View Single Post
Old 09-15-2010, 05:09 PM
izwanbest's Avatar
izwanbest izwanbest is offline
PetFinder Guru

izwanbest is on a distinguished road
Default Re: Saya Tertipu dgn EVESHARON41.. So The Others Beware..

Quote:
Originally Posted by naq1989 View Post
ni semua taktik lama,mustahil org dari luar negara nak bg kucing lawa kat kita...sebenarnya dua2 salah,sebab tamak,sorg nak tamak duit,sorg lagi tamak nak kucing murah sampai sanggup ambil risiko...kadg2 ada buyer yang tak nak tanya pendapat org lain,alasannya tak mahu org lain potong "Q" ambil kucing tu...benda ni tak berlaku kat haiwan je,tapi termasuk barang lain seperti laptop...scammer ni tak target org lelaki,sebb lelaki ni jenis syg duit,tapi diorg suke target perempuan sebb perempuan ni senang kena tipu,labur duit sikit pun takpe,janji dapat barang murah...adik saya pun hampir2 kena tipu,then dia mintak pandangan saya,then i said 'NO!",,so die ikut je pandangan saya...sama gak ngan MLM,die target perempuan.sampai my gf pun kena tipu sampai 30ribu,padahal saya dah larang,tapi die degil...now die berhutang,lastly sy bagitahu,kalau hutang tak settle dalam tempoh 2tahun,saya akan kahwin dgn pilihan keluarga...

Kesimpulannya,sebelum buat pape,tanya la dulu abg ke,bf k,atau sesapa yang ada pengetahuan luas dlam bidang IT....terus terang saya katakan,saya sikit pun tak kesian dengan perkara macam ni sebb benda ni berpunca dari perasaan tamak,masa nak beli dulu taknak beritahu,bila tertipu baru bagitau...nak brkucing,tengok dulu poket,kalau rasa tak mampu,bela je kucing biasa dulu,tak payah nak menunjuk yang kita ada kucing berbaka,jangan ikut gaya hidup org lain,tapi gaya hidup berdasarkan poket sendiri...sekalipun minat kat kucing berbaka pun,ukur poket dulu,jangan ikut poket org lain.kalau rasa duit tu sikit,hold je dulu sampai kita rasa duit tu boleh meyakinkan untuk dapat apa yang kita hajati....sama juga macam beli kereta,duit ada 20ribu,tapi beriya nak pakai toyota caldina.Tak payah nak rush sgt,nanti dah keje pun boleh beli kucing mahal2

Saya pun student,dari first year mmg minat DLH,tapi dah nak last year baru dapat beli 3ekor sekaligus,sebab saya percaya sikap sabar tu pasti membuahkan hasil yang memuaskan.Kalau rasa nak marah dengan ayat kasar saya,itu terpulang,sebab forum ni juga tempat meluahkan pendapat,so tak de istilah jaga hati or simpan dalam

memang btol, 100000% saya sokong... semuanya bermula dgn perkataan tamak , kalau tamak selalu rugi, hehehehe, macam bro ni cakap tanya pendapat kawan2 baru nak decide
Reply With Quote