Go

Go Back   PetFinder.my > Pet Welfare, Rescue & Adoption > Rescuers & Fosterers

Rescuers & Fosterers For rescuers and fosterers, the true heroes of PetFinder.my

Thread Tools
Old 06-26-2010, 01:07 PM
mello2311 mello2311 is offline
Animal Lover

mello2311 is on a distinguished road
Send a message via MSN to mello2311 Send a message via Yahoo to mello2311
Unhappy Mintak Jasa Baik!!!

TOLONG!!!
Saya baru lagi kat petfinder ni...Straight to the point>>>

Saya nak cari pemilik baru kepada kucing-kucing saya 1 keluarga-Kicik(mother),Kimi(Jantan),Mika(Betina),Comot(Beti na)...
Saya terpaksa let go mereka sebab faktor kesihatan mak saya dan nasihat dari doc..termasuk juga jiran-jiran yg bising sekarang ni...ikutkan hati xnak lepaskan tp terpaksa...harap ader yg boleh membantu

saya x demand...saya cuma mengharapkan seorang pemilik baru yg baik hati yg memang penyayang dan menyayangi kucing(binatang kesayang nabi ni)...

mereka semua baru sebulan...kategori DMH cats...harap ader yg boleh membantu...sy tinggal di MELAKA...sy boleh pergi rumah hantar untuk kenal jugak dengan owner baru nanti...kalau dapat orang melaka jugak lg bagus sebab kalau luar melaka tu jauh sgt la...kerja sy pun isnin-sabtu...nak hantar pun xboleh...

Name:  12776-50395-m.jpg
Views: 384
Size:  3.2 KB
^Mika nama die...lincah,nakal,kreatif,berani

Name:  12776-50393-m.jpg
Views: 375
Size:  3.5 KB
^Kimi-pemalu,sopan,suke sorang-sorang

Name:  12776-50390-m.jpg
Views: 347
Size:  4.5 KB
^Comot-paling manja,nampak jerk org die mesti datang
Name:  12776-50383-m.jpg
Views: 339
Size:  4.1 KB
^anak beranak...sedang disusukan oleh KICIK(mother)
Name:  12774-50376-m.jpg
Views: 364
Size:  3.7 KB
^Kicik-mak dorang sangat prihatin pada anak2 die

sekarang, KICIK n ANAK_ANAK telah diadopt oleh satu keluarga yg baru berkahwin yg tinggal di melaka juga...mello sendiri yg pergi hantar kicik ke rumah barunya...sayu sangat masa tu tp tak apa sebab mello boleh berkunjung untuk lepaskan rindu bila senang nanti...dengar-dengar juga kicik ngan anak-anak dah pandai guna toilet hasil diajar oleh tuan baru dah tak guna pasir lagi...seronok mello dengar ceritanya....rindu plak rasanya kat dorang la...

Last edited by mello2311; 07-12-2010 at 11:11 AM.
Reply With Quote
Old 06-26-2010, 01:54 PM
Animal Lover

Default Re: Mintak Jasa Baik!!!

xd sape-sape dr melaka ker yg boleh membantu...

Last edited by June; 06-28-2010 at 09:15 AM.
Reply With Quote
Old 06-26-2010, 02:04 PM
tediber tediber is offline
PetFinder Guru

tediber is on a distinguished road

millo,
aku nak booking seekor anak tucen ni!
Old 06-26-2010, 02:25 PM
Animal Lover

boleh tp kalau boleh amik sekali...xboleh ker?...

p/s>>>yg oren tu mello x sure jantan ke tino coz dia nya bontot kecik lagi...tp rasanya jantan
Reply With Quote
Old 06-26-2010, 03:02 PM
Animal Lover

anybody?!!
Old 06-28-2010, 12:54 PM
Animal Lover

susah juga ek nak cari adopter kat sini...
Old 06-28-2010, 01:03 PM
June June is offline
Animal Lover

June is on a distinguished road
Default Mintak Jasa Baik!!!

Memang susah coz kuicng u kucing kampung yg bulu pendek.Klu bulu panjang mesti berduyun duyun org nak. This is fact of life. Itu pasal bila kami suruh neuter durang bg alasan agama tak bg,berdosa dsbnya. Tp skrg bila u sendiri rasa betapa susah nak cari org utk adopt kucing yg kureng dimata durang ni, barulah tau betapa pentingnya kembiri kucing kan.

Jd dimana tempat kucing kucing ni akhirnya?? Jalan senang durang buang kat pasar/warung dll.

Anyway, jgn give up. U dah buka pet profile kan?? Hopefully ada response cepat.

Quote:
Originally Posted by mello2311 View Post
susah juga ek nak cari adopter kat sini...
Reply With Quote
Old 06-29-2010, 02:29 PM
Animal Lover

tu la psl...tp saya takkan mudah putus asa...tp saya nak tanya pendapat kak june boleh tak...saya ni lah pertama kali nak cari owner baru tuk kucing2 saya tu...so, macam semalam ada seorang telefon saya tp dari cyberjaya...dia cuma nak adopt sekor jk yg oren colour tu...tp saya pikir2 balik nanti dia kena berjauhan dr mak and adik-beradik yg lain n belom putus susu lagi...org tu plak speaking adoiyaiii saya ni dah lah lemah speaking hehe...susah nak berinteraksi adoiyaiii...akak rasa apa pendapat akak...

perlu ke saya minta dia agar tunggu hingga putus susu....

Last edited by June; 06-30-2010 at 11:40 AM.
Reply With Quote
Old 06-30-2010, 11:47 AM
June June is offline
Animal Lover

Mello, klu dia nak amik seekor cuba pujuk dia amik 2 ekor sekaligus. Biar yg seekor tu ada kwn.Try to explain dgn dia camtu. Pasal speaking tu,bgtau saja yg u tak begitu fasih sgt so appreciate klu dia blh ckp BM. Pasalnya klu u tak nak bg durang pisah mmg susah nak cari org yg blh adopt semua sekaligus.

Kucing u ni berapa bulan?? Ideally,kucing yg berumur 4 bln keatas dah sedang elok utk dikasih put up for adoption.

Another thing, bila Mello minta pendapat atau pandangan dlm post,silalah post dlm bahasa yg teratur be it BI atau pun BM.Sebabnya ramai yg tak mau jwb coz durang tak larat nak baca posting yg terlalu byk tulisan sms & mengambil masa utk faham. So we lost interest to reply. Harap Mello faham forum ni utk dibaca oleh semua golongan & kita kena gunakan tulisan yg dpt dibaca oleh semua orang bukan hanya golongan remaja. Nanti akhrinya jd syok sendiri. Lg pun byk senior senior kat sini penuh ilmu di dada & rela berkongsi pengalaman tp malas nak share bila baca posting yg meleret leret dgn tulisan sms. Mata naik juling,jantung degup kuat coz penat nak translate.

Quote:
tu la psl...tp saya takkan mudah putus asa...tp saya nak tanya pendapat kak june boleh tak...saya ni lah pertama kali nak cari owner baru tuk kucing2 saya tu...so, macam semalam ada seorang telefon saya tp dari cyberjaya...dia cuma nak adopt sekor jk yg oren colour tu...tp saya pikir2 balik nanti dia kena berjauhan dr mak and adik-beradik yg lain n belom putus susu lagi...org tu plak speaking adoiyaiii saya ni dah lah lemah speaking hehe...susah nak berinteraksi adoiyaiii...akak rasa apa pendapat akak...

perlu ke saya minta dia agar tunggu hingga putus susu....
Reply With Quote
Old 06-30-2010, 12:21 PM
Kyzoor Kyzoor is offline
PetFinder Guru

Kyzoor is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by June View Post
Mello, klu dia nak amik seekor cuba pujuk dia amik 2 ekor sekaligus. Biar yg seekor tu ada kwn.Try to explain dgn dia camtu. Pasal speaking tu,bgtau saja yg u tak begitu fasih sgt so appreciate klu dia blh ckp BM. Pasalnya klu u tak nak bg durang pisah mmg susah nak cari org yg blh adopt semua sekaligus.

Kucing u ni berapa bulan?? Ideally,kucing yg berumur 4 bln keatas dah sedang elok utk dikasih put up for adoption.

.
'

Salam semua,

Thats right, kalau boleh jangan lah ambik se ekor je..... pasal wan ada pengalaman 2 kali kucing di hantar balik pasal orang yang nak adopt tue ambik sekor je n lebih2 lagi bulus2 tue DSH kurang sikit org nak pandang..... kalau tengok Wan punya profile banyak strays tue DSH n wan ambik for adoption pasal mula-mula wan jumpa memang semua dalam keadaan tenat n luka parah...... tapi wan tunggu 1-3 months baru letak for adoption, risiko besar kalau pisahkan kuceng nie n ambik sekor adalah kucing tue kemungkinan akan sakit or murung..... ini berlaku kepada wan sepanjang wan bagi kucing for adoption and 2 kali di hantar balik pasal untuk minggu pertama memang wan pantau n kol evryday sampai betul bulus2 nie sesuai dengan tempat baru.......... di harap dpt membantu....,

Kyzoor
Reply With Quote
Old 06-30-2010, 01:37 PM
Animal Lover

thanx pada pendapat kak june dengan wan...mello ni bunkanlah banyak pengalaman kan...kena banyak belajar lagi dengar pendapat orang yg lebih handal kat sini....

lagi satu macam mana yer kalau misalnya orang yg nak adopt kucing mello tinggal jauh example selangor...mello tengah fikir cara ni macam mana nak hantar dah la kerja ni nak cuti pun susah...dah ada orang boleh adopt jauhla pula...hmm...sebelum2 ni orang yg adopt yg jauh tu macam mana mereka hantar ya...pergi kat orang tu ke?
Old 06-30-2010, 02:45 PM
June June is offline
Animal Lover

Sebenarnya klu pd akaklah yg ada kereta,sama ada durang dtg ke rmh akak atau akak cari durang kat tempat mereka. Pernah juga akak jumpa durang kat tengah tengah meeting point.senang utk dia dan senang utk akak.

biasanya mmg weekend atau pun mlm after work. contohnya dulu ada budak dari Bangi nak adopt kucing yg akak post kat sini.2 ekor.kami jumpa kat Kajang tol. senang utk dia & senang utk akak.ada lg akak antar gi rmh dia kat PJ dan ada yg kat Pandah Indah.reason ni akak nak tgk mcm mana keadaan rmh durang.ada ke durang ni blh dipercayai. Dari keadaan rmh ni blh kita gambarkan durang ni mcm mana.

Quote:
thanx pada pendapat kak june dengan wan...mello ni bunkanlah banyak pengalaman kan...kena banyak belajar lagi dengar pendapat orang yg lebih handal kat sini....

lagi satu macam mana yer kalau misalnya orang yg nak adopt kucing mello tinggal jauh example selangor...mello tengah fikir cara ni macam mana nak hantar dah la kerja ni nak cuti pun susah...dah ada orang boleh adopt jauhla pula...hmm...sebelum2 ni orang yg adopt yg jauh tu macam mana mereka hantar ya...pergi kat orang tu ke?
Reply With Quote
Old 06-30-2010, 03:26 PM
Kyzoor Kyzoor is offline
PetFinder Guru

Kyzoor is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by June View Post
Sebenarnya klu pd akaklah yg ada kereta,sama ada durang dtg ke rmh akak atau akak cari durang kat tempat mereka. Pernah juga akak jumpa durang kat tengah tengah meeting point.senang utk dia dan senang utk akak.

biasanya mmg weekend atau pun mlm after work. contohnya dulu ada budak dari Bangi nak adopt kucing yg akak post kat sini.2 ekor.kami jumpa kat Kajang tol. senang utk dia & senang utk akak.ada lg akak antar gi rmh dia kat PJ dan ada yg kat Pandah Indah.reason ni akak nak tgk mcm mana keadaan rmh durang.ada ke durang ni blh dipercayai. Dari keadaan rmh ni blh kita gambarkan durang ni mcm mana.
Salam....,
betol tue kak June, keadaan rumah dan keadaan diri orang yang nak adopt tue penting kerana dari situ menggambarkan personaliti seseorang yang ank adopt.... selain dari pengetahuan tentang penjagaan anak2 bulus nie.... huhuhuh kak June wan terasa pulak ngan statement kak june camna keadaan rumah diarang hahahha wan dok flat je rumah kecik but kucing lebih 20 ekor huhuhuuhuhuuu, tak jadi lah bagi satu kek kat kak june.... bagi separuh je lah..... wan bagi blackberry chocolate ok?hahhahahhaha

Kyzoor
Reply With Quote
Old 06-30-2010, 03:32 PM
Animal Lover

tp tu la nak ke selangor tu...yg jauh...mello try tanya macam mana pada dorang yg nak adopt ni tp mello rasa nak ikut cara kak june tu yg jumpa kat tengah2 tu senang untuk mello senang juga untuk dorang kan...kalau boleh memang la nak g rumah dorang tp dari melaka paham2 la...pastu kucing letak dalam kereta lama2 tak ada apa2 effect ker...?mello terfikir gak buatnya nanti dorang nak poo2 ker nak shi2 ker...susah gak tu!! before ni tak pernah bawa jauh2 pun...jalan2 sekitar melaka jerk!!!
Old 06-30-2010, 03:40 PM
luvnett's Avatar
luvnett luvnett is offline
PetFinder Guru

luvnett is on a distinguished road

Quote:
Salam....,
betol tue kak June, keadaan rumah dan keadaan diri orang yang nak adopt tue penting kerana dari situ menggambarkan personaliti seseorang yang ank adopt.... selain dari pengetahuan tentang penjagaan anak2 bulus nie.... huhuhuh kak June wan terasa pulak ngan statement kak june camna keadaan rumah diarang hahahha wan dok flat je rumah kecik but kucing lebih 20 ekor huhuhuuhuhuuu, tak jadi lah bagi satu kek kat kak june.... bagi separuh je lah..... wan bagi blackberry chocolate ok?hahhahahhaha

Kyzoor

Salam..

Wan, Kak June bab makan ni rasanya okey aja tu.. tak macam 2 akak? Tapi kalau akak tak nak boleh aja bagi kat luvnett

Quote:
tp tu la nak ke selangor tu...yg jauh...mello try tanya macam mana pada dorang yg nak adopt ni tp mello rasa nak ikut cara kak june tu yg jumpa kat tengah2 tu senang untuk mello senang juga untuk dorang kan...kalau boleh memang la nak g rumah dorang tp dari melaka paham2 la...pastu kucing letak dalam kereta lama2 tak ada apa2 effect ker...?mello terfikir gak buatnya nanti dorang nak poo2 ker nak shi2 ker...susah gak tu!! before ni tak pernah bawa jauh2 pun...jalan2 sekitar melaka jerk!!!

Rasa nya kalau setakat melaka ke selangor xda masalah kot.. sebab Sy selalu bawa kucing drp KL ke Kedah tapi lum la ada masalah sampai ter poo or pee dalam kereta.. caranya adalah sy akan stop bagi makan 2 jam sebelum perjalanan.. tak tau la cara org lain..
Reply With Quote
Old 06-30-2010, 03:54 PM
Animal Lover

oh ok...pastu tak perlu ker nak pengsankan dorang...? mello ada terbaca kat cari.com ada yg cakap pengsankan la...
Old 06-30-2010, 04:24 PM
tayarsotong tayarsotong is offline
Animal Lover

tayarsotong is on a distinguished road

Quote:
masa saya ada sekor je meow, saya mmg bawak balik meow dari kl-melaka.
tak letak dlm cage or carrier pun, biar je dia merayau2 kat seat blkg or lepak atas dashboard. tak penah pulak dia pee or poo. tp jgn le tiru aksi ni sbb berbahaya..better put in the cage/carrier

by the way, orang yg nak adopt tu, from which part of selangor?
Reply With Quote
Old 06-30-2010, 04:42 PM
FurKids's Avatar
FurKids FurKids is offline
Pets Are NOT Disposable

FurKids is on a distinguished road

Quote:
Mello taruh kucing dalam carrier yg kukuh (bukan kotak) yg ada ruang utk masukkan satu kotak kecik dialas dan diisi dengan sedikit suratkhabar dikoyakkan shreds. Carrier tu alas tebal dengan sepuluh helaian suratkhabar gitu utk serap pee/poo yg terkeluar kotak. Air dan makanan tak payah.

Pastikan carrier kukuh dan tidak boleh dibuka secara tidak sengaja (ikat dengan tali baik-baik supaya pintunya tidak boleh terbuka langsung). Ada orang kena kemalangan kereta dalam perjalanan dan kucing terlepas pun ada. Nanya kucing yg terlepas dan hilang!

Jangan kasi kucing makan banyak sangat sebelum perjalanan sebab dia boleh mabuk dan muntah juga.

Jangan sekali-kali buka carrier (walaupun utk tengok kucing atau tukar alas yg kotor/basar), biar busuk tapi kucing tidak terlepas ketakutan dalam perjalanan. Kalau takut kekotoran terkena kereta, alaskan bahagian kereta dengan plastik dan suratkhabar tebal.

Semasa di dalam kereta, pastikan kucing tidak kena jemor atau kepanasan atau kesejukan keterlaluan oleh aircon kereta.

Pastikan orang yg ambik kucing tu benar-benar orang yg bertanggungjawab, bukan main-main sekejap dah tak suka dan campak kat tepi jalan/warong/pasar atau tidak menjaga dengan baik menyebabkan kucing hilang selepas satu dua minggu. Bila tanya apa terjadi, dia kata "Tatau!". Ada orang semasa nak ambik bukan main manis mulut, semua setuju dan janji akan buat, tapi bila dah dapat, lain cerita jadi.
"We organized in the past to make Trap-Neuter-Return possible. Today, we organize to make Trap-Neuter-Return the norm and to end the unnecessary killing of cats in animal shelters across the country and provide humane care." - Alley Cat Allies
Reply With Quote
Old 06-30-2010, 04:47 PM
tayarsotong tayarsotong is offline
Animal Lover

tayarsotong is on a distinguished road

FK,

siap bagi semua nasihat lengkap ni, cara2 nak bawak kucing travel..

tapi,
takde tips ke utk bagi kucing tu tak ber'soprano' dalam kereta?
Reply With Quote
Old 06-30-2010, 04:55 PM
Animal Lover

soprano...u la..mello tunggu jawapan jap die belom reply lg...tp kalaulah kucing kecik tu masih dalam lingkunagn sebulan 2 tak apa ker....tak mabuk ke mereka...nasihat ni untuk anak kucing pun boleh ker?

Bookmarks

Tags
adopt, adoption, cat home sweet home, cats for adoption, kitten

Thread Tools

Posting Rules