View Single Post
Old 12-05-2011, 10:26 AM
AzeaF's Avatar
AzeaF AzeaF is offline
Animal Lover

AzeaF is on a distinguished road
Default Re: Jom list cat food yang ada/tidak ada pork

Quote:
Originally Posted by luzd View Post
salam sejahtera semua...memandangkan cite bnyk psl cat food ni..saya as newbie nk tanye skit...saya baru adopt sekor kitten umur 3 bln ni n before amik pun saya dh bt research psl makanan ni...saya amik keputusan utk beli orijen sbbkan 0% grain die tu n saya beli dulu yg repacked 1kg nye...kitten ni asal mkn blackwood adult skali ngan bpk n mak die...bile saya bwk blk tu seminggu awl ok je mkn..tp makin lame saya perasan die mkn skit sgt n bdn pun jadi kurus kering..bile tgk xmkn sgt saya bagi die gk kdg2 wetfood whiskas junior tp ade terbace kt atas yg whiskas junior xbape bgs plak...so bile dh risau tgk xmkn, saya pun pegila beli blackwood kitten...balik saya mix kan BW ngan orijen tu...saya perasan die mcm kebulur ngadap mix kibbles tu tp die mkn bnyk yg BW je..orijen skit2 je die mkn...patut saya truskan ngan BW je ke or paksa die mkn orijen...saya n wife ikutkan nk bg yg terbaik tp bile tgk xmkn tu kesian plak...utk wetfood tu bole x suggest jename yg ok...wetfood ingt nk bg as treats ke nk bg skali skala...tq
hi luzd...

dulu masa transition from RC ke Orijen pun mmg makan masa....
my cat siap pilih and hanya makan yg RC je...
suka tgk dia makan RC sebab bunyi rangup2 gitu....

masa bagi food kat mycat mmg always mix dgn RC....
sampai la stock RC tu habis...
then dia refuse nak makan Orijen.... cium2 bau then berlalu pergi...

so, saya cuba mix dgn wet food.... baru la dia makan....
then slowly reduce amount wet food tu....

ramai je pengguna Blackwood kat sini... and semua berpuas hati....
Blackwood juga premium cat food...
rasanya makan yg ada grain tak jadi masalah,
melainkan kucing anda tergolong dikalangan kucing yg alah dgn grain...