View Single Post
Old 09-06-2010, 09:11 PM
maris_sa528 maris_sa528 is offline
PetFinder Guru

maris_sa528 is on a distinguished road
Default Re: Pictures of My Cats

Quote:
Originally Posted by Felix The Cat View Post
Thank you for your two cents Marini
Mempertahankan kucing and against BYB?
Amboi... sedap cakap....
Betul ke nie?
Tapi naper nak kahwinkan BB (Russian Blue) you ngan kucing abang Azmi of Sebare Pets dan sanggup bayar RM500.00 untuk mating and then bila ada anak baru ank bagi bagi?
Jangan pandai cakap orang...... fikir sendiri dulu.
As I said, it's different case. Tapi sbb Kak Nurul tanya, so let me answer. Saya dah pergi mating ke? Belum mating lagi kan? Male Russian Blue only found in his shop. And with tip top condition. No fungus, clean ear. My cat(BB) is the smartest cat I ever have in my whole life. My dad and my fren request to own one type like her. if you can give me any contact to get two fine Russian Blue(or maybe Korat or chartreux if u you doubt she is RB) di Malaysia ni, yes I akan pi amik and start planing to spay my cat very soon. As I said, I have my own reason. And I only consider Sabare after almost 6 months he offered me. That is only CONSIDER, not doing it yet. And I dun even hide it! because I know what am doing.

Quote:
Memang akk nak jual xo dalam Adpost... tapi kuncu you seorang pun nak jual kucing dia tapi bila tau akk di hentam sini cepat cepat delete post padahal kata nak simpan kucing tu then pula nak jual ngan harga RM850.00? Bukti pun ada.......
First intention dia is to trap you. This is what I know. Lepas tu kalau dia nak jual saya dah tak mahu amik tau, sbb kucing dia, so dia punya hak. The point is, Kak nurul jual ke tak? Kalau you ada masalah dia jual, then it's out from my problem. Kita bukan boleh control kawan-kawan kita, ye tak?

Quote:
Barang barang akk jual mahal?
Naper pula nak beli Blackwood dan cat toys ngan akk dan depan akk kata murah... (Ada saksi)
Then you dan Shah nak tubuhkan online petshop nama 'PetsVille' dan nak contact dari akk. (Nasib akk tak bagi)
Then kata akk jual Blackwood sangat murah naper tak up price lagi.... hah... tolong ingatkan kata kata tu.
Akk tolong orang dapatkan price murah bukan nak expoiltasi orang punya duit macam you dan Shah.
Akk tak pernah paksa orang membeli dari akk tu semua dari kerelaan diri sendiri.....
Kalo betul mahal naper orang nak beli ngan saya?
Saya tak kata semua barang mahal. Saya kata saya beli Blackwood Kitten 7.5kg dari Pet Buddy Station jauh lebih murah dan Litter Sand dari PetPlaygound pun jauh lebih murah and convenience. Siap tolong angkut masuk kereta.

Haha. Part 'Petsville' tu apa cerita? This is ssssssssooo out of topic. Funny, heh. Saya sendiri tak tau nih. Sumpah tak ingat langsung pasal Petsville. Wujud ke? Any saksi here?

Quote:
Dah la tu Marini.... malu la sket tu...
Datang ke rumah orang dengan tujuan baik konon tapi sebaliknya... nak jadi spy Shah?
Nak tengok condition lurvee?
You sendiri pun kata keadaan lurvee lebih baik dari BB you yang pernah kena chronic fungal sampai rupa macam spnyx
Cuma hujung ekor lurvee je tak ada bulu tapi sekarang dah nak tumbuh.....
Please don't make it sound as if its bad than it is.

Insaf la sebelum diinsafkan.....
1- Kak Nurul rasa Shah tu kaya ke nak gajikan Marini sebagai spy dia? Kucing pun asik mintak org je.
2- Siapa di sini yang pernah tgk fungus Lurvee? Kalau ada yang pernah tgk, mungkin sedar ekor Lurvee dah nampak macam Gengren diabetic. Hitam, berkeruping, botak. mata Lurvee pun sangat teruk. Saya siap bagi tips utk ubatkan Lurvee sbb Kak Nurul cakap tak tahu nak pakai Fungus Cream. *I swear by Allah's name. Tapi itu 2 minggu sudah, sekarang maybe dah ok, so I dun have any probs with that. Alhamdulillah.
3- 100% wrong. BB dulu ada really tiny miny fungus problem. Boleh Contact Dr Mervin dari Hand and Paws Vet Clinic, Dataran Prima,Tropicana. He can prove that. Snowy yang dulu suffered with terribly deadly fungus problem. And one of the reason I adopt Snowy is to save her from that problem. Crool can prove that. And I have thousands of their photos to prove that to.

BTW, where is your bukti? Cakap kosong tak payah. Buat penat taip saja. Anyway... Kalau ramai yang berminat nak tgk bukti, saya boleh masukkan di sini. Termasuk dgn bukti2 pengiklanan Kak Nurul(CutiePie69) di Forum Lowyat.

Tak susah pun sebenarnya. We just need your confession saja. Once you confess you mmg nak breed your cat dan with intention to sell each of your Exo kitten with RM1.8k ..... plus not saying people want to sabotage you, then everything akan kembali balik kepada sedia kala.

Saya minta maaf jika keterlaluan. This is what PF's forum for kan? Discuss perkara terbaik untuk pets and reveal the truth of the truth. Saya belajar dari apa yang selalu berlaku di sini. :)

Saya stop di sini. Saya still tunggu bukti dari Kak Nurul. Until that, I will off my pen.

Cheers.

Last edited by maris_sa528; 09-06-2010 at 09:19 PM.