View Single Post
Old 10-22-2010, 01:34 PM
abzalia's Avatar
abzalia abzalia is offline
PetFinder Guru

abzalia is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to abzalia
Default Re: Klinik Haiwan Mesra Bangi & Putrajaya

Quote:
Originally Posted by jaja View Post
hi..nampak ada banyak komen pasal Klinik Haiwan Mesra Bangi & Putrajaya ni..
ada yg bagus, ada yg tak.. just wanna share my opinion..

saya beli kucing (AROUND RM950), beli barang kucing and buat rawatan semua kat klinik ni (cawangan BANGI)..memula nak beli, Dr Wan tu ckp, kucing kt sini semua mmg sihat2..

Satu hari yg malang, saya berkursus, terpaksa hantar kucing saya ni g boarding..masa nk hantar boarding tu, layanan yg saya dapat sangatla tak best.. dia buat tak reti je kt saya..saya pikir, maybe diaorg ni letih kot..so, i let it go..

but sadly, after boarding di MESRA, balik rumah je, my cat yg baru dibeli sebulan lebih, jatuh sakit..saya faham yg kucing ni benda hidup,mmg boleh jatuh sakit..tp bila saya bawak g klinik yg KONON-KONON NYA MESRA ni, vet kat situ mmg sangat menyakitkan hati..bila saya tanya "macam mana ni Dr, apa akan jadi pada kucing saya kalau dia ada FIP?"....dia selamba je cakap.."tak boleh buat apa-apa, nanti dia MATI la.."{

sorry la ye, maybe saya yg sensitif, but for me..my cat is part of my family,if a Dr should say anything like that to my family, saya rasa macam nak hentak je kepala dia kt lantai..rasa berderau je darah time tu..come on la, takkan ckp camtu kot? shouldn't a vet be compassionate? what do they teach u people in vet school? lagipun, saya beli kucing tu di klinik MESRA..

Dr Wan tu pun sama je..dia cakap pada saya.."biasala, benda hidup memang akan mati.."tak cakap sorry langsung..

Bila bawak my sick cat ni pegi klinik lain, lega rasa..walaupun jawapan nya still sama..FIP takde ubat..tapi cara dia explain the options i have, the medicine i can give my cat..all that help ease my pain..at least rasa la kesian pada saya yg menanggung kesedihan ni..walaupun bukan dia yg jual kucing tu pada saya..the vet still said to me "im sorry u have to face this horrible disease, hope your cat can make it longer, n hope u be strong.." saya still boleh ingat kata2 vet tu coz it made me cope with my sadness..unlike those horrible vet in MESRA..

nasib la ada bantuan rakan2 kt petfinder ni..tak la saya sedih sgt..

as a conclusion, i would NEVER RECOMMEND MESRA PETSHOP IN BANGI to anyone..for me,the service is REALLY REALLY BAD..
kesiannyer.. kucen awk cemane keadaan dia skang nih?? hope dia dpt bertahan le ek..

saya mmg kastemer tetap kat situ terutama bila nak neuter/spay kucen. tuh yg dekat ngan umh & vet dia mmg berpengalaman dan paling penting, saya bleh percayakan dorang untuk merawat kucen2 sy.

So far, xde pengalaman x baek kat situ. cuma masa mula2 jadik kastemer dorg jer dorg x nmpk mesra sangat. dah lame2 ok. kucen2 yg sy hantar pun mmg dorg jaga elok.. maybe hari tuh awak x bernasib baik kot..

boleh tau doc yg ckp cam tuh yg mana satu ekk??
i) lelaki ke perempuan?
ii) muda ke tua?
iii) kalo perempuan, doc yg pakai spec ker yg x pakai spec?

just nak tau yg mane satu.. sy pun dh lame x g sane..