View Single Post
Old 11-17-2009, 12:22 AM
Fareen's Avatar
Fareen Fareen is offline
Cat Slave

Fareen is on a distinguished road
Default Re: Bagaimana Nak Cuci Kotoran Dalam Telinga

Quote:
Originally Posted by nurkasih View Post
hahahaha... rasanya kalau sembur air tak kuarlah pak lubis... tue pasal kena kesat2 sket.. saya malas nak memberitahu camna saya buat.. t dikatakan pandai2 bagi nasihat..rosak tinga kucing..saya bukan vet yang bertauliah.. belajar dari pengalaman jerk...

nieh saya bagitau jerk ekk.. tapi jangan attempt kalau tak yakin.. saya guna product yang saya beli kat pet shop..tak ingatlah nama apa..tapi untuk cuci tinga.. saya cuci ngan kapas dan cotton buds.. sampai bersih... lepas tueh baru taruk ubat ear cranker.. selalu mengenalah cubaan saya mites dalam tueh.. takpernah lagilah encounter masalah lain...g pun bila bawak g vet..tinga penoh camtue malu.. rasa cam owner tak bertanggungjawab pun ada...
Fareen muka tak malu Pergi vet dengan telinga Dexter penuh dgn wax. Sampai vet tolong bersihkan. Pakai facial cotton dan cotton bud. Dalam 6 batang gak lah cotton bud vet gunakan! Vet charge RM11. Lepas tu dia dah ajar camne nak buat. Tapi I bersihkan yang luar dan yang boleh nampak je. Yg dalam I rasa I biar vet buat je lah. Now telinga bulus kita bersih2 dan pink2 kaler belaka teliganya

Proud mummy of Sophie / Dexter / Yuki / Heidi / Optimus

Feed your cats BARF!
www.catnutrition.org
Reply With Quote