.. Tapi{cool} semuanya well-nehaved kecuali Ketot kalau dia nak makan. Riuh satu rumah

Quote:

Originally Posted by linda_gamble (Post 58993)
erm...siamese n itam putih....
gedebus2.....gedebab2...geramnya {high}{high}

{shy} Memang dia debabs... seronok peluk dia

cookies4bulat 09-03-2009 10:33 PM

Quote:

Originally Posted by thini (Post 59004)
{sweat} Itu lah cookies, tapi tak tau la siapa bapanyer - terjumpa dia orang masa kecik2 dulu terus ambik, angkut sekali ngan serai yg ayu tuh.. Tapi{cool} semuanya well-nehaved kecuali Ketot kalau dia nak makan. Riuh satu rumah

hehehe kuceng saya mmg riuh bab mkn.kadang2 tuh ikot je mane pegi sambil miaw2 dgn sekuat hati{shy}{shy}{shy}

Daniel 09-04-2009 01:02 PM

Quote:

Originally Posted by cookies4bulat (Post 59113)
hehehe kuceng saya mmg riuh bab mkn.kadang2 tuh ikot je mane pegi sambil miaw2 dgn sekuat hati{shy}{shy}{shy}

Kucing saya pula tak pernah merasa lapar sebab bekas makanan n minuman mereka 24 jam sedia ada......unless mereka on diet ke atau tak ada selera nak makan, itu cerita lain lah.....Macam mimi saya, kalau makanan tak habis on the same day, besok dia tak akan makan lah, dia choosy sikit....{shy}{shy}

Anyway, serai n anak anak nya semua gebu gebu.....cuma gambar tak berapa jelas.....{happy}{happy}

zorro_zarra 09-04-2009 01:56 PM

comelnya.....
jealous..........
bagi makan apa jadi comel cam tu...
kongsilah rahsia,nanti kucing saya leh jadi comel cam tu....{victory}{victory}{victory}

afzan 09-04-2009 04:32 PM

Quote:

Originally Posted by thini (Post 58959)

{happy}{happy}, Serai yang mok & susah nak cari bila dah nyorok.....huhu..Ketot lagi mok & suka panjat pokok...mondok yang munconggg & penakut...keh3x hahahaha

thini 09-08-2009 11:42 AM

Quote:

Originally Posted by zorro_zarra (Post 59187)
comelnya.....
jealous..........
bagi makan apa jadi comel cam tu...
kongsilah rahsia,nanti kucing saya leh jadi comel cam tu....{victory}{victory}{victory}

{cool} hehhe zorro, kita kasik blackwood and wet food twice a day.. kalau weekend tu, kasik la ikan rebus/ bakar ker... kalau poket lum kering laaa

Quote:

Originally Posted by Daniel (Post 59178)
Kucing saya pula tak pernah merasa lapar sebab bekas makanan n minuman mereka 24 jam sedia ada......unless mereka on diet ke atau tak ada selera nak makan, itu cerita lain lah.....Macam mimi saya, kalau makanan tak habis on the same day, besok dia tak akan makan lah, dia choosy sikit....{shy}{shy}

{ohmygod} mimi pun choosy ehhh pak dani, sama dgn ketot.. gambar tak clear sebab pakai phone ajer pak dani...

Anyway, serai n anak anak nya semua gebu gebu.....cuma gambar tak berapa jelas.....{happy}{happy}

Quote:

Originally Posted by afzan (Post 59220)
{happy}{happy}, Serai yang mok & susah nak cari bila dah nyorok.....huhu..Ketot lagi mok & suka panjat pokok...mondok yang munconggg & penakut...keh3x hahahaha

hep hep afzan... hehehhe..{happy} bila nak post ur cats' pics lak

Daniel 09-08-2009 01:04 PM

Quote:

Originally Posted by thini (Post 59678)
{cool} hehhe zorro, kita kasik blackwood and wet food twice a day.. kalau weekend tu, kasik la ikan rebus/ bakar ker... kalau poket lum kering laaa

hep hep afzan... hehehhe..{happy} bila nak post ur cats' pics lak

Setakat empat ekor jer kucing yang thini ada, cukup ke.....nampak orang bela berpuluh puluh ekor, tak admire ke....{shy}{shy}?

thini 09-08-2009 01:35 PM

Quote:

Originally Posted by Daniel (Post 59705)
Setakat empat ekor jer kucing yang thini ada, cukup ke.....nampak orang bela berpuluh puluh ekor, tak admire ke....{shy}{shy}?

{grin}{shy} memang la geram pak dani, kalau boleh nak ambik lagik - tapi mommy bising laaa{scared}.. Tapi kita salute la kat pak dani and june, just to mention a few yg sanggup jaga kuceng bebanyak... kudosss {good}

Daniel 09-08-2009 01:43 PM

Quote:

Originally Posted by thini (Post 59717)
{grin}{shy} memang la geram pak dani, kalau boleh nak ambik lagik - tapi mommy bising laaa{scared}.. Tapi kita salute la kat pak dani and june, just to mention a few yg sanggup jaga kuceng bebanyak... kudosss {good}

Sebab I tinggal seorang, tak duduk sekali dengan mak. Kalau duduk dengan mak, pasti se ekor pun tak boleh bela sebab family I memang anti kucing. So I clever, hantar dua ekor shih tzu balik kampung mak tolong jagakan, senyap senyap bela kucing kat kuala Lumpur tanpa pengetahuan mereka.....mereka pernah tanya I mengapa tangan dengan kaki macam kena cakar oleh kucing, saya kata tak ada lah, luka biasa jer....yang teruk sekali kaki n tangan saya semakin hari semakin teruk macam gigitan nyamuk sebab allegic kepada kutu kutu kucing....sampai sekarang I dah tak berani nak pakai seluar pendek sebab luka luka kat kaki, hodoh sangat....apa boleh buat.....{shy}{shy}

June 09-08-2009 01:46 PM

Perkenalkan anak2 jagaan saya

uhuk!! terbatuk2 ni nama dipanggil {grin}{grin} sebenarnya akak ni takde plan nak amik pelihara kucing byk2.masa mula2 dulu ada 5 ekor je,tetiba jd tambah & tambah & tambah {ohmygod}{ohmygod} puncanya org tak nak kucing kampung yg biasa.tak cantik,tak cun,tak fluffy. nak yg cun cun & fluffy je. sudahnya simpan dlm rmhlah.kesian lak sebab mmg dari kecik dah pelihara.

anak bulus thini pun tak kurang comei & gebus {high}{high} suka sgt dgn yg kaler unik.si Serai ye? yg hitam putih tu mcm strays kat luar rmh akak.walaupun strays tp manja sgt dgn akak {shy}

Quote:

Originally Posted by thini (Post 59717)

Daniel 09-08-2009 02:07 PM

cancelled

BabyZee 09-08-2009 02:34 PM

Wah...Serai kaler macam Ayden Zee plak..Jom kita kawen kan dorng nak?
Mesti dapat anak2 siamese yang chumel extrem bangat!{grin}
Gurau saja..

Eh, ada hitler look alike plak, Kak Imann and Kak June mesti suka ni..{shy}{shy}

thini 09-08-2009 11:20 PM

Quote:

Originally Posted by June (Post 59720)
uhuk!! terbatuk2 ni nama dipanggil {grin}{grin} sebenarnya akak ni takde plan nak amik pelihara kucing byk2.masa mula2 dulu ada 5 ekor je,tetiba jd tambah & tambah & tambah {ohmygod}{ohmygod} puncanya org tak nak kucing kampung yg biasa.tak cantik,tak cun,tak fluffy. nak yg cun cun & fluffy je. sudahnya simpan dlm rmhlah.kesian lak sebab mmg dari kecik dah pelihara.

anak bulus thini pun tak kurang comei & gebus {high}{high} suka sgt dgn yg kaler unik.si Serai ye? yg hitam putih tu mcm strays kat luar rmh akak.walaupun strays tp manja sgt dgn akak {shy}

hehhe mekasih june{grin}.. Sebenarnya ada dua ekor strays lagi yg selalu kita kasik makan kat luar, ingat nak tangkap and mandikan.. Sekor tu hitam-putih gak, kalau dok sebelah Ketot & Mondok, boleh jadik adik beradik:D... Tapi yg amat garang lah pulak{scared}

thini 09-08-2009 11:23 PM

Quote:

Originally Posted by BabyZee (Post 59734)
Wah...Serai kaler macam Ayden Zee plak..Jom kita kawen kan dorng nak?
Mesti dapat anak2 siamese yang chumel extrem bangat!{grin}
Gurau saja..

Eh, ada hitler look alike plak, Kak Imann and Kak June mesti suka ni..{shy}{shy}

Haaah, Serai same akler ngan Ayden Zee tuh, suka kaler camni... Tapi sayang tak leh kawen kan Serai, sebab dia sudah ku zass kan.. hehehheh...muakakkaa hitler look alike pulak ehhh

All times are GMT +8. The time now is 09:10 PM.