View Single Post
Old 08-13-2010, 05:10 PM
Felix The Cat's Avatar
Felix The Cat Felix The Cat is offline
PetFinder Guru

Felix The Cat is on a distinguished road
Default Re: kucingku sakit mata...

Quote:
Originally Posted by bell_reena View Post
my BELL kena sakit mata dah 2 3 ari....mula2 taik mata byk..pas tu mata dia berair....skrg mata sblh kanan dah bengkak...dah sepet pun...

nak bawa dia pi klinik...husband plak bz keje balik mlm...mana de klinik buka...reena plak dah sarat sgt tunggu ari tak leh bawa keter..lgpun dah sarat2 mcm ni duit mmg mcm air je mengalir...

td ada kol klinik kerajaan haiwan kt shah alam..dorg ckp dorg tutup sabtu ahad..kalo buka pun isnin..td ni tgk sblh kiri plak dah byk taik mata..riso plak berjangkit ke kiri....

pas tu dorg bg suggestion suh beli ubat NICOL EYE DROP kt farmasi mana2...
mmg dorg pn pakai ubat tu kt klinik tu....dorg ckp isnin tak baik bawa pi sana..
ada sapa2 tau sal ubat tu tak??
Salam Reena,

Saya syorkan jangan suka suka letak ubat mata kat mata kucing tanpa jumpa atau tanpa recommendation VET. Bukan apa takut kita salah letak nanti... mata kucing kita pula jadi teruk dan bukannya baik.

Kalo tak sempat nak bawa g vet pada hari biasa.... Reena boleh bawa kucing Reena ke Klinik Dr. Teoh yang buka from Tuesday to Sunday from 10.00 am to 7.00 pm. Harga pun sangat berpatutan. Pemeriksaan doctor pun sangat rapi. Klinik dia kat Pandan Indah berdepan ngan Balai Polis Pandan Indah je. Kalo nak number telephone tolong PM saya ye.

Baru baru nie anak kucing saya pun sakit mata, banyak tahi mata kuar sampai tutup rapat. Saya tak berani nak letak ubat mata dan nasib baik juga saya tak letak sebab bila bawa g vet, vet kata bukan sakit mata tapi selsema yang mengakibatkan mata bertahi mata.

So nasihat saya, tolong la bawa kucing Reena ke vet. Jangan suka suka letak ubat tanpa nasihat dari Vet ye.

Felix The Cat - Dee wonderful wonderful cat!
http://felixthecats.weebly.com
http://livinginmyworld-phyllis.blogspot.com/
Reply With Quote