Go

Go Back   PetFinder.my > The Animal Corner > Cats & Kittens > Health, Disease & Diet

Health, Disease & Diet Find out the best tips and practices on managing your cat's diet, health care, and issues with diseases from our community of animal lovers

Thread Tools
Old 07-06-2010, 05:10 PM
idasukri idasukri is offline
Animal Lover

idasukri is on a distinguished road
Default kittens takut dengan outsiders

kittens saya, 3 ekor kesemuanya, akan bertempiaran lari menyorok kat dapur kalau ada orang datang kat rumah.

saya tinggal kat apartment, for safety reason, memang saya tak pernah bagi diorg keluar kecuali depan pintu je.

saya ingatkan tak serius, tapi 2 minggu lepas mak dan kakak saya datang kat rumah, kakak ada sorang anak umur 1 thn 6bln, baru dapat kaki. anak sedara saya tu suka kucing, bila nampak je kucing, terkedek-kedek dia nak pergi dekat my kittens, tapi my kittens jadi macam kucing nak bergaduh, bulu kembang sambil mengiau marah.

mak dan kakak saya stay kat umah saya 2 hari,jadi 2 hari la kittens saya tu diam,main2 kat dapur je,kalau keluar kat ruang tamu pon jalan2 skejap je, takde nak berlari2 macam biasa.

bila mak dan kakak dah balik, baru la diorg galak berlari satu rumah.

macam mane ye nak kurangkan rasa takut diorg tu..saya kat umh dengan husband je, memang berdua je...jarang sangat ada org datang umh. kalau saya bawak diorg jalan2 dengan kereta je agak2 membantu tak?
Reply With Quote
Old 07-06-2010, 05:15 PM
Felix The Cat's Avatar
Felix The Cat Felix The Cat is offline
PetFinder Guru

Felix The Cat is on a distinguished road
Default Re: kittens takut dengan outsiders

Quote:
Originally Posted by idasukri View Post
kittens saya, 3 ekor kesemuanya, akan bertempiaran lari menyorok kat dapur kalau ada orang datang kat rumah.

saya tinggal kat apartment, for safety reason, memang saya tak pernah bagi diorg keluar kecuali depan pintu je.

saya ingatkan tak serius, tapi 2 minggu lepas mak dan kakak saya datang kat rumah, kakak ada sorang anak umur 1 thn 6bln, baru dapat kaki. anak sedara saya tu suka kucing, bila nampak je kucing, terkedek-kedek dia nak pergi dekat my kittens, tapi my kittens jadi macam kucing nak bergaduh, bulu kembang sambil mengiau marah.

mak dan kakak saya stay kat umah saya 2 hari,jadi 2 hari la kittens saya tu diam,main2 kat dapur je,kalau keluar kat ruang tamu pon jalan2 skejap je, takde nak berlari2 macam biasa.

macam mane ye nak kurangkan rasa takut diorg tu..saya kat umh dengan husband je, memang berdua je...jarang sangat ada org datang umh. kalau saya bawak diorg jalan2 dengan kereta je agak2 membantu tak?
Memang biasa la kalo kucing yang kurang exposure akan menjadi macam tu.
Kalo boleh Ida kena la expose dia more to human and noise pollution contact not only to you and your husband.
Macam seorang breeder kucing yang saya tau, dia akan bawa kucing dia kat pet shop dia dan letak dalam bilik kucing or cage.
Tujuan dia supaya kucing dia di latih biasa ngan orang ramai dan juga bunyi bunyi bising jadi bila bawa ke pertandingan kucing, kucing tu akan biasa ngan suasana orang ramai dan juga keadaan yang bising.
Mungkin Ida leh ikut cara dia. Letak kucing tu dalam cage dan expose to more human contact.
Rajin rajin la suh orang bertandang ke rumah

Felix The Cat - Dee wonderful wonderful cat!
http://felixthecats.weebly.com
http://livinginmyworld-phyllis.blogspot.com/
Reply With Quote
Old 07-06-2010, 05:56 PM
Animal Lover

hihihi.. apa kata kak nurul datang bertandang kat rumah..hehe..semenjak dah kahwin ni kawan2 jarang nak datang, segan dengan hubby sebab diorg xkahwin lagi..

ooo..patut la kalau ada bunyi bising sikit diorg macam jakun sangat2..cian nye baby2 saya tu..

maksudnya saya kena dedahkan diorg dengan dunia luar la kan..saya takde cage lagi, sebab tak pernah cagekan diorg..so kena cari ni...hehe

pelik ke kalau kita bwk diorg ke taman tempat org joging? sebab saya tak pernah tengok org buat mcm tu kat area saya ni..diorg tak kena kejutan budaya ke nanti kalau tiba2 bwk diorg kt tempat ramai org?
Reply With Quote
Old 07-06-2010, 06:04 PM
Felix The Cat's Avatar
Felix The Cat Felix The Cat is offline
PetFinder Guru

Felix The Cat is on a distinguished road

Quote:
hihihi.. apa kata kak nurul datang bertandang kat rumah..hehe..semenjak dah kahwin ni kawan2 jarang nak datang, segan dengan hubby sebab diorg xkahwin lagi..

ooo..patut la kalau ada bunyi bising sikit diorg macam jakun sangat2..cian nye baby2 saya tu..

maksudnya saya kena dedahkan diorg dengan dunia luar la kan..saya takde cage lagi, sebab tak pernah cagekan diorg..so kena cari ni...hehe

pelik ke kalau kita bwk diorg ke taman tempat org joging? sebab saya tak pernah tengok org buat mcm tu kat area saya ni..diorg tak kena kejutan budaya ke nanti kalau tiba2 bwk diorg kt tempat ramai org?
Insyaallah boleh...
Kalo akk g rumah ngan ank sure anak bulus akan berlari bertempiaran

Memang la macam tu ...
Segan nak kacau pasangan baru kawin

Yup... kena biasakan mereka ngan human contact dan juga bunyi bising. Baru la mereka tak takut lagi.

Ida tinggal kat apartment ke atau rumah?
Kalo apartment, letak mereka dalam carrier dan bawa ke taman.
Jangan bagi kuar, just bagi mereka dengar bunyi budak budak main, ngan bunyi kereta dan lain lain.

Dah tu kalo mak dan anak buah ke rumah biar la mereka di pegang oleh orang lain juga. Insyaallah lama lama mereka akan jadi biasa.

Felix The Cat - Dee wonderful wonderful cat!
http://felixthecats.weebly.com
http://livinginmyworld-phyllis.blogspot.com/
Reply With Quote
Old 07-06-2010, 07:34 PM
June June is offline
Animal Lover

June is on a distinguished road

Ida, kucing akak pun suma fesyen mcm tu.baru dengar tapak kaki strangers kat luar suma bertempiaran lari. ini normal pd kucing indoor yg tak pernah nampak org lain selain kita ni yg dlm rmh.

Saya advise Ida jgn biarkan anak sedara atau kwn2,adik beradik pengang kucing tu sembarangan. Kita kena biarkan kucing tu come to us not the other way round. Terutama budak budak yg blm tau apa apa. Nanti klu kena cakar org kata kucing Ida yg jahat. Kucing ni perlu masa utk intro.Bila dia dah biasa nampak org2 yg dtg kerumah Ida, durang sendiri yg akan dtg kuar,intai intai,jenguk jenguk ala malu malu kucing. Lepas tu durang akan buat mcm biasa. Jgn kita yg terkejar kejar nak pegang durang.Let them come to us. Buat mcm kucing ni takde/wujud.Prentending tak nampak durang.

Quote:

Reply With Quote
Old 07-07-2010, 08:30 AM
Animal Lover

Quote:
Originally Posted by Felix The Cat View Post
Insyaallah boleh...
Kalo akk g rumah ngan ank sure anak bulus akan berlari bertempiaran

Memang la macam tu ...
Segan nak kacau pasangan baru kawin

Yup... kena biasakan mereka ngan human contact dan juga bunyi bising. Baru la mereka tak takut lagi.

Ida tinggal kat apartment ke atau rumah?
Kalo apartment, letak mereka dalam carrier dan bawa ke taman.
Jangan bagi kuar, just bagi mereka dengar bunyi budak budak main, ngan bunyi kereta dan lain lain.

Dah tu kalo mak dan anak buah ke rumah biar la mereka di pegang oleh orang lain juga. Insyaallah lama lama mereka akan jadi biasa.

saya tinggal kat apartment. mak dan kakak saya kesian tengok anak bulus saya macam tu, saya rasa serba salah pulak, nak bela dan jaga diorg tapi diorg tak tahu dunia luar macam mane, memang saya tak pernah bagi diorg keluar, takut hilang, tak dapat saya bayangkan kalau salah satu babies saya ni takde. sebab tu saya tak pernah cagekan diorg, nak diorg rasa bebas dalam rumah.

weekend ni nak try bwk diorg gi taman. nak tengok tindak balas diorg dgn suasana bising.
Reply With Quote
Old 07-07-2010, 08:34 AM
Animal Lover

Quote:
Originally Posted by June View Post
Ida, kucing akak pun suma fesyen mcm tu.baru dengar tapak kaki strangers kat luar suma bertempiaran lari. ini normal pd kucing indoor yg tak pernah nampak org lain selain kita ni yg dlm rmh.

Saya advise Ida jgn biarkan anak sedara atau kwn2,adik beradik pengang kucing tu sembarangan. Kita kena biarkan kucing tu come to us not the other way round. Terutama budak budak yg blm tau apa apa. Nanti klu kena cakar org kata kucing Ida yg jahat. Kucing ni perlu masa utk intro.Bila dia dah biasa nampak org2 yg dtg kerumah Ida, durang sendiri yg akan dtg kuar,intai intai,jenguk jenguk ala malu malu kucing. Lepas tu durang akan buat mcm biasa. Jgn kita yg terkejar kejar nak pegang durang.Let them come to us. Buat mcm kucing ni takde/wujud.Prentending tak nampak durang.

ha'ah laa..diorg nak cakar anak sedara saya bila dia datang dekat. sampai nangis2 budak tu terkejut.

kakak saya cakap kucing2 saya tak jinak dan manja dengan orang, sedih lak rasa..padahal dengan kita bukan main manja lagi..
Reply With Quote
Old 07-07-2010, 08:43 AM
nurkasih's Avatar
nurkasih nurkasih is offline
~feline attaché

nurkasih is on a distinguished road

Quote:
saya tinggal kat apartment. mak dan kakak saya kesian tengok anak bulus saya macam tu, saya rasa serba salah pulak, nak bela dan jaga diorg tapi diorg tak tahu dunia luar macam mane, memang saya tak pernah bagi diorg keluar, takut hilang, tak dapat saya bayangkan kalau salah satu babies saya ni takde. sebab tu saya tak pernah cagekan diorg, nak diorg rasa bebas dalam rumah.

weekend ni nak try bwk diorg gi taman. nak tengok tindak balas diorg dgn suasana bising.
be careful not to lost him.. my cats kalau keluar dari territory dia akan berdengup jantung kuat..anxiety datang, jadi penat terjeli2 lidah.... dan if you ask me, i wouldnt suggest you to bawk kucing you jalan2 kat taman.. they are cats..not dogs.. cats are more terrorial than dogs.. better think twice

takut dengan outsider for me a good thing.. so that kalau diorang terlepas keluar, takderlah vietnam ke myanmmar ke yang boleh tangkap diornag untuk jadi dinner.. at least i know they will run like hell nampak orang lain.. i tak train my cats, but my cats bila i bawak keluar ke lawn umah akan lari duduk dekat kaki i kalau ada budak2 naik basikal.. they'll search for safe place..and that safe place should be you.. dat should be enuff for me..
Old 07-07-2010, 09:04 AM
ms pasola ms pasola is offline
insan biasa

ms pasola is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to ms pasola

Quote:
Originally Posted by nurkasih View Post
be careful not to lost him.. my cats kalau keluar dari territory dia akan berdengup jantung kuat..anxiety datang, jadi penat terjeli2 lidah.... dan if you ask me, i wouldnt suggest you to bawk kucing you jalan2 kat taman.. they are cats..not dogs.. cats are more terrorial than dogs.. better think twice

takut dengan outsider for me a good thing.. so that kalau diorang terlepas keluar, takderlah vietnam ke myanmmar ke yang boleh tangkap diornag untuk jadi dinner.. at least i know they will run like hell nampak orang lain.. i tak train my cats, but my cats bila i bawak keluar ke lawn umah akan lari duduk dekat kaki i kalau ada budak2 naik basikal.. they'll search for safe place..and that safe place should be you.. dat should be enuff for me..
ye btol..pnah gak jd cmtu kt my cats ms bwk die pegi tmn, bile da jd cmtu kite plak jd panik trus smpi skang x pnah bwk mn2..

idasukri, kucing indoor mmg akn takut dgn outsiders..tp 4 me, rsnye tu lebey baik kot..bia die x mesra sgt..nati pnat2 kite jage ks gemuk cantek molek debok2 kn catnap kite plak yg nanges (ni pendapat sy lah ye)
Reply With Quote
Old 07-07-2010, 09:12 AM
nurkasih's Avatar
nurkasih nurkasih is offline
~feline attaché

nurkasih is on a distinguished road

just wanted to add:

maybe kalau orang lain kata kucing you tak jinak..you should be proud lah.. Cakap balik, kucing pun pilih orang jugak . Which is actually true..

My stray cats a.k.a anak angkat I keliling umah nieh.. itu semua pelari pecut tue.. nampak ja orang pecut.. mana da datang sendeng2... tapi dengan i datang sendeng2 lagi kat kaki.. pastue sekarang dah boleh angkat letak atas lap and he/she will remain that way.. tapi dengan orang lain..haraplah..

unless you join show / bagi orang adopt.. I rasa better let them be indoor cats..

p/s kita rasa kucing semua teringin nak kuar. tapi kucing i si kecik tue.. dia indoor/outdoor type.. tapi kalau i tak keluar..dia tak hingin nak keluar... tersidai ja kat tingkap, pintu ternganga..langsung tak melangkah keluar pun.. so kadang2 andaikan kita ja.. cats just wanna be at their safest place,,
Old 07-07-2010, 10:49 AM
Animal Lover

Quote:
Originally Posted by nurkasih View Post

waaa..sampai macam tu sekali ye kesannya..saya tak tahu sebab memang tak pernah bagi diorg terdedah dengan keadaan bising..

my cats ni pantang saya or husband buka pintu, berkejar nak keluar, siap panjat2 grill yang kat luar pintu tu.

kadang2 duduk tepi tingkap pandang ke luar, kebetulan umah saya berhadapan dengan jusco, banyak kereta keluar masuk, tapi sebab umah kat tingkat 13, bunyi bising tu memang jarang2 sangat kedengaran.

so, better biarkan diorg takut dengan outsiders ke or train diorg jangan takut kat orang lain? saya tak sure yang mana lebih elok untuk diorg. saya baru bela diorg ni bln Feb hari tu, sebelum menetap kat KL, ada bela kucing kat kampung, tapi suasana memang amat berbeza dengan kat sini.
Reply With Quote
Old 07-07-2010, 11:11 AM
Nur_illiyana's Avatar
Nur_illiyana Nur_illiyana is offline
PetFinder Guru

Nur_illiyana is on a distinguished road

Hi ida,
kucing sy, Baby pon takut org.. kalau dengar bunyi kt koridor rumah pon dia akan lari sembunyi bawah meja..

sy setuju dengan NurKasih.. kucing jenis haiwan yg selesa dengan tempat yg dia biasa.. kalau kita bawa keluar kucing mudah panik..

sy selalu bawa anak2 bulus jalan2 dalam kereta..
sy masukkan dalam kereta dan bawa la jalan2..
berhenti kt satu tempat dan biar diorg tgk luar.. Baby dan Aden suka.. diorg duduk kt dashboard sambil tgk kereta dan org lalu lalang..

Sy tak nak ambil risiko dengan keluarkan diorg takut diorg panik dan lari..

ida tinggal kt depan jusco equine ker?
Reply With Quote
Old 07-07-2010, 12:48 PM
FurKids's Avatar
FurKids FurKids is offline
Pets Are NOT Disposable

FurKids is on a distinguished road

Jangan bawak ke taman langsung, kawan oiiii ... not a good idea at all. Extremely stressful bagi kucing. Risiko pun terlalu tinggi ... kalau terlepas bayangkan mcm mana nak tangkap balik, Felix nak tangkap kembali dia punya Munchkin pun sampai hari nie tak dapat-dapat. Walaupun dalam carrier, mcm-mcm accident unsangka-rable boleh berlaku ... nangis tak terubat kang ... that is kalau u betol-betol sayangkan kucing tersebut.

Anak buah kena cakar kucing tak per ... tapi dulu ada satu forumer cerita taim dia tak pay attention, anak buah dia ambik anak kucing tu taroh bawah paip air konon nak cuci/mandikan anak kucing tersebut. Mati anak kucing tu kemudian hari disebabkan air masuk ke dalam paru-paru kitten.

Budak kecik buat benda unsangka-rable, make sure jangan kasi sentuh langsung. Kids are unpredictable and most do not know how to handle cats/kittens well ... orang dewasa pun ramai yg tak tahu ... pastu apa-apa terjadi, salahkan kucing ...

Kalau ada orang melawat, especially kalau duduk apartment, masukkan semua kucing ke dalam sangkar. Nanti mereka panik lari terkeluar flat nanyer semua. Ingat senang nak tangkap kucing yg panik ke ...
"We organized in the past to make Trap-Neuter-Return possible. Today, we organize to make Trap-Neuter-Return the norm and to end the unnecessary killing of cats in animal shelters across the country and provide humane care." - Alley Cat Allies
Reply With Quote
Old 07-07-2010, 12:59 PM
Animal Lover

Quote:
Originally Posted by Nur_illiyana View Post
Hi ida,
kucing sy, Baby pon takut org.. kalau dengar bunyi kt koridor rumah pon dia akan lari sembunyi bawah meja..

sy setuju dengan NurKasih.. kucing jenis haiwan yg selesa dengan tempat yg dia biasa.. kalau kita bawa keluar kucing mudah panik..

sy selalu bawa anak2 bulus jalan2 dalam kereta..
sy masukkan dalam kereta dan bawa la jalan2..
berhenti kt satu tempat dan biar diorg tgk luar.. Baby dan Aden suka.. diorg duduk kt dashboard sambil tgk kereta dan org lalu lalang..

Sy tak nak ambil risiko dengan keluarkan diorg takut diorg panik dan lari..

ida tinggal kt depan jusco equine ker?
tak, saya tinggal kat depan jusco au2 setiawangsa. Baby dan Aden Yana pernah keluar rumah tak? ok jgk ye, bawak jalan2 dengan kereta..
Reply With Quote
Old 07-07-2010, 01:05 PM
Animal Lover

Quote:
Originally Posted by FurKids View Post
Jangan bawak ke taman langsung, kawan oiiii ... not a good idea at all. Extremely stressful bagi kucing. Risiko pun terlalu tinggi ... kalau terlepas bayangkan mcm mana nak tangkap balik, Felix nak tangkap kembali dia punya Munchkin pun sampai hari nie tak dapat-dapat. Walaupun dalam carrier, mcm-mcm accident unsangka-rable boleh berlaku ... nangis tak terubat kang ... that is kalau u betol-betol sayangkan kucing tersebut.

Anak buah kena cakar kucing tak per ... tapi dulu ada satu forumer cerita taim dia tak pay attention, anak buah dia ambik anak kucing tu taroh bawah paip air konon nak cuci/mandikan anak kucing tersebut. Mati anak kucing tu kemudian hari disebabkan air masuk ke dalam paru-paru kitten.

Budak kecik buat benda unsangka-rable, make sure jangan kasi sentuh langsung. Kids are unpredictable and most do not know how to handle cats/kittens well ... orang dewasa pun ramai yg tak tahu ... pastu apa-apa terjadi, salahkan kucing ...

Kalau ada orang melawat, especially kalau duduk apartment, masukkan semua kucing ke dalam sangkar. Nanti mereka panik lari terkeluar flat nanyer semua. Ingat senang nak tangkap kucing yg panik ke ...
iskkk..siannye..takleh imagine saya kalau anak bulus saya takde.

tu la..yang saya perasan, diorg jadi garang dan lari tak tentu hala bila panik..tapi tu kat dalam rumah la..tak tahu la kalau diorg kat luar rumah apa yang diorg akan buat bila panik.
Reply With Quote
Old 07-07-2010, 01:46 PM
June June is offline
Animal Lover

June is on a distinguished road

Ida, listen to me. Kuicng ialah binatang yg bersifat territorial. Tak perlu bawa kucing u kuar sana sini utk menjinakkan dan mebiasakan org lain. It won't work. U buat mcm akak ckp.Let them come to your family bukan family u yg dtg rmh capai kucing. Tak payah kecik ati dgn kata kata org kucing tak jinak etc.

Beli buku atau surf dlm internet utk memahami dgn lbh dalam ttg perangai kucing ni. Bila family u dtg, jgn suruh durang pegang kucing tu.buat mcm biasa je. Nanti kuicng tu sendiri yg akan terjengah jengah,mengintip dari dlm.Bila durang rasa selamat they will come out. Akak punya kucing suma pun mcm tu.Skrg ni dah start jinak dgn org. Family akak dtg durang dah start ok. Nak dipegang.Tak takut mcm dulu.It takes time.You have to be very patient. Jgn terburu buru nak bawa kucing jalan jalan.Silap ari bulan mereka panik dan lari mcm mana??

Quote:

tu la..yang saya perasan, diorg jadi garang dan lari tak tentu hala bila panik..tapi tu kat dalam rumah la..tak tahu la kalau diorg kat luar rumah apa yang diorg akan buat bila panik.
Reply With Quote
Old 07-07-2010, 01:57 PM
FurKids's Avatar
Pets Are NOT Disposable

Quote:

Nak cuba, haa ... bawak lah, pastu tengok mereka lari mcm kilat dan idasukri cuba la kejar ... kalo panik kat umah, mungkin kalau idasukri cuba mendekati utk menangkap, mungkin dapat, mungkin juga mereka pancut juga tak dapat tangkap sebab dengan you skali dia akan panik ... bergantung kepada tahap panik dan keadaan. Mungkin juga, buat kali pertama dan kali kedua you berjaya mendampingi dan tangkap TETAPI mungkin juga kali ke-3, even you pun tak dapat mendekati pun.

Tetapi kalau kat luar, jangan ingat mereka dok ingat you nie tuan dia ... dengan you pun dia akan pancut. First mereka akan beku utk beberapa SAAT (SAAT, bukan minit atau berjam-jam), pastu mereka akan pancut hilang. Meronta lah you nanti ....

Bawak pergi klinik pun ramai yg kehilangan kucing sebab tuan mereka lalai atau terlalu konfident, tak ikat betul-betul pintu carrier yg terbuka secara sendiri accident ... masa angkut dari kereta ataupun dalam klinik itself .... pintu klinik pulak ada yg tak tutup rapat atau terbuka. Jangan harap staf klinik pergi kejar tangkap kucing ko, mereka akan terperanjat duduk mulut terbuka lalat 10 ekor pun boleh masuk ....

Be careful, friend, jaga betul dan biar amat cermat sampai orang lain kata kita neurotik tapi biar kucing kita selamat dan tak nangis kemudian hari, ya? Esok kucing mereka hilang, padan muker mereka ...

.... sayang anak bulus punyer pasal .....
"We organized in the past to make Trap-Neuter-Return possible. Today, we organize to make Trap-Neuter-Return the norm and to end the unnecessary killing of cats in animal shelters across the country and provide humane care." - Alley Cat Allies
Reply With Quote
Old 07-07-2010, 02:06 PM
FurKids's Avatar
Pets Are NOT Disposable

Quote:
Originally Posted by June View Post
Ida, listen to me. Kuicng ialah binatang yg bersifat territorial. Tak perlu bawa kucing u kuar sana sini utk menjinakkan dan mebiasakan org lain. It won't work. U buat mcm akak ckp.Let them come to your family bukan family u yg dtg rmh capai kucing. Tak payah kecik ati dgn kata kata org kucing tak jinak etc.

Beli buku atau surf dlm internet utk memahami dgn lbh dalam ttg perangai kucing ni. Bila family u dtg, jgn suruh durang pegang kucing tu.buat mcm biasa je. Nanti kuicng tu sendiri yg akan terjengah jengah,mengintip dari dlm.Bila durang rasa selamat they will come out. Akak punya kucing suma pun mcm tu.Skrg ni dah start jinak dgn org. Family akak dtg durang dah start ok. Nak dipegang.Tak takut mcm dulu.It takes time.You have to be very patient. Jgn terburu buru nak bawa kucing jalan jalan.Silap ari bulan mereka panik dan lari mcm mana??
Betol cakap Mek Mod nie ... 100% betol .... ikut kata-kata bijak sifu kiter, jangan tak ikut .....

p.s. June, aku punya princess terjatuh cedera buntut, ekor dia limb. Missing tak balik rumah 3 hari, Sunday lunchtime aku jumpa dia bersembunyi bawah dining table ... nasib baik dia dapat merangkak balik rumah. Aku beli Healin punyer Zaniton Jelly Gamat (sebab tanpa gula, madu, beta-carotene, dan lain-lain ingredient manusia) pure, kasi dia 4-5 mls sebanyak 3 kali sehari dan makan A/D. Vet kata elok potong ekor dia, kuatir dia tak leh pee/poo mcm PP, tapi punyer heppi semalam sentuh suratkhabar alas poo box dia ada sikit basah, pastu this morning ada basah bersama poo sikit. Punyer la heppi saya .... thank God! Vet kata base of tail dan hip ada fracture tapi dua-dua kaki belakang elok. Every time aku tengok dia, aku ingat kat PP dulu dan tak putus harapan.

Sori tuan tanah ... side chat sikit dengan Mek Mod, ya?
Reply With Quote
Old 07-07-2010, 02:12 PM
Nur_illiyana's Avatar
Nur_illiyana Nur_illiyana is offline
PetFinder Guru

Nur_illiyana is on a distinguished road

Aden dan Baby tak pernah keluar.. even kt balcony rumah pon tak pernah..
rumah saya tingkat 2.. tak sanggup ambil risiko..

Bawa diorg jalan2 dalam kereta pon sebab nak biasakan Aden naik kereta..
Sy tak nak tinggalkan diorg kt rumah atau hantar boarding kalau nak balik kg..
Setakat sekarang, Baby dh biasa nak kereta lama2.. tak buat hal dan tak muntah..

Sy akan letak diorg dlm carrier dan masukkan dalam kereta.. then lepaskan diorg dlm kereta..jangan sesekali buka pintu kereta, sebab diorg mudah terkejut..

Bab nak jinakkan dengan org sy tak pandai..
tp kalau mak ayah dtg, mula-mula anak2 bulus takut tp lepas kena peluk kuat2 dgn mydad diorg ok la..

saya memang tak kasi kanak-kanak pegang anak2 bulus sebab budak2 diorg tak tahu handle binatang.. bila kena cakar, ckp kucing kita garang.. tak suka
Reply With Quote
Old 07-07-2010, 02:27 PM
linda_gamble's Avatar
linda_gamble linda_gamble is offline
PetFinder Guru

linda_gamble is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to linda_gamble

kucing indoor kebanyakkannya akan takut pada orang yang dia tak kenal.
samala ngan kucing lin.
lin ada 12 ekor..semua pon penakut.
kalo family @ orang lain datang...mulerla badan keras...membatu jerk.
kekadang risau sbb diorang kalo dah takut makan pon tak.
tapie bila malam..semua dah tido..pandai pula slow2 menyusup tido sebelah kita.
nie bagi 3 ekor anak bulus yang lepas dalam umah.
yang selebihnya memang lin kurung dalam bilik.
takde masalah sangat.
Reply With Quote

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules