View Single Post
Old 08-25-2010, 04:01 PM
boy_milna's Avatar
boy_milna boy_milna is offline
PetFinder Buddy

boy_milna is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to boy_milna
Default Re: petshop di kajang terlalu teruk

Quote:
Originally Posted by Halim66 View Post
petshop kat Kajang ni... kat Saujana Impian, the 1 and only. Saya pun nak sebut nama kedai ni tak sampai hati sebab boleh katakan regular jugak beli makanan dan pasir kucing dan sebelum ni mmg hantar neuter kucing-2 saya kat situ. Boarding pernah sekali TAPI nasihat saya tak payah la sebab tak terjaga dan kotor dah. Dulu pekerja lama ok jugak jaga kedai ni tapi budak-2 baru ni makin teruk jadinya.....

A few months back, ada sekor ibu dgn 5 atau 6 anak, DMH. Saya nak beli sekor tapi tokey cakap tak jual atau kalau nak jual pun kena dgn harga, fine. So setiapkan kali dtg, my mrs. sure keluarkan sekor yg saya minat, layan berlari-2 kat bahagian belakang kedai... then next week dtg, dah tinggal 4.. then 3... akhirnya, semua anak kucing ni mati mcm tu jer.....
kalau di kajang saujana impian yang ada cuma DR PET kan?tapi bukan dah lingkup ke petshop itu?saya sendiri dulu penduduk sana duduk di taman impian indah.abang2,kakak2,makcik pakcik semua..memang kita nak jaga hati orang,tuan kedai,kawan,tak sampai hati..tapi sampai bila??sampai nak tunggu 10 20 orang hantar baby bulus then mati?sakit?mata buta?bernanah?selagi kita boleh elak,kita kenalah maklumkan kepada orang lain.ambil tindakan kepada pengurus,pemilik petshop.mula2 kita direct owner mintak perbaiki untuk kepentingan orang ramai.lepas itu kalau dia xberubah juga kita bawak pergi pihak atasan.memang walau macam mana pun kita buat,masalah ini akan tetap berlaku di tempat lain.tapi sekurang2nya kita cuba....so renung2kan lah abang2,kakak2,makcik pakcik semua..