Go

Go Back   PetFinder.my > The Animal Corner > Cats & Kittens

Cats & Kittens General information and discussions on taking care of your feline buddy

Thread Tools
Old 04-18-2010, 07:21 AM
Devoted Lily's Avatar
Devoted Lily Devoted Lily is offline
PetFinder Buddy

Devoted Lily is on a distinguished road
Default Re: Bahaya Pasir Kucing..

Quote:
Originally Posted by Suhaimy View Post
Kak Nurul, tau tak kat mana kilang kayu/papan area tempat kita ni? Rasa kat Langat nun ada 1. Nak cuba habuk kayu/papan cam Euanna ckp tu la. Rasanya murah sgt2 habuk kayu ni. Ntah2 bg free je kot. Sy bkn kedekut tp kalau boleh cut cost bab2 litter ni, boleh la simpan @ belanja utk bab2 lain cam makanan bulus, bil vet, tabung bulus
nak mnyelit jugak.. huhu.. pkai habuk kayu ta melekat n dusty ehh?? kene pkai dual litter tray cam kak nurul ckp ke?? ke pkai y tray biase pon orite.. btol tu.. y mane leh jimat n ta effect kt bebulus kite..y not try kan..
Reply With Quote
Old 04-18-2010, 09:02 AM
nurkasih's Avatar
nurkasih nurkasih is offline
~feline attaché

nurkasih is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by abzalia View Post
NK : sorry la nak ckp..lama dah saya perati & sbg org yg dah lama jd silent reader kat sini..rasanya x payah laaa nak skema sangat... ramai org2 lama @ yg baru rasa mcm tuh .. bila bukak satu topik, dah x bleh dah nak selit2 topik lain. ramai yg x selesa dgn keadaan sekarang nih kat PF. Menyelit @ kuar topik sikit, dahhh..kne marah.. x semua org masuk satu thread tuh nk ckp psl benda tuh jer, mungkin yg masuk tuh just nak share @ cite jer.. sbb2 menda2 cam nih laa org malas nak masuk PF. dah x bebas nak ckp ape jer..lgpun kita ckp psl kucen jer dlm PF nih..klu kita ckp pasal hal2 politik ke ape, bleh la kot nak sound @ tegur2 manja.

Sekurang2nya kat sini ade jugak org lain yg share2 ape pasir dorg guna kan..?? dah baca3 pun, xde plak yg cite sangat kepada bahaya..tp lebih kepada brand2 pasir yg digunakan, kat mane beli,mane nak carik @ order... silap2 PF skang nih hampir2 jadik cam KAMPUNG LAMA (klu awk tau laa). Sorry klu terasa, xnak panjang2kan...cuma sekadar pandangan dr org yg x berapa nak baru, x berapa nak lama... thanks ;)
memanglah..dah tukar litter je penyelesaianya..takkan kiter semua nak tukar chemical ingredients dier sendiri... clumping is still clumping...to avoid dat meaning to find alternatives to new litter..aiyaaa...

Saya tahu pasal semua tueh.. I myself is also a silent reader for more than 3 months.. kadang2 ja post... selalunya ada problem I google habis diri dulu.. tapi on the specific topic nieh, I memang tak dapat jawapan ( dalam konteks malaysia ). Itu pasal I tanya and yes..I am trying to make sure tak melencong ke perbincangan pasal pasir biasa sbb I really desperately am trying to change the litter after 2 years dan as I mentioned a few times, I cuba carik opinion sbb I atas Penang Island and not in KL. So, new discussed litter should meant new idea/new product to me which means I would have to deal way from the distributor and my petshop and then only the litter would come to me. Which also means I need 2 weeks in advanced at least to order a new bulk of litter. Nak menyimpang sikit2 tempias2 takperlah, tapi janganlah sampai bawa ke mende yang bukan penyelesaiannya...

Seriously, kalau saya di KL, saya akan terus kontek kak Nurul and get on with it, money wise would not be a problem to me tho becoz I am fully aware of what it might cost me ( and I would not complain as I chose to be the mum to my cats).. Tapi kekangan terbesar I dekat sini, there is no stock or whatsoever and my pet shop doesn't even know what litter am I talking about.. If only, I can everything off the shelf, then I would be very happy and there's no need for this thread anyway.

Cerita pasal kampung sebelah ke hapa ker, the commotion has gone from bad to worst pun. Even topic pun tak da tulis specific reason , semuanya minta tolong... kenapa tak da ornag balas atau melencong pun kat sana?

Sorry to sound harsh, but then, I opened a new thread on that specific reason... and yes, this kampung is beginning to be the other kampung ( maybe you can try to find a new kampoung to comment on this kampung too )

nway,

kak nurul, bleh tak pm sayer distributor tueh... nak bagi business kat pet shop sayer... dia kata kalau new distributor means new accounts and bla bla bla.. macam susah je dier cakap..

Others,
Selain Katty Bamboo Sand ada tak brand lain?
Old 04-18-2010, 10:48 AM
June June is offline
Animal Lover

June is on a distinguished road
Default Bahaya Pasir Kucing..

As what Suhaimy dah ckp,brand ni Katty Kat.tp nak letak gambar tu susah sikit coz packingnya dlm karung besar warna putih.sekali tgk mcm karung simen yg selalu org buat construction.akak ingat durang packing mcm tu utk diantar ke petshop yg mana akan buat repacking kecik kecik dari 5L to 10L.

akak beli terus dgn kilang yg distribute ni.Nurul pun amik dgn durang.klu amik sekali byk durang blh jual tp tak taulah klu jual sikit2.elok gak Kasih minta petshop kat Penang contact distributor ni.

Selain bamboo sand litter, ada flushable white woody.rupa mcm makanan ayam. ini utk org yg sikit anak bulus.blh flush kat dlm toilet terus. dulu ada white woody yg bagus gak tp durang discontinue coz kurang sambutan benda bagus tp kurang sambutan.mgkn promo pun tak sehebat yg clay base punya litter.

Quote:
Originally Posted by nurkasih View Post
Welcome. Sayer pun tengah berfikir lagi nieh. Mana lah nak carik nieh. HUhuhu

kak June... bagi nama litter tueh yang betul2..atau pic ker karung dier... nak suruh kedai carikkan...
Reply With Quote
Old 04-18-2010, 05:54 PM
euanna's Avatar
euanna euanna is offline
Call me Yuana or Yan ;)

euanna is on a distinguished road

Hm, perihal clumping litter boleh membawa mudarat ni isu dah lama sebenarnya.. Saya rasa ada ditulis dalam forum ni last year dah.. kena korek/search balik kalau nak..

Yang betul2 merbahaya esp pada kitten sebab younger kitten yang curious akan makan litter material kadang2. Tapi probably kesan jangka panjang gunakan clumping (bentomite clay base), i'm not sure. Saya pun bela kucing x sampai 2 tahun lagi. Anyway, isu kesihatan macam ni bergantung pada pemilik. Kalau poket you boleh tampung litter material yang lebih mahal dan more cat friendly, ada banyak choice..

Contohnya World's best cat litter (ni corn base) tapi mmg susah nak jumpa dan quite expensive. Kalau x silap PetEpicure ada supply brand ni kot..
http://www.worldsbestcatlitter.com/products/

Ada Feline Fresh yang boleh dibeli di Jusco, Tesco, Giant etc .. yang ni wood based. Ada pellet dan habuk kayu clumping.
http://www.planetwiseproducts.com/felineSc.htm

Ada flushable wood brand Katty, boleh beli dari Kak Nurul.

Ada Breeder's Celect, recycled newspaper pallets. Ni boleh beli kat petshop macam petsmore, etc.

Ada Kitty Crumble, guna sabut kelapa. Katanya boleh jadi kompos lagi. Ni saya nampak kat petsmore ..1 bag 4liter dalam RM30 kot (ingat2 lupa sebab dah lama x pergi petshop).
http://www.kittyscrumble.com/

Boleh jugak guna habuk kayu beli dari kilang terus (yg diberitahu oleh Kak Imann long ago)..

Boleh guna kertas surat khabar digunting/shredded/recycle sendiri macam Bareen buat (tgk dlm D.I.Y thread).

Mana nak cari? Hmm Google cari online petshop yang buat delivery atau meronda2 ke petshop mana anda tau kot. Pada pendapat saya, kalau di KL mmg senang nak cari, pergi petshop yang besar biasanya ada byk choice cat litter yang kita jarang jumpa (esp flushable type, atau non-clay type).

Luar KL mmg susah sikit, so terpulang pada how far you go for your beloved cats. Saya jenis yang mmg x berapa berduit, so....... guna Bamboo Sand aje. Kalau nak pakai wood based yang boleh beli banyak, murah sikit..belilah flushable wood dari Kak Nurul, I dunno.. dua bulan sekali.. beli 2 karung 25kg ke... So far 25kg Bamboo Sand boleh tahan 2 bulan utk saya (3 ekor kucing)..probably boleh tahan lebih lama utk orang lain (kucing saya suka litter dalam sikit dan seekor tu dalam proses pemulihan, litterbox dia extreme sikit baunya).

Saya pernah guna Breeder's Celect, x berapa suka sebab susah nak buang pee dan litterbox cepat berbau. 5 hari dah kena cuci litterbox. Then again saya x guna dual litter masa tu so.. maybe kurang sesuai.

Feline Fresh, saya suka yang Scoopable Feline Fresh (habuk kayu clumping). Bau habuk kayu tu macam pergi masuk IKEA. Clump pee senang buang dan yang lekat kat litter box senang dibersihkan (takde setengah mati scraping macam clay based). Odor control bagus. Boleh flush di toilet.
Kelemahan : ringan, so habuk kayu tu berterbangan sana sini, tracking quite high.. habis satu bilik tido penuh dgn habuk kayu. Senang terkeluar dari litter box kalau guna litterbox yang tak tinggi (since anak bulus saya seekor ni suka menggali dgn ganas). Harga agak mahal (pada saya) dan setakat ni hanya dijumpai di Jusco dan Giant (jenis habuk kayu clump), pellet senang dapat.

Maybe Nur kena buat persatuan pencinta kucing di penang dan ramai2 order dari supplier
Reply With Quote
Old 04-19-2010, 12:29 AM
blackie007's Avatar
blackie007 blackie007 is offline
Petfinder Moderator

blackie007 has disabled reputation

nurkasih,

I'm using Cats Best Oko Plus Biodegradable clumping wood pellet, made from natural plant fibers. Yes, it clumps, but it also breaks up into tiny pieces when it comes into contact with water, so it's an alternative to clay clumping litter if you can't get Breeder Celect recycled paper litter in Penang. It doesn't stick to my cats' paws. And personally for me, it's a lot easier to clean compared to Breeder Celect.
Reply With Quote
Old 04-19-2010, 09:44 AM
Bouquet's Avatar
Bouquet Bouquet is offline
PetFinder Buddy

Bouquet is on a distinguished road

Hi Nurkasih,

The supplier is AEE Pet supplies
Tel: 03-91730882
Reply With Quote
Old 04-19-2010, 12:27 PM
BabyZee's Avatar
BabyZee BabyZee is offline
.:: Baby, I dig you! ::.

Location: Subang Jaya, Selangor, Malaysia, World of Animal Lurve...
BabyZee is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to BabyZee

Setuju dengan euanna, this issue pernah di highlight around last year kot and from there la Zee berubah ke wood base litter so now Zee guna flushable wood brand Katty about RM30 per bag and the result tersangat elok untuk sume...
Old 04-19-2010, 02:21 PM
Felix The Cat's Avatar
Felix The Cat Felix The Cat is offline
PetFinder Guru

Felix The Cat is on a distinguished road

For information, 10 litter bamboo sand is RM26.00 per bag and Flushable woody is RM28.00 per bag

Felix The Cat - Dee wonderful wonderful cat!
http://felixthecats.weebly.com
http://livinginmyworld-phyllis.blogspot.com/
Reply With Quote
Old 04-26-2010, 03:52 PM
Nur_illiyana's Avatar
Nur_illiyana Nur_illiyana is offline
PetFinder Guru

Nur_illiyana is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by June View Post
As what Suhaimy dah ckp,brand ni Katty Kat.tp nak letak gambar tu susah sikit coz packingnya dlm karung besar warna putih.sekali tgk mcm karung simen yg selalu org buat construction.akak ingat durang packing mcm tu utk diantar ke petshop yg mana akan buat repacking kecik kecik dari 5L to 10L.

akak beli terus dgn kilang yg distribute ni.Nurul pun amik dgn durang.klu amik sekali byk durang blh jual tp tak taulah klu jual sikit2.elok gak Kasih minta petshop kat Penang contact distributor ni.

Selain bamboo sand litter, ada flushable white woody.rupa mcm makanan ayam. ini utk org yg sikit anak bulus.blh flush kat dlm toilet terus. dulu ada white woody yg bagus gak tp durang discontinue coz kurang sambutan benda bagus tp kurang sambutan.mgkn promo pun tak sehebat yg clay base punya litter.
Kak June, ni ke brand Katty yg Kak June maksudkan?
http://www.petsplace.com.my/kattypre...kg-pi-675.html
Reply With Quote
Old 04-27-2010, 02:04 PM
June June is offline
Animal Lover

Hah!! yg inilah.tp sample dlm gambar tu ialah jenis clumping clay.berdebu.akak punya bamboo sand packing warna putih mcm karung simen.

akak nak ingatkan,klu blh pakai litter sand yg takde smell mcm limau ke,apple dll.hidung kucing lbh sensitive dari hidung manusia.seeloknya beli yg takde strong scent.

Quote:
Originally Posted by Nur_illiyana View Post
Kak June, ni ke brand Katty yg Kak June maksudkan?
http://www.petsplace.com.my/kattypre...kg-pi-675.html
Reply With Quote
Old 04-27-2010, 02:12 PM
Nur_illiyana's Avatar
PetFinder Guru

Quote:
Hah!! yg inilah.tp sample dlm gambar tu ialah jenis clumping clay.berdebu.akak punya bamboo sand packing warna putih mcm karung simen.

akak nak ingatkan,klu blh pakai litter sand yg takde smell mcm limau ke,apple dll.hidung kucing lbh sensitive dari hidung manusia.seeloknya beli yg takde strong scent.
Bamboo sand nie tak berdebu ke Kak June?
Yana memang tak akan beli yg ade smell, sebab hidung sendiri pon tak tahan..
Reply With Quote
Old 04-27-2010, 02:34 PM
June June is offline
Animal Lover

kurang debunya.debunya kat ujung2 so kita blh buang terus dari karung tu. jd bila time bersihkan litter box takdelah debu berterbangan diangkasa

Quote:
Originally Posted by Nur_illiyana View Post
Bamboo sand nie tak berdebu ke Kak June?
Yana memang tak akan beli yg ade smell, sebab hidung sendiri pon tak tahan..
Reply With Quote
Old 04-27-2010, 04:24 PM
nurkasih's Avatar
~feline attaché

Saya da order dah dari Petshack.com..sepatutnya da sampai tapi tak da umah so dia terhold kejap..

http://www.petshack.com.my/webshaper...roductItem=530

nanti try leh review.. teringin gak nak try breeders select
Old 04-27-2010, 04:32 PM
Nur_illiyana's Avatar
PetFinder Guru

Quote:
Originally Posted by nurkasih View Post
Saya da order dah dari Petshack.com..sepatutnya da sampai tapi tak da umah so dia terhold kejap..

http://www.petshack.com.my/webshaper...roductItem=530

nanti try leh review.. teringin gak nak try breeders select
Yana pon ada tgk nie masa window shopping online semalam.. tertarik gak ngn litter nie..
Nurkasih guna dulu, then review kt sini eh..
Reply With Quote
Old 04-27-2010, 04:55 PM
hhplover hhplover is offline
PetFinder Buddy

hhplover is on a distinguished road

Nak mencelah sikit.

Saya dah bertahun-tahun pakai clay based clumping fragrant cat sand. So far tak ada lagi satu kes pun yang memudaratkan kucing-kucing saya yang sebanyak sembilan ekor. Syukur.

Sebabnya saya pilih clay based clumping fragrant cat litter :-
1. Senang di scoop sebab clumping
2. Tak berdebu / dust free
3. Tak berbau, kucing plak berbau wangi setelah membuang
4. Jimat / tak mahal sangat

Tak dinafikan, clay based clumping fragrant cat sand memang ada bahayanya, terutama pada kucing yang selalu groom herself selepas membuang.

So, apa yang saya buat ialah selalu scoop pasir tu, paling kurang pun dua kali sehari. Saya selalu pastikan pasir tu sentiasa kering dan tidak melekat-lekat. Dan saya sentiasa pastikan jumlah pasir sentiasa cukup sebab kalau terlalu sedikit, bila kencing akan sampai dan terlekat di lantai litter box. Kebahayaan tu datang bila pasir kucing tu basah sebab mudah melekat pada bulu kucing.

Tapi saya rasa, semua jenis litter, tak kira lah yang clumping, clay based, habuk kayu, habuk papan, fragrant, recycle paper macam breeders celect, semuanya ada bahayanya sendiri kalau tak rajin bersihkan litter box and memastikan semua litter tu kering.

So, apa yang saya nak cakap di sini, tak ada brand yang saya rasa selamat 100% untuk kucing kalau tak rajin membersihkan litter box tersebut. Pokoknya.. terpulang pada usaha diri dan poket sendiri.
Reply With Quote
Old 04-28-2010, 01:13 AM
nurkasih's Avatar
~feline attaché

Quote:
Originally Posted by hhplover View Post
Nak mencelah sikit.

Saya dah bertahun-tahun pakai clay based clumping fragrant cat sand. So far tak ada lagi satu kes pun yang memudaratkan kucing-kucing saya yang sebanyak sembilan ekor. Syukur.

Tak dinafikan, clay based clumping fragrant cat sand memang ada bahayanya, terutama pada kucing yang selalu groom herself selepas membuang.

So, apa yang saya buat ialah selalu scoop pasir tu, paling kurang pun dua kali sehari. Saya selalu pastikan pasir tu sentiasa kering dan tidak melekat-lekat. Dan saya sentiasa pastikan jumlah pasir sentiasa cukup sebab kalau terlalu sedikit, bila kencing akan sampai dan terlekat di lantai litter box. Kebahayaan tu datang bila pasir kucing tu basah sebab mudah melekat pada bulu kucing.

Tapi saya rasa, semua jenis litter, tak kira lah yang clumping, clay based, habuk kayu, habuk papan, fragrant, recycle paper macam breeders celect, semuanya ada bahayanya sendiri kalau tak rajin bersihkan litter box and memastikan semua litter tu kering.

So, apa yang saya nak cakap di sini, tak ada brand yang saya rasa selamat 100% untuk kucing kalau tak rajin membersihkan litter box tersebut. Pokoknya.. terpulang pada usaha diri dan poket sendiri.
I baru tukar pada jenis woddy and yes I see the difference already.. sikit pun tak da kesan lekat pada kaki si bulus.

Anyway hhplover, I cant help it, tho I clean the tray 2 times a day.. 3 of my cats are long haired and 1 is short hair.. and 3 of my long hair is very particular about their bulu and will lick those debu off once they get out of the litter tray and ..1 short hair seldom doing it but I can also see those tyiny miney particles lekat pada kaki.. Litter kering? tetiap ari tengah hari i wajib tolak ke direct panas matahari sebelum I g kerja... yet, it still stuck ( debu2 yang tak nampak)..

rajin tak rajin my eyes cant be 24/7 on my cats... If dat so I would be happy.. if your are still healthy then good for them..as I personally believe 2 years of using clumping type litter would be enuff to worried me off and changed the litter. Plus, its online..all I have to do is just click, type, wait and sign.. that would be more like it..

Conclusion on my side, this litter, both convenient and at least safe from severe clog ( who know what).. I do not personally experience it yet but I am one of those who will read around and adjust accordingly..not to experience it first then react..
Old 04-28-2010, 12:29 PM
June June is offline
Animal Lover

Default Pasir Kucing..

HHPlover,clay clumping tak berdebu?? U pakai jenis apa?? I tak pernah lg jumpa clay clumping yg tak berdebu.mcm2 dah cuba tp still dust berterbangan di angkasa.

klu saya sendiri perkara utama yg saya tekankan ttg memilih litter:

1. tak berdebu (for the sake of my cats and myself )
2. senang scoop
3. idung kucing sgt sensitive so elakkan dari memakai yg fragant. kesan jangka pjg tak blh dilihat skrg. bukan setaka idung kucing,idung saya pun sakit coz bila dah najis bercampur dgn litter berfragant,bau yg lbh kuat kuar instead of covering the smell.
4.harga average tak mahal sgt.beza yg clump dgn yg skrg saya pakai ni hanya RM25. klu beza RM250 mgkn 10x fikir gak.

apa yg saya lihat klu pakai clay clumping base,setiap kali kucing kuar dari litter box,pasir tu akan terikut kuar dan melekat di lantai.bila terkena air akan menjadi berlumpur.kena mop 2x sehari everyday. bila tuang litter baru bila selesai scoop najis, debu2 berterbangan. klu kata tracking pasir tu kita susah nak kata 100% takde tracking coz si kucing ni bukan kisahkan pasir tu terpelanting kuar bila mengais.

so far,yg the best saya pakai ialah white woody,flushable woody dan bamboo litter sand .Breeder Celect pula tak sesuai utk org yg dok apartment coz bau kencing kuicng akan melekat dekat pellet kertas tu dan dgn keadaan rmh yg tertutup,bau hancing kuat sgt.

BTW Kasih,ko beli flushable woody ke?? coz apa yg akak tau,white woody dan discontinued.

Quote:
Originally Posted by hhplover View Post
Nak mencelah sikit.

Reply With Quote
Old 04-28-2010, 03:46 PM
nurkasih's Avatar
~feline attaché

Default Re: Pasir Kucing..

Quote:
HHPlover,clay clumping tak berdebu?? U pakai jenis apa?? I tak pernah lg jumpa clay clumping yg tak berdebu.mcm2 dah cuba tp still dust berterbangan di angkasa.

klu saya sendiri perkara utama yg saya tekankan ttg memilih litter:

1. tak berdebu (for the sake of my cats and myself )
2. senang scoop
3. idung kucing sgt sensitive so elakkan dari memakai yg fragant. kesan jangka pjg tak blh dilihat skrg. bukan setaka idung kucing,idung saya pun sakit coz bila dah najis bercampur dgn litter berfragant,bau yg lbh kuat kuar instead of covering the smell.
4.harga average tak mahal sgt.beza yg clump dgn yg skrg saya pakai ni hanya RM25. klu beza RM250 mgkn 10x fikir gak.

apa yg saya lihat klu pakai clay clumping base,setiap kali kucing kuar dari litter box,pasir tu akan terikut kuar dan melekat di lantai.bila terkena air akan menjadi berlumpur.kena mop 2x sehari everyday. bila tuang litter baru bila selesai scoop najis, debu2 berterbangan. klu kata tracking pasir tu kita susah nak kata 100% takde tracking coz si kucing ni bukan kisahkan pasir tu terpelanting kuar bila mengais.

so far,yg the best saya pakai ialah white woody,flushable woody dan bamboo litter sand .Breeder Celect pula tak sesuai utk org yg dok apartment coz bau kencing kuicng akan melekat dekat pellet kertas tu dan dgn keadaan rmh yg tertutup,bau hancing kuat sgt.

BTW Kasih,ko beli flushable woody ke?? coz apa yg akak tau,white woody dan discontinued.
Dulu jalan2 kat pet shop jumpa last punyer Prop'Chat 100% pine litter http://www.sicsa.fr/produits/litiere...eres-chats.php saya salah mention nama kot ari tueh)..so try gak yang tue.. Tapi yang tuelah yang last.. Pastue saya order online dari pet shack..Woody Pet tapi takder pun dia tulis White ke aper ker.. http://www.petshack.com.my/webshaper...roductItem=530
Brand lain kot..
Old 06-25-2010, 01:47 PM
Devoted Lily's Avatar
Devoted Lily Devoted Lily is offline
PetFinder Buddy

Devoted Lily is on a distinguished road

sekarang baru tao betapa menyampah nye pkai clay based pnye pasir kucing ni... rumah abes berdebu satu hal..

lagi 1 yang menyampahnya bambino suka cakar pasir and terkeluar dari liter box..bile terkena air terus melekat2 kat lantai..sampai tahap tak tahan i tukar liter box die.. dr jns tray tukar ke box.. DIY je.. besar luas..

sbb tu ingat nak tukar pasir.. tp tak bnyak jenis kat tempat I.. clay based plg senang jumpe.. Feline Fresh n jns crystall tu mmg ada jual kat tesco... tp yg jd masalah budak kecik tu ske sepah kan pasir.. kang beli mahai2 die sepah2kan je..

sape2 penah try tak pasir yang Brand tesco ke Giant ke.. sbb die tak tulis pon clumping ke ape.. kang beli dpt y clumping jgk mcm tak de beze la pulak...
Reply With Quote
Old 06-25-2010, 02:29 PM
Nur_illiyana's Avatar
PetFinder Guru

Quote:
Originally Posted by Devoted Lily View Post
sape2 penah try tak pasir yang Brand tesco ke Giant ke.. sbb die tak tulis pon clumping ke ape.. kang beli dpt y clumping jgk mcm tak de beze la pulak...
Yana guna pasir TESCO Premium Cat Litter.. yg kat packaging ada tulis "Lightweight".. Tak berdebu sangat.. Pasir tu tak ada bau tp bila ada poopoo, pasir tu tak bau busuk poopoo langsung.. dan tak clumping

cuba la guna.. Sebab Yana sangat berpuas hati dengan pasir tu..
cuma kt Tesco dekat umah jarang ada
Reply With Quote

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules