Thread: cari menantu
View Single Post
Old 07-31-2009, 05:04 PM
June June is offline
Animal Lover

June is on a distinguished road
Default cari menantu

Linda,akak pun mcm FK gak.dari dulu mmg suka kucing sebab mmg family pun suka sgt kucing.satu keluarga mesti ada kuicng masing2. cuma tak begitu kisahkan sgt ttg welfare durang.maksud akak how they suffer,kena siram air panas,kena buang bila bunting etc,etc.tp lama kelamaan mata kita terbuka tgk durang punya suffering.klu manusia susah dan sengsara kita ada mulut,cukup kaki & tangan utk cari makan sendiri atau pun menjaga diri sendiri.tp kuicng atau binatang mana blh cakapkan?? so kesimpulannya akak hanya kasih apa yg durang deserve walaupun tak dpt bg suma tp buat mana yg termampu.klu akak dan suami ikat perut utk mkn,apalah sgt kan?? kita manusia should be grateful,roof on our head,makan/minum bila2 mau,pakai baju yg cantik.tp kucing??

amboi!! si FK.mentang2 ada kucing lawa,suma tampik2 ko keluar ye

Quote:
Originally Posted by linda_gamble View Post
bro saya sangat bangga dengan awak n kak june....
sangat-sangat bangga...sampai saya pon terharu......
kucing di jalanan..dikutip, dibelai penuh kasih sayang ...
tak pnah keputusan makanan..dijaga kebersihan,dipastikan selamat,tempat yang selesa...

dan akhirnya.....sangat-sangat berbaloi..
walopon kekadang tak gemok..tapie dari segi perhatian cukup2 wat mereka berasa sangat selesa dan disayangi...

bro..seumo idop saya tak pnah lagie nampak orang yang betol2 sanggup menjaga kucing tepi jalan, tepi longkang...diberi makan, vaksin n kembirikan..tanpa mengenal erti putus asa, tanpa merungut walopon beratus-ratus wit dikeluarkan dan menjaganya dengan penuh sabar, tapie disini,diforum ini saya muler membuka mata...
tahniah bro FURKIDS n KAK JUNE- ikhlas dari linda.....
Reply With Quote