Go

Go Back   PetFinder.my > The Animal Corner > Cats & Kittens

Cats & Kittens General information and discussions on taking care of your feline buddy

Thread Tools
Old 06-25-2010, 01:43 AM
asmaradonat's Avatar
asmaradonat asmaradonat is offline
PetFinder Buddy

asmaradonat is on a distinguished road
Default Re: PURE WHITE FLAT FACE PERSIAN - boleh tolong saya carikan tak???

Quote:
Originally Posted by Felix The Cat View Post
I have a white DLH (flat nose) cat
He is very big boned and gets dirty very fast because he is white and not neutered yet so his tail gets oily very fast

Yup memang betul apa you kata Hana... mata kucing i nie selalu berair.... pagi dan petang kena clean. Dah tu senang stain sebab dia putih. Every two weeks kena mandikan tau

Tapi kucing Exo saya yang penyek tak macam tu pula padahal hidung dia selari ngan mata. Hairan la
kak nurul... yg pasal stud tail tu bole cuba letak baby powder kt stud tail dia pas mandi (just make sure the tail is dried properly) n brush off the excess baby powder the next day. or u can do the whole body n tail. do it once a week.

klu stainning bawah mata tu cuba cari boric asid powder campur ngan warm water tuk eyes wipe (pls dont ask me where to get boric asid powder(borox) coz i hv no luck finding it so far) ada sesapa tau mana nk cari boric asid powder nie...
Reply With Quote
Old 06-25-2010, 06:31 AM
hana hana is offline
Animal Lover

hana is on a distinguished road

A'ah..mcm tu la yg sy minat sgt...
mmg susah jage...huhuhu
dee...bleh taw x...
brp ye awk beli die??
ade sampai lbh dr 3.5k ke?
cost sebulan jaga die brpe??
Reply With Quote
Old 06-25-2010, 09:11 AM
FurKids's Avatar
FurKids FurKids is offline
Pets Are NOT Disposable

FurKids is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by asmaradonat View Post
kak nurul... yg pasal stud tail tu bole cuba letak baby powder kt stud tail dia pas mandi (just make sure the tail is dried properly) n brush off the excess baby powder the next day. or u can do the whole body n tail. do it once a week....
Baby powder adalah "talc", dulu time mak kita selalu suka taroh kat baby. Sekarang jarang orang yg celik gunakannya sebab "talc" is bad, especially apabila masuk ke dalam paru-paru melalui pernafasan. Anyway, the cat is a licking animal, that makes things even worse.
Quote:
Originally Posted by asmaradonat View Post
klu stainning bawah mata tu cuba cari boric asid powder campur ngan warm water tuk eyes wipe (pls dont ask me where to get boric asid powder(borox) coz i hv no luck finding it so far) ada sesapa tau mana nk cari boric asid powder nie...
Boric acid? Nak taroh kat mata anak bulus?

Itu peniaga tidak bertanggungjawab ada la gunakan kat ikan, daging, fishballs, makanan lain sebagai pengawet supaya lambat busuk, especially pasar malam tapi amat merbahaya kepada kesihatan.
"We organized in the past to make Trap-Neuter-Return possible. Today, we organize to make Trap-Neuter-Return the norm and to end the unnecessary killing of cats in animal shelters across the country and provide humane care." - Alley Cat Allies
Reply With Quote
Old 06-25-2010, 09:36 AM
FurKids's Avatar
Pets Are NOT Disposable

Quote:
Originally Posted by Baby View Post
Tau ada PM.. Tp xda ape yg nk di PM kn lg.. Coz sy juz ckp nk tlg tgk2 kn if ada la.. Bkn trus nk bg.. Pn blm sure ada kn.. Coz hana nk sumer pth.. So mayb kebarangkalian tu kurang... Sy pn xtgk lg.. Xtau la ada ke x.. N ada jgk kwn sy yg dia hanya bela kucing wane pth sahaja.. N persian.. So bleh la tlg tgk2 kn.. If ada bru sy PM hana..
Bout commercial tu byk mksd bkn nk famouskn diri ke ape.. Bleh jd utk tlibt lbh dlm forum ni so that byk yg boleh dipelajari.. Sbb sblm ni tgk je.. So sy pn xtahu ape yg kte wt slame ni betul ke x.. Then bile da join. Boleh bkongsi idea, pengalaman, pendapat n sbgainya..

Nmpknya sy rasa pbcingan kte ni da mcm nk ke arah lain ni.. Kang da lari topik kang susah..

To hana,
If ada bby bgtau ok. Tu pn klu ada. im nt promise u anythng.. If kwn bby ada ke let u guys deal sendri.. Anythng I PM u ye?.. Dlm pada tu try jgak tanya kt otai2 kt PF nie..
Kalau hendak yg hanya warna putih sahaja, saya ada soalan cepumas utk korang ni ... mcm mana korang nak pastikan bahawa kedua-dua jantan dan betina yg akan digunakan utk breeding hanya mengeluarkan anak-anak yg bulu warna putih sahaja?

Macam mana korang nak pastikan kedua-dua mak dan bapak kucing putih benar-benar mempunyai gene putih jenis homozygous dekat chromosome mereka?

In the dominant white, the other genes for color and pattern are still present, but they are completely hidden. The only way to determine the underlying genotype is by test matings with colored cats of (reasonably) well-known genotype.

Breeding two dominant whites will mostly produce solid white kittens, but if both of the parents are heterozygous (W/w), then the underlying colors may appear on a few of the kittens. Unless the genotypes of the whites are known from pedigree or test breeding, the results are unpredictable.

Jadi, sekiranya dapat anak kucing yg berkaler dan tidak cantik, apa korang nak buat dengan mereka? Sebab aku jumpa baaaaaaaaaanyak sangat yg dibuang kat tepi jalan, tong sampah, warong, pasar dan sebagainya.

Jadi, selain daripada $$ untuk beli pasangan Mak dan Bapa kucing utk breed bagi memperolehi anak all-white, muker penyet, kiut-miut, masa dan tenaga utnk menjaga dsbnya, sila fikir masak-masak apa nak dibuat dengan anak-anak kucing yg dilahirkan bukan putih dan kurang kiut-miut, ya?
"We organized in the past to make Trap-Neuter-Return possible. Today, we organize to make Trap-Neuter-Return the norm and to end the unnecessary killing of cats in animal shelters across the country and provide humane care." - Alley Cat Allies
Reply With Quote
Old 06-25-2010, 09:47 AM
hana hana is offline
Animal Lover

Tp rasanya kan, yang jumpa kat tepi jalan tue, selain daripada memang asal keturunannya dari tepi jalan jugak...maybe dia mix cat je la tue...
sebab kalau yang flat, campur dengan flat, even kalau anak die tak flat sangat pun, mesti ade jugak baki-baki kiut tu...semi flat ke...
warna pulak tak semua yang nak white....so kalau dpt anak yang mix2 pn x pe...ade anak putih...ade anak mix color...ok je...
lgpn ade je yang suka color lain...yg suka itam pn ada....so, x pe kot....even saya pn ada 4 ekor kucen mcm2 kaler...himalayan pn ada....
dan kalau dah dibeli dengan harga ribu-ribu tak mungkin la dpt anak orang nak buang tepi jalan je...
paling koman pn org akan jual...as mix persian yang muka panjang...mau 500-600 jugak tue...tgk je kt mudah.com..byk betulll.....
Reply With Quote
Old 06-25-2010, 11:13 AM
FurKids's Avatar
Pets Are NOT Disposable

Quote:
Originally Posted by hana View Post
Tp rasanya kan, yang jumpa kat tepi jalan tue, selain daripada memang asal keturunannya dari tepi jalan jugak...maybe dia mix cat je la tue........
Anggapan Hana tidak benar, kebanyakan yg jumpa adalah bekas pet kepunyaan orang yg dibuang sebab beranak hingga tidak terjaga oleh kerana tuan kucing enggan mengembirikan, hendak breed konon (ada seribu satu sebab nak breed) tapi tak sedar implikasinya. Banyak yg dibuang termasuk bulu panjang atau separuh panjang dan cantik-cantik, tapi tak mampu jaga lagi. Banyak juga dibuang sebab mereka anak kucing betina, ada yg tengah bunting dan ada juga yg baru melahirkan anak ... anak-anak kucing dibuang samada dengan atau tanpa ibu yg masih menyusu. Anak-anak kucing yg belum buka mata pun dibuang berkotak-kotak ... terus ke dalam tong sampah besar seolah-olah mereka sampah. Bulu panjang dan separuh panjang comel pulak tu. Saya cakap benar dan ramai rescuers mempunyai pengalaman yg sama. Cuma orang yg bukan seasoned rescuers yg menafikan perkara ini. So sad but true ... saya tak menipu dan tidak exagerate.
Quote:
sebab kalau yang flat, campur dengan flat, even kalau anak die tak flat sangat pun, mesti ade jugak baki-baki kiut tu...........
Jangan sangka kucing ditepi jalan/warong/pasar/tong sampah buangan tidak kiut, banyak yg kiut tetapi dibuang sebab tuannya enggan menjaganya lagi
Quote:
semi flat ke...
warna pulak tak semua yang nak white....so kalau dpt anak yang mix2 pn x pe...ade anak putih...ade anak mix color...ok je...
lgpn ade je yang suka color lain...yg suka itam pn ada....so, x pe kot....even saya pn ada 4 ekor kucen mcm2 kaler...himalayan pn ada.........
Ini sangkaan Hana sahaja tetapi sedih dimaklumkan bahawa keadaan yg sebenarnya berlaku adalah amat berlainan. Semua kata akan jaga, sangka besok bila anak kucing dilahirkan ada ramai yg hendakkan anak kucing tersebut ... tapi last-last ......... buang.
Quote:
dan kalau dah dibeli dengan harga ribu-ribu tak mungkin la dpt anak orang nak buang tepi jalan je...
paling koman pn org akan jual...as mix persian yang muka panjang...mau 500-600 jugak tue...tgk je kt mudah.com..byk betulll.....
Hana ingat tu adalah a lot of $$? Untuk mereka yg miskin dan tak ada duit, amaun tersebut adalah macam a lot of $$, tetapi di kalangan masyarakat kita, ramai yg lebih berada ... and to those of us, that is NOT a lot of $$, and tak rasa apa-apa sekiranya membuang $$ beribu-ribu pun. Untuk pengetahuan Hana, ramai antara kami rescuers yg "membuang" beribu-ribu ringgit SETIAP bulan hanya utk membeli makanan utk strays buangan dan mengembirikan mereka, juga utk rawatan perubatan mereka yg malang ini ... bukan kucing sendiri pun .... beribu-ribu ringgit bukan utk membeli seekor dua kucing kiut tetapi menyara hidup mereka-mereka yg terbuang.

Jadi, jangan ingat kucing macam tu tak ada orang buangkan walaupun kat mudah.com ada orang jual. Kat mudah.com pelbagai barang pun orang cuba jual ... jual orang pun ada ...

Last edited by FurKids; 06-25-2010 at 11:33 AM.
Reply With Quote
Old 06-25-2010, 11:52 AM
Felix The Cat's Avatar
Felix The Cat Felix The Cat is offline
PetFinder Guru

Felix The Cat is on a distinguished road

I agree with you Furkids.... stray cats are CUTE! I have many friends who had rescue stray kittens which turned into BEAUTIFUL cats. Some of the rescued cats were even DLH!

Just recently, one of the PF member rescued a kitten which was a calico DSLH which was sufferng from bad mange. I actually saw the cute little thing. Lucky to be rescued!

Felix The Cat - Dee wonderful wonderful cat!
http://felixthecats.weebly.com
http://livinginmyworld-phyllis.blogspot.com/
Reply With Quote
Old 06-25-2010, 12:15 PM
Nur_illiyana's Avatar
Nur_illiyana Nur_illiyana is offline
PetFinder Guru

Nur_illiyana is on a distinguished road

Lepas baca apa yang ditulis oleh FK, saya boleh cakap ini lah sebab kenapa saya TAK BELI kucing..

saya cuma ambil dari orang yang rescue stray. Sebab saya tak pandai nak train stray jadi fully indoor cat..

Kadang-kadang saya ada terfikir, kenapa kita susah payah keluarkan duit untuk beli kucing sedangkan boleh saja kita kutip yang kat jalanan..
Sebabnya, kita perlukan duit untuk hantar kucing2 ni ke Vet untuk vaccine, deworm dan neuter..

Iyelah manusia rambut sama hitam tapi hati lain2..
dimata saya stray cat dh cukup cantik dan cute..
Reply With Quote
Old 06-25-2010, 12:27 PM
hana hana is offline
Animal Lover

Strays cat yang cute???
Rasanya saya ni kat tempat tak sama dgn Furkids, cos saya kat kdh je...maybe tak same ngan Kl sana kot...
org2 kat sini kbyknnya biase je...x de lah berada sgt...
so saya tak pernah jumpa kat jalanan yang cam2.. semua kalau tgk kat jalanan tue mmg kucen kampung biasa saja.
dan kalau yang cute pulak, ari ni tgk ada...esok pegi dah x de orang amik...huhuhuhu
dan bagi org2 yang buat camtu...buang2 kucen sbb byk duit....x taw la nk ckp...huhuhuhu
jual org pn ada??? x taw la pulak....
sy ni bkn rescuers, just bela kuceng untuk kepuasan diri sendiri aje...belum lagi berkhidmat mcm tu...bkn ape...x berkemampuan...dari segi duit ataupun semangat.
anyway, back to the topic...kalau ade kucen putih flat face yang ade nak dijual, tlg2 la bgtaw ye.

Last edited by hana; 06-25-2010 at 12:32 PM.
Reply With Quote
Old 06-25-2010, 12:28 PM
Baby Baby is offline
PetFinder Buddy

Baby is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by FurKids View Post
Kalau hendak yg hanya warna putih sahaja, saya ada soalan cepumas utk korang ni ... mcm mana korang nak pastikan bahawa kedua-dua jantan dan betina yg akan digunakan utk breeding hanya mengeluarkan anak-anak yg bulu warna putih sahaja?

Macam mana korang nak pastikan kedua-dua mak dan bapak kucing putih benar-benar mempunyai gene putih jenis homozygous dekat chromosome mereka?

In the dominant white, the other genes for color and pattern are still present, but they are completely hidden. The only way to determine the underlying genotype is by test matings with colored cats of (reasonably) well-known genotype.

Breeding two dominant whites will mostly produce solid white kittens, but if both of the parents are heterozygous (W/w), then the underlying colors may appear on a few of the kittens. Unless the genotypes of the whites are known from pedigree or test breeding, the results are unpredictable.

Jadi, sekiranya dapat anak kucing yg berkaler dan tidak cantik, apa korang nak buat dengan mereka? Sebab aku jumpa baaaaaaaaaanyak sangat yg dibuang kat tepi jalan, tong sampah, warong, pasar dan sebagainya.

Jadi, selain daripada $$ untuk beli pasangan Mak dan Bapa kucing utk breed bagi memperolehi anak all-white, muker penyet, kiut-miut, masa dan tenaga utnk menjaga dsbnya, sila fikir masak-masak apa nak dibuat dengan anak-anak kucing yg dilahirkan bukan putih dan kurang kiut-miut, ya?
Bro FK,
Bab2 yg lbh saintifik ni sy pn mmg xarif sgt.. Cume tau tgk warna je.. Dats y sy ckp pasal cmmercial kt nurkasih tu bmaksud cmnila.. Nk jebak kn diri lbh mendalam pasal kucing ni.. Nk blaja lbh. Tp mayb salah faham..
Neway bro thanks bg info.. Sesuatu yg menarik.. Anythng do share wit me ya.. Budak bru nk blaja..

Bro, klu bro nk tau sume kucing bby stray cat.. Sume yg org nk buang.. Owner da xnk.. Cume satu je bkn stray.. N now ada satu kcng dtg umah.. Bunting.. Cntk lak tu DLH.. Bunting.. Sy cme dpt bg mkn.. N dia pn da berani msuk dlm umah.. Tp nk tangkp je xdpt2 lg. Coz dia cakar n gigit
Reply With Quote
Old 06-25-2010, 12:32 PM
Nur_illiyana's Avatar
Nur_illiyana Nur_illiyana is offline
PetFinder Guru

Nur_illiyana is on a distinguished road

Hana org Kedah?
Saya pon org Kedah tp kerje kt Selangor..

Baby,
Dia tgh bunting ke??
tangkap je.. nanti tak tahu kat mana dia beranak dan apa jadi kt anak2 dia..
Reply With Quote
Old 06-25-2010, 12:32 PM
Felix The Cat's Avatar
PetFinder Guru

Quote:
Strays cat yang cute???
Rasanya saya ni kat tempat tak sama dgn Furkids, cos saya kat kdh je...maybe tak same ngan Kl sana kot...
org2 kat sini kbyknnya biase je...x de lah berada sgt...
so saya tak pernah jumpa kat jalanan yang cam2.. semua kalau tgk kat jalanan tue mmg kucen kampung biasa saja.
dan kalau yang cute pulak, ari ni tgk ada...esok pegi dah x de orang amik...huhuhuhu
jual org pn ada??? x taw la pulak....
sy ni bkn rescuers, just bela kuceng untuk kepuasan diri sendiri aje...belum lagi berkhidmat mcm tu...bkn ape...x berkemampuan...dari segi duit ataupun semangat.anyway, back to the topic...kalau ade kucen putih flat face yang ade nak dijual, tlg2 la bgtaw ye.
Sorry to say.... but you tak berkemampuan... dari segi duit ataupun semangat tapi naper nak beli flat face yang harga boleh mencecah ratusan atau ribuan? Dah tu bukan senang nak bela kucing nie. You kena bagi rawatan bila sakit, kena beli makanan premium dan lain lain. Kalo tak mampu macam mana nak bela nanti?

Reply With Quote
Old 06-25-2010, 12:40 PM
hana hana is offline
Animal Lover

Quote:
Sorry to say.... but you tak berkemampuan... dari segi duit ataupun semangat tapi naper nak beli flat face yang harga boleh mencecah ratusan atau ribuan? Dah tu bukan senang nak bela kucing nie. You kena bagi rawatan bila sakit, kena beli makanan premium dan lain lain. Kalo tak mampu macam mana nak bela nanti?
Bukan mcm tue...belum berkemampuan nak menjadi RESCUER macam furkids tue....membuangkan duit beribu2 ringgit untuk kucen2 luar yang bernasib malang di luar....bkn x berkemampuan untuk bela kucen sendiri....baru2 je nak blaja ni.....
Reply With Quote
Old 06-25-2010, 12:45 PM
Felix The Cat's Avatar
PetFinder Guru

Quote:
Bukan mcm tue...belum berkemampuan nak menjadi RESCUER macam furkids tue....membuangkan duit beribu2 ringgit untuk kucen2 luar yang bernasib malang di luar....bkn x berkemampuan untuk bela kucen sendiri....
Phew... lega la dengar macam tu.
Tapi tak semestinya ada duit baru leh rescue kucing.
Ramai kawan kawan kat sini pun tak berkemampunan tapi sebab 'their love and passion for cats' mereka sanggup korban untuk kucing stray.
Insyaallah Tuhan akan membalas 10 kali ganda apa yang kita wat.
For me.... just bagi makan bila nampak kucing stray nie.
Tak semestinya kita rescue ambil mereka tapi dengan memberi makan tu dah lebih cukup untuk mereka.

Saya ni pelihara banyak flat face dan bukan senang hana nak jaga flat face nie. Saya spend at least around RM500 per month just for food, vitamin supplements, cat litter untuk setiap bulan.

Reply With Quote
Old 06-25-2010, 12:46 PM
hana hana is offline
Animal Lover

Quote:
Ramai kawan kawan kat sini pun tak berkemampunan tapi sebab 'their love and passion for cats' mereka sanggup korban untuk kucing stray.
Tak semestinya kita rescue ambil mereka tapi dengan memberi makan tu dah lebih cukup untuk mereka.

Saya ni pelihara banyak flat face dan bukan senang hana nak jaga flat face nie. Saya spend at least around RM500 per month just for food, vitamin supplements, cat litter untuk setiap bulan.
500 sebulan....untuk sekor kucen ek????
Reply With Quote
Old 06-25-2010, 12:55 PM
nurkasih's Avatar
nurkasih nurkasih is offline
~feline attaché

nurkasih is on a distinguished road

Quote:

agreed..sampai jugak..kadang2 lebih.. bukanlah sekor tapi accumulate.. tambah2 kalau u nak bela sepasang.. more or less paling murah sekor dalam Rm150++.. tak kurang tapi selalu lebih..

>makanan premium
>supplement
>products grooming / groom
>clinic / vaccine
>litter
Old 06-25-2010, 01:00 PM
Felix The Cat's Avatar
PetFinder Guru

Quote:
500 sebulan....untuk sekor kucen ek????
12 ekor

Reply With Quote
Old 06-25-2010, 01:08 PM
nurkasih's Avatar
nurkasih nurkasih is offline
~feline attaché

nurkasih is on a distinguished road

Quote:
12 ekor
jealousnyer..kak felix ada pemborong.. kiter beli herga biasa..
Old 06-25-2010, 01:11 PM
Felix The Cat's Avatar
PetFinder Guru

Quote:
Originally Posted by nurkasih View Post
jealousnyer..kak felix ada pemborong.. kiter beli herga biasa..
Ish.... jangan la jeles.
Apa cerita perbincangan ngan BW tu hari?
Tak jadi ke?

Reply With Quote
Old 06-25-2010, 01:11 PM
hana hana is offline
Animal Lover

Ooo...ermm....macam tu...info yg sgt berguna..x pnh taw pn sblum ni...
Nampak sgt la sy ni x taw ape2 psl flat face...tp ape pn sedang belajar ni sbnrnye....hhuhuhuhu

sy ada 1 flat face...

Tak dpt2 baby lagi...cam x aktif sgt...
Reply With Quote

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules