View Single Post
Old 09-06-2010, 06:57 PM
indah_baiduri indah_baiduri is offline
Animal Lover

indah_baiduri is on a distinguished road
Default Re: Pictures of My Cats

Quote:
Originally Posted by maris_sa528 View Post
Konsep perdebatan adalah mudah:
1 - Isu/case
2 - Hujah dengan bukti dari kedua pihak
3 - Konklusi dgn consideration jika pihak bersalah mengemukakan hujah rasional walaupun tanpa bukti.

Maka dengan ini saya ringkaskan thread ini dengan.....

Isu
----
Kak Nurul Felix the Cat menjual Kucing.

Hujah pendakwaan
----------------------
1- Kak nurul jual kucing. - Bukti ada.
2- Kucing-kucing Kak Nurul tak terjaga dgn baik - Ada saksi.
3- Kucing kak nurul tak di spay walaupun kak nurul pejuang kental 'pengkembirian' di PF. Most of us know this.
4- Kak nurul lantang mengkritik hygiene di pet shop tapi kebersihan kucing2 kak nurul juga terabai - ada saksi

Hujah tambahan
---------------------------
1- Kak nurul tak jujur - kami ada bukti pembohongan kak nurul
2- Blackwood yang Kak Nurul jual selalu kurang dari nilai timbangan sebenar. (Contoh: Kalau beli 5kg, kurang 500grm.. bla..bla..bla..) - Saya jumpa 2 orang yang sedar tentang ini, anyone out there realise this?
3- Blackwood & litter sand kak nurul jual tak murah. Saya beli di pet shop Pet Buddy Station, Taman Megah jauh lebih murah. Dan lebih convenience. (Ini hujah saya untuk menangkis dakwaaan bahawa Kak nurul menjual bukan kerana keuntungan, tapi kerana membantu warga PF lain.)

Hujah balas
--------------
1- Shah tak puas hati sbb tak dapat kucing - any bukti?
2- Adrian BF shah (which mean u accuse they are Gay partner) - any bukti?
3- Shah jual Grey yang saya jaga/ubati - any bukti?( If ada, saya org paling sedih atas dunia ni)
4- Luvnett, Marisa, Shah and Adrian dikatakan instigator - prove this. How many times this mentioned name appear as instigator in PF?

Nota kaki:
1. Again, saya stand firm with the things I believe with. I have my reason not to spay my 2 female cats right now (that's different case). Isu di sini betul atau tidak Kak Nurul cuba menjual exotic short hair kitten with the price RM1.8k each?
2. Saya rapat dgn kumpulan kecil ini (Luvnett, Adrian, Shah dan beberapa org lagi) kerana mereka ini kumpulan telus yang ingin cari kebenaran di sebalik forum-forum PF yang penuh dengan negative intention. Those who have our Facebook will know, kami reveal the truth about pet shops yang dikatakan tidak terurus dan menyiksa haiwan-haiwan. Kalau ada dakwaan Kak Luvnett breed and jual kucing dia, saya tak kisah sbb dia tidak pernah firmly against breeding and non-spaying. Tapi kucing2nya jauh lebih sihat dan terjaga dari kucing-kucing Kak Nurul.
3. Tolong betulkan dimana yang salah, kerana saya juga manusia yang tidak sempurna. Dengan kerana itu tidak perlukan menempelak membabi-buta org di thread-thread lain, ye tak?

Minta maaf jika ada kata-kata yang tidak disenangi. Kita kena ubah culture PF forum, or else org akan mula tidak suka dengan hipokrasi yang berlaku di sini.

Just my 2 cents.

alahai.. x habes2 lg ke?... hmmm... menyampah baca sesetgh posting yg hanya nk cari kesalahn org laen... nak bukti bagai... sudah2 lah tu...
ada yg sakit hati dgn felix the cat ni... ignore kan je felix... u know urself...
org2 yg hati dan otak x betul tu biarlah mereka terjun dgn labu2nya...
malu la org laki bw mulut...