View Single Post
Old 12-17-2010, 03:28 PM
maris_sa528 maris_sa528 is offline
PetFinder Guru

maris_sa528 is on a distinguished road
Default Re: habis madu sepah dibuang

Quote:
Originally Posted by sharina View Post
hehe tula cadangan nya mcm nak buat teman sandy. saya ingat nanti mimi dah baik selsema nak gondolkan je bulu mimi. biar tumbuh baru yang cantik sikit. akak dulu gondolkan kucing akak kat mane? ke potong sendiri je.

sekarang sandy duduk dalam rumah, mimi duduk kat cage bilik dapur. ada pintu saya tutup je.

Sandy makin gendut..geram saya, hari tu saya belikan bola untuk sandy main tapi sekarang dah bosan sandy tengok je bola tu geram plak nasib baik rm1 je.
Betul. Kalau cukur bulu, nanti bulu baru akan tumbuh lebih cantik. Macam snowy dulu bulu dia kesat dan kuning. lepas tumbuh baru lebih putih dan lebih halus. Akak cukur sendiri je dulu, vet suggest kata kalau nak cukur kat petshop pon bleh, tapi.. balik umah lepas jumpa vet tu rasa kesian sgt terus je cukur sendiri.

Kalau mimi dah dapat injection, then oklah. tunggu tengok dulu condition dia camne lepas ni. Akak tak biasa treat fungus dengan injection so.. forgive me, I can't say much. huhu. Sharina & bf just put extra cautios je la, kadang2 fungus bleh jangkit. so make sure kalau nak letak ubat kat mimi, alaskan dia dgn kain dulu. Lepas tu basuh kain tu dengan air panas. and basuh tangan elok2 lepas pegang dia. nanti kucing dah baik, tuan pulak gatal2. hihi.

Sandy mmg bukan jenis main. dia jenis nyendeng minta usap haha. mengada2 je dia lepas mandul tu. tapi bab bola tu mmg pun. haha. kucing2 akak pun tak minat main sgt. Kalau rasa nak bagi Sandy main, Sharina boleh beli bola kain. guna stoking lama pun boleh. isi catnip dalam tu, then jahit ketat2. Rasanya kucing macam sandy nanti akan suka kot...
Reply With Quote