View Single Post
Old 02-25-2010, 11:13 AM
June June is offline
Animal Lover

June is on a distinguished road
Default My Naughty Sherbet

Tks for the long elaboration ttg benda kecik2 yg kdg2 kita overlook dan pandang remeh.nampaknya cancel akak nak psg ambi pur kat rmh

yg masalah kuicng yg quiet & jarang bunyi ialah by the time kita discover sickenss durang,dah terlambat.mcm my Putih meowmy to Peterpan,Pokemon,Gemok,Kecik,Oni & Coklat. 1st week tgk dia limping,few days after that kwn dah tak mau mkn.the next week dah nazak

so akak rasa cara paling baik utk cegah ialah peratikan najis durang,kekerapan mkn & selalu2 pegang durang.at least klu durang mengiaw marah bila dipegang kita tau yg durang tak sihat atau ada sometime else.

Quote:
Originally Posted by kuntum View Post
Thanks for the useful insight Yan...I pun dah alihkan AAirwick puff kat bilik diorang....because apa yang u cakap tu make sense sebab I ada baca somewhere kata hidung kucing sakit kalau dia hidu bau pewangi rumah. Saya perasan kalau saya terlupa nak alihkan airwick tu dr bilik diorang..yang sekor ni kerap bersin...yang lain tidak. Depending dgn badab kucing masing2 kot..
Apa pun better jgn letak...saya letak pewangi kalau diorang tak de lam bilik tu je... Malam saya akan alih dlm toilet...
Reply With Quote