View Single Post
Old 01-28-2009, 03:34 PM
abzalia's Avatar
abzalia abzalia is offline
PetFinder Guru

abzalia is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to abzalia
Default Re: Changing the type of litterbox

Quote:
Originally Posted by chemonk View Post
oopp silap.. pembetulan.. bukan puntung rokok.... bara rokok.. kalau pakai puntung rokok.. sampai kiamat tu takkan berlobang plastik tuh.. muhahahahahah
gue baru mau memikirin bagaimana puntung rokok buleh melubangkan plastik litter tray tuh....wakakakakaka

Quote:
haaa... yg ni.. kalau nak selamat dr tersungkur... tebuk 2 lobang kat tepi litterbox tu... then rapatkan kat jaring cage.. amik dawai.. cucuk lobang kat litterbox tu.. pastu tarik silang ke jaring cage...ikat simpul biasa... (make sure sng nak bukak)... aku sng je... pakai puntung rokok je buat lobang kat plastik.. hahahaha bulat cantekkkk punya.. muhahahahahah
kat umah yg main tebuk2 tuh bukan bekas pasir dorang..tp pasu yg dimodified jadik bekas mkn..
agak2 2-3 hari punye stok makan

Quote:
Originally Posted by Bareen View Post
letak rug getah cam yang kita selalu letak kat pintu untuk buang pasir pada kasut tu kat depan litterbox tu. Bila kucing jalan atas rug tu, pasir akan terperangkap pada rug. Itu kalau dia dengan sopan pijak rug tu tapi biasanya kucing akan mengelak rug dan melompat, menyebabkan pasir berterabur lebih jauh.

Bagi akulah, dalam kes cam nih, aku tak dapat nak elak 100% benda alah berterabur ni. Aku guna DIY litter dari kertas, mana yang terkeluar dari litterbox masa kucing melompat keluar amat kurang. Kalau adapun, ketul-ketul kering yang senang dikutip dan masuk balik ke litterbox. Kalau dah basah ia berat dan tak melekat pada kaki kucing. Kalau aku malas nak kutip, aku sepak jer ke bawah litterbox, hujung minggu baru aku vakum.

Cuma masalahnya, litter kertas ni ringan dan litterbox mudah terbalik terutama sekali litterbox aku yang dalam cage. Kucing suka bertengek di atas rim menyebabkan is terbalik. Kucing siam aku lak, kalau melepas suka empat-empat kaki balance atas rim, mana tak tersungkur.
tu ler bro...
bab2 tenggek tuh yg menyebabkan tray tuh salu senget benget...
pasir dorang tuh bukan dorang kuar kuar dr litter box...
tp terus kuar ke luar cage...last2 sapu masuk tong sampah

Quote:
Originally Posted by adamyala View Post
Ada dua saiz. Akak beli yang besar sekali.

cikgu beli kat maner tu ? Blackwood Hill ke ? Murah giler ...
saya pun nak la...gi beli brg kucing kat sana ...
ooooo..kira yg RM39.90 tuh yg besar tuh ler ekk kak...??

errmmm...bro zarul beli kat ner ekk?? kalo RM20 satu...
nk gk beli 2..satu standby kalo basah..leh tukar2

Quote:
susah susah.. sapu je la... menyapu pun boleh dikira sebagai light exercise... hahahahaha... cuma tatahan time habuk jela... kene pakai mask pekup idung kalau menyapu... hehehehehe...
ko nih chemong...
mmg la menyapu tuh light exercise..
tp kalo asyik wat keje tuh jek...
leceh gak kejap2 nak g check dorang punye litter box tuh...
terbantut segala aktiviti lain
kalo mmg salu ade kat umah tuh x pe gak la..
nih balik2 keje tgk sume berterabur luarr
kalo ade solutions tuh...
nk gak mintak pendapat kengkawan sumer

Quote:
Originally Posted by Zarul View Post
saya beli dalam RM20
wahhh...bro...
murah giler...
beli kat ner..???