View Single Post
Old 05-16-2009, 11:54 AM
euanna's Avatar
euanna euanna is offline
Call me Yuana or Yan ;)

euanna is on a distinguished road
Default Re: kitten persian jatuh dari apartment , stupid owner

Cerita pasal kesian tgk kitten... tadi balik dari Tesco nampak seekor kitten terbujur kaku kat tingkat bawah. Kesiannya .. maybe jatuh/dicampak (dari position dia.. tak mungkin kena langgar..sebab dekat coridor) atau.. entahla..saya tak sampai hati nak tengok. A few weeks ago, kitten yang kaler macam Salem saya terbujur kaku di taman. Macam mana dia ada kat situ, saya pun tak tau... dah lama tak nampak kitten tu..tup2.. dah arwah .. yang peliknya, saya tak dengar lgsg bunyi mengiao atau bunyi kitten panik (taman tu depan flat ..boleh nampak dari tingkap).. macam mana dia mati, pun saya tak pasti.
Walaupun stray, sedih tengok.. saya tak dapat nak tolong apa..tak termampu.. hanya bisa melihat dengan rasa sayu dan sedih.

Comot memang bernasib baik.. kitten sebesar tu berjaya survive jatuh dari balkoni. Ishh.. kalau awak mampu bela dia, lovecat.. baik awal bela aje.. .. kalau balik kat owner dia.. takut jatuh lagi . IMHO, bela kitten/kucing, macam bela budak kecik. Kita kena sentiasa beringat, berwaspada supaya durang tak terlepas ke tempat2 bahaya. Esp tingkap terbuka, sliding door / balkoni (kalau duduk apartmen/flat).
Reply With Quote