View Single Post
Old 08-28-2010, 07:26 AM
euanna's Avatar
euanna euanna is offline
Call me Yuana or Yan ;)

euanna is on a distinguished road
Default Re: Nak bawa kucing travel

Well, saya pernah alami perkara yang sama (kucing mengiao non stop dari KL-JB dan JB-KL).. tapi takde pulak cirit birit...

Apa yang saya terbaca, kalau nak biasakan kucing travel dlm kereta.. letak dalam carrier yang secure (pastikan pintu carrier tu rapat dan tak senang terbuka)..Letak kucing dlm carrier tu dalam kereta (kalau naik kereta la).. train durang setiap hari..mula2 10 minit, enjin kereta x hidup.. next day tambahkan masa dan biar enjin hidup let say 15-20 minit.. buat beberapa hari, lepas tu try bawak durang dlm kereta (kucing sentiasa dalam carrier yer).. driving short distance.. buat beberapa hari.. Hopefully by the time sampai masa untuk perjalanan jauh tu.. durang dah selesa dgn bunyi enjin dsbgnya..

Ni bukan pengalaman saya la..(sebab saya takde kereta )..nak dekat raya nanti baru pinjam kereta utk angkut kucing2 balik JB ...

Ah, spray untuk de-stress kucing tu namanya Feliway .. baca review berkesan.. tapi saya baru aje nak cuba.. Saya beli smlm yang jenis spray 60ml, RM72 kat petshop.

Ni ada website tips untuk travel dgn kucing..
http://www.howtodothings.com/pets-an...avel-with-cats
Reply With Quote