Thread: Cat on LRT?
View Single Post
Old 03-24-2009, 10:24 PM
nik_tropicana's Avatar
nik_tropicana nik_tropicana is offline
PetFinder Guru

nik_tropicana is on a distinguished road
Default Re: Cat on LRT?

saya pun ade pengalaman bwak kucen naik taxi..terjadi masa saya kene g outstation n EJ offer diri nak jaga...banyak taxi yg lalu tapi dieorang suma xmo amik..dlm hujan plak tu..last2 ade brader taxi yg ingin tumpangkan saya...EJ bagitau yg guard kat apartment dier alert ngan binatang n pet x bleh dibawak masuk melainkan kene seludup..so saya yg ngan kejang pale otak sbb kene air hujan pun tanpa berfikir panjng trus letak 2 ekor kucen saya (Acha n Rosey),2 carrier, cat litter, wet food dlm bonet taxi tu...perjalanan dari umah saya ke umah EJ dlm 2 minit jer (tu klu nek taxi, klu jalan kaki dlm 15 minit n klu org badan sihat cam saya jalan kaki sambil bwak kucen 2 ekor mau cecah 45 minit)..dan disebabkan brader taxi tu da tolong saya setelkn problm, saya bayar la lebih ckit sbb dier la satu-satunyer yg menerima saya seadanya..hehehehhe...

moral dari cerita nie..
1 - sayangi kucen anda, jangan biarkan anak bulus anda terperap dlm bonet taxi..
2 - jangan biarkn kepala anda kene air hujan..nnt kejang pale trus wat sesuatu tanpa berfikir panjang..saya time tu da bajet nak bwak cadar..konon2 nak cover kucen dari kantoi ngan pak guard tapi terlupa..hehehhe
3 - pagi tadi time nak g keje saya ade tanyer budak LRT (budak yg jumpa arwah BELL yg tersepit tu)..dier kata kucen or anjing dilarang bawak kecuali...pakaikn kucen ngan pakaian baby then dukung erat2..pastu klu guard LRT tu pandang, ckap kuat2 "ala baby papa nie..." - mamat neh buat lawak plak tapi x jadi dier gelak sbb saya wat muka serius...
4 - mamat tu cakap lagi, klu setakat sugar glider or binatang yg kecik2 boleh la..tapi kne sorok2..
5 - klu susah sangat, amik kunci keta family then bawak la anak bulus ke mana sahaja kita nak pergi...